Svokra a moja ročná dcéra

anetakaa
5. máj 2024

Prosím vás , je možné aby ročne dieťa odmietalo vlastnú maminku pred svokrou ?
Bývame so svokrovami , no som s dcérou 24/7 malú vidí často no cez týždeň nie dlho maximálne večer na 1-2 hodinky keďže chodí do prace .
So svokrou nemám dobrý vzťah , no dcéra ju miluje , iba k nej sa pýta , akonáhle dceru beriem z náručia svokry začne revať
Je to zlý pocit , akoby ma nepotrebovala , samozrejme že svokra všetko dovolí a malej sa to páči , reve keď ju niekto aj iný berie z náručia svorky
Milujem svoju dceru , lenže som na ňu v podstate sama nakoľko muž robí v zahraničí a svokra ju ma max na 2-3 hodinky niekdy keď idem k dr tak musím malú necháš s ňou aj celý deň skoro
Zmení sa to ? Má ma rada ,? Cítia takého malé deti koho radi majú a koho nie ? Mám zachovať chladnú hlavu je to ok ?

viestta
5. máj 2024

Ano, ma ta rada, si jej istota. Ale ma rada aj babku, kedze s nou moze byt vacsia zabava. Neries, uzivaj si kym ste vy dve spolu. A dopraj jej aj cas s babkou, dceru to len obohati

kiki68
5. máj 2024

@anetakaa je to normalne, nic si z toho nerob.

januska12323
5. máj 2024

Sama si si odpovedala, svokra jej všetko dovolí a to dieťa veľmi dobre vie. Preto nechce ísť od nej, to však neznamená, že teba rada nemá.

cacianka
5. máj 2024

Ty si s ňou veľmi dlho, tak je potom babka vzácna a nemá také pravidlá a režim ako u teba. Dovolí jej ....

anjelicek26
5. máj 2024

To dieta ma rok,co jej prosím také dovoliť,co ty nedovolis? Svokra je jej vzácna,ma ju rada, netreba žiarliť... môj muž tomu hovoril zo srandy - mama je inventar😅🤣🤣 - ten keď prišiel z prace,prestavala som existovat😅😇

janinah
5. máj 2024

Nerieš somariny,radšej sa prestav v hlave,lebo sa budeš trápiť a zbytočne.Muz v zahraničí,bud rada,ze ti svokra pomáha,ja ju obdivujem,mať tak kazdy deň po práci byť ešte s vnukom dve hodiny tak ma picne..a to vnuka milujem.

simona20201309
5. máj 2024

@anetakaa
Najprv píšeš 1-2 hodinky, potom 2-3 hodinky a niekedy cely deň.
Neviem. Mne by to určite tiež bolo ľúto a trochu tomu nerozumiem. Aj ja som nechavala raz za čas na 1-2hod k babke (2x za mesiac), ale nestalo sa mi to.
Keď si na ňu sama, možno si vyčerpaná? Frustrovana z toho ze bývate so svokrou s ktorou sa nemusíš? Možno mala z teba cíti nervozitu. Uz som tu bola ukamenovana za otázku ktorú sa ta opýtam, tak ra vopred prosím neber to utocne, ale ako tráviš čas s malou? Ty počas dňa zrejme potrebuješ aj navariť, upratať,...? Babka hoc je s ňou len 1-2hod ale ten čas pravdepodobne venuje výlučne jej. Teda trávi s ňou ten čas aktívnou hrou. Skúsila by som na tvojom mieste dat trochu bokom domáce práce, robiť len nevyhnutne, ideálne ak dcérka spi a skus s ňou tráviť čas aktívne. Uvidíš, či sa niečo zmení.

simona20201309
5. máj 2024

@janinah aj podľa mňa je denne 1-2hod vela

alickapusinka
5. máj 2024

Mne stačí veta zo svokrou nemám dobrý vzťah. Tak načo tam bývaš. Nemohla by som žiť s človekom pod jednou strechou ktorého nemám rada. Protirečíš si.

lolita555
5. máj 2024

Píšem z vlastnej skúsenosti ,naozaj sa netráp ,už je to dávno syn už je väčší,ale presne toto robil ale s mojou maminou .bola som psycho z toho.ako písali baby si jej istota tak malé dieta si ešte neuvedomuje svoju podstatu a berie tak ako samozrejmosť .svokru vidí raz za deň a je to pre ňu obrovské spestrenie .s tebou je stále tak nemá potrebu a hlavne to neberie ako niečo čo ti ubližuje .môj bol taký istý dokonca utekal k babke keďže bývajú vedľa vo dvore .teraz má 9 a babku má samozrejme rád ale mamina je mamina.takze aj keď verím že je to ťažké pre teba keď to vidíš ako plače skús sa od toho odosobniť a nechaj im ten čas pre seba ty zatiaľ môžeš urobiť veci na ktoré popri nej nemáš čas.

jumama
5. máj 2024

Ja sa spytam inak - nieco ine ta netrapi, nie si napata? Napriklad preto ze muz je prec alebo ze musis byvat u svokrovcov, ktorych velmi nemusis? Hovori sa, ze dieta velmi dobre vyciti, ako je mama naladena, a ono bohuzial tomu este nerozumie, neda sa mu vysvetlit, co mamu trapi. Skus aby sa ti dalo, co najviac sa s malickou jasit, zabudnut na nejake stresy, trapenia. Budes mat z toho dobry pocit ty aj dieta. A za svokru, co ma rada tvoju malicku a malicka ju mozes byt len a len vdacna, ze ked ju potrebujes, postrazi a malicka je v dobrych rukach. Ale inak tiez si myslim, ze je to len o tom, ze je s tebou stale a tiez potrebuje zmenu. Prirodzene by ta vystriedal tatinko prijduvsi z prace. Ked ho niet, tak svokra...

koniarova
5. máj 2024

Výborné kombo. Bývať u svokrovcov, muž v zahraničí, malé dieťa, zle vzťahy. ... Nezávidím veru. Neboj, dieťa ťa bude mať vždy radšej, ako svokru. Využi momentálny stav v dvoj prospech a oddýchni si zatiaľ.

dariaaa
5. máj 2024

Moj syn keď chodil ku starkym,tam som nechala pravidlá na nich,ale zas rozumne.Stari rodicia majú rozmaznávať,rodicia vychovavat.Vzdy som sa tešila,keď nechcel od nich odist.To bol pre mňa znak,že mu bolo dobre.A chodi dodnes.Ma dost nad 20

henikap123
5. máj 2024

Ten čas čo je mala u svokry sa jej svokra venuje na 100%, ale keď je s tebou ty pri nej musíš aj upratať, navarit atd, tak preto sa malej páči u babky. ale súhlasím čo píšu iné mamicky, ak manžel pracuje v zahraničí buď rada že máš svokru. Ja práve stále čítam že píšu mamicky čo nemajú nikoho ako by potrebovali aspoň má hodinu pomôcť a nemá kto. Viem že to musí byt nepríjemne keď plače keď ju od svokry berieš, musíš svokre povedať a vymysliet ako ju dostať preč tak aby si ro nejak neuvedomila. Povedať malej že jej nieco ukážes čo má rada a odísť. Ale buď naozaj rada že ti má kto pomôcť a že babku má rada. Ty budeš vždy jej mamicka.

anetakaa
autor
5. máj 2024

@alickapusinka pretože nie každý ma všetko na čo so prstom lúskne , bývam len preto lebo muža milujem a ja som bez svojich rodičoch . Dost ma prekvapujú takýto ľudia ktorý útočne vedia niečo napísať namiesto pochopenia , nevieš čím som si prešla ale fajne si si rypla ,možno nechcene ale rypla , nemám rodičov mám len muža ktorý miluje mňa a ja jeho , bývame tu len kvôli tomu že dom si dávame dokopy a kvôli tomu mám muža v zahraničí aby viac zarobil a dali dom čo najrýchlejšie dokopy , a keďže svokra môjho muža teda svojho syna ma veľmi rada tak nás na prychílila , no ja s ňou dobrý vzťah moc nemám , no vydržať musím ak nechcem skončiť na ulici vyrastala som v domove takže rodičov a svoju rodinu nemám o koho by som sa oprela ! Takže ďakujem no určite tu takéto komenty nepotrebujem , pýtala som sa mamičiek ktoré tu skúsenosť majú alebo si tým prešli alebo ak by ma náhodou niekto vedel pochopiť , no veľa žien je takých ktoré píšu len aby niečo napísali alebo sa snažia byt príliš múdre a viac tým ublížiš než pomôžu 🙂 pekný večer

anetakaa
autor
5. máj 2024

@lolita555 ďakujem toto ma potešilo , si zlatá ❤️

anetakaa
autor
5. máj 2024

@jumama ďakujem za odpoved , áno som s toho na nervy že tu musím bývať , som vyčerpaná keďže v noci sa mi budí zo 5-6 krát už 5 mesiac som nespala poriadne , je toho veľa na mňa nemám ju komu nechať keďže svokra chodí do roboty ako som aj písala tak príde domov okolo 16:00
A ako tu aj spomínali že obdivujú moju svokru , prosím vas a čím ? Že ju tedi to že dcérka pri mne nechce byt ? A nebojte veľa sa v robíte nenamaká , pracuje o 5 domov ďalej kde opatruje svoju svokru ktorá je zdravá , nič jej nie je no spravila všetko preto aby mohla akože opatrovať a brat peniaze , takže celý deň len predsedí 😃

anetakaa
autor
5. máj 2024

@koniarova dakujem , je to moje prvé takže pocity ma bolia , tiež ta atmosféra v dome mi nerobi dobre , nevyspata takže to mám pestré

cacianka
5. máj 2024

Tu alicku si neber k srdcu, ona je taká svojská, divná, predtým mala nick dilino, a dosť ju to vystihovalo.

anetakaa
autor
5. máj 2024

@cacianka ďakujem , akože dosť to človeka rozčúli , nechápem prečo si nemôžeme ako matky normálne a pekne popísať , poradiť , zlepšiť deň alebo pocity , strašne malo je takých mamičiek ktoré sú fakt srdcom dobre 🙂 a ďakujem ti ❤️

dariaaa
5. máj 2024

@anetakaa nebudi sa male lebo je hladné?5-6x za noc je veľmi veľa.Mozno si len nervózna z toho nespania a preto vnímaš veci viac citlivo. Nesmieš sa pozerať na veci vo sa týka svokry negatívne.Pride mi,že hľadáš...ked si vybavilo opatrovateľské,tak nech.Tebe pomôže,keď aj sem tam.Skus si s nou nájsť vzťah.Zober kočík,povedz ze sa s ňou prejdeš keď ide ku mame...skus nájsť dôvody,ako si nájsť medzi sebou vztah.Vela krát treba začať od seba.

feb13
5. máj 2024

Ano, ma ta rada, ale ty si pre nu istota, svokra je zmena.

anetakaa
autor
6. máj 2024

@dariaaa ďakujem za odpoved , som človek ktorý velá odpúšťa a hlavne sa veľmi snaží , nakoľko svokre som dala milión šanc tak ich milión krát pokazila. Ono slušne povedané je chytená akoby za hlavu ma svoje muchy , aby mala každý deň čo riešiť so svojou naj kamarátkou tak ma ohovára , s kamarátkou si musía na sekundu volať ten istý čas , nedajbože chvíľu mešká a je zle , no nič iné neriešia iba životy druhých , ďalšia vec milión krát bolo povedané aby dcérke nedávala sladkosti je ešte maličká aby celý deň jedla sladké , samozrejme že neposluchla
Čo sa týka budenia , nie je to hladom., skúšala som všetko možné , nespavosť u nás trvá už vyše 5-6 mesiacov

dariaaa
6. máj 2024

@anetakaa možno je to práve tým sladkým,ze ti nespava.Cukor dáva telu energiu.Povedz svokre,ze by si bola vďačná,keby prestala malej dávať cukor v akomkoľvek jedle.Ze to chceš proste vyskúšať,lebo si už veľmi unavená,z nespania a chceš skúsiť všetko.Mozno je ona ten typ,ktorý si ide svoje a neakceptuje a nerešpektuje iných a ich názory,pokiaľ jej nesadnu .Zazmurkaj očami a pekne ju požiadaj.Ona možno zneužíva tvoju nevedomosť,keď ta nemá kto naučiť,vysvetliť.Povedz jej to.Niekedy aj tie najťažšie povahy rozhovor keď je bez výčitiek zlomí. Nech si kvaka,ohovára,vyvoláva.Len keby ste si našli cestu k sebe.A s tým cukrom to určite vyskúšaj.Ja som to na sebe skúsila.Nespavam už roky,ale u mňa je to možno vekom,ale mam vyskúšané,ze ked nejem sladké a pijem len čistú vodu,spim ako batoľa.

ronie338
6. máj 2024

U nás malý tak za ockom. Stačí ze ho hodinu nevidí a už keď ho zbadá nikto iný neexistuje. Ale ja som s ním doma, hráme sa mame aktívny čas spolu ale ten ocko keď príde, malý sa rozosmeje a už uteká za ním a keď prídem za nimi mňa odhana ani pusu si nevieme dat. Ale keď ho niečo trápi príde za mnou. Tiež ma rok. A teraz sme boli na víkend u svokrovcov a to kašľal na všetkých, mal deda. A to ho naozaj aspoň raz do týždňa vidí. Niekedy aj viac. Ale potom zase príde obdobie ze bude za mnou chodiť. Si jej istota na ktorú sa obráti a ktorú vie ze ma. Určite ťa ľúbi, aj ja som mala niekedy také ci ma chrust ľúbi keď ma odhana ale ono sa to mení vždy.

anetakaa
autor
6. máj 2024

@ronie338 ďakujem krásne si to napísala , no niekdy mám pocit že naozaj to dlho trvá ta viazanosť na svokru , je zábavnejšie ja som už vyžmýkaná , snažím sa s ňou hrať no nesmeje sa tak pri mne ako pri svokre

ronie338
7. máj 2024

@anetakaa ja mám skvelého partnera, ktorý keď vidí, že mám toho dosť, posiela ma preč. K mamke aby som si oddýchla, nacerpala sili. Teraz idem tiež od nej. Bola som s ňou dva dni. Pospala som si, nabrala energiu a už sa teším za malým. Treba si nájsť čas aj pre seba. Nedá sa venovať len dieťaťu. To ubíja. Aj mňa. Nie vždy vymyslím niečo čo ho baví, alebo sa zle vyspí, nemá náladu alebo niečo. Ale keď napríklad priateľ nemôže veľmi cez týždeň kvôli práci, cez víkend keď môže, nechá ma aspoň pol dna samu a on si užíva malého. Ten oddych naozaj treba. Ci si odbehnúť na kozmetiku, ku kaderníčke, na kávu s kamoškami, niekam vypadnúť bez dieťaťa a nestarat sa. Ale ja som bola aj na týždeň v Egypte keď mal malý 5 mesiacov. A musím povedať že ani vtedy sa mi netešil keď som prišla tak ako sa vie ockovi tešiť. Ale je to o dohode medzi vami, či zvládne 3 hodky sám, alebo aj babka keď môže. Potom ma aj človek trochu iný pohľad na svet.

belaaaaaaaaa
8. máj 2024

@anetakaa Nemčine, veď to je malé dieťatko. Teš sa, že sa ľúbia. Neboj v puberte ani Teba a ani ju chcieť nebude. To Ti môžem sľúbiť🙂