Svokor mi stale hovorí, že nech chodím s malou von

12. nov 2023

Ale on je tym uplne az posadnuty..dcerka ma 2 roky.Dojde k nam hocikedy hned prva vec a co ste vnutri zober maminku von...Vola s manzelom a hneda otazka boli ste s malou vonku?...Priznam sa, nie kazdy den sa mi chce, som teraz tehotna 22 tyzden, casto unavena. Mame velky dom mala ma dost priestoru na prehranie, nic jej nechyba. Svokor hovori ze mala potrebuje sa vybehat na cerstvom vzduchu, on ked ju varuje su schopni byt vonku na ihrisku aj 4 hodiny. Tak ale ako vravim, ja som na to moc neni na chodenie von, ona mi stale niekam uteka, neposlucha ma ano v tomto niesom dokonala matka 😒 Ale fakt ma unavuju uz svokrove komentare...baby vy chodite s detmi von fakt ze kazdy den?

letfenixa
12. nov 2023

Áno, každý deň, okrem choroby a víchrice.

mamamasama
12. nov 2023

Kazdy jeden. 4 a aj viac hodin. Ci prsi, ci snezi, ci mrzne, tehotna, aj po porode.

dskjhfdlkdjhl
12. nov 2023

Ja som s detmi chodila von kazdy den, za kazdeho pocasia. Deti to potrebuju. Doobeda, aj popoludni.

veklipo
12. nov 2023

Áno, chodila som každý deň, za kazdeho počasia. Malú som čakala v januári, syn mal 2.5r. Bola som ako veľryba, ale doobeda 1x a podvečer ešte raz. Neexistovala výnimka.
Dnes maju deti skvelú imunitu, nikdy nemali antibiotiká. V škôlke chýbajú minimálne. O psychike ani nehovorím. Vybúria sa vonku, doma si už potom iba kreslia alebo niečo skladajú. Takže mam oveľa menej upratovania.
Svokor ti môže kľudne ďalej liezť na nervy. Ale ma pravdu.

syslik81
12. nov 2023

ano ja som chodila .. do parku ana dlhu prechadzku a potom okolo domov so psom na wc ked musel ... ale boli sme vonku denno denne..zahrada a ani dom nestacia -aspon u mna nie .. teraz uz nechodime uz mam predpubertacku lol

majlo1234
12. nov 2023

Ano treba. Ked sa ti nechce, posli svokra, ked je taky akcny😄

petronellla87
12. nov 2023

Ved mu ju oblec a nech ju svokor vezme von😀 a nie, ja s malou von kazdy den nechodim

dadka128
12. nov 2023

Ani ja nechodim s detmi von kazdy deň 😅 a keď svokor nemá iné starosti, tak nech vezme vnučku von a je vybavené

merrysa
12. nov 2023

Toto sa tu nepýtaj..tu každá chodí von na 5 hodín denne, či je dážď a či fujavica 😀 ale keď vyjdes von v nepriaznivom počasí, tak nikde ani noha..🤷

luccija
12. nov 2023

Chodila to bola pre mňa úžasná psychohygiena bolo obdobie, keď by som bola vonku celé dni, keď všetko doma vyberala otvarala ...casto spala v kočíku a ja čítala časopis, pila kávu v parku na lavicke.pre mňa bol trest byť doma, takže doobeda aj podvečer sme mali túlavé topánky.

felycity
12. nov 2023

Myslím, že svokor má pravdu, nie je nič lepšie na imunitu aj mentálne, aby sa dieťa vonku vybehalo, pokiaľ nevládzeš, požiadaj ho pomoc. Pre mna s deťmi ostať celý deň doma bolo za trest, bud zahrada alebo mimo ísť. ( ale závisí to aj od povahy dieťaťa)

petronellla87
12. nov 2023

@merrysa 😂😂😂

sissy27
12. nov 2023

No, svokor ma pravdu. Kym nebolo nejake fakt karastrofalne pocasie alebo jedna z nas nebola prilis chora, tak sme boli vonku kazdy den. Kym bola dcera mala, tak sme mali aj psa, takze sa islo von aj 3x za den. Teraz mas vyhovorku tehotenstvo, potom bude druhe dieta… takze bud vdacna za svokra, ktory nema problem byt vonku s vnuckou a pekne im nabal desiatu, caj do termosky a balik vlhcenych utierok a nech si uziju pekny den.

autor
12. nov 2023

@mamamasama v dazdi ste vonku 4 hodiny?

minutka
12. nov 2023

Ano kazdy den. Kupila som si gumaky a prsiplast aj pre seba. Nielen pre syna. Pobyt vonku je dolezity. Aj z ms chodia 99% von. Len vichrica ci silny lejak je prekazkou. Ale to bolo za 3 roky max 5 x
A samozrejme ked prsalo, boli sme vonku hodinku. Nie 2-3 ako inokedy. Ale my sme chodili von doobeda aj poobede. Cize spolu pokojne aj 4 h

sorciera24
12. nov 2023

ano, chodila som von každý den, na amtesrksej aj 3krat, ci prsalo, snezilo, stale......ine je ked uz pracujem a dieta je v skole skolke, tam sa vybehaju aj von,a le ked sa da, tiez sme stale von.....a teda moje deti byvali chore minimalne...myslim, ze na imunitu je kazdodenny pobyt na vzduchu dolezity (nemusis byt 4 hodiny vkuse)....ale nejaky cas isto

mamamasama
12. nov 2023

Ano. Co je na tom divne? Gumaky, dazdniky, prsiplaste, na kociari guma.

cyberk
12. nov 2023

Ked je pekne chodime doobeda a poobede. Ked dost prsi+fuka nechodime, taka premotivovana nie som a viem jej spravit perfektny program aj doma ;)

amonet
12. nov 2023

mate velky dom, co ti brani dieta vypustit na dvor? a ano aj nasa je furt vonku aj v dazdi ma supravu nepremokavu

mamamasama
12. nov 2023

@merrysa to, ze ty nechodis, neznamena,ze ine maminu nechodia. Vdaka tomu moji chalani nebyvaju chori.

barbora0308
12. nov 2023

My tiez chodime za kazdeho pocasia. Aj v dazdi, samozrejme ak velmi leje a fuka, tak pockame kym sa trocha pocasie ukludni. Mame cela rodina softshellky, prsiplaste a vodeodolnu obuv 👍.

tiezjedna
12. nov 2023

nie a na svokrove reči by som sa vyprdla. Ak chce a má čas, nech príde a vezme ju von. vďačne😎

tiezjedna
12. nov 2023

@mamamasama od toho to fakt nezávisí. Naše decká tiež nie sú choré ani nikdy nebývali. My otužujeme, od mala aj deti k tomu vedieme, ale vláčiť ich po chcanci a fičáku fakt nevláčime.

som_ponorka
12. nov 2023

Ja nechodím s detmi každý den von. Ked svokor chce, môže chodiť častejšie s nou on.

tomcimka
12. nov 2023

Nie, nechodím každý deň.

siska53
12. nov 2023

Ano, chodili sme.. okrem zimy 2x denne, v zime raz. Len ak lialo alebo moc fucalo, tak nie. A to som bola aj tehotna a maly zivy a velmi maly.. bugina to vzdy istila😁

rk123
12. nov 2023

chodime von kazdy den veru. doobeda aj poobede, kludne 2h doobeda 2h poobede. ak je v jasliach tak len poobede. a za kazdeho pocasia (ak naozaj velmi prsi alebo snezi tak nie)
mna by doma porazilo, aj ked som nemala malu tak sme chodili s muzom na 1-2h prechadzku kazdy den za kazdeho pocasia

marcellka32
12. nov 2023

Nie nechodila a deťom nič nie je a to sú pubertiaci už..

patka06
12. nov 2023

V zime aj v lete sme chodilo von 2x denne, pokiaľ nebol vyslovene lejak alebo víchrica.
Mráz, dážď nás neodradili.
Svokor má pravdu dieťa by malo byť vonku denne aspoň 1 - 2 hodiny.
Pobyt vonku pomáha najmä budovaniu imunity.

lasona
12. nov 2023

Ja som matka roka ako citam😆nie nechodím každý deň vonku. Jednoducho nedá sa mi každý deň, pracujem popri malom, som rada niekedy ze dycham. Nechodím keď je sychravé, dážď. Neznášam to...keď je pekne idem...ale väčšinou mi maleho vezme svokra do kočíka tak sú vonku