Svadba - ako hosť

23. feb 2024

Ahojte, asi takú blbú otázku mám ale čaká ma svadba (nie moja ale ako hosť a nie je to z mojej rodiny) a idem s priateľom a cítim sa nepríjemne kvôli tomu že čo ak by ma tam nebral ako svoju partnerku, ledva by si ma tam všímal…aké sú vaše skúsenosti? Chápem že je to svadba, ľudia sa bavia atď ale ja nie som moc spoločenská hlavne keď som tých ľudí videla tak 1-2x takže celé toto je trochu utrpenie pre mňa 😃 či iba mne šibe a nemám takéto veci riešiť? Vravel že sa nemám čoho báť že tam ide somnou ale zase viem aký je na rodinných akciác…je viac spoločenský a samozrejme je iné keď sa jedná o moju rodinu a o jeho

kitycat
23. feb 2024

Pozri sa.. berie ta tam ako svoju partnerku, nejakych jeho kamaratov si uz videla, snad aj partnerky takze sa porozpravate.
Tvoj priatel sa bude venovat aj tebe ale aj kamaratov asi rad uvidi, je to ine na svadbe a ked idu na pivo.
Pokial si taky asocial, ze chces byt len s nim a s nikym inym, tak chod po obrade domov nez tam sediet ako taka mrzuta knedla alebo sa mozes zabavit, skusit chytit kyticu ak ste uz spolu nejaky ten cas a mat krasny vecer 😉

denkatn
23. feb 2024

este raz mu povedz o svojich pocitoch

nikdenikto
23. feb 2024

Chod a ním na hostinu, na tie hlavné časti krájanie torty, ocepcenie a prinajhoršom, stále môžeš povedať že sa necitis dobre a odísť domov ak sa ti nebude páčiť na zábave.

zeldia
23. feb 2024

Svadba je vzdy utrpenie pre hostí. Je to ako za trest pre ľudí čo nepijú alkohol, neobľubujú lacne zle jedlo a nemaju sa chut bavit s ľuďmi ktorých nepoznajú a sú im ukradnutí lebo už ich nikdy neuvidia (aspoň po tom túžia ich viac nestretnú). Ideš s priateľom premož sa a vydrž jeden den. Je to spoločenská udalosť ako každá ina, budú aj ďalšie na ktoré nebudes chvieť ísť a pôjdeš. Možno nakoniec bude fajn a zabavis sa.

cacianka
23. feb 2024

@zeldia na jedlo nie som náročná, rešpektujem výber iných, zjem čo mi chutí, alkohol nepijem max prípitok a zabaviť sa viem. Vôbec to nie je utrpenie

nelka93
24. feb 2024

@zeldia svadba je utrpenie len pre ufrflanych asocialov. Svadba nie je povinnosť, vždy môže hosť povedta, že tam nechce ísť. Ja alkohol nepijem, lacné jedlo na svadbe je co? Už dávno nežijeme v 90.kde sa podáva kurací plátok a pol ryža pol hranolky. A dokonca ani veľmi netancujem, napriek tomu sa viem zabaviť a porozprávať aj s cudzími ľuďmi.

marca12
24. feb 2024

Aj takato udalost je dobra na to,aby si spoznala partnera. Aspon sa ukaze. A zbytocne si robis hlavu z toho dopredu.

kathhii
24. feb 2024

Ber to ako možnosť sa pekne vyobliekat a spoznať jeho rodinu lepšie... A možno aj neho...
Ja tiež nie som spoločenský typ, ale aspoň sa porozprávam s pár ľuďmi ktorých poznám... A ak by bolo veľmi zle tak odídeš po večeri. Okrem toho ak je on brutálny extrovert a parketovy lev a ty si presný opak tak budete musieť robiť tie kompromisy stále nie len na svadbách...

zeldia
25. feb 2024

@nelka93 určite máš v tom pravdu, preto by som týmto za nás ufrflaných asicialov chcela apelovať aby ste nás nepozyvali na vase oslavy nás to stoji peniaze, nervy a skazite nám cele dni🙂))