Susedské problémy s mojím spevom

sharasvkk
8. júl 2024

čaute,
ani neviem ako začať túto diskusiu, ale .... lets go:

Moji kamaráti z mladosti ma poznajú ako milovníčku hudby a spevu. Pred 3 rokmi som sa však nútene musela odsťahovať z centra pre deti a rodiny,nakoľko som tam mohla zostať len do 18. roku veku.
Posledný rok však majú moji susední spolubývajúci na mieste kde bývam,problémy s mojím spevom. Jeden starý strigôň mi včera kričal do otvoreného okna,že ešte raz ma bude počuť spievať a pridusí ma vonku pred vchodom.
Nikdy nespievam opery ani árie,keďže moje hlasivky ani pľúca nemajú po zápale kapacitu to dať v takej oktáve.Taktiež po 23:00 mám hlasitosť na 1 a nespievam vôbec nič.
Nahlasovala som to na políciu, lebo aby som nemohla trénovať karaoke a texty piesní, to sa nedá,je to súčasť môjho života už od mladosti( 8 rokov veku) a upokojuje ma to, keď si prechádzam stratou niekoho, alebo mám zlú náladu.
Otázka znie, ako ich( susedov ) eliminovať, aby mi pri songpractice nekričali do otvorených okien,nevyhrážali sa mi a nerachali na dvere?
Polícia už odmieta chodiť,ja pokuty za alkoholických psychopatov neplatím určite.
PS: ani nespievam nahlas.....

Ďakujem za každú radu,som z tohoo psychicky na dne.....

misiak7777
8. júl 2024

@sharasvkk to spievaš každý deň? Koľko hodín?

sharasvkk
autor
8. júl 2024

@misiak7777 nie,občas takých 15 minút a sused starý ogrgel s kamaratmi furt

lukbe
8. júl 2024

@sharasvkk tak, ak o 23., to sa im nečudujem.

sharasvkk
autor
8. júl 2024

@lukbe o 23 už spim vysilena v posteli

som_realistka
8. júl 2024

Dodrzuj nočný kľud, a primerane decibely a pána suseda vždy pekne odzdrav.

sharasvkk
autor
8. júl 2024

@som_realistka šak stane sa že preženiem s decibelmi, ale si to hneď uvedomím a stíšim...... reproduktor nepoužívam iba keď cvičím aj to len 1x za mesiac a aj to sa hned vybije , a sused starý kok:bomba: nech dá pokoj

sharasvkk
autor
8. júl 2024

@som_realistka a čo sa nocneho kludu tyka, tak vtedy ked zacina sa akurat sprchujem, zalahnem a chrrrrr 😘

lukbe
8. júl 2024

@sharasvkk tak vidíš, ze občas preženieš. Dodrziavaj pravidlá a nočný kľud a sused nič nezmoze.

sharasvkk
autor
8. júl 2024

@lukbe snazim sa co to len ide ale ten kok:bomba: si neceni ani snahu a furt otvara usta

sharasvkk
autor
8. júl 2024

niekedy ani yt nezapnem a susedia ma idu zabit ...

senan
8. júl 2024

@sharasvkk ak je to neskoro vecer tak sa im necudujem ani ja. ved vyhrad si na to hodiny ale v normalnom case.

andaluzia12
8. júl 2024

Nikto nemá rád ľudí ktorí robia neustály hluk aj keď ešte nie je nočný kľud, uvedom si že ich rušíš, tvoja sloboda končí tam, kde začína sloboda tvojich susedov... Popravde, ani sa tvojím susedom nečudujem..

sharasvkk
autor
8. júl 2024

@senan @andaluzia12 nieee, 1-3x za 2 mesiace na 15min cez den, nemam to pustene ani hlasno, niekedy vobec,ani ked už by som mala, ani vysoke nedavam lebo nevladzem......

sharasvkk
autor
8. júl 2024

hlavne ze ked spolubyvajuca s paranoidnou schizou 0:45 po polnoci vrieska,ju neriesia

rusalinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rusalinka
8. júl 2024

Veď ak ti susedia kričia do otvoreného okna, tak ho zatvor. A hneď ťa bude menej počuť.

alickapusinka
8. júl 2024

Moja zlata ak je choroba je iné ak je človek chorý a kričí a iné je spev. A ešte to vyjadrovanie. A ešte taký postreh vieš vôbec spievať či to je len akože spev. Vedieť spievať na profi úrovni je jedna vec a škriekať a karaoke napodobňovať nemá nič zo spevom spoločne. Len zábava pre tých čo si chcú dokázať že vedia spievať a nič s toho 0 bodov.

sardinka32
8. júl 2024

"Sused stary kok"...no, vzhladom k tomuto Tvojmu vyjadrovaniu neviem neviem ci je to uplne tak ako tu pises...ak by to bolo iba 1-3x 15 minut za dva mesiace, asi by nerobil taky humbuk. Nocny klud je jedna vec, ale aj cez den to neznamena, ze mozes robit uplne co chces, aj ked tu na SVK je to tak zauzivane. Ty si natrafila na takych, ktori evidentne namaju zabrany...vacsinou ti, ktorym vadi hluk tahaju za kratsi koniec a musia to strpiet.

sharasvkk
autor
8. júl 2024

@rusalinka stalo sa, ale kur:bomba: , aj teraz kričí niekto na schodisku a to nespievam, teraz pre zmenu susedov kamos ma na balkone reprak 100 volume a robi si tam oldies party

vierkainka
8. júl 2024

@sharasvkk vymyslená téma 🤷😂

januska12323
8. júl 2024

Keby to bolo ako píšeš nechodí ku vám polícia ako na klavír. Tak buď si komplet vymýšľaš alebo klameš.

katuskamala1
8. júl 2024

V 18tke nemusis opustit CDR ale mozes. V cdr mozes byt podstatne dlhsie aj ked nestudujes, ale to ty vies najlepsie.. Dokonca sa tam aj teraz presne 2r po tvojom odchode mozes vratit ak stihas do 25r....

A k veci.. suseda bola "spevacka", karaoke a tak.. ano potichu si to pustala,tak potichu,ze som to pocula z 5poschodia na druhe krasne zretelne.. Steny v bytovke su tenke. Ved doslova pocut susedov ako smrkaju nos,kychnu,sexuju,rozbiju pohar.... Si myslis,ze ta fakt nepocut ked spievas? Myslim,ze to tak proste nebude. Odporucam ist si spievat na prechadzke na luku ci ku lesu,neviem co mas blizko alebo spievat,ked proste sused nie je doma.

ktochytavzite
8. júl 2024

@sharasvkk tak skús len privrieť okno,možno ísť spievať potom niekam do lesa,parku?Njdi si nejaký kútik kde to bude pre teba príjemne a Antol t pri spevu nebude otravovať.

macatt
8. júl 2024

Hudbu si púšťaj do sluchátok a keď spievaš zavri okno…alebo si vybehni niekam, kde nebudeš nikoho rušiť..susedia sa s tým vysporiadavajú po svojom, nechcú to proste počúvať☝️tiež by som nechcela počuvať nasilu niekoho kvílenie..tvoj spev sa počúvať evidentne nedá..

alex49
8. júl 2024

Prenájmi si miestnosť a vyspevuj si tam. Asi spievať nevieš, keď susedia pravidelne hucia, aby si bola ticho.

som_realistka
8. júl 2024

@sharasvkk tak keď je to z tvojej strany ôk, tak iba jedným uchom dnu a druhým von, takého frflosa nájdeš v každej bytovke. Usmej sa naňho, pozdrav, možno mu dopne.

rorino
8. júl 2024

@januska12323 alebo oboje?

mircalla
8. júl 2024

@sharasvkk Nakoniec na konci tejto diskusie zistime, ze prakticky vobec nespievas, naprv pises, ze si to obcas prehala, nasledne nespievas nahlas a vlastne spievaju susedia. Nuz rozhodni sa, ktory z tychto vymyslov je ten spravny.
Takze az tak potichu to asi nebude a nebude to asi ani pekny spev.

sevrin
8. júl 2024

@sharasvkk Prepáč, ale tvoj spev musí byť hrozný, keď ti susedia kričia do otvorených okien, vyhrážajú sa ti a ráchajú ti na dvere 😂
Ale vážne, máš niekde nejakú prezentáciu ako spievaš? Rád by som si to pozrel a vypočul.

mircalla
8. júl 2024

@sevrin U nas jeden pravidelne v noci buchal, len obcas sa niekto ozval. Daky psychos. Takze hrozne aj hlasne to bude. Ludia sa vacsinou dosrani sa vobec ozvat