Suseda robí naprieky

dena424
23. mar 2024

Ahojte potrebujem radu mam susedu ktorá býva nad nami a robí nam naprieky preto že sme jej povedali len že nech nechodí od 4 rana z opetkami lebo chodíme do práce a tiež sa chceme vyspať a nech nepušta pesničky od 6 rana a nech ne bucha do 3 rana ako keby skakali slony lebo už to trva dlho a sme stoho vyčerpaný chodíme do práce pre to unsveny iba či by sa nedalo stíšiť a ona na mňa a na priateľa začala vrieskať nepustila nas ani k slovu popritom sme jej len slušne a s kľudom povedali čo ona opak uplny psychopat tak sme to išli povedať domovnikovy a odkedy jej to on povedal dupoce skače z opetkami bucha po radiatorovej rúre tv ma pusteny ako keby mne v byte hral pesničky do pol. Noci bojim sa že keď zavolam políciu tak to bude ešte horšie ja už neviem čo mam robiť nechcem robiť naprieky aj ja hoci mam len 20 a ona 50 tak sa správa jak decko a ľutujem toho čo býva pod nami domovnik nam Dáva za pravdu len stym veľmi nemôže nič robiť

gabriela2952
23. mar 2024

@dena424 na ňu by som volala policajtov aj každú chvíľu, keď je takáto

dena424
autor
23. mar 2024

@gabriela2952 mám aj video ako skače a nadava že sme na ňu poslali domovnika len čo keď sa to zhorší

gabriela2952
23. mar 2024

@dena424 NK tak ak budete ticho nezlepší sa to určite

fantaghiro21
23. mar 2024

@dena424 no.. pani nechodi do roboty? o 4rano s opatkami? Do 3tej skace ako slon? takže pani ani nespi? Zaujiimave.
Rozumiem, ze vam prekaza hluk . Ale treba sa spytat sam seba, ci to aj neprehanas?
Byvala som v byte , byvam teraz v dome....

deti95060810
23. mar 2024

skúste komunikovať s jej mužom... snáď bude rozumnejší...

dena424
autor
23. mar 2024

@fantaghiro21 no určite nie keďže pani mi povedala že ona berie lieky na spanie popritom do 3 rana niekedy aj dlhšie ako keby ste skakali na posteli keď sa dozvedela že sme to povedali domovnikovy začala skákať a povedala ze ešte len teraz bude robiť naprieky no vy povedzte či to povie zdravy človek a ku tomu 50 ročná žena a ku tomu ešte sme za ňou neprišli v zlom vôbec kľudne sme hovorili opak toho ona vrieskala nepustila nas ani k slovu a keď začala skákať na nervy tak to počuli všetci

dena424
autor
23. mar 2024

@deti95060810 ne myslím si žeby mala muža keď stále chodi sama a nepočuť nikoho iného len keď pride jej syn a ona sa sním háda ale to raz za pol roka

nataly420
23. mar 2024

No tak treba aj jej robiť na prieky 🙂 na sviňu treba ísť špinavo a nastavit jej zrkadlo. Buchala by som jej aj ja metlou do stropu aj celu noc 🤣

rozculena
23. mar 2024

@fantaghiro21 ja mám niečo podobné pod sebou....a bolo aj vedľa mňa a ob poschodie...takže ja jej verím.

rozculena
23. mar 2024

po 22,00 rozhodne volať policajtov

aliaray1
23. mar 2024

@nataly420 existuje aj lepsi sposob...pocas momentu ticha chytit a prilozit lopar o plafon a natrieskat jej riadne tlcikom na rezne...tu ine fakt asi nepomoze 🤷‍♀️

ruxandra
24. mar 2024

Ak celú noc nespí a robí vám zle, zrejme spí cez deň. A teda, zohnať si aparatúru a pustiť jej cez den nejaký fajnovučký metal (pripevniť dunivé repráky na strop, nech to aj fyzicky pocíti (hlavne aby to cítila len ona a nie susedia pod vami).
Ak jej máte robiť zle späť, robte to v čase ked spí ona a nie, keď robí zle vám.

ruxandra
24. mar 2024

@nataly420 dobrý nápad, ale ked ta jezibaba v noci nespí, treba jej búchať cez den, ked bude dostavať tu noc, v ktoru robila zle. Aby sa nevyspala ani ona 😁

jania023
24. mar 2024

Ja by som sla aj 3x denne zazvonit ku nej ked je u nej uplne ticho a spytat sa ze ako sa vyspala pretozy vy nie. Alebo jej strcit zapalku do zvonceka ale dolev brane nech sa prebehne 🤣

dena424
autor
24. mar 2024

😂😂Asi počuvnem všetky rady a skusim to možno si da pokoj keď uvidi že robi iba sebe horšie

cacianka
24. mar 2024

@ruxandra presne takto som radila už pred rokmi v podobných témach. Metal, pohrebné piesne operné árie pekne namixovatva púšťať vtedy, keď pani spí.
+ Pár x za deň zazvonit , buchnúť na trubky.
Keď nespí v noci, búchať, skáče, dupe, je evidentné že to dobieha cez deň. V noci pri jej rušení volať políciu, ruší nočný kľud , je to na priestupok a pokutu z úradu. Aj 30x za mesiac .
Cez deň púšťať lakocinky s reprakom priamo na plafone nie je porušenie zákona napriamo.
Teta by zaslúžila banánovú šupu pod nohy...

mandzula
24. mar 2024

Vzhľadom na to, že mám odrobených x rokov na priestupkoch, kde sa pravidelne riešilo aj rušenie nočného kľudu, chcela by som poukázať na jednu záludnosť - v nočných hodinách je síce povolená úroveň hluku maximálne 45 decibelov, no problém je v tom, že policajti nemajú kalibrované merače hluku, preto by si museli k týmto oznámeniam volať niekoho z RÚVZ, čo je v noci nereálne, čiže dobrovoľné uhradenie pokuty v blokovom konaní je skôr o nevedomosti priestupcu. Oveľa častejšie to končí len dohovorením. Ak aj blokovku polícia uloží a priestupca ju odmietne zaplatiť, priestupok sa postupuje na prejednanie miestne príslušnému okresnému úradu. A tu nastáva problém - ako dokázať, že obvinený prekročil povolenú hladinu hluku?
Odporúčam preto inú vec - nahlasovať toto konanie ako schválnosť - čiže narúšanie občianskeho spolunažívania konaním, ktorým niekto opakovane a vedome strpčuje a sťažuje život inému. Zdôrazňujem opakovane a vedome - je preto dobré zohnať si svedkov toho, že sa to deje a že ste dotyčného opakovane upozorňovali na to, že vás serie, lebo vtedy je jasné, že to robí vedome.🙂

cacianka
24. mar 2024

@mandzula doplním - písomne upozorniť a nechať si kópiu

barborachors
24. mar 2024

@dena424 na hrubé vrece hruba zaplata, ked bude drichmat vypeckujte metal, poriadne na maximum. My sme to mali co vy a akonahle sme tym prislusnikom nastavili zrkadlo okamžite s bordelom prestali. Ziadne stazovanie nepomohlo ani buchanie na stenu, len tvrda pomsta. Zabralo to.

barborachors
24. mar 2024

hovorí sa ze na psychopata este väčšieho psychopata. Zial ludia su coraz horší, nedaju si pekne povedať, nerozumejú slušnemu slovu. Jedine co zaberá je radikálny rez mam to otestovane vo viacerých aspektoch zivota a zial jedine toto pomaha, ludia su coraz drzejsi a hlavne starí, dôchodci apod. Asi chodia na skolenie k Harabinovi, nuz tak sa treba podla toho aj chovat a ako sa do hory vola, tak sa z lesa ozyva.

fantaghiro21
24. mar 2024

Ja neviem ja som tieto susedske problemy zazila z jednej aj druhej strany....zili sme v bytovke,kde si svojich harantov fakt nevedeli dat dokopy a inom ani nevravim.
Ale tam boli grill party ,ozran party pod oknom do neskorych rannych hodin(boli sme mala bytovka s dvorom)
Ak sme ich poprosili o stisenie,tsk naprieky,z nasej strany volanie policie,a vsetko zacalo mat spad taky,ze im vadilo aj to,ze clovek presiel okolo bytu 3x a nie 2x(obrazne povedane),ze clovek negabal spolocne priestory kazdy den,ale len raz za tyzden,ze clovek vobec dychal.
Potom sme aj zazili na inom byte to,ze sa manzelia stazovali ze su po nocnej a cez den buchoceme,a pritom som ja bola 200km u doktorov s predcasniatkami.takze fantasmagorie popracovali,mozno duchov poculi ale kedze sme ani doma s deckami neboli,neviem co poculi.potom vyhrazky ze nam niekto nieco spravi a podobne,to uz nie je sranda podla mna trestne oznamenie za vyhrazky je na mieste podla mna

V podstate si myslim,ze normalny clovek ,ktory je chapavy a tolerantny,toleruje normalny denny hluk.
Nie ziadne naprieky techna a podobne..(hlavne ked zije v bytovke).aj prerabky bytu,hlucne prace je uz potrebne oznamovat.Takze take techno,metal na plne pecky nema daleko od rovnakej hlucnosti....

Nie som preto zastancom naprieky robenia ako som sa tu docitala.a just oko za oko.
Hlavne sa naozaj treba zamysliet,ci nie si moc kriticky voci tej druhej strane aj ked mozno mas autorka pravdu ze je hlucna,ale v istom zmysle aj zvelicujes jej chyby a prehanas trosku.
.my sme tp vyriesili -zijeme v dome.ale mozte sa aj prestahovat,kde mozte zazit takych ako my,ktori sa vyhrazali uz rodine,ze niekomu nieco spravia..
Ja by som naschval nerobila....

dena424
autor
26. mar 2024

@fantaghiro21 už sme volali policiu a hadajte čo pol hodinku možno pred tým keď mala prísť polícia bola v opetkach skakala buchala išli sme za ňou hore zase to bolo o tom istom.. Prišli policajti a zrazu ona bola v župane v papučkach a ukázala plnu krabicu liekov ale len som ju vysmiala lebo všetko čo robila sme mali nahraté a pred tým než išli za ňou si prv pozreli videa

simca06022011
26. mar 2024

@mandzula možno tým behanim policajtov k nej nastane aj akýsi pocit hanby. .A uvedomí sa. Tak aj výchovný charakter by to mohlo mať:D ešte keby prišli v noci aspoň s blikackami a pekne zvučné na pol paneláka jej dohovoril :D

dena424
autor
26. mar 2024

@simca06022011 jej pomôžu asi tie pokuty ktoré bude platiť keď jej vôbec včera nejakú dali

simca06022011
26. mar 2024

@dena424 nemusí dostať žiadne, väčšinou nedávajú.. ale tak jeden nikdy nevie🙂

dena424
autor
26. mar 2024

@simca06022011 to už je jedno len nech nám da pokoj hh