Suseda má problém s našou mačkou

26. aug 2024

Dobrý deň, prosím vás máme kocúra v byte, nechodí von je to čisto vnútorná mačka. Susedia sa sťažovali, že nám vybieha na chodbu keď sa otvoria dvere, nič nerobí ale suseda sa boji mačiek a minule sme sa stretli na chodbe vybehol aj on a zľakla sa. Odvtedy su problémy, non stop volá domácej, že tu máme hluk z nej, ide smrad z bytu, má u nej! Doma chlpy.
Máme ho doma tri roky, doteraz to nevedela, smrad nemáme, hluk nerobí, väčšinu času spí a hlavne doteraz o ničom nevedela tak bolo dobre. A vyhráža sa, že nás udá, lebo zaňho neplatíme dane, už na nás volala slobodu zvierat. Najnovšie chce na schôdzi zakázať mačky v bytoch. To akože môže? Dane neplatíme ale z toho dôvodu, že tie dane sú za vonkajšie priestranstva parky, sáčky atď. A to nevyužívame, nemám problém zaplatiť dane ( keď tak poraďte prosím či treba). A môže na schôdzi toto navrhnúť? Máme nad nami psa, ktorý neustále škrabka pazurmi na podlahu keď behá, ale ani by mi nenapadlo sťažovať sa, veď je to normálne. Ale o psoch ona nechce rozprávať, ona chce len mačky zakázať. Čo mám teraz robiť

0silvia0
26. aug 2024

Ja az nechapem, kolko sialenych ludi je tu medzi nami... ja by som ju ignorovala

aliziana
26. aug 2024

Za mačky sa dane neplatia

luliu
26. aug 2024

Môže navrhnúť čo chce, je to tvoj byt, takže hold má smolu

lija22
26. aug 2024

akoze co mas robit. Nevsimat si ju. Ked sa stretnete na chodbe pockaj kym zalezie. Dane za macky sa kde platia? to som este nepocula. Povedz jej ze macku nemate a neotvaraj ked je na chodbe. Je tostrasna krava. mna to velmi rozculilo

autor
26. aug 2024

@luliu keby jej to odhlasovali, môžem to aj tak ignorovať?

ska1991
26. aug 2024

Pozeram ze ‘hoväda’ susedi su vsade 🙄
Tiez máme takeho pod námi
Najskor ze dupeme (já a priatel, děti nemáme)
Potom ze o 7. večer vysavam sa mi tu asi hodinu vyhrazal ako sa na nás cely dóm stazuje a vsetci sa na nás chystaju
Kazdu ránu v domě co pocuje, hadze na nás…úplně vsetko
Strašně takyto ludia, nenarobis pomali nic

Vies co s tou mackou, ono najhorsie je ze toto je slovo proti slovu. Trebalo by aby sa vas niekto zastal. Mna sa minule zastal sused co bývá oproti nám
Pre lepší pocit by som si zjistila nieco o tych daních, radsej. A inac ignorovat, nevšímat si absolutně

lucia147852
26. aug 2024

Mám v byte 2 mačky, tiež o nich nikto nevedel kam raz nevybehli von. Našťastie nemáme takých trhlych susedov. Dane za mačku sa neplatia, len za psa. Zakázať ona nič nemôže… že jej hrabká je jej problém. Toto nikto neodhlasuje a pokiaľ mačka nenarúša spoločne priestory alebo inak spolužitie asi ani nemôže

mmooly
26. aug 2024

Ignoruj ju, nič vám nemôže... nech si dá niečo na ukľudnenie predpísať

sense
26. aug 2024

Máme dve mačky a okrem susedy ktorá nám ich strážila tiež nikto nevedel. A aj ta bola prekvapená že máme už dve nielen tú jednu. A teda už sme našli na chodbe vonku mraucat aj susedovi lebo im zdrhla a teda tiež sme nevedeli že majú mačku.

7miriam77
26. aug 2024

Pokým nechovas doma tigra alebo slona,tak to susedov nemusí zaujímať a nemajú sa právo starať. Ja žasnem,čoho sú ľudia schopní....fakt ďakujem za mojich empatickych susedov 🙏

tamvtme
26. aug 2024

ja by som jej povedala, ze si dala macku prec, aby bol pokoj a dala si pozor na to, aby mi uz nevybehla z bytu....a bude klud, ked teda realne nemate hluk a smrad z macky, tak nema ako zistit, ze ju stale mate

zuzana76
26. aug 2024

nech sa stazuje na lamparni

inom75
26. aug 2024

Ked ju nabuduce stretnes, zacni plakat a povedz, ze macicka zomrela, ci uz je spokojna..... A snaz sa, aby ked otvoris demonstrativne dvere, macicka nevyjde von. Nech ju zatial priatel podrzi, alebo zavrie.... Takej nic nevysvetlis, tak ju treba nechat zit s tym, ze nepriatel uz nie je! Len ci si nevymysli nieco ine...?

maryetta
26. aug 2024

Ona mozno pocuje psa. Zvkne sa to ozyvat. Chlpy tiez si moze na topankach privliect z chodby. Z vonku.

Kazdopadne mame tiez v susedstve z kazdej strany macky/kocure a vkuse su u nas. Obšťate a okakane mame všetko kde sa da.
Pod dverami. Zelenina. Kvety… pieskovisko aj ked prikryte vzdy si vymaknu prilezitost.
Tak odkaz pani susedke ze este moze byt rada ze je ako je 😉

simca06022011
26. aug 2024

za prve, za macky sa dan neplati, za druhe slobodu zvierat nech si vola kolko chce :DDD
Na schodzi nemozu odhlasovat len tak hocico... rovno navrhni, ze ked nie macky, ktore ani nechodia do spolocnych priestorov, a nesmrdia urcite von z bytu, vsak nech sa susedia prejdu po chodbe (mozno to smrdi prave suseda :D) tak ani ziadne ine zviera a nech kazdemu prejdu byt, Ani skrecok, ani pes. Vies, navrhovat moze cokolvek, vy si hlavne nastudujte akemate prava a povinnosti, aby ste sa nebali zbytocne. Osobne by som si ju odchytila (alebo teda ja by som to nechala na mojom 2m chlapovi, tiez mi takto chodial suseda trieskat za nezmysel = otvorene dvere na vytahu, pritom velakrat ani nie na mojom poschodi, pripadne my sme napr ten den ani von este nesli atd ale neviem preco ju napadlo u ans vybuchovat stale, ze to len my stale nechavame otvorene a detto, ze neumyvame spolocne priestory = ako jedina som ich umyvala, lebo ten dochodcovsky smrad v dome bol otras = ten jej otvoril dvere a vynadal jej v dvoch vetach tak, ze viac nikdy sa neukazala, nestihlka ani nic povedat, tresol dverami a vybavene), ze na nu podam trestne oznamenie za obtazovanie a ohovaranie, ak neprestane klamat a riesit vymyslene problemy.

@maryetta v bytovkach som nikdy nevidela chlpy psov a maciek v spolocnych priestoroch. Uz vobec nie tak, ze by to mal niekto v byte

dobryden
26. aug 2024

Najskor zábran tomu aby macka znova vybehla von,bud v tomto dôsledná,mozno ma naozaj paniku z maciek.A ked jej nevadi pes,nemusi jej ani macka vadit.Urcite nema ziadne právomoci vyhodit Vam macku.
A odkial vie ze dane neplatíte?Ak nie su povinne,tak neries.

0silvia0
26. aug 2024

Ja by som na schodzi radsej riesila tuto sibnutu susedu, ze vas neprimerane a neodovodnene obtazuje debilnymi recami. Preco by ste to mali znasat?

refly
26. aug 2024

No, drahá suseda Vám môže leda tak vyliezť na hrb, nemáte sa vôbec čoho báť.
Odhlasovať môžu leda tak figu borovú. Z vlastnej skúsenosti: my máme susedov hoarderov. Nič nevyhodia, zbierajú bordel od kontajnerov a nosia si to do bytu. Majú krabice a bordel od zeme až po strop. Vodár nám hovoril že sa im nedá vojsť ani do kúpeľne, lebo je to po strop zahádzané. Ani sa neumývajú (logicky), bývajú na prízemí, vetrajú do chodby a ten SMRAD cítim u seba v kuchyni na piatom poschodí. Nikto s nimi nemôže nič urobiť, lebo ich byt je ich a každý je na to krátky. Správca hovoril že vo vedľajšej bytovke mali zase problém, že nejaký kretén skladoval galóny horľavín v pivnici a tiež s tým nevedeli nič urobiť, lebo pivnica je súkromná.
Tiež si myslím že by si skôr mali Vy sťažovať na ňu, lebo Vás obťažuje. Ste 100% v práve jej vynadať jak psovi. Ja by som rešpektovala ak by mal niekto fóbiu s mačiek, ALE nie ak sa správa dotyčný jak hovado, vyhráža sa mi a volá na mňa slobodu zvierat a neviem čo všetko. Pani prekročila všetky medze, takže máte právo ju -s prepáčením- zvysoka jebať.

kvadrinkaaa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maryetta
26. aug 2024

@simca06022011 k nam ked pride svorkaberu aj psika so sebou a na noc zatvarame do pivnice. Tak ja zato lebo viem kolko chlpov som po nom zametala.

simca06022011
26. aug 2024

@maryetta ale bezne pes co byva v panelaku, iba prejde cez spolocny priestor a nebyva tam ako ked ho zavries spat / byvat do pivnice. Preto nenazbieras chlpy a uz duplom nie od macky na chodbe

betulinka1
26. aug 2024

Prosim ta a ako ti zákazu mat v tvojom byte macku 🙈🙈🙈 za mnou keby dosla na bytovke dôverníčka s touto požiadavkou na hlasovanie, tak si tukam do cela. Ak mas dobre vztahy so susedmi, tak rovno poohovaraj susedu, ze chce zakázať v bytovke zvierata 😉. Aby si si pripravila pôdu. Zila som pred 20 rokmi v bytovke a teda kazdy tam mal nejake zviera.

maryetta
26. aug 2024

@simca06022011 s mackou skusenost nemam. A ja len ked zametam schody ktorymi prejde. Pisem len co my mame domaked su tu. Nie ze to tak ozaj je. Mozno susedka najde nejaky vlas alebo co spadnute a uz hadze vinu za chlpy a neviem co… ako sa vravi casto kto nema problem tak si ho najde…

marianarem
26. aug 2024

Tak realne nic zle nerobis a podla mna suseda nema ziadnu paku proti tebe. Ale su to nervy byt v takomto uplne nepochopitelne vyhrotenom spore. Ja by som este skusila sa ist s nou porozpravat a zistit, z coho prameni takato premrstena reakcia. Ci ma nejaku zlu skusenost s mackami, alebo sa ich boji ani nevie preco, alebo ma nejaky zdravotny problem, v ramci ktoreho ma strachy z roznych veci..Proste by som skusila za nou prist so zaujmom o nu. Pripadne sa dohodnut, co by jej pomohlo, napriklad ak by ste macke zabranili vybiehat. Jasne, ze s kazdym sa rozpravat neda, ale isla by som aspon skusit, tak kludne, v mieri.

svetlonos
26. aug 2024

Prosím ta posli ju do prdele a nahlas niekde za obťažovanie! Sme nový v bytovke, susedia maju kocúra. Kamoš mi nacural do košíka pod komárom. No vytocena do nepricetna som bola. Kúpila som levandulivy olej a nastriekala kocar. Susedia sú fajn, macja značkovanie svoj revír. Suseda pravidelne koli tomu umýva schody. Chlp som v živote ziadny nenasla.
Ta vaša trubka nech riesi psychiatra a nevychádza z bytu! Na ici nadáva komu, keď na ňu mačka vybehne??
Skôr by som ju poslala k psychiatrovi, nech si eiesi svoje mi draky a fóbie tam!
To je teda ina kravatu svihnuta.

cacianka
26. aug 2024

S takouto susedou sa už nedá v kľude a pohode porozprávať. Pomôže už len na ňu zahucat, že zavoláš políciu za obťažovanie, vyhrážanie a útoky. Aj pred svedkami.
A potichu jej povedať že ešte raz tak ju nasekate do gulášu a dáte zožrat mačke

dismonika
27. aug 2024

pánečku... to už aj toto ľuďom vadi? Bývalý sused, ktorý býval nad nami mal asi 5 mačiek. V noci a nad ránom behali, skákali... a nikdy by nám nenapadlo sa na neho a mačky sťažovať.

pikachu999
27. aug 2024

Že dane za mačku 😂😂 to je čo za choru hlavu..by som jej dala kontakt na psychiatria nech jej predpíše lieky..pokiaľ tvoj kocúr nie je hlučný čo si nemyslím že je keďže mačka 20h z dňa spí..tak ti nemá.co....
Ešte sa môžeš tváriť že ti kocúr zomrel a možno na.to skočí. A bude si myslieť že ho už nemáš 🤔

anouschka5
27. aug 2024

Neexistuje, aby ti robili zásah do tvojho súkromia !!!! A trochu odvahy a rázne tej babizne argumentuj sa neboj ohlásiť za svoje

zuzik1407
27. aug 2024

Ignoruj ju.Mam doma mačku a myslím si,že suseda o nej ani nevie.Cele dní prespí ,žiadne dane nie sú.....Chcela na Vás niečo nájsť,tak dala dôvod mačku....