Sused sa začal rozťahovať na spoločnom pozemku a v spoločných priestoroch

12. júl 2024

Ahojte bývame v bytovom dome kde sme 4 majitelia. Pri dome je spoločná záhrada kde nemáme presne určené kto vlastní ktorý kus záhrady rovnako aj spoločné priestory v pivnici . Ibaže sused má na dvore dve motorky, bazén, prenosný altánok a pieskovisko pre deti. Zatiaľ čo my len záhradné sedenie a popravde sa tam už nič ďalšie nezmestí a ostatní susedia tam nemajú nič. V pivnici v spoločnej časti majú veci iba oni rovnako ako na dvore. Chcem sa spýtať ako to riešiť a či to má význam keďže je to aj ich dvor a nemajú určené presne ktorá časť je ich. Ďakujem

zojazoja
12. júl 2024

a vy si tam chcete este nieco dať alebo vadi len to, ze on tam ma viacej veci ako vy a susedia?

autor
12. júl 2024

@zojazoja nie nechceme iba mi vadí že sú všade rozťahani a naozaj celý spoločný priestor v pivnici majú pre seba a keby si tam niečo chceme dať tak nemôžeme...rovnako na dvore sú všade iba oni ako keby tam boli sami

zojazoja
12. júl 2024

no dobre, a tedy myslis, ze keby ste si vy chceli dat nieco do pivnice a povedali by ste mu to, ze by vam neuhol? takisto na zahrade, dvore?

autor
12. júl 2024

@zojazoja nie neuhol oni žijú ako keby boli sami na svojom dome

janinah
12. júl 2024

Mali ste to všetci riešiť už dávno,kto je vlastníkom domu?

zojazoja
12. júl 2024

ako vieš? uz ste to skusali s nim niekedy či?

lukbe
12. júl 2024

Ak ti to vadí, zvolať schôdzu, vydiskutovat si to, rozdeliť pozemok medzi štyroch.

viestta
12. júl 2024

Ak nemas kde ulozit svoje veci, tak ho poziadaj nech vam uvolni priestor. Alebo hociktory sused ho moze poziadat. Ak neuhne, tak sa spojit a vyriesit to s nim vsetci vlastnici

tiezjedna
12. júl 2024

rozťahujú sa, pretože im to dovolíte...

cyberk
12. júl 2024

Ja by som vyuzivala vsetko, co tam aj on da.. ked je to spolocny priestor nemoze namietat, aj ked to kupil on 😅 ak nemas zaujem nic vyuzivat, tak jedine ta schodza

1ryba
12. júl 2024

Tak sa dohodnite všetci, pozemok vysporiadajte, zavolajte geodeta, dajte presne vymerať, dajte zapísať do katastra. Potom si môžete každý svoje ohradiť aj využívať podľa seba. A navždy bude po probléme.

neviditelnypes
12. júl 2024

@cyberk Toto je fakt super. 😀

purple_wolf
12. júl 2024

@1ryba nemyslim si ze to bude fungovat ... ked tomu debilovi do teraz nedoalo ze pivnica nie je iba jeho ale deli sa s nou s dalsimi ludmi. a ze zahrada je spolocna a on tam ma natahane haraburdy tak bud im povedia po dobrom a v nom sa pohne svedomie alebo maju smolu lebo je to debil

bluka2
12. júl 2024

Ked zacnete pouzivat ten bazen, mozno by aj sam dosiel s navrhom, ako to vyriesit. Mozes skusit aj rozhovorom, ale na 99% takyto ludia, ktori vychadzaju z toho, ze im to tam vsetko patri, priatelsky rozhovor nebudu brat moc vazne.

1ryba
12. júl 2024

@purple_wolf to tak funguje v celej republike, že ľudia si dajú na poriadok svoje vlastníctvo. A tí, čo si nedajú, potom nariekajú. Neviem, ako by sused na mojom ohradenom pozemku skladoval svoje veci. Iba, že by ten plot preskočil. Pivnice sa dajú tiež vysporiadať.