Striedavá starostlivosť, keď má otec nepravidelnú prácu

dianaana
6. júl 2020

Ahojte, moj brat sa rozviedol a jeho exmanzelka sa s nim hra ako s hrackou. Maju 6 rocneho syna, teraz pojde do skoly. Brat robi: denna, denna, volno, nocna, nocna, 3 dni volno. Od 6 do 6 hod.
Na sude sa dohodli, ze maleho bude mat vzdy, ked bude chciet, resp. podla dohody s exmanzelkou.
Lenze ono to nejako nefunguje. Ona mu robi problemy a obstrukcie. A on jej dokonca plati pol pozicky na ich stary byt, kde ona byva byva so svojim novym frajerom, lebo sa on boji, ze ona sa na neho nahneva a nedovoli mu byt s malym, keby co i len pipol. Nechce sa s nou hadat, a ona to zneuziva.
Da sa sudne dohodnut striedava starostlivost, aj v takom pripade, ak.otec robi takto nepravidelne? Napr.na zaklade nejakeho rozpisu mesiac vopred? Alebo ako to je?? Dakujem

makova333
6. júl 2020

@dianaana neda, muselo by ist o dohodu medzi nimi. Ci planuje kazdy mesiac nosit na sud rozpis sluzieb?

simuskaaa123
6. júl 2020

Môj ex robí ránna, poobedna. Keď ma rannú, môže dôjsť utorok a štvrtok 15 17 a keď ma poobednú tak sobota a nedeľa 9 11 a 15 17 hod. Len teda nechodí

dianaana
autor
6. júl 2020

@makova333 On by bol toho schopny 🤣🤦‍♀️ Neviem ake su moznosti, preto sa pytam 😊

dianaana
autor
6. júl 2020

@simuskaaa123 Takze mate presne urcene, ze ked ma rannu, ma ho v tom a tom case, a ked ma.poobednu, tak v tom a tom case??

simuskaaa123
6. júl 2020

@dianaana áno. On navrhoval 2x do týždňa na 6 hodín bezo mňa, ale mala mala vtedy 4 mesiace, rozišli sme sa keď mala 10 dní, takže prakticky ho nepozná tak jasne ze mu dali po 2hod v mojej prítomnosti.. Ale ak je dieťa staršie, zvyknuté na otca tak je to bez prítomnosti matky, iba výnimočne v jej prítomnosti

simuskaaa123
6. júl 2020

No nie priamo rána a poobedna, ale. Parný a neparny týždeň, ale podľa toho ako on robí ak chápete.. Že v parný týždeň ma rannú a neparny poobednú

dianaana
autor
6. júl 2020

@simuskaaa123 Ano, chapem, dakujem. On to ma v podstate pravidelne, tak sa to da. V nasom pripade sa to asi nebude dat 😔

makova333
6. júl 2020

@dianaana to nie je mozne aby tam tak chodil, sud nie je holubnik. Pri nepravidelnych smenach to nie je moze. Da sa dohodnut parny a neparny tyzden, ale urcite nie, ked on ma cas nepravidelne. Ako by to bolo v rozsudku ukotvene? Moze byt na dohode rodicov, parny neparny tyzden a pod. Nepravidelne sluzby sa nedaju zahrnut inak ako "na dohode rodicov".

makova333
6. júl 2020

@dianaana a len tak medzi nami striedava starostlivost je podla mna, ako psychologa, velmi nestastne riesenie pre dieta.

dianaana
autor
7. júl 2020

@makova333 Ano, aj podla mna. Tak nech ho ma otec stale 🤷‍♀️

makova333
7. júl 2020

@dianaana to uz je na rozhodnuti sudu, komu dieta prideli do osobnej starostlivosti...