Stretávanie sa s kamarátmi po svadbe

carrot_apple
24. máj 2024

Čaute,
zaujímalo by ma, a aj by som požiadala mužov z ich pohľadu ak tu dáky budú mať chuť odpísať, čo hovoríte na to, keď vydatá žena (4roky sú manželia a majú 1dieťa) si chodí s kamošmi kedy sa jej dá ako sa jej dá napríklad na chatu oslavovať narodeniny kamošky(nespala tam bola o 2ráno doma), že sa stále stretáva s ľuďmi a chodí do kina, potom ide do baru a stretáva sa tam s hocikým aj sa zoznamuje s hocikým, vraj vo všetkej počestnosti, vraj prečo by mala doma sedieť, vypije si a ide domov, dakedy o 23:00 dakedy neskôr alebo ide na bowling, dohodne sa so svojimi kamošmi, ale tí kamoši majú svojich kamošov a už ich je 6 zrazu a srandičky narážky, capká po zadku chlapovi zo srandy aby nehodil guľou kuželku, mierne popíjanie, rýchla jazda autom domov a jeden s tých jej kamošových kamošov si vypýta pusu, že aká je krásna jej hovorí, no veľmi dobre vie (ON), že je vydatá, zadaná, s dieťaťom...
to že ide do kina s kamoškami bežne nejdem ani vypisovať, že napríklad chce aby ju ten kamoš trénoval v gyme(nie ten čo ho capla zo srandy po zadku), lebo on je nabúchaný a ona je trochu pri sebe a potrebuje cvičiť...
pritom nieje tučná, má plné tvary, áno, a veľké prsia a tým pádom zadok,ale myslím, že nič hrozné, čo by sama úplne v pohode kardiom dala dolu podľa mňa keby fakt chcela cvičiť. Prečo je to tak, že chlapi berú, že je to OK keď idú na pivo s kamošmi, či jedným kamošom a skončia o pol 4 či 3 ráno lebo boli na diskotéke v pohode a prečo to žena nemôže robiť? Prečo je iný meter v tomto? Však aj ten chlap keď ide von na to pivo, tiež môže náhodne stretnúť dáku ženu, s kamarátstva sa s ňou "zabávať" zaplatiť jej drinky, smiať sa, koketovať...
Díkes všetkým za odpovede!!!

lizatko1009
24. máj 2024

A kto povedal, že to žena nemôže robiť? Manželstvom a narodením deti život nekončí a komu áno, toho ľutujem. Riešiš to iba ty.

mamamasama
24. máj 2024

Vďaka Bohu za môjho muža. Síce nemám čas až na toľko aktivít ako žena v príspevku, ale môj by nemal problém s tým, že chcem ísť ma chatu, do kina, na párty, diskotéku, do fitka a pod.

vilma7
24. máj 2024

Co si o.tom myslím?
Zr nechápem, ako to ta žena zvláda, stiha atď. Predpokladám že dieťa je ešte dosť malé. Raz za čas mi to príde v poriadku, ale nejaké pravidelné výjazdy každý piatok je už podľa mne caz čiaru, ak sa ta žena má vôbec záujem venovať plnohodnotne aj svojmu dieťaťu a viesť rodinný život. Chodí na tie svoje akcie s manželom? Asi nie.
Ja si myslím že manželským zväzkom by sa mali upraviť aj priority ľudí, a nie nechať sa capať po zadku, alebo ona niekoho.. Predpokladám že ide o ženu, čo asi nie veľmi plánovane otehotnela a jednoducho sa ešte "nevyburila".
Za mňa nie je ani v poriadnu, keď chlap.uprwdnosti krčmu (pravidelne) pred svojou rodinou.
Ja som rada keď sa po celom dni, práca, deti, domácnosť mám čas venovať aspoň sama sebe 🙂

michaela329
24. máj 2024

@carrot_apple a prečo sa rovno neopýtaš jej chlapa? Aký má význam sa pýtať cudzích tu? Oni hádam vedia aký majú vzťah a čo si navzájom akceptujú. On Ti odpovie najlepšie. Inak - za tých 13 rokov, čo som s mužom som bola na mnohých chatách a akciách, trénovali ma aj chlapi vo fitku a vieš čo - nikdy som ho nepodviedla, bola som sa predsa len zabaviť. Ale z Teba ide kus závisti smerom k tej žene...

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vroni
24. máj 2024

Nevidím žiaden dôvod, prečo by to žena robiť nemohla. Pokiaľ sa s mužom vedia zorganizovať, že nestráda vzťah ani dieťa, tak super a každého iného figu do toho. Pokiaľ je chlap zakomplexovany mizogyn (ako drvivá časť chlapov), treba ho preliečiť sokovou terapiou alebo vymeniť za pricetnejsi kus. Ja tej žene tak maximálne závidím jej energiu, mne sa chce behať po kamosoch a oslavach a bowlingoch čím ďalej tým menej 🤣🤣🤣

carrot_apple
autor
24. máj 2024

@michaela329 raz keď budem s jej mužom, sa ho to isto spýtam, len tým, že ona s ním nikde nechodí(vidím ich spolu iba s dieťaťom alebo je sama s dieťaťom), tak nemám šancu, no myslím, si, že ani sa ho pýtať nemusím, ak poviem, že : jeho žena dala pusu na rozlúčku volákemu, čo s ním popíjala...či je to OK...
nieje to vhodné ani z jedného pohľadu. Môj muž mi povedal, že kvôli tomuto a takýmto situáciám vydaté ženy nemajú čo lietať kade tade ako zaslobodna, bez záväzkov...skôr sa skúsim jej spýtať, či by to JEJ nevadilo, že ide jej muž do baru a na rozlúčku sa prebozká s volákou tam prísediacou a ešte si sňou aj bude vypisovať sms, že ako bolo fajne a srandičky a že kedy zasa pôjdu...

a_alexandra_a
24. máj 2024

@carrot_apple Prečo sa staráš do života iných ľudí?

michaela329
24. máj 2024

@carrot_apple nejako moc ju riešiš a pozoruješ. Ale s mužom sa nestretávaš, takže ani nevieš aký majú vzťah. Takže si nejaká jej prajná kamoška z toho okruhu? To si mala silnú potrebu ju tu prísť poohovarať bez toho, aby si vedela ako to medzi nimi je...

carrot_apple
autor
24. máj 2024

@a_alexandra_lebo ju chcem uchrániť od komplikácií, ktoré z toho môžu vzniknúť. Ja sama som ju varovala, že jej správanie je podľa mňa nevhodné.

mamatroch
24. máj 2024

@carrot_apple mne by to vadilo, nech by som bola na ktorejkolvek z tych dvoch stran. Opijanie nechapem na nikoho strane a v nijakom veku. Pohar vina / piva ok, pripadne cosi na oslave na pripitok, ale vyssie spominane "akcie" ked uz, podla mna patria do zivotnej etapy nezenatych a nevydatych. Jednoducho zvysene riziko, ze tam dojde k nevere. Nepotrebujem skusat ako blizko sa az mozem dostat k ohnu, kym sa nespalim. Moj manzel nastastie tiez nie.
A nie, netravime 24 hod spolu. Kazdy z nas ma svoju pracu. Manzel chodil napr. isty cas i bicyklovat s partiou a bola tam aj jedna zena, obcas dve, celu partiu som poznala... Takisto chodi raz-dvakrat tyzdenne spievat so zborom. Ja idem obcas s kamoskami na kavu + parkrat do roka na pol dna na dobrocinnu akciu.
Jedno poobedie do tyzdna mam volno ja (a manzel deti) a jedno on.
Ale napr. nedele su vzdy rodinne, obcas aj soboty, ked ideme na vylet bud sami alebo s kamosmi.
Na oslavy narodenin chodime tiez, ale ako rodina vsetci spolu. Do vztahu treba investovat cas aj pozornost. Vo vyssie spominanom autorovom prispevku sa tato pozornost a cas investuju inde a aka investicia, taky zisk / strata.

a_alexandra_a
24. máj 2024

@carrot_apple Ale ty sa nemáš čo starať do toho, čo ona robí, na čo sa miešaš do ich vzťahu a chceš ich "chrániť"? Ty si, pravdepodobne, cudzia osoba, minimálne v ich manželstve si cudzia, tak sa tak začni aj správať, lebo môžeš utŕžiť, že ťa pošlú kade ľahšie a ešte budeš hrať urazenú, čo si dovolili. Nemáš trochu hanby v sebe, že im nútiš svoj názor, ako by malo manželstvo vyzerať?

carrot_apple
autor
24. máj 2024

@michaela329 pretože si chcem zistiť či to iba ja vidím? to som jediná? neviem, aký majú vzťah, ale ak by mala doma všetko v poriadku, tak si myslím, že by sa takto nesprávala. Neber to tak, že jej neprajem, práve naopak, dávam na ňu pozor, je to môj názor, že už je toho moc. Ja ti tvoj názor neberiem. Neviem, prečo útočíš.

michaela329
24. máj 2024

@carrot_apple chcela si názor, dostala si názor. Takže na ňu dávaš pozor hej? Preto máš silnú potrebu riešiť cudzie manželstvo na fóre? Ale nebuď smiešna. Dobrá kamoška také veci nerobí.

carrot_apple
autor
24. máj 2024

@a_alexandra_vidíme to odlišne. Nikomu nič nenútim.

lenka1993
24. máj 2024

@carrot_apple je to nejaká tvoja blízka rodina ? Sestra ? Sesternica ? V inom prípade by som to voooobec neriešila. Neviem mne s toho ide trosku závisť. Ja som rozvedená ale keď sú deti u ex (striedavka) tak si viem poriadne užiť “slobodu”. Aj keď som ešte žila s mužom tak som chodila na koncerty, chaty, párty sama. On bol introvert ja extrovert. Jemu nevadilo sedieť doma s deťmi a hrať hru na pc a mne to padlo vhod že môžem ísť a “vypnúť hlavu” od kolobehu doma s deťmi.

carrot_apple
autor
24. máj 2024

@michaela329 a čo robí dobrá kamoška? čusí keď vidí kde to vedie?

tramtada31
24. máj 2024

Ja mám tiež muza, ktorý má “pusta” casto von. Ale teda, nepijem alkohol a nikoho netrieskam po zadku. A jasne, deti sú kotva na nohe, keď si niekde s nimi, neuvolnis sa, neporozpravas sa s nikým, lebo musis na ne neustale dozerať, aby sa im nič nestalo. My aj keď sme s mužom niekde, nemame sa kedy porozpravat, lebo deti po nás stále niečo požadujú, alebo chcú, aby sme sa im venovali/rozpravali s nimi, ešte sú schopne sa aj hadat medzi sebou, kto bude z nich rozpravat prvý, takze človek rad z takehoto prostredia odide sa uvoľniť niekam. Ale teda, mal by sa spravat dostojne

mikadooo
24. máj 2024

@carrot_apple vždy je to o tom ako si to tá konkrétna dvojica v tomto vzťahu nastaví. Nie o "mužoch" a "ženách". Môj muž má určité, hmm, povedzme konzervatívne postoje, paradoxne on nikam nechodí a ja vytasím zuby nechty, som ochotná pohádať sa aj zduť a proste idem. Aj keď názor na to má, že "by som nemala". 😁. A to nikoho necápem po riti ani nebozkávam, stačí mi vínko s kamoškami, chata, wellness pobyt alebo teambuilding. Také chmuloviny, čo robí kočka hore, to by môj nerozdýchal a asi ani ja nie, lebo to by som brala nie ako relax toho druhého, ale ako provokáciu. Moje bozky a moja riť sú určené len môjmu chlapovi a za tým si stojím, nech som v akomkoľvek stave opitosti.

a_alexandra_a
24. máj 2024

@carrot_apple Tak prečo riešiš cudzie manželstvo na fóre a píšeš tu, že sa to opýtaš jej muža alebo jej? To nie je normálne... tvoje manželstvo možno tiež nie je podľa niekoho iného správne a ako by si brala, keby sa tvojho muža prišiel niekto cudzí pýtať, či mu nevadí, že ty robíš toto alebo tamto?

carrot_apple
autor
24. máj 2024

@lenka1993 ale je rozdiel keď vidím, kde to vedie a ako sa správa. Tak načo sa vydávala? Naozaj toto patrí do manželského života? Veď si si užíva, párty, grilovačky, diskotéky ale ako sa správa o to mi ide..nie je to závisť, dobre, však ja len chcem zistiť či mám sama takýto názor.

michaela329
24. máj 2024

@carrot_apple dobrá kamoška neohovara na fórach, netvári sa ako početnosť sama a nemontuje sa do cudzích vzťahov o ktorých hlavne nič nevie.

kukuk29
24. máj 2024

@carrot_apple mna by zaujimalo odkial mas tak take podrobne info ako sa kto kedy a kde sprava 🙂 🙊😂to mas tolko volneho casu sledovat inych 🤔

lenka1993
24. máj 2024

@carrot_apple pokial to nie je tvoje manželstvo tak ti môže byt úplne u riti kam to vedieť. Ty nevies alo majú oni dvaja nastavené hranice, nevies alo majú postavený cely vzťah. Mám znamich ktorý majú “otvorené manželstvo”. Majú aj iných sexuálnych partnerov, uzivaju si život spolu aj bez seba. Ani jeden nežiarli a takto im to funguje už cca 15 rokov. A ja som šťastnejší pár nikdy nevidela.

carrot_apple
autor
24. máj 2024

@michaela329 toto je ohováranie? Keď si zisťujem pre seba, či som ja čudná a jediná, že si myslím, že vydatá žena nemá čo provokovať na diskotéke, popíjať a flirtovať?

deedol
24. máj 2024

niektore vymenovane veci mi pridu uplne ok, niektore uz nie, ale to som ja a kazdy mame hranicu inde. nechapem len, preco ty to riesis, nech si to riesia oni dvaja medzi sebou, nie? a ze "provokovat" ma dostalo. to aby si clovek uz ani zatancovat nemohol.

carrot_apple
autor
24. máj 2024

@kukuk29 sama mi o tom píše a teraz som bola sňou a videla som to. stačilo mi. bola som s ňou asi 5x vonku a nič sa nezmenilo, ide to k horšiemu.

carrot_apple
autor
24. máj 2024

@lenka1993 ale asi to nieje bežné a nie každý to tak má. V poriadku, beriem,no v tomto prípade to nieje tak nastavené.

michaela329
24. máj 2024

@carrot_apple a Ty si nesvojpravna, že potrebujes nejaké uistenia o sebe od cudzích? Ty si tu prišla písať o svojej vraj kamoške, nie o svojich postojoch. Rovno hneď storka o kamoške a jej správaní. Jedna vec je si povedať "toto by som ja nemohla" a iná napísať story o kamoške a ako sa o ňu bojíš a ako jej manželstvo ide isto do zahuby a popritom čakať, že Ťa tu budú tlapkat po pleci aká si cnostna super manželka. Ži si svoj vzťah a nie vzťahy iných ľudí.

lenka1993
24. máj 2024

@carrot_apple ty musíš byt dobrý špión keď vies do detailu čo oni dvaja majú medzi sebou. Takú kamosku mat, tak ju radšej nemat … inak dúfam že si toto ohováranie tá dotyčná prečíta a pekne ti povie svoje.