Stratila som vo vzťahu samú seba

28. nov 2023

Som vydatá 10 rokov, pred svadbou sme s manželom chodili 6 rokov. Máme 2 deti a obrovský problém.
Už to bude skoro rok,čo sa môjmu manželi zapáčila jeho kolegyňa z práce. Pred rokom na firemnom večierku si padli do oka. Boli tam nejaké flirtíky,ale vraj nič viac. Začala to tá žena (podľa manželových slov),vraj nevedela,že má rodinu a pred pár týždňami sa mu narodila dcéra. Na jar mali ďalšiu akciu,kde môj manžel pobozkal danú osobu,ale bozk vraj nebol opätovaný a tým to tam skončilo. Dozvedela som sa to tak,že sa zmenilo jeho chovanie. Z chlapa,ktorý bol predtým pozorný sa stal chladný,cudzí chlap. Všetko mu vadilo...žiadne bozky,objatie,rozhovory,no proste nič. Telefón v ruke, úsmevy na displej a zrazu uzamknutý telefón.
Najprv zatĺkal,no po 3 dňoch sa priznal. Od tej doby sa všetko zmenilo. Boli nejaké pokusy o záchranu manželstva,dokonca aj v intímnom živote to bolo ovela lepšie,ale pamäť sa nedá zmazať a niečo mi tam stále nesedelo. Leto bolo divoké. Z mojej strany slzy, z jeho strany zábava s kolegami. Boli sme na spoločnej dovolenke,kde to vyzeralo tak,že sa všetko utriaslo a je to lepšie,ako pred tým. Ale na jeseň začal túto spomínanú ženu voziť s autom do práce. (Nechodí iba on a ona,ale ešte jeden kolega a kolegyňa,ktorý majú milenecký vzťah,hoci on je ženatý). Hovorila som mu,že ma to zraňuje,nech s tým prestane. Ale povedal,že to nič neznamená. Prešli 2 mes. a nezmenil to. Beriem to tak,že ju chce spoznať viac a chce ju mať pro sebe. Každý deň na to myslím a pozerám sa na to,ako nám krachuje manželstvo. Cítim bolesť,zradu a neskutočný hnev. Povedal mi,že ona je iná. Je usmievavá,s ňou sa neháda,cíti sa pri nej dobre a dokonca,že ju miluje.
Zmenilo nás to oboch. Ja som vraj žiarlivá fúria. Prepáčte,ale neviem sa usmievať,keď sa necítim dobre. Myslela som si,že je to len kríza,tak som do toho dala úplne všetko,len aby sme to spolu zvládli. Žiadala som ho,nech odíde,ale nechce. Že ma má rád a nechce byť so mnou za zle. A nie,namám kam ísť. Rodina o ničom nevie.
Chovala som sa úplne šialene. Cítila som,že som sa mu ,,vnucovala,,a ju som očierňovala. Vlastne som si to uvedomila,keď mi povedal,že keď ju miluje. Ona nerobí ,,nič" ,len sa usmieva a on ju miluje. Zatiaľ čo ja som kôpka nervov,smútku a zloby. Ale toto nie som ja. Ja som takáto nebývala. Verila som našej láske a zrejme si nechcem pripustiť,čo sa deje. Viete,najradšej by som sa niekde ďaleko odsťahovala a nikdy tohto chlapa viac nestretla,ale to pravdaže nie je reálne. Je tu,v tejto domácnosti a ja to mám znášať. Nejaké rady,aby som sa nezbláznila?

e ju ch

ivangeline
28. nov 2023

Nech ide za nou. ;) Ani ona sa nebude usmievat vecne zblizka.

h2
28. nov 2023

Čo tu chceš zachraňovať? Zbaľ mu veci a vyraz ho, nech si ide za svojou usmievavou láskou. Jasné, že s tým neprestane, keď mu to de facto toleruješ.

anjelicek26
28. nov 2023

Ona ho predpokladam ani vobec nechce, nie chlapa zo zavazkami, dlhorocnym platenim vyzivneho a majetkovym vysporiadanim po rozvode na krku... to je len jeho kino v hlave, co by chcel a po com tuzi... najhorsie je, ze on to pripustil a vobec mu nevadi a neriesi, ako sa citis ty... a rady? Ja to pisem na sto krat - jasle, praca, docasne byvanie u pribuznyhc, postavit sa na vlastne nohy. A nie, nebude to lahke. Ale toto psychicke samotyranie a tolerovanie takehoto spravania doma s teba robi psychicku trosku, ktora uz nikdy nebude ziadnemu muzovi verit... zasluzis si to? Pre jeho prelietaveho snivajuceho vtaka v gatoch? Nezasluzis.

karamella0
28. nov 2023

On povie, že ju miluje, a ty si ešte s ním? Zbal mu veci, prípadne sebe a deťom, bude to taká terapia šokom. Buď sa spamätá a zistí, o čo prišiel, alebo nie a ty si nájdeš lepšieho.

terezka1947
28. nov 2023

Ťažko radiť....lebo iba vy poznáte svoj vzťah.
Ale napadlo mi niečo.
Normálne sa upokojí,čo to pôjde najviac. Nerob scény,nekontroluje,nerieš. Venuj sa deťom,nech je doma klud-deti si to zaslúžia (ja osobne nevidím dôvod na scény,ani bojovanie o chlapa. Buď vie,koho chce alebo nevie. Scény a slzy nepomôžu. Žena musí mať sebaúcty,aj keď znútra bude plakať)
A s kludnym hlasom mu povedz,že idú Vianoce,deti a ty potrebujete pokoj. Ľúbiš ho,ale keďže vidíš,že je šťastný s inou,nechávam mu priestor,nech si s ňou naplánuje budúcnosť. Neviem ako máte dom,atď,veď nakoniec je to dom,kde bývajú jeho deti tiež,....buď ostaneš alebo odídeš k rodine. Vždy je riešenie. Vždy.
Možno nie pohodlné,ale riešenie je. A deti stále maličké nebudú.
Chlap,kt.nevie,čo zo sebou a povie,že ľúbi kolegyňu....čo od neho čakáš?veď sa už rozhodol. Načo scény.
Keby stal a bojoval o svoju rodinu,asi by to neriešil jednou dovolenkou,či áno?

babulkomale
28. nov 2023

@anjelicek26 ja viem ako to myslis a dobre to myslis, ale prosim ta, kto ma realne priestor doma pre dalsich troch ludi, z toho dve deti? Viem ze žiješ v Nemecku ale dobre vies ze ani tam nema kazdy velky domisko kde moze zo dna na den ubytovat ludi z rodiny alebo cudzich. Ludia setria ako da da aj tam.
Navyse, deti mozu byt stale chore po nastupe do kolektivu, vacsinou aj byvaju...
Tazko radit.

tttbb
28. nov 2023

Asi by som sa zacal pripravovat na zivot bez neho. Pripadne, podla teorie sexuologov z dlhodobeho hladiska ma manzelka aj tak vyhodu, ono tie hormony opadnu, aj ona nebude len usmievava a bude sa chciet vratit.
Usmievavy sme kazdy ked sme v klude, ale vztah je o niecom inom ako o usmevoch. Casom zisti, ze pri nej nie je zelensia trava ako u Vas doma. Pripadne si najdi aj Ty milenca a uvidis ako zacne saliet. Muzi toto tazko nesu. Pokial je "na koni" nema zmysel sa s nim rozpravat, je to ako hadzat hrach o stenu. Akonahle zisti, ze si si zariadila zivot bez neho, zamava to s nim (viem co pisem, som chlap ;) ).

katka700
28. nov 2023

V tvojom prípade by sa neusmieval nikto. Kolegyňa nevedela že je ženatý? To je taký problém otvoriť ústa a povedať som ženatý.
Tu nie je čo zachranovat. Hľadaj dobrého rozvodového právnika nech sa čím skôr toho zmrda zbavís.

ana82
28. nov 2023

jojo nie 🙉nehľadaj si milenca, skús sa dostať do čo najväčšej pohody, venuj sa deťom, príde z roboty, páči sa, nechaj mu deti, choď do kina, cvičiť, s kamoškou na kávu, ale mu nehovor kam ideš, prídi vysmiata...svet gombička, aj ty sa priblblo usmievaj do mobilu, nastav mu zrkadlo....uvidíš čo to urobí

pribinak
28. nov 2023

Už nie je čo zachránovat. Zbal ho a nech vypadne. Už sa mu nevnucuj

A všetky sily preorientuj na záchranu peňazí a majetku.

terezka1947
28. nov 2023

Ozaj,nevnucuj sa. Jednoducho prijmi situáciu,čo ľahké nebude,ale.....máš pre koho žiť,iné by bolo,keby si bola na svete sama.
Keď sa raz zalubil,ok. Dospelý chlap vie,že s deťmi žena je aj unavená,aj nahnevaná,aj frustrovaná....pomôže,zapojí sa,veď je to jeho žena,aj jeho deti.
A daj mu šancu byť šťastným.....ja si myslím,že sa dosť zamysli nad tým,čo stráca. A že to také ľahké nebude.
Len nerob scény....

anjelicek26
28. nov 2023

@babulkomale nuz kazdy, jedna izba, par tyzdnov, moji stari rodicia tak vzali tetu s dcerou, po necelom roku sa postavila na nohy a zasa odstahovala, ked si dala veci do poriadku... Nikto nehovori o idealnom a trvalom, ale o docasnom rieseni. A to nema nic s tym, kde kto ako zije. Rodina je rodina, vzdy sa da nejako pomoct. Nenechala by som pribuzneho v takej situacii...alebo ano, ako pise kocka vyssie, nech zbali a posle k rodicom jeho...

oliolijanka
28. nov 2023

Tu pomoze iba bdele snivanie.
Vecer, ked vsetci zaspia a budes mat uplny pokoj, musis si to cele presnivat, z kazdej strany.
A) Najprv, co mas.
Priklad: Mas chlapa, ktory od vazho rocneho babätka uteka ku kolegyni. Chlapa, ktory ta nazval furiou. Pardon, iba muza, ktoremu sa paci usmev kolegyne...

B) Potom vsetky varianty(aj zle aj dobre), co realne mozes mat
Priklad.. moze ho zrazit auto a ty ostanes sama s dietatom. Moze ostat s kolegynou a budu stastni a mat 10 deti. Moze s nou ostat a po mesiaci sa rozidu. Potom pride k tebe. Potom ta necha znova pre inu.... to moze byt tisic alternativ. Vymyslaj aj dobre, aj zle.

C) A nakoniec si to vysnivaj uplne najkrajsie, ako vies. A mozes, ba mozno musis, prehanat.
Predstav si, ze vyhras v sportke sto milionov(napriklad) a mozes si zariadit zivot hocikde na svete. Mozes si kupit dom v meste, statok na dedine, apartman v new yorku.
Kto by to "stastie" uzival s tebou? Predstavovala by si si vedla seba svojho muza? Alebo niekoho oddaneho, spokojneho, vyrovnaneho, kto by vonal tvoje vlasy a dceru by stiskal od lasky vzdy a vsade?

Teraz nemusis odpovedat, to si naozaj musis presnivat z kazdej strany. Na konci budes vediet porovnat, co mas, co mozes mat a co chces.
Potom sa budes vediet rozhodnut, ci chces zaspavat vedla muza, ktory v,vaza kolegynu napriek tvojej namietke.

P.S. V bode C naozaj vymysli nieco uplne najkrajsie, co by si si mohla mat🙂

Nechaj si cas. Ty teraz nevies ovplyvnit aktivity svojho muza, takze sa so snivanim nemusis ponahlat.

syslik81
28. nov 2023

musite od seba.. aspon na cas .. nech ide on alebo chod ty ..deti na striedacku-nie ze milost pan si bude uzivat a ty nie.. daj sa dokopy ..zajdi za psychologom..obvolaj kamosky ... novy uces vlasy etc ..posilka-tam clovek pride na ine myslienky ... a hlavne ho kontaktuj len ohladne deti a domacnosti..nic ine .. na nic neodpisuj,nevycitaj .. ta babenka z prace sa iste neusmieva stale-je zena ako kazda ina .. a mozno o paprdu ani nema zaujem .. usmieva sa len aby mala pokoj

lenicka999
28. nov 2023

A chodíš do práce, alebo si doma s deťmi?

moonlight1210
28. nov 2023

Teraz sa citi ako muz dvoch zien, ktory si moze vyberat, ktorej z vas venuje naklonnost. A vybera si aktualne ju. Lebo ma na pozadi taky pocit, ze teba ma uz poistenu, nemoze ta stratit. Kde ta nechal, tam ta aj najde. Kdezto ona je teraz nepolapitelna, ju si musi ziskavat a to mu prinasa skvele neodolatelne pocity, ze ona ho zato obdaruva svojou priaznou.
To iste sa dialo kedysi na zaciatku vasho chodenia.

Tak mu ten pocit, ze on je muz dvoch zien a on si vybera, zrus. Daj mu pocit, ze mu ostala uz iba ona a dovyberal si. Cast toho kuzla noveho vztahu tym zrusis.
A ak mu na tebe stale trochu zalezi, rozpoltis tym jeho pozornost, lebo pocit, ze mu unikas a tvoje city vobec nie su poistene, sa mu nebude pacit. A jeho zaujem o nu sa zacne miernit. Uz mu nebude prinasat tak skvely pocit, ak tym ma zaroven nieco ine stracat.
Takze ked mu das najavo, ze sa uz zariadujes bez neho, moze sa prebrat.
Kym ziarlis a riesis len jeho, tak ma pocit, ze on je najdolezitejsi na svete, on si moze vyberat a nema co stratit.

V tomto ti ale brani prave ta ziarlivost. Na jednej strane prirodzena reakcia, na druhej zaroven zakerna podrazacka kamaratka. Lebo to ona ta nuti byt obet. Nuti ta, aby sa tvoj svet scvrkol a tocil iba okolo neho. Tvoje myslienky, pocity, emocie. Kde je, s kym je, na koho prave mysli, ako sa na nu usmieva, aka je ona dolezita, ako si on ide nohy polamat, aby mohol pri nej nachvilu byt, radsej sa s tebou dohada a pouraza ta, ale jej sa nevzda,… A zaroven ti reciprocne nasepkava, aka si ty nedolezita, nezaujimava, zbytocna, nehodna ucty, prehliadana, ponizena, …
Ziarlivost ta tak zaroven nuti mat jeho ako dake vzacne meritko tvojej hodnoty.

Ale naozaj je tvoja hodnota zavisla od toho, ci prave tento jeden chlap ta ma za dolezitu? Naozaj ta druha je hodnotnejsia ako ty, lebo prave on sa o nu zaujima? To ju robi hodnou, aby si sa pre nu umarala? A jeho tiez hodneho tvojho trapenia sa?
Naozaj si ponizena, ak ta prave on nechce? Naozaj on stoji za to, aby si si nicila zdravie stresom, hnevom, smutkom?
To ma on taku hodnotu? A cim si ju zasluzil? Kedysi mozno, ale dnes? Cim si ju u teba este stale taku vzacnu drzi?

Porozmyslaj o tom. Prides na to, ze on ju ma len preto, ze ho ty milujes. A mozes sa sama seba spytat, preco ho milujes. Co na nom milujes, ked ta takto vedome trapi, vidi to a je mu to jedno. Dokonca ti to vyhadzuje na oci, ako tvoju chybu (furia, neusmievas sa,…) a robi z toho dovod, preco je logicke, ze si vybera inu zenu (vedome zamiena pricinu s nasledkom, aby si ocistil svedomie).

Je cas si uvedomit, ze si dolezita taka, aka si. A ze nie je dolezite, aby prave tento chlap ta mal za uzasnu. Na tom tvoj svet nestoji.
Preorientuj svoj svet z neho na seba.

0silvia0
28. nov 2023

@babulkomale každý zas nežije stiesnene ako predpokladáš ty. Ja mám doma momentálne tiež voľné izby, moji rodičia majú voľné izby, moja sestra má dokonca voľný dom, aj u druhej sestry by sa nejaká izba našla. Čiže v našej rodine keby sa také stalo, je priestor na pomoc u takmer každého.

babulkomale
28. nov 2023

@0silvia0 nepredpokladam to samozrejme u kazdeho, my mame velky dom aj pozemky napriklad, ale viem sa vzit do inych ludi...ani nepoznam z okolia priklad ze by niekto siel zit k niekomu s detmi. Jedine k mame alebo sama zena s detmi do podnajmu.

h2
28. nov 2023

@lenicka999 Mladšie dieťa má rok, tak tipujem, že je doma.

autor
28. nov 2023

@lenicka999 som doma

autor
28. nov 2023

@moonlight1210 veľmi pekne ďakujem za povzbudivé slová. Máš úplnú pravdu.

h2
28. nov 2023

Ale prečo by mala odchádzať ona s deťmi??? Za predpokladu, že dom/byt je spoločný a nie iba jeho, samozrejme. Ona nič zlé neurobila. Prečo vždy má odchádzať žena s deťmi a ten, kto pohodlne zostáva, je ten chlap?! Nech vypadne on, keď on sa zaľúbil inde! Žena, keď odíde, bude okrem toho, že bude mať kopu starostí s tým, kam pôjde, potom so samotným sťahovaním atď., tak bude ešte aj za zlú, že to ona jeho opustila, chudáčika! Pritom on tak veľmi chcel zachovať rodinu a ani s dotyčnou nič nemal! Ale mal by, keby ona chcela. Ale mne z toho, čo tu bolo napísané, vychádza, že ona mala záujem, len kým nevedela, že on je ženatý a má deti. A teraz už oňho nestojí. Zatiaľ čo on sa zaľúbil, ako puberťák a čím viac ho ona odmieta, tým viac za ňou šalie. Lebo na začiatku prejavila záujem, takže vie, že teoreticky by mohol mať šancu a to ho dráždi a láka.

autor
28. nov 2023

@tttbb plne súhlasím, snáď na to raz príde. Aj keď asi už neskoro... ja nie som taká,že si budem hladať milenca. Nikdy som taká nebola a ani nechcem byť. Momentálne sa potrebujem dať do kopy.

katkazuz
28. nov 2023

@moonlight1210
Takmer Vždy to napíšeš excelentne 👍
Ale toto dnes skopírovať a vkladať to do každej takejto diskusie 👍

autor
28. nov 2023

Ďakujem vám za vašu podporu.

katkazuz
28. nov 2023

Milá autorka, súcitim s tebou a máš to ťažké.
Nechaj ho ísť, možno sa vráti, ale to už možno ty nebudeš chcieť, keďže spadol z piedestálu dobrého manžela.
Mala som kamarátku do ktorej sa tiež zaľúbil ženatý kolega. Vyriešila to odchodom z práce.
Veľa sily ti želám 🍀🙏

h2
28. nov 2023

@katkazuz 🤦🏻‍♀️ Zase to rieši žena, ktorá je v tom nevinne? Do nej sa zaľúbi ženatý kolega, ale ten, kto kvôli tomu odchádza z práce, je tá žena? Prečo?! 😡

pochod
28. nov 2023

Na grc chlap. Rozved sa s nim nezaslúži si ta a bud si istá ze za toto co ti urobil si ho karma nájde. Nezasluzi si druhú šancu ani keby ste mali 10 deti spolu.. ked to urobil raz urobí to aj druhý krát s ďalšou super kolegyňou. Nech si ho berie ona no ty mu uz šancu nedávaj ani ked sa posere po tom co mu dôjde ako to pobabral

katkazuz
28. nov 2023

@h2
Mala to ľahšie- našla si ešte lepšiu prácu a on bol jej nadriadený.
Ale máš pravdu.
Raz som čítala podobný príbeh, ako sa platonicky zaľúbila žena v práci do kolegu a keď jej to už začalo zasahovať do manželstva, vyriešila to zmenou práce.
Pár rokov na to, príde jej muž z roboty, zbalí si svoje veci a povie jej, že odchádza lebo sa zaľúbil do kolegyne.

janinah
28. nov 2023

Žiaden chlap nestojí za také trápenie ženy.Važ si samu seba.teba niekto v bolestiach porodil.s láskou vychoval a nejaký idiot.ktory rozmýšľa rozkrokom ti bude robiť zo života peklo? Ešte takú nehrali...nech si ide za svojou usmievavou..ty poplaces.otrepes sa a budeš žiť ďalej....ale bez prívesku.kvoli ktorému ideš dolu vodou...aj teba ešte šťastie čaká.len tomu ver..a nebudeš ho budovať na nešťastí iných.ale slušne.s pokorou.bez sĺz a trápenia.Hlavu hore a konaj ...