Strata priateľov a rodiny po presťahovaní

27. feb 2024

Ahoj,dufam ze ma tu nezotriete hned na zaciatku 😃Bude to len taky smutny vylev. Pred 9 rokmi som sa prestahovala do CR,zalozila som si tam rodinu,mame s manzelom jedno dieta. Prve roky po prestahovani aj kamaratstva na slovensku fungovali,vzdy ked som prisla na slovensko stretli sme sa a tak. Aj rodina - rodicia,male neterky fungovala ako predtym. Ale cim som tu dlhsie,tym viac sa mi vsetci vzdialuju. Ja chapem,ze vsetci mame povinnosti a tak,ale ked mi uz v poradi tretia kamoska povie na otazku preco to uz nie je ako predtym ze tak sorry ale nie si tu,to je co? Tak to potom nebolo prave kamaratstvo ked nas rozdeli dialka 700 km nie? Takisto rodina..neterky kym boli male velmi sme sa lubili,ale teraz je to uz onicom..moja sestra aj ked vie ze pridem na slovensko a podotykam vie to dva mesiace dopredu tak akurat vtedy nema peoblem.si naplanovat vylet do tatier na tyzden..ja neviem no,som z roho amutna 😔Od rodiny a najblizsich par priateliv by som cakala ze take ako dialka nas nemoze rozdelit,ale asi som bola naivna. Je mi smutno 😔

unicornlady
27. feb 2024

Na diaľku sa ťažšie udržiavajú vzťahy, keď sa životy odvíjajú inými smermi.

Keď ide sestra do Tatier, prečo nejdeš s ňou? Ja milujem Tatry, ja by som to plánovala ako spoločný výlet a krásnu turistiku, prírodu...

autor
27. feb 2024

@unicornlady lebo ma tam nechcu a nikto ma tam nezavolal 🤣okrem toho sa na slovensko trepem aj za rodicmi a tak a oni urcite do tatier na tyzden nepojdu

tiezjedna
27. feb 2024

tak od sestry by som asi tiež čakala viac ústretovosti, keď vie, že máš prísť a Tatry zrovna nie sú pre vás v pláne, keďže predpokladám, že aj zvyšku rodiny sa chceš venovať... Ale že chladnú ostatné vzťahy je úplne normálne. Ale aj príležitostné stretávky môžu byť fajn, len témy sa proste zmenia...

tundra
27. feb 2024

"Zíde z oci,zíde z mysle"Normalny jav...My sme uz trochu dlhsie prec a tento fenomen sa zacal prejavovat,uz po dvoch rokoch...

tundra
27. feb 2024

Tak vitaj v klube🤣🤣🤣

autor
27. feb 2024

Dobre ale u najblizsej rodiny ? To by som fajt necakala...alebo od najblizsich priatelov. Nejak ma to vzalo teraz po dlhej dobe 😔

tundra
27. feb 2024

Tak mi napis,ja ti odpisem🤣🙈

anjelicek26
27. feb 2024

Tak vztahy musia obe strany pestovat, my to mame 900km a vidame sa minimalne, aspon pravidelne whatsapp hovory kazdy tyzden a rodinna whatsapp skupina, inak by to neslo, nasi k nam chodia raz za dva roky, vzdy sa domov trepeme my s x-detmi miesto toho, aby si oni sadli do vlaku ci lietadla sami a dali oddychovku... ja som si uz zvykla, ale vadi mi to samozrejme stale.. mam tu nove zazemie, nove kamosky, proste... zivot ide dalej a je iny...

tundra
27. feb 2024

@anjelicek26 my 1000km😁

janka_266
27. feb 2024

no lebo je únavné sa roky prispôsobovať tým, čo odišli. tiež máme kopu rodiny po celom svete, a keď prídu, tiež si myslia, že všetci si program prispôsobia im, čo neberte ako nejaký útok :D ja som rada, keď ktokoľvek príde, ale aj minule volal bratranec, že príde na návštevu, ale bohužial vtedy sme už neboli doma. tiež sme šli do tatier :D

zmrzlinka2021
27. feb 2024

Autorka,

realita je taka, ze vztah je vzdy o spolocnom case, spolocnych aktivitach. Ak ten cas nie je, akykolvek vztah upada, stava sa formalnejsim, ludia sa vzdaluju.

autor
27. feb 2024

@anjelicek26 ja som sa tiez snazila nejako udrziavat tie vztahy aspon cez net,ale s neterami je to uplne onicom,mozmo to bude aj tym ze uz su v puberte a ked boli este vztahy ok boli malicke... Ale tie kamosky nechapem. Ved vsetci mame svoje zivoty,rodiny,aj keby som.byvala na sk nevidali by sme sa kazdy tyzden...take cudne to je no. Tak miesto snahy mi napisu sorry odstahovala si sa..tak ok,radsej som mala ostat hnit v rodnom meste pri mamicke cely zivot

lulupulu
27. feb 2024

Ja mam sesternicu v Rakúsku. Tiež bývali najprv na Slovensku a stretávali sme sa aj 3 4x do týždňa, no keď sa odsťahovali tak niekoľko rokov prišli raz za rok a to sme sa veľmi tešili. Teraz prídu aj 3x do roka. A normálne sa už nevieme vystáť. Najlepšie keby tak boli na hodinu na návšteve a už to vadí aj im aj nám, neviem prečo je to tak a je to dosť smutné si myslim

autor
27. feb 2024

@janka_266 hej ale ja to davam sestre mesiac az dva dopredu vediet aby teda s tym pocitali ze prideme...takisto chodia xkrat do roka na dovolenku k moru,do hor,ale za mnou do prahy prist na par dni nemozu lebo.je to vraj drahe,ubytko drahe,vlak drahy,benzin drahy a my ich nemame kde ubytovat...

letfenixa
27. feb 2024

Nešla sestra na týždeň do tatier, lebo sú jarné prázdniny?

autor
27. feb 2024

@letfenixa nie,to nebolo teraz...uz minule ☺️

autor
27. feb 2024

@lulupulu je to na zaplakanie veru 😔

autor
27. feb 2024

@zmrzlinka2021 aj u najblizsej rodiny a najblizsich priatelov ? Dlhorocnych kamaratstiev?

tundra
27. feb 2024

V septembri som bol v Prahe,keby som vedel,tak sa zstavim🤣

inaemre
27. feb 2024

Tak o vztahy sa musia starat vsetci. My zijeme tiez 600km daleko, ale mame rodinnnu whatsapp skupinu, denne si tam piseme, posielame fotky, zdielame radosti aj starosti. Neterky tiez medzicasom vyrastli tak pridu uz same na vlaku alebo s frajerom ci kamoskami. Vzdy maju u nas dvere otvorene a pridu velmi radi, ostanu aj tyzden. Zjavne sa u nas citia dobre. A aj ich kamosky vedia ze maju coolovu tetu v Rakusku 😅
Ked pridem na Slovensko tak navstivim tie 2 kamosky ktore tam este mam. Je to uz ine, nezdielame spolocne kazdodenne starosti a radosti, ale stale sa viele dobre porozpravat aj ked sa stretneme len raz za pol roka.
Intenzivne kazdodenne kamaratsva mam uz samozjreme u nas v Rakusku

len_nig
27. feb 2024

Chápem ťa, moje kamarátstva rozdelilo aj 30km tak čo ti na to poviem 🤷‍♀️

autor
27. feb 2024

@len_nig je to strasne smutne

anjelicek26
27. feb 2024

Prestala som to riesit, vybudovala si zazemie tu, proste som tu doma... ked sme na Slovensku, obvolam kamosky, ideme sa najest, vybehneme s detmi, pokecame, je to take nezavazne a bez vycitiek, kazda z nas toho ma proste vela a nema cas sa ozyvat popri praci, detoch a kazdodennemu zhonu, bohuzial... ked nemame spolocne aktivity, kazdodenne temy, sa vseobecne drzia vztahy tazko...

juliet86
27. feb 2024

toto je individualne. jamam obe segry ze v riti daleko.keby to nrbolo smerom hore ale doprava tak uz sme v ibej casovej zone. ale piseme si volame si denne/tyzdenne. chodievaju sem. nerobim si program ked tu su. ja budem chodit k nim ked budu deti kusok vacsie. ano bolo by to ibe keby boli tu ale su mojou prioritou a ja ich prioritou aj ked su daleko

jana_eyre_2
27. feb 2024

Tak ja mám skúsenosť že je jedno kto ako daleko žije časom každé priateľstvo ohľadne a tak isto vzťahy s rodinou.. mne sa tiež mnoho pomenilo a to som sa nikam nasťahovala.. bavím sa so všetkými ale už to nie je také ako kedysi - aj deti rastú a menia sa ich záujmy, aj ľudia všetkými smermi sa pohybujú (pomyselne).. tak to nemôže byť vždy také vrúcne.. áno je to občas smutné ale vždy sú obdobia keď je človek hore a keď je dole aj vo vzťahoch naokolo..

autor
27. feb 2024

@juliet86 presne,tohto nazoru som aj ja ze ked ti na niecom zalezi a beries to ako prioritu a chxes ten vztah udrzat da sa t..bohuzial v mojom pripade som bola stale iba ja co to chcela udrzat 😔ci uz co sa tyka rodiny alebo priatelov

majlo1234
27. feb 2024

Neviem no, my to mame domov mozno polovicnu cestu, ale tiez necakam, ze sa mi prisposobia vsetci. Zaroven to sestram a mame nemam problem vytknut😂 ze furt vyvolavaju, kedy dojdeme, a ked dojdeme, jedna v robote, druha s kamoskami, tretia na ture😄 ale pochop, ze oni si vtedy ziju stale kazdodenny zivot, to vy ste na dovolenke, tak sa im mozno neda stale prisposobit.
Kamaratsva mi neostali doma skoro ziadne, vsetci uz mame rodiny, kazdy ma svoj zivot. Jedine sa stretneme s bezdetnymi kamoskami obcas. Ale skrz tu dialku aj tam uz ne take odcudzenie.
Ale tiez ma to jeden cas sklamavalo, az som pochopila,ze kamaratstvo sa neda vynutit len z jednej strany.

jumama
27. feb 2024

Autorka, nappis ako si tie priatelstva udrziavas a co robis pre priatelky ty. Co vlastne od nich ocakavas? Nie su ochotne sa stretnut, ci co ta vlastne sklamava?

tundra
27. feb 2024

Presne, ja som na tom,tak ako ty,ked sa neozvem ja, mne sa neozve nikto.Nauc sa s tym zit.Su aj horsie veci v zivote🤗

januska12323
27. feb 2024

To je normálne. V živote sa každé vzťahy vyvíjajú a vaše sa rozišli aj reálne.