Strata kamarátky po 15 rokoch

28. aug 2024

Kamarátka sa so mnou prestala baviť po 15 rokoch, len preto lebo sa jej nepáči môj priateľ, som s ním rok a pol, postupne ako som jej o ňom hovorila sa bavila menej a menej až už je to na bode mrazu. Je mi z toho smutno. Cítim sa ako keby som urobila niečo zle. Ma voči nemu predsudky a nechce sa o ňom baviť a radšej sa už vôbec so mnou nebaví. 😔

veklipo
28. aug 2024

Ak je ozaj dobrá kamarátka, dala by som si na priateľa pozor. Ona asi vidí niečo, čo Ty nie.

andulka1988
28. aug 2024

Tiež som mala kamarátku s ktorou sme sa poznali vyše 20 rokov. Už cca rok sa nebavíme. Teraz vidím a vnímam že sme ako priateľky k sebe nepatrili. Záleží aký ste mali vzťah medzi sebou a ako to vnímaš ty. Pre mňa bolo toto priateľstvo toxické. Ak to je len kôli priateľovi tak asi to vypovedá za všetko...

tina1549
28. aug 2024

je kamarátka slobodná? Tam môže byť ten problém

moonlight1210
28. aug 2024

Bud jej nesedi niecim, ale vie, ze z hlavy ti ho nevytlcie, nech by ta varovala akokolvek.

Alebo citi, ze on je teraz tvoj svet a ona v nom uz dostala iba okrajove miesto, a to ju prestalo bavit. Nevidi dovod byt v tvojom zivote do poctu.
(Neviem, kolko casu ste travili spolu predtym, a kolko teraz. Teoreticky moze i ziarlit na pozornost. Stava sa.).

Alebo je aj jej velmi sympaticky, a ak nechce ublizit sebe i tebe, radsej ta odstrihne, aby vas ochranila obe.

h2
28. aug 2024

@veklipo Autorka píše, že kamoška má predsudky. Možno pramenia z priateľovej inej rasy, národnosti, vierovyznania... Nemusí to byť nevyhnutne o tom, že s priateľom niečo nie je v poriadku.

jaass
28. aug 2024

Nemala s ním niečo náhodou?

autor
28. aug 2024

Nie je slobodná. Nechce aby som s ním bola, resp. ma pred ním varovala. Mala podobný vzťah. Nepozná ho osobne. Len z toho čo som ja jej povedala.

autor
28. aug 2024

Áno vidí niečo, čo ja tak nevidím.

magic08
28. aug 2024

tak ma zlu skusenost a chce ta vyvyrovat rovnakej chyby. Ale chapem, ze skusenost je neprenosna a musis si to vyskusat na vlastnej kozi, to čo ona ma odžite

h2
28. aug 2024

@magic08 Ale prečo myslíš, že v priateľovi je chyba, ktorú kamoška (ktorá ho ani nepozná, mimochodom) vidí a autorka nevidí? Ona to nemá odžité, vôbec ho nepozná!

magic08
28. aug 2024

@h2 autorka piše, ze kamaratka mala podobny vzťah, cize jej byvaly musi mat nejake spolocne črty, tkore boli zrejme v jej vztahu problem. Z toho to usudzujem. nevravim, ze je chyba na jeho strane, len rozmyslam tym smerom, ze ak kamaratka vidi v nejakej crte problem, tak logicky ma predsudky

h2
28. aug 2024

@magic08 Ale nepíše, v čom bol ten vzťah podobný. Už predtým som písala, že ak autorka označila kamoškine výhrady predsudkami, môžu to byť napríklad aj veci, ktoré som spomínala (rasa, národnosť, náboženstvo...) Na základe toho sa nedá povedať, či bude aj autorkin vzťah podobný, ako kamoškin.
Autorka, možno by si mohla špecifikovať, v čom mala kamoška podobný vzťah, prípadne čo je to, čo jej na tvojom priateľovi vadí.

januska12323
28. aug 2024

V čom je u priateľa problém? Je nezamestnaný, róm, nemá bývanie? Možno skús napísať o ňom a povieme čo sa jej nepáčilo.

markusrasford
28. aug 2024

Nebola to kamarátka, kamaráti nikdy neopustaju loď....

magic08
28. aug 2024

@h2 áno, v tom sa zhodneme
Možno autorka napíše viac