Strácam zmysel života

15. máj 2024

Neviem ako začať. Som rozvedená už 11r. Mám dospelú dcéru, ktorá má už svoju rodinku, máme skvelý vzťah. Mám výbornú prácu, dobrého partnera a v podstate asi všetko, čo potrebujem a už po ničom extrémnom netúžim. Dosiahla som v živote už všetko, no nie som šťastná. Akoby som stratila zmysel života. Nič ma neteší, nežijem, iba prežívam zo dňa na deň.
S partnerom žijeme spolu u mňa v byte. Máme sa radi ale náš vzťah je taký taliansky a vyčerpáva nás to oboch. Sme rovnaké znamenia a všímam si, že hoci máme veľa spoločného, sme aj veľmi rozdielni. Zo začiatku bol náš vzťah krásny. Potom sa ale stalo zopár nepríjemných udalostí a odvtedy je náš vzťah ako na hojdačke. Priateľ je v podstate starý mládenec, nemá deti. Má staršiu sestru a brata, ktorí už majú dospelé deti. Ja som skôr introvert, mám svoj svet... Priateľ veľký extrovert, s každým sa hneď skamaráti... ľudia ho majú veľmi radi, čo sa páči aj mne. Niekedy sa zamýšľam ako sme sa my dvaja mohli dať dokopy, keď sme takí rozdielni. Naše problémy začali, keď ma požiadal o ruku. Jeho rodina sa to dozvedela, všetci nám najskôr blahoželali ale potom som sa postupne dozvedela, že oni sa ma boja, kvôli tomu, že som rozvedená a že keby sme sa vzali a on zomrel skôr ako ja, tak ja by som ich vraj obrala o dom, ktorý majú spoločný... Veľmi sa ma dotklo, že si namýšľajú takéto veci. Odvtedy sme sa kvôli tomu začali s priateľom hádať, trvalo to asi rok až som napokon zrušila zasnúbenie s tým, že ja sa už nepotrebujem znovu vydávať, dobre mi je takto ako som. Mne vôbec nejde o ich dom. Ja mám svoj byt a to mi úplne stačí. Som samostatná, nezávislá žena. Nechápem, ako si môžu o mne toto myslieť. Priateľ má aj veľmi silný vzťah s jeho mamou, u ktorej žil, kým sa dal so mnou dokopy. Často si všímam, ako je k nej stále pripútaný pupočnou šnúrou. Dajte si pozor na starých mládencov, ktorí žijú s matkou a potom si nájdu vzťah. Ja som mala vždy jednu zo základných zásad a kritérií na chlapov, že musí žiť sám a mať aspoň 1 dieťa. V tomto jedinom prípade som toto svoje pravidlo porušila a v podstate neľutujem, ale často ma vytáča, ako je stále pripútaný k svojej matke, hoci už žije vyše 2 rokov so mnou u mňa. Odvtedy, ako sa tá jeho rodina postavila k tomu nášmu zasnúbeniu ich už nemusím. Sú to ozaj zvláštni ľudia, vedela by som vám tu popísať kopu situácií, čo som s nimi zažila. Chodím tam už minimálne, necítim sa tam dobre. A kde je môj problém. Skrátka hádame sa odvtedy s priateľom zhruba každý druhý týždeň máme pravidelne hádku kvôli prkotinám. Už som sa s ním aj rozišla a požiadala ho, aby sa odsťahoval ale potom ma nejak spracoval a ostali sme spolu. Máme sa radi ale takýto taliansky vzťah ma veľmi vyčerpáva.
Cítim sa veľmi sama, potrebovala by som asi kamarátku v mojom veku, s ktorou by som občas niekam vyrazila, či psychoterapeuta. Fakt neviem.

janulka1802
15. máj 2024

Z toho čo si napísala, mi Tvoj priateľ až taký dobrý nepripadá. Mamičkári sú pre mňa no go. S jedným som sa pred rokmi rozviedla. Nie si spokojná vo vzťahu a z toho pramenia Tvoje emócie, nespokojnosť.

tykat
15. máj 2024

Ty mas gulu na nohe ktora ta taha dolu a neda ti poriadne dychat. Po dvoch rokoch sa takto hadat? Priatela vystahuj a zacni zit. Stretavat sa mozte ale maj svoje sukromie a svoj klud.

culienka
15. máj 2024

Nemusíte spolu bývať a priatelia môžete ostať.

la_dolce_vita
15. máj 2024

Ahoj autorka, mame to velmi podobne, takze ta chapem. Ja som bola najskor rada, ze moj nema deti, ale doslo mi, ze on ma zasa matku 🙂. Dedictva a peniaze sa riesia asi vsade v tejto dobe, vsak aj tu to vidim, pre mna to bolo nieco nove. Ked mam pochybnosti, hladam pozitiva. Vela zien v nasom veku voli samotu, ale nebolo by to este horsie? Ja mam zasa dobre kamosky, super sestru a vela aktivit, viem si vystacit. Odkial si, prezradis? 🙂

zmrzlinka2021
15. máj 2024

Podla mna nejde o taliansky vztah, ale o nefunkcny vztah. On sa ta vzdal, nebojoval o teba a teba sa to dotklo, velmi ta to zranilo a narusilo vas vztah. Ty si odmietla stat sa jeho zenou, lebo si nevnimala v nom muza, ktory by sa aj v manzelstve za teba vedel postavit.
Aj keby mal uz jedno dieta, tiez je tam vysoke riziko, ze nevedel stat za svojou zenou, nevedel si udrzat rodinu, opustil ju.

Ak ta toto chodenie vycerpava, ukonci ho. Je to uplne v poriadku.

autor
15. máj 2024

@la_dolce_vita som zo ZA.
V poslednej dobe často rozmýšľam nad tým, načo spolu žijeme v jednej domácnosti, keď brať sa nebudeme a hádame sa. Možno by bolo lepšie, keby sa vrátil k svojej matke a iba by sme sa stretávali. Keď si zase skúsim predstaviť ako by zareagovala jeho rodina, že som ho "vyhodila" z bytu... ach no jeho mama by sa asi veľmi urazila..

la_dolce_vita
15. máj 2024

Mamicka by sa mozno neurazila, ale potesila 🙂. Som z Popradu, to nie je daleko, ak mas zaujem o kamosku 🙂

luccija
15. máj 2024

Si šikovná a on nie je chlap pre teba.

autor
15. máj 2024

@la_dolce_vita Určite áno. Diaľka u mňa nie je problém

autor
15. máj 2024

@luccija vieš, že si toto často opakujem. Až mám pocit, že ak to takto ďalej ostane, tak si asi nevážim seba, že to takto nechávam. Ale keď on je skutočne dobrý človek. Má rád moju rodinu a oni jeho a to sa mi zas páči a keď potrebujem ja, alebo oni pomoc, tak on je vždy ochotný a preto mám pochybnosti a zase si hovorím, že dokonalého partnera nenájdem, lebo nikto nie je dokonalý, ani ja nie. Ja som s ním stál preto, lebo keď zvážim jeho + a -, tak plusov má rozhodne viac ako - a zažili sme veľa pekných chvíľ vďaka mojej kreativite a chuti stále niečo vymýšľať a podnikať.

baboobchod
15. máj 2024

Podľa mna sa vnútri cíti ohrdnutý, že sa za neho nechceš vydať. Mužská ješitnosť 😃 V tom spore, keď si jeho rodina začala nárokovať dedičstvo, hoci ešte ani neumrel 😂 sa ako javil? Na koho strane? Upratal si rodinu a zastal sa teba, alebo naopak? Pritom ich obavy by sa dali ľahko riešiť, mohol spísať závet, uložiť ho do notárskeho centrálneho registra a odkázať dom im. Rodina by mala srdce na mieste 😃
Tie vaše hádky teraz sú o čom?
Chýbal by ti, keby sa odsťahoval?

autor
15. máj 2024

@baboobchod toto som nedovysvetlila. Práveže ja sa cítim ohrdnutá tým, ako jeho rodina zareagovala na to, keď ma požiadal o ruku. On sa hneď postavil na ich stranu a začal mi vysvetľovať, prečo sa nemôžeme vziať. Na to som mu hneď: načo si ma žiadal o ruku keď teraz... a čo vlastne chceš? No a začali prudké hádky... až som nakoniec zasnúbenie zrušila a on v pohode súhlasil a v podstate bol rád, že to neskončilo mojim rozchodom. Jemu vlastne aj vyhovuje, že žije u mňa. Aj keď ho to stále ťahá na tú ich dedinu do rodného domu je rád, že si konečne našiel babu a má vzťah. Už veľakrát som mu povedala, nech sa tam radšej vráti, na čo má toto všetko zmysel ale nechce ísť preč. Tak potom tomu už prestávam rozumieť.

vikiki29
15. máj 2024

Po tomto tvojom poslednom príspevku by som ho určite poslala naspäť k mamičke. Čo máš z toho vzťahu? Hádate sa, nepostaví sa za teba, nerobí ťa šťastnou, nemáte spoločne záväzky. Akurát tak do depresie sa dostaneš.

luccija
15. máj 2024

Takže si sa obetovala🙂)že si konečne našiel babu🙂mne sa to bije načo si ťa chcel zobrať, keď asi už deti nechcete a potom sa pridá k názoru rodiny kvôli majetku.Pride mi, že nevie čo chce a potom sa zľakne a špekuluje.
Tak, keď má plusy a ty si vo vzťahu ťahúň tak je všetko v poriadku.mozno to tak potrebuje, ale podľa mňa z neho necítis takého chlapa čo má nejaké slovo a vieš sa o neho opriet.Je ako šarkan kde zafúka vietor tam ide.
A kvôli čomu sa viete hádať po 2 r?
Pozri vo dvojici sa to lepšie ťahá, keď s ním chcela byť tak vsimaj si pozitíva a nerieš.kolko máte rokov?Jednoducho je starý mládenec bez detí, odišiel od mamy možno je dobrák, ale niečo tomu chyba.

autor
15. máj 2024

@vikiki29 strašne by som chcela mať silu ho poslať späť ale akosi mi to nejde. Keď už bola taká situácia, tak ma spracoval a ja som ho nechala u mňa. Ja sa už nepotrebujem vydávať, stačilo mi to raz v živote. Veľmi ma ale ubíja hlavne to, že oni mu do hlavy nahučali to, že ho môžem teoreticky obrať o dom, ak by zomrel skôr a ja som mu už 100 krát položila otázku ako dokáže byť vo vzťahu so ženou, ktorej sa bojí, žeby ho obrala o majetok = neverí mi v tomto a hrozne ma to ubíja. Je to choré. Akoby sa odvtedy vo mne niečo zlomilo. Vieš, oni si skrátka mysleli, že už ostane sám a ak si aj vzťah nájde, tak nebude sa ženiť.

autor
15. máj 2024

@luccija áno, príde mi to často ako že ja som vo vzťahu ťahúň a to ma tiež ubíja.
Teraz po 2r zisťujem, akí sme rozdielni. On má vo veľa veciach iné názory. Vieme sa pohádať kvôli politike, kvôli Covidu, kvôli názorom na vzťahy... a v poslednej dobe kvôli výletom, na ktoré ja tak rada chodím a on už akosi nemá záujem, lebo každý výlet niečo stojí, hoci to neplatí len on. Nemáme deti a ani neplánujeme vzhľadom na náš vek, už nám obom ťahá na 50. ten vzťah už akoby nemá šťavu a sme obaja akoby z iných svetov. Teraz po 2 rokoch si to čoraz viac všímam.

baboobchod
15. máj 2024

Nuž ak ti ten vzťah viac berie ako dáva, tak už jedine sa nenechať obmäkčiť a naozaj ho poslať k mamičke naspäť 🤷🏼‍♀️

daniela2629
15. máj 2024

Ak ti na sebe záleží, ihneď ho pošli preč, aj tak ho stále ťahá k mamičke a do tej dediny..
V pokoji sa sním porozprávaj a oznám mu, že do toho a toho dátumu sa musi vysťahovať z TVOJHO bytu..bez vysvetlenia, lebo už bolo povedané všetko..!
Veď on ťa len využíva a je stebou len kvôli tomu aby nebol sám atď..A čo si pomyslí tá jeho rodina a jeho mamička Ti môže byť srdečne jedno!! Oni ťa uraziť mohli, keď si myslia, že ti ide o ich dom??!! Im na Tebe vôbec nezáleží a Ty sa ideš trápiť, čo si pomyslia, keď ho pošleš preč?!
Uvidíš ako potom začneš odznova dýchať a tá chuť znova žiť sa ti v okamihu vráti, je to Tvoj život a v tvojom živote si najdôležitejšia len a len Ty! ❤️

la_dolce_vita
15. máj 2024

Otazka znie, ci ho milujes a ci si to vies predstavit bez neho. Pretoze vsade je nieco dokonaly idealny vztah neexistuje. Sme uz vo veku, kedy vieme robit kompromisy, byt tolerantni, uz mame skusenosti. Ale ak tuzis po samote a on to viac vadi ako vyhovuje, tak to nebude ono ☹

autor
15. máj 2024

Viete, ľúto mi je veľmi, keď porovnám to, aký bol na začiatku nášho vzťahu a teraz. Stále mi opakuje ako ma ľúbi... ale keď sa začneme hádať, tak akoby to bol iný človek a to ma nepríjemne prekvapuje, ako dokáže na mňa zvýšiť hlas... . V jeho prípade sa vyplnilo: keď vtáčka lapajú, pekne mu spievajú. Na začiatku mi hovoril, ako so mnou chce cestovať a chodiť po výletoch, keď som mu povedala, že je to moje hobby, tak on že super, aj ja chcem, nikdy som nikde nebol. Tak sme už spolu všelikde boli ale teraz už keď niekam chcem ísť, tak už vidím, že sa mu moc nechce...
Na začiatku mi povedal, že už nebude chodiť na futbal a teraz vidím, ako ho to tam ťahá...
Visím ako si hľadá dôvod pre ktorý zas musí ísť na tú jeho dedinu robiť niečo ...

daniela2629
15. máj 2024

Tu už niet o o čom..ešte raz si prečítaj komentár 10.09hod..svoje šťastie máš vo svojich rukách len a len Ty...držím palce ❤️🙏

la_dolce_vita
15. máj 2024

Mam to rovnako, ale beriem to tak, ze stareho mladenca proste nezmenim. Nikdy nezil aktivne, podla mna len preziva, ale jemu to takto vyhovuje. Ja si viem zasa zariadit svoje aktivity. Bud to budes brat ake to je, alebo sa trapit.

luccija
15. máj 2024

Oni si mysleli, že zostane sám...pre Boha veď nemôžu rozhodovať za neho.Posli ho späť k mame nech pomáha okolo domu a neboja sa o majetky tam patrí.
Naozaj radšej byť sama ako platiť výlety na polovicu a ťahať ho do aktivít čo nechce.On bude vždy prirastený k svojej mame a rodine, tomu domu on sa neoddelil v správny cas kedy si ľudia budujú svoj život partnera, deti, rodinu svoju identitu a ty si tá zlá, ktorá ho ukradla.Po 2 r by to malo byť všetko super.On sa podľa mňa nevie rozhodnúť a len tak hibernuje

autor
15. máj 2024

Veď ja sa ho nesnažím zmeniť. Viem, že to je nemožné. Len by som chcela, keby bol stále taký, ako na začiatku nášho vzťahu.
Príde mi, akoby sa už vzťahu najedol a teraz sa snaží presadiť si zmenu. Čo som ja zbadala a sama ho už pošlem občas na futbal a už ani toľko výletov nevymýšľam. Ale potom som z toho smutná, ako sa to zmenilo.
Bohužiaľ teraz po 2r aj ja zisťujem, že mi ten človek nesedí po intelektuálnej stránke. Nechcem ho zhadzovať, je to inteligentný človek, no už sa veľakrát nemám o čom s ním baviť. On je taký jednoduchý, čo nie je zlé ale ja som iná. Neviem či som to správne opísala...

la_dolce_vita
15. máj 2024

Milujes ho?

autor
15. máj 2024

@la_dolce_vita áno ale je tam ale a to znamená, že mám pocit, že on si je mnou akoby istý, že sa s ním nerozídem. Čo ma aj hnevá. Chcem, aby sa o mňa bál, že ho opustím. Aby sa o mňa viac zaujímal. Keď so mnou začínal, nemal vôbec skúsenosti so vzťahmi. Ja som jeho prvý vzťah. Predo mnou mal len 2 pokusy. Čo mne dalo sily naučiť ho, aby sa ma pýtal, čo som robila cez deň, ako bolo v práci. My sme spolu len cez vikendy, lebo chodí cez týždeň pracovať do BA. Tak si večer zavoláme...
Ale zarazilo ma, ako mi on minule oznámil, že bude v sobotu celý deň na tom ich dome robiť údržbu okolo auta a mňa sa za celý deň neopýtal, kde som bola a čo som robila. Ach ja už som asi vadná, keď riešim takéto veci vo vzťahu

luccija
15. máj 2024

Tak vieš on aj teraz je naučený byt sám, keď pracuje v Ba a, keď nemal skúsenosti so vzťahmi tak asi ani nevie čo má robiť.. pýtať sa.Nevie asi ako vyzerá normálny vzťah kde ludia su spolu denne, varia, trávia čas.Myslim, že to čo chced od neho nedostaneš a budeš ešte viac frustrovaná.

baboobchod
15. máj 2024

Znieš veľmi rozumne a podľa mňa to dobre pomenúvaš. Škoda, že nie si bližšie, tiež by som sa hlásila za tvoju kamarátku 😃
Nuž po 2 rokoch sa dostávate do “bežných koľají”, každý kam je mu to pohodlnejšie, už bez pretvárok a snáh “zapáčiť” sa tomu druhému ako na začiatku. Ak si svoje výlety vieš kompenzovať inde (s kamošmi napr.), tak ok. Ale ak chceš tieto chvíle tráviť s partnerom, tak súčasný asi nie je ten pravý. Nič vás nespája, tak načo … 🤷🏼‍♀️

la_dolce_vita
15. máj 2024

@luccija suhlasim. Ak si na take potrpis, tak budes nestastna. Mne zasa vyhovuje ten pocit istoty. Chces, aby sa bal, ze ho opustis? To mi pride nezrele. Ber to tak, ze on je ako neokresany diamant, chapes ma? Jooj, vela mame spolocneho, ale ja uz v tomto veku naozaj vela veci neriesim.

la_dolce_vita
15. máj 2024

@luccija suhlas s tebou, pokracovanie autorke 🙂