Stále chce niekam chodiť

7. jan 2024

mam partnera ktory doma neobsedi. Stale chce chodit na vylety, turistiku a atd. Problem je,ze ja potom nemam kedy upratovat a postarat sa o domacnost lenze on to nedokaze pochopit. Doma mame bordel. Potrebujem oprat,umyt kupelku a chodbu ale neni kedy.Ked prideme vecer musim si nachystat veci do prace a ked skoncim som rada,ze idem do postele. Neviete mi poradit ako na neho aby to konecne pochopil???

chodec15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
januska12323
7. jan 2024

1. Nie ty máš doma bordel, vy máte doma bordel. Rozdeliť domáce práce a potom môže aj výletovať.
2. Ak sa ti celkovo nechce toľko chodiť po vonku môže ísť aj sám, stačí povedať nie, dnes nejdem.

klementinka58
7. jan 2024

neviem ale ja som taka ista 🙂 den byt doma a sediet, upratovat mi pride ako zabity cas. Ja to riesim tak, ze upratujem priebezne cez tyzden ked pridem z prace vecer

ivangeline
7. jan 2024

A co tolko treba upratovat,ked ste v pravi alebo von? Zn. rozdelte si ulohy v domacnosti. ;)

koniarova
7. jan 2024

Ste totálne nekompatibilný a v budúcnosti sa veru budete o tomto handrkovať. A keď prídu deti ani nehovorím. Zväz výber partnera.

egonsk
7. jan 2024

no proste on je tak vychovany, takze doma ti asi moc neobsedi. Popravde podla toho co tu clovek casto cita na MK, tak on je takmer idealny muz pre vacsinu dievcat. Ty si zasa zrejme skor opacny typ, ktory aj ja hladam, lebo ja nemam potreby denne sa motat niekde po uliciach vonku a stracat tak cas 🙂 ... Nuz, budes to mat tazke s nim este, hlavne ked pridu deti...

sense
7. jan 2024

Vec spolu upracte a potom choďte spolu na vylet
Predpokladám ze neodchádza te každú sobotu a nedeľu o 7 na turistiku. Aj ja mam takého co doma neobsedi ale teda upratuje aj on a mne. Keď ssa nechce tak ide on sam

alex49
7. jan 2024

Kto robí bordel, keď ste bud v práci alebo na výletoch? Dvaja dospelý ľudia nemôžu mať doma bordel, možno neutrety prach. Napíš zoznam domácich prác, ktoré treba robiť, polovicu prídel frajerovi a ak nebude mať spravené, tak sa na výlet nejde.

mamutka
7. jan 2024

Práčku si môžeš nastaviť večer a ráno len povesis. Dohodni sa s ním, že kým pôjdete umyje kúpeľnu a pod, nech sa vrátite do čistého a večer máš klud. Mám doma rovnakého exota 20 rokov, všetko sa da dohodnúť. Energie ma dosť, tak nech uprace čo treba kým vyrazíte

daniela2202
7. jan 2024

@chodec15 😁👍

minenkak
7. jan 2024

Ja by som tiež furt niekam behala,ja som chorá doma a idem z domu,pustím vysávač,práčku,sušičku, umývačku, muž zoberie cestou smeti,prídem domov, zotriem podlahu ak sú fľaky a kúpeľňa trvá koľko 3minuty ,ale to a aj kuchyňu ogabe ten komu sa zdá špinavá

katka700
7. jan 2024

Prestaň ho obskakovat ako mamička. Per a žehli len svoje veci, keď si nebude mať čo obliecť pochopí že čisté oblečenie sa nezjavuje v skrini zázrakom.

nikyball
7. jan 2024

Ako sa dospele zeny mozu cudovat,ze ako mozu mat bordel , ked chodia po vyletoch 🤦🏼‍♀️
Ved v tej domacnosti stale funguju, stale musi prat,zehlit, ulozit pradlo, umyt kupelku, kuchynu, na co jej nezostava cas.
Navrhni mu jedno poobedie zostan doma a spolu to mozete porobit

hederamonstera
7. jan 2024

Vsak a to musis chodit s nim ked sa ti nechce?

viestta
7. jan 2024

Je tvoja povinnost chodit po vsetkych vyletoch s nim? Alebo ho nepustis sameho? Vsak ostan doma a uprac, ked sa ti tak ziada.

katka700
7. jan 2024

@alex49 Mať doma upratané nie je iba o tom že sa 1x týždenne upratuje, poriadok treba priebežne udržovať, napríklad keď niečo vylejem tak to utrem, nenechám na linke omrvinky z chleba, keď mi na stôl kycne maslo/lekvár/polievka a tak ďalej tak stôl umyjem, keď sa osprchujem vaňa nevyzerá ako keby sa tam rochnil bernardin. Jedince vychovane v štýle "matka lieta za ritou a vkuse upratuje" tento koncept nechápu a pri bežných činnostiach narobia neskutočný bordel.

dharmasanata
7. jan 2024

Tak buď sama v čistej domácnosti keď je to tvoja priorita.

danica2711
7. jan 2024

vieš, že na svete (a vo vzťahu) existujú dôležitejšie veci ako upratovanie? Ale keď pre teba je dôležitejšie upratovanie ako zážitky s partnerom a preňho naopak, asi nie ste kompatibilní a váš vzťah nemá veľkú budúcnosť. Ale len vy dvaja viete, nakoľko sa vaše priority rozchádzajú a či je tam možný nejaký kompromis

1ryba
7. jan 2024

Ja idem na výlet aj keď mám doma bordel. 😀

huginko
7. jan 2024

@januska12323 píše, že majú doma bordel. Nie, ze ho ma ona

jaroe
7. jan 2024

Tak ja by som radšej vyletovala ako upratovala. Lenže ten môj žiaľ doma obsedi😁 Ale k veci, veď rozdeľte domáce práce a hádam stihnete oboje.

magimi
7. jan 2024

@huginko áno, píše, ale o poriadok sa stará sama, preto to @januska12323 zdôraznila

autor
7. jan 2024

on to odmieta robit lebo byt nieje jeho. Veci su aj moja a nieco aj jeho. On si svoje akoze uprace ale ostatnenecha na mne a nedokaze to pochopit,ze v domacnosti sa mamedelit nie ze to je tvoj a tto je moj bordel

autor
7. jan 2024

odmieta umyt chodbu aj kupelku kvoli tomu ze sa mu to hnusi. Vysavat nemoze lebo vsak kde ked su vsade veci

minenkak
7. jan 2024

Bývate spolu,neper mu,nevar mu,neupratuj po nom,neumyvaj riady ktoré on zašpiniť a vyhoď ho z bytu keď je debil ,nech si ide sám

minenkak
7. jan 2024

Ja sa ospravedlňujem,ale to je kokot

chodec15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dharmasanata
7. jan 2024

Ja sa vám ženy čudujem. Od začiatku vzťahu určite vidíte ak je chlap lenivý, nieje schopný upratať a aj tak ich od začiatku obskakujete okolo riti a potom si myslíte, že sa stane nejaký zázrak? 😅

autor
7. jan 2024

ale on ako ked mu poviem spravi sice nie hned ale okrem vynesenia odpadkov a upratania kuchyne uz nepravy nic. Ze vsak to su moje veci

minenkak
7. jan 2024

@dharmasanata presne,ja to tiež nechápem,mne keby chlap povedal,že sa mu hnúsi umyť kúpeľňu,by som ju zamkla a aj jeho pred vchodovymi dverami