Spor so susedom

17. jún 2024

Ahojte máme problém so susedom, kedysi to bol jeden pozemok ktorý patril svokrovcom, ten pozemok sa rozdelil na dva medzi deti - švagrinú a manžela , po smrti švagrinej zdedil jej časť švagor ktoey začal robiť peklo. Ide o to že máme most cez potok ktorý je našou jedinou prístupovou cestou, zistilo sa že 37 cm z brány patrí švagrovi takže nám chce tento kus zahradit a tým pádom nebude pre nás možné dostať sa do dvora autom pretože nemôžeme most posunúť keďže tam je jeho prípojka na plyn ( je na našej strane ) . Kam sa prosím máme s týmto problémom obrátiť ? Lebo mesto dáva ruky preč . Odpredať ten kúsok nechce a my mu plyn nemôžeme zrušiť

syslik81
17. jún 2024

poradit sa s pravnikom a potom na sud ak to odporuci

autor
17. jún 2024

@syslik81 my sa ale nechceme súdiť na to nemáme

syslik81
17. jún 2024

ale nic ine vam neostava ..ak sa on nechce dohodnut

ernesternst
17. jún 2024

Tak ako on môže zabrániť váš vjazd, vy môžete zrušiť jeho plyn. Ved to u dobre vyjednávacie argumenty na neho. Skúste sa ešte s týmto dohodnúť, skôr ako sa pôjdete sudit

autor
17. jún 2024

@ernesternst skúšali sme , najskôr sme mali dohodu že on nám nechá tých 37 na moste a my mu necháme meter na opačnej strane lebo je tam svah takže to bol pekný predel ale jemu prdlo v gebuli a konečná nechce povoliť ...

syslik81
17. jún 2024

ale ak ma ten plyn zapysany podla dohody tak s nim nepohnu ..jedine dat ziadost na plynarne a to si budu platit ty co davaju ziadost ... treba zistit ake bremeno je na plyn a ci sa s tym vobec da daco robit ..

autor
17. jún 2024

@syslik81 a vieš poradiť kde by sa to dalo zistiť ?

viera27
17. jún 2024

Smer pravnik,zapisat pravo prejazdu. Bud dohodou,alebo vydrzanim. Tak by som to riesila ja.

syslik81
17. jún 2024

netusim ale ako prve by som sa pozrela do katastra a potom skusila volat plynarom ..

syslik81
17. jún 2024

https://www.modrastrecha.sk/ skus sa tu poradit

autor
17. jún 2024

@syslik81 dik skúsila som napísať

euie
17. jún 2024

viem ze xyz rokov dozadu v chatovej
oblasti pri Ba bol pristup ku chatkam len napeso chodnikom pomedzi ine pozemky ale musel sa posunut plot a spravil sa oficialne prijazd a susedom sa tak ubralo z pozemku, dovod bol aby sa tam zmestilo hasicske auto keby bolo treba...

vyrovnanaosoba
17. jún 2024

Kvôli 37cm take peklo. Ja by som mu omurovala prípojku 🤣

autor
17. jún 2024

@vyrovnanaosoba to sa nedá , musím zabezpečiť prístup plynární ku pripojke tá je na hranici pozemku s potokom čiže jediný prístup je z našej záhrady

autor
17. jún 2024

@euie jj musí byť 3m široká cesta lenže pokiaľ je cesta 30m od domu my sme od hlavnej cesty bližšie takže týmto nemôžeme argumentovať

marianarem
17. jún 2024

Isla by som za pravnikom, ja som si to kedysi zistovala, kedze mame tiez pozemok, ku ktoremu vedie jedina pristupova cesta cez iny pozemok. Tu je napr. o tom clanok:
https://www.narks.sk/kedy-mi-musi-sused-povolit...
V principe je pravo na vasej strane, kedze mate na pozemku stavbu.
Ale neda mi si nezanadavat, co to je za cloveka, ktory sa handrkuje s vlastnou rodinou o 37cm a chce zahradit pristup k domu. Neskutocne, a ze mu to za to stoji, asi nema inu napln zivota.

moonlight1210
18. jún 2024

Znami toto pred rokmi riesili. Tam sa zistilo, ze susedovi v ramci rodinnych vazieb (dedeni pozemkov) patri dokonca cely ich most. Nakoniec sa cez sud muselo zriadit bremeno vecne v susedovom LV, ze po moste mozu prechadzat a aj na nom ostat stat (tiez dolezite, lebo inak by im mohol dat auto odtiahnut). A to vratane kazdeho, kto na ich pozemok potrebuje s ich povolenim vstupit. Lebo sa vyhrazal, ze ked tam uvidi kohokolvek ineho, hned vola policiu a da ho odtiahnut.

Kedze uz je stary, cakaju v podstate, kedy umrie. Ze skusia most odkupit od dedicov. Je sanca, ze budu rozumnejsi. Lebo stary pan sa s nikym nemusi. Ani s rodinou.

zelenina1
18. jún 2024

Je to vas svagor. Preboha, urovnajte si vztahy. Ako k tejto situacii vobec mohlo dojst? Preco su vase vztahy tak vyhrotene?

Sadnite si vsetci za jeden stol a rieste to bez pravnika. Privolanim pravnika to vyeskaluje to miery, ktoru uz tazko vratit spat.

autor
18. jún 2024

@zelenina1 my sme sa snažili ale on je žiaľ taká povaha , celú rodinu odstrihol s nikým sa nebaví. Obávam sa že inak ako s právnikom to nepôjde

jamimo
19. jún 2024

@zelenina1 tebe sa to zdá čudné, ale niektorí ľudia sa skutočne narodili len preto, aby robili peklo druhým zo života🤔 Lebo ja poznám rôzne prípady 😵‍💫😵‍💫😵‍💫