Som zvláštny priateľ?

somarik10
21. feb 2024

Caute všetci, chcem sa spýtať, mám priatelku ktorá mi píše ako ma strašne moc lubi, ako som jej všetko a je ľahko zmanipulovatelna ostanými ľudmi. Nakoľko mame vzťah na diaľku, skôr sa venuje druhým ako mne. Na jednej strane mi chyba, zároveň by som chcel nech žije svoj život.. mrzí ma že niekedy mi príde že je viac ovplyvnená okolím a ja dostávam 1-2h nevidene na správy, nočné bary so spolužiačkami a spolužiakmi kamarátmi.. ako sa mám cítiť? Je chyba vo mne? Alebo v nej? Ďakujem moc

barbora0308
21. feb 2024

@somarik10 To je tym vztahom na dialku...uprimne, ja by som sa tiez radsej isla zabavit a socializovat, ako vypisovat s niekym online, nie kazdy je schopny byt uplne oddany vo vztahu, ktory vo velkej vacsine funguje iba cez spravy a hovory. Idealne si ale pohovorte, nepises, ci vie o tvojich pocitoch.

somarik10
autor
21. feb 2024

@barbora0308 tak ona je v poriadku, všetko je tak ako ma byt… len niekedy by som chcel asi väčšiu pozornosť a žiadať ju o to je blbost, chápeš

marseillefan
21. feb 2024

ak riešiš, že tvoja správa nebola videná 1-2h, tak je problém v tebe... A neber to v zlom, ja ti rozumiem, na tvojom mieste by som možno rozmýšľal úplne rovnako.. lenže realita je, že nie si stavaný na vzťah na diaľku, takže by si ho radšej asi ani nemal mať...

barbora0308
21. feb 2024

@somarik10 Tak tvoj problem evidentne vyriesi iba to, ak ti bude partnerka schopna venovat viacej pozornosti a to vyriesis iba ak jej svoje pocity povies a vysvetlis. Za svoje pocity sa hanbit nemusis. Na druhej strane, podla toho ako uvazujes, by bolo asi mudre porozmyslat na tom, ci je vztah na dialku naozaj nieco, co ti vyhovuje a vies sa s jeho uskaliami popasovat a stotoznit...

somarik10
autor
21. feb 2024

@marseillefan tak jasne že sa jej snažím nechat priestoru viac, a jasne že je to blbost… druha vec je to že ja som asi iný v tomto

somarik10
autor
21. feb 2024

@barbora0308 fungujeme takto vyše 15 mesiacov, len som začal cítiť pokles oproti minulosti a viac stykanie s druhými, preto je to pre mna nepríjemne

sona96
21. feb 2024

@somarik10 áno, problém je v tebe. Toto je realita vzťahu na diaľku. To, že sa ti hodinu -dve neozve predsa nemôžeš vnímať ako že ti venuje málo pozornosti. Žije si svoj život, nebude ti predsa robiť animatorku na diaľku. Najdi si aj ty záľuby a užívaj si čas bez nej aspoň podobne dobre ako čas s ňou.

svetlonos
21. feb 2024

Ahoj, kolko mate rokov?

somarik10
autor
21. feb 2024

@sona96 jasne chápem ta, ďakujem ti za nazor, lebo fakt dievča ma dosť lubi, hovorí mi o budúcnosti aj o rodine všetkom, ja to chápem, ale áno je to o mne a trosku sa viac venovať sebe… len som chcel niekoho názor, veľmi ti ďakujem

somarik10
autor
21. feb 2024

@svetlonos 20,25

somarik10
autor
21. feb 2024

@sona96 ono to ani neni že by som sa venoval sebe malo alebo mal nudny život, skôr jedine čo ma trápi je že vždy keď napise jej zo slušnosti odpisem hneď a toto musím hlavne zmeniť… lebo ona si dáva viac na čas a preto sa takto debilno cítim

somarik10
autor
21. feb 2024

@sona96 však ona je skor ta od ktorej počujem ľúbim ta, alebo že či sa nechceme stretnúť lebo ja mám väčšinou toho viac.. len mi chyba aspoň v tomto smere ta prítomnosť to je všetko

lenkakravcova
21. feb 2024

@somarik10 záleží na frekvencii. Keď denne má iné veci a vidíte sa len cez správy raz do týždňa, tak to veľmi zmysel nemá (má iné priority).

somarik10
autor
21. feb 2024

@lenkakravcova tak každý ma iné priority, aj ja aj ona… len čakal by som že aj ja budem priorita pre ňu taká že povie niekedy aj druhým, nakoľko ja by wom tak reagoval, a buď je to extrémna blbost alebo extrémne krásne gesto že by som bol najradšej s ňou

riesska123
21. feb 2024

Na tvojom mieste by som skúsila sa viacej stretávať a plánovať spolu výlety, tráviť spolu čas. Myslím si, že toto tam chyba. Neviem ako ďaleko od seba ste a prečo, ale určite sa nájde spôsob ako tráviť viac spolu času. A ešte mi príde, že možno tvoja priateľka ti naschval necháva seen, aby si žiarlil ? To by vysvetľovalo aj to časté chodenie do mesta. Možno ak ti stále vraví ako ta lubi, nevidí pri tebe dostatok pozornosti, tak možno jej príde že viac sa zaujimas keď je aj vonku. Nemusí to tak byt; ale môže. A možno ju nebaví už si len “pismenkovat”tak žije život a užíva si. Vravíš, že ona je viac ta ktorá vraví že ta lubi? Vravíš jej to občas aj ty že ti na nej záleží ? Skús jej niečo naznačiť, že ti niečo vadí a skúste spolu plánovať výlety a tráviť čas. Podľa čoho usudzuješ že je lahko ovplyvňovaná okolím ? A keby to tak je, nie je to to prečo chodí sa zabávať do mesta, že ide kamarátka ktorá ju presvedčí, nech idú spolu?

vanilkovazmrzka
21. feb 2024

Ste deti.

somarik10
autor
21. feb 2024

@vanilkovazmrzka vzťah je pre koľko ročných podla teba? Pre 40tnikov?

vanilkovazmrzka
21. feb 2024

@somarik10 nie. Ale vztah na dialku, kedy si pisete spravy a problem je, ze su hodiny neprecitane, sa mi zda ako take detinske hranie sa na vztah. A ked mate po 20ke, tak budovat vztah je o zaujme byt spolu, o hladani sposobov a rieseni, ako partnersky fungovat. Nie o rieseni sprav 🙂

somarik10
autor
21. feb 2024

@riesska123 rad by som plánoval výlety, nakoľko ja pracujem 12tky už a ona študuje a žije 170km ďalej tak ma lepši nočný zivot, nakoľko žije na intraku tak moc toho času nemáme možnosť tráviť, do mesta ju zavolá kľudne aj kamarát, kamarátky, spolužiačky… ja na tom nevidím nič zle… jedine mi je luto že ide to na úkor mna že všetci si zoberú jej pozornosť a mne sa dostáva potom už len správa typu “píšem neskôr” -> takze kvázi odsunutie na druhu koľaj… zároveň je ona čo mi viac krát povie ľúbim ta, ale tým nevravím že ja jej to nehovorím, podľa čoho usudzujem že je ovyplyvnena? Že neni problém povedať nejdem ale idem idem idem… ku mne asi cely deň vyzerá som v skole, učím sa, idem na obed píšem neskor, idem na intrak, idem sa ucit, dobrú… a potom zvyšok idem do mesta a napr dnes bude kľudne aj so 3:00 v meste… je to pre mna take zvláštne a jasne kto sa vžije do mna ma pochopí… zároveň jej chceš dopriať a nehovorím že ma nelubi ona je ta čo dokonca začína premýšľať o budúcnosti a aj rodine…

somarik10
autor
21. feb 2024

@vanilkovazmrzka tak na jednej strane áno, na druhej chcem viest slobodný vzťah, a zas nechcem byt chalan čo jej bude zakazovať že nemôžeš alebo niečo… proste nech si žije, mna osobne takýto štýl života nenapĺňa a ak ona chce ísť nech ide… nie som pod papučou že bx som nevedel povedať čo pozrebujem alebo si myslím, len mi nepríde že robí nič strašne zároveň sa cítim “sám” aj ked hovorí o budúcnosti a že ma lubi

somarik10
autor
21. feb 2024

Akoze celkovo by ma aj zaujalo ak sú tu nejaké ženy, čo si myslia… či je lepšie byt nedostupnejsim, že si reálne viac budem všímať svoje veci, napr rad čítam, len keď odpíše tak vždy odpisem hneď, alebo mám podľa vás odpisovať tak ako doteraz… proste boli to že niekto nechá 1-2h správu a ja píšem hneď… preto rozmýšľam či pre dievča je vlastne sprqvne že tu chalan je pre ňu hneď alebo že sa venuje a rozvíja seba

macatt
21. feb 2024

@somarik10 tak môžeš to skúsiť na jeden deň, či budeš mať viac pozornosti, ale zasa ju ignorovať nikam nepovedie, len sa vzdialite, ona bude myslieť, že si ju posunul na druhú koľaj a bude ti písať možno ešte menej.. Je to ťazko, žije študentský život so všetkým čo k tomu patrí, síce ti vyznáva lásku, ale odpísať nevie🤗
Treba si to vydiskutovať, aby z tej lásky mohla aspoň občas pozrieť na telefón😊

lucia147852
21. feb 2024

Tak sa zbaľ a chod pracovať tam, kde ona studuje. Budete mat na seba viac času. Toto mi príde taký detinsky vztah. Mám priateľku v telefone, jupi 🤷🏽‍♀️

somarik10
autor
21. feb 2024

@macatt na jednej strane hej ale na druhej nebudeš chcieť robiť niečo sám, chápeš

somarik10
autor
21. feb 2024

@lucia147852 ale však jasne že to znie detinsky len nad tým rozmýšľam

domi2425
22. feb 2024

@somarik10 je detinske ocakavat ze ti bude odpisovat stale, ale napisal si ze kedysi to tak bolo, ja si myslim ze ta iskricka v nej zhasla.. pokial clovek chce tak cas si najde, nech ma toho akokolvek vela🤷🏻‍♀️to ze ti pise lubim ta a rozmysla nad buducnostou nic neznamena tak nebud takto naivny, je to mlade dievca a vsetko si idealizuje
ja by som sla do rozhovoru, ziadne ignorovanie to je zufale a detinske este viacej, a myslim si ze niecim takym by si to pochoval uz uplne😅normalne jej povedz co ta trapi, ako sa citis a co by si chcel zmenit/aby ona zmenila vo vztahu k tebe a podla reakcie uvidis - bud jej to bude luto a bude sa zaujimat ako to napravit alebo pojde do obrana + utok ze ona nic zle nerobi.. vztahy na dialku su tazke a len pre ludi u ktorych je 100% dovera a komunikacia, ja som toto zazila s mojim chlapom len chvilku na zaciatku vztahu kym sme riesili spolocne byvanie a teda keby takto so mnou (ne)komunikuje tak papa😅

somarik10
autor
22. feb 2024

@domi2425 ďakujem ti veľmi, strašne si to vážim ❤️

domkakvet
22. feb 2024

@somarik10 treba najst sposob ako byt viac spolu, ked ste daleko od seba skus niekedy prespat v jej meste, nemusi to byt priamo u nej, mozes si zobrat nejaku izbu, hotel a ked budes mat volno budete viac spolu.