Som vnútorne nešťastná

18. jún 2024

Prisla som sa vyrozpravat z niecoho, co ma vnutorne uz dlhsie tazi. Neviem ani sama, ci som v zivote stastna alebo nie, ale teraz asi skor nie, ked to porovnam s minulostou. Som ten typ cloveka ktory potrebuje stale zmeny. Pocas vysokej som stale nieco skusala, rozne staze v mojom odbore, prace, cestovala som ak bola moznost, menila som svoj zivot a stale to bolo nieco nove. Mna to bavilo, lebo som vzdy mala pocit, ze kazda zmena mi pomaha vyjst z komfortu a som silnejsia.
Mala som aj take stale veci, ktorym som sa venovala dlhodobo. Po vysokej som chcela zmenu a tak som odisla do ineho mesta. Prisla praca a aj novy priatel. Vsetko sa mi tak ustalilo a mne to zacalo chybat. Uz to trva asi 1 rok. Citim nepokoj, ze nic nove neprichadza a ja som len v komforte. Mala som sny a plany, ze po vysokej budem 2-3 roky pracovat, potom zmenim opat pracu, mozno iny kolektiv, zahranicie. Aby som este nabrala v mojom odbore skusenosti. Moj odbor ma velmi bavi. Ale odkedy som s priatelom, ja som sa usadila. On nie je taky, ani moj kolektiv, tam ma vacsina deti a nemaju take sny, ze by este chceli niekam dalej "ist".
Obdivovala som vzdy mladych ludi ktori sa posuvali dalej. Len teraz nic neprichadza a neviem preco, som z toho nestastna. Podvedome pozeram na to, ze som s frajerom a proste on je typ cloveka, ktory ide do prace a domov, je spokojny. Ale ja nie. Neviem ci som divna, ze tie zmeny vyzadujem, ale bola som vtedy stastna. Velmi premyslam, ze co dalej a ako sa pohnut z tohto miesta

luccija
18. jún 2024

No, lebo si taký typ človeka.Takto sa nudíš a myslíš si, že stracas cas, stagnujes.Moze to byť dobrý chlap, ale ty potrebuješ niečo iné

hederamonstera
18. jún 2024

Pred cim unikas?

autor
18. jún 2024

@hederamonstera to je zaujimava otázka. Ked sa nad tym tak zamyslam tak vzdy som bola hanbliva, ticha a utiahnutejsia. Chcela som to prekonat a to sa mi podarilo tymi zmenami. Viac som si verila, bola som rada ze som sa prekonala. Teraz ked to nemam, tak zase mam ten pocit ze spadnem dole. Tie zmeny vsak neboli nasilu, ja som sa v nich nasla a bol to pre mna konecne taky zivot aky som vzdy chcela. Praca na sebe bol len bonus

domkakvet
18. jún 2024

Skus si dat otazku do kedy chces cestovat, byt v zahranici s co by si chcela potom a podla toho sa zariad.

nnnnnn7
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lonely66
18. jún 2024

nadviažem na
@hederamonstera a opýtam sa ťa, autorka..... je možné, že si mala na prd detstvo? lebo aj mne sa vidí, že pred niečím stále "unikáš". neobsedíš na jednom mieste. a nebudeš spokojná a šťastná, kým ťa jedného dňa život nepreplieska a ty zrazu budeš naozaj veľmi spokojná, keď sa usadíš a začneš si vážiť svoje zdravie, partnera a to, že môžeš mať deti a máte kde bývať. a to, že sa máte všetci radi

anketkarka
19. jún 2024

Neviem čo očakávaš, že nič neprichádza. Však príde to, čo budeš chcieť. Ale musíš vedieť čo chceš. Potrebuješ na sebe pracovať profesné, tak pracuj. Ak potrebuješ na sebe pracovať osobnostne, tak pracuj. Nájdi si nový koníček. Ale nečakaj, že Tvoj partner bude robiť to čo Ty. Lebo sú ľudia, čo sú šťast aj pri niečom stabilnom a vedia sa spokojne usadiť. Je to o tom isť do hĺbky a byť sama k sebe úprimná, čo Ťa núti chcieť a očakávať zmeny. Ako si predstsvuješ svoj život do budúcna. Lebo raz sa usadiť budeš musieť.

kikusha2212
19. jún 2024

Ako to myslis, ze ked to nemas tak mas pocit, ze spadnes dole? Kam dole?

margotka17
19. jún 2024

Viem ako sa cítiš, akoby si stala na jednom mieste a preslapovala. Čakáš čo bude a stále nič. Možno by pomohlo zmeniť prácu, každá nová práca tá obohatí a nové poznatky, skúsenosti, veci a to tá opäť posunie do predu a ďalej. Skúšajú čo ťa napadne, kým nemáš rodinu a deti. Držím palceky a želám veľa odvahy 👍

fido69
19. jún 2024

Choď za svojím snom. Kedy ak nie teraz?
Hľadaj lepšie uplatnenie, kde sa môžeš ďalej rozvíjať a učiť. Zmeň mesto, zmeň prácu. Alebo sa prihlás na ďalšiu vysokú školu. No v živote nič nie je zadarmo. Pravdepodobne prídeš o súčasné "istoty" ako napríklad priateľa. Záleží čo je pre teba vyššia priorita. 😉

mk1111111111
19. jún 2024

@margotka17
@fido69 dobre pisete

@autorka asi to nie je ten pravy, hladaj svoje stastie inde, s niekym, co bude chciet to co Ty

mantilka
20. jún 2024

Sú typy ľudí, ktorí sa nikdy neusadia. Nezalozia si rodinu. Jednoducho ich to nenapĺňa. Toto by si mala v svojej hlave prekopať a byť úprimná k priateľovi. Zdá sa, že on chce komfort a časom aj rodinu. To čo ty popisujes je len málo kompatibilné s rodinným životom. Je aj možnosť smer psychológ, to ti neuškodí. Zistiť svoju identitu a ďalšie smerovanie...