Som veľmi nervózna a hovorím hlúposti na verejnosti

5. feb 2024

Ahojte,všimla som si,že v komunikácii s cudzími,prip.mamickami v škôlke či na ihrisku sa správam nesústredene,premotivovane,niekedy poviem hlúposť.Uz sa mi možno pre to aj niekto vyhýba,keď neskôr porozmýšľam,uvedomím si,no v danej chvíli som taká ,že mi to príde ok.Poradte,chcela by som pôsobiť lepšie,nie na smiech.

jaskolka
5. feb 2024

Tak jedine vedome vopred myslieť na to, čo chceš povedať, a trénovať to. Je to len pri cudzích, alebo aj trebárs s manželom, rodičmi, kamoškami? Lebo ak áno, tak ich popros, ci by ta v tom momente, ako začneš tam hovoriť ze "piate cez deviate" nezastavili a tak možno sa ti podarí postupne utriediť myšlienky

deniska2706
5. feb 2024

No musíš najskôr rozmýšľať až potom to povedať nahlas. Veď si musíš uvedomovať že to čo hovoríš je hlúpe.
Popravde aj mne sa take niečo občas stane ale väčšinou sa snažím držať hubu a radšej nepovedať nič ako blbosť 🙈😅

bloger
5. feb 2024

Každý obšas povie niečo hlúpe. Stačí len povedať, že nemyslela som to tak. Lebo príliš sa kontrolovať môže mať opačný efekt. Teda, že budeš oveľa viac v strese. Jednoducho sa správaj prirodzene. A potom ti to pôjde.

anjelicek26
5. feb 2024

Ono podľa mňa tymto trpi vela mamiciek.. socialna izolacia,samé s dietatom cely deň,stretnu dospeleho cloveka a nevedia sa ani vykoktat suvisle, či viest o niecom dialog....podľa mňa nerobíš nič zlé,len si veľa sama a potom nezvyk.. čím viac budeš chodiť medzi ludi,tým lepšie...

ljzozv
5. feb 2024

No ja som zdarny príklad presne takéhoto niečoho.
Ja ani nie že poviem blbosť, ale mám šťastie na hovorenie niečoho , čo ja myslím určitým spôsobom, ale ostatní to pochopia inak.
Mám jednoducho iné myslenie ako ostatní .
Už som si to uvedomila a rozhodla som sa, že sa tým nebudem trápiť. Lebo to zmeniť neviem 🤷🏻‍♀️
A presne ako píše
@bloger ak sa snažím dávať pozor čo hovorím, tak je to ešte horšie.
Plus si k tomu pridaj u mňa problém s vyjadrovaním ( neviem nájsť slová, vypadávajú mi), tak je to občas absolútne blbe v rozhovore a cítim sa veľmi zle a trápne.

nanulka24
5. feb 2024

Ja tomu vravim slovná hnačka. Tiež sa mi to stávalo dosť často, hlavne na materskej 🤣 keď som začala chodiť do roboty medzi ľudí, ktorí neriešia len plienky a grckanie sa to upravilo

autor
5. feb 2024

@jaskolka no pri blízkych nie,aspoň myslím

autor
5. feb 2024

@deniska2706 aj to je riešenie,nepovedať nič,niekedy sa takto správne rozhodnem aj ja

autor
5. feb 2024

@bloger budem na to myslieť

autor
5. feb 2024

@nanulka24 tak snáď sa to o zlepší

autor
5. feb 2024

@anjelicek26 asi áno

autor
5. feb 2024

@ljzozv rozumiem ti

deedol
5. feb 2024

mozno si prilis sebakriticka 🙂 ja mam pocit, ze ked sa my rodicia predskolakov obcas sa bavime, kazdy a kazda z nas niekedy nieco trepne alebo rozprava privela, ale mne to nevadi, stava sa kazdemu a kazdej 🙂

autor
5. feb 2024

@deedol možno ano