Som uštvaná z rodiny

14. nov 2023

Ahojte, ženy aj vy mate taketo pocity niekedy? Mam pocit, ze som v jednom kole, vstat, vychystat sa, vychystat deti, zaniest do skolky, pracovat, vybrat deti zo skolky, aktivity, varenie, podavanie vecere, upratanie, vecerne ritualy a je 9 hodin vecer, kym zaspia ( predpokladam, ze je to kvoli dvojhodinovemu spanku v skolke ). Urcite sa pytate, co robi manzel. Tak on pracuje cca o dve hodiny denne dlhsie ako ja, kedze aj nosi domov viac penazi ako ja. Jeho povinnosti su: 3x do tyzdna rano zaniest deti do skolky, robit nakupy, vykladat umyvacku, vesat oprate pradlo, kazdy druhy den kupat deti, 2-3x do tyzdna sa plnohodnotne venovat detom, kym som ja vo fitku.
Zvysok je na mne. Mozno si poviete, ze toho nemam vela, ale mne sa zda, ze mam. Ked uz deti zaspia je teda po 21 h, idem do sprchy, este ak mam nieco male na praci v domacnosti, dorobim to, ani neviem ako a je 22 h a ja som suca akurat tak rovno do postele. Ak chcem este vecer manzelovi venovat cas, je to na ukor mojho nevyspatia sa (vstavam o 6.00).
Tak rada by som mala taky vecer, ze prelezim pred telkou, pri nejakom dobrom filme alebo serialy. To sa mi podari mozno tak raz za mesiac. Knihy mam nedocitane, precitam v posteli dve strany a uz mi klipkaju oci.
Proste uz som z tohto zivota vycerpana. Citim, ze je vsetko na mne. Ked nieco, deti volaju iba mna, ja mam vsetko vediet, vsetko zvladat, este sa aj usmievat a nebyt nervozna. Uz to nedavam skratka. Potrebovala by som asi taku mesacnu dovolenku sama. Poradte ako zvladate vsetko vy.

deti95060810
14. nov 2023

nechcem strašiť, ale počkaj keď budú deti chodiť do zš... nad úlohami s deťmi stráviš aj hodinu, dve...

pe_mi
14. nov 2023

Nie si v tom sama 😁 aj ja mávam takéto pocity ,manžela mám v zahraničí, dve deti, jedno dieťa , s ktorým denne cvičím , kvôli zdr.stavu ,krúžky,učenie, hranie, prechádzky, varenie ...no veď to poznáme.
A okolie sa mi smeje,že jaaj ty už o 21.00 spiš 😂
My sme s manželom v nedeľu boli na 2 hod na wellness, ja som si to tak užila
Žiadne mamiii, nerobte toto,nechytaj hento, toto nerob,niekričte, netop sestru 😂😂
Taaaake ticho.odporučam
Ja zvyknem hovoriť ,že ja už čakám len na vnúčatá.
Požičať a vrátiť 😅😅

panonia
14. nov 2023

Bežný život s deťmi....tie ulohy a choroby to trochu oživia 🤣. Ja mám prácu ďaleko tak relaxujem vo vlaku a vlastne aj v práci. A nedá sa dať deti cez vikend na par hodin k babke alebo ich muž zoberie na výlet.

tehulka2011
14. nov 2023

Bolo by fajn dohodnut si skrateny uvazok, alebo druhou moznostou je platena pomoc.

galganka
14. nov 2023

Pribudnú škola, úlohy, projekty, oslavy a kamaráti... Ale aj deti podrastú budú stále viac samostatné... Bude aj horšie, aj lepšie. Tak to hold s deťmi je. 🤷🏼‍♀️

andrea_82
14. nov 2023

neviem, koľko detí a aké veľké ich máš. Ale ak chodia do škôlky, tak je toto bežný život väčšiny mám malých detí. Neboj, časom podrastú, budú samostatnejšie a bude lepšie.

paulina29
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mikadooo
14. nov 2023

Prestala som cez týždeň variť, máme studené večere. Prestala som študovať akcie v rôznych obchodoch a reťazcoch - proste chodím do najbližšej večierky (áno, je to drahšie, ale ušetrím čas). Prestala som upratovať, len ten najväčší bordel spracem 🤷. A tak. Jednoducho vypúšťam veci z denného programu... 🤷🤷🤷. Ináč to asi nepôjde ani u teba, tých 24h proste nenatiahneš. Alebo to nebudeš meniť a budeš proste uštvaná aj naďalej.

gaborka28
14. nov 2023

Rozumiem ti. Tiež mam občas ten pocit, ale mam už školákov a tam je to zas o inom. Ale ked chodili do škôlky a ja som začala pracovať, padala som na hubu. Ale vieš, čo som si zaviedla ja? Aspoň jeden večer v týždni večer žiadne povinnosti, kúpeľňové procedúry ešte predtym, než deti zaspali (muž to iste zvladne ukočírovať) a keď zaspali, vykotila som sa na gauč a spravila si čas len pre seba - čítanie, hackovanie, telka, dlhy kúpeľ.. to je jedno. Povinnosti počkali, svet sa nezblaznil, ale ta psychohygiena stala vždy za to. Mam to tak doteraz, niekedy aj na úkor domácich povinnosti (napr žehlenie), ktoré vždy pockaju, kým bude na ne lepšia konštelácia hviezd. Naozaj aspoň ten jeden den v týždni sa dá aj pri mega veľa povinnostiach. Odporucam 🙂

vanilkovazmrzka
14. nov 2023

A to si na tom este daleko lepsie, co sa tyka zapojenia muza do chodu domacnosti, ako velka kopa zien tu.

dskjhfdlkdjhl
14. nov 2023

Ja sa trochu usmievam, ako to presne mate vsetko zadelene. V kazdom pripade, casom to bude lepsie. Aj ked vela zavisi aj od toho, ako sa budu deti ucit. Ja ich mam v tomto smere samobsluzne od prvej triedy, takze ja to uz par rokov mam lepsie. Treba vydrzat, nie je to zase az taka katastrofa.

terry658
14. nov 2023

Ono sa to ešte zhorší. Jediný recept čo nato poznám je byť vďačná, že máš v živote toľko požehnania. Nájdi veci, čo môžeš vypustiť. Nemusí byť každý deň navarené,dokonca ani upratané.

nika23t
14. nov 2023

Wau, každý druhý deň kúpať deti a Ty mas čas na fitko... Môj sen. Ja mam super muža, všetko vybaví, všetko opraví, ale deti a domácnosť sú na mne, lebo môj manžel prichádza z prace okolo 16tej, už aj s nákupom. A deti sú tak naučené na mňa, že aj keď ma čas, tak radšej prídu za mnou. Pritom je super partak na výstrjanie. A najmladšia skoro dvojrocna je moja nálepka, tá aj keby neviem co, je nalepena na mne nonstop. Ale dôležité je, ako to cítiš Ty. Ak máš pocit, že je toho veľa na Teba, tak posun mužovi aj ďalšie svoje povinnosti. Ja Ti poviem, že zdieľam Tvoje pocity. Mam pocit, že aani keď manžel nevylihuje, kým ja makám na "dovolenke", tiež sa cítim, že meliem z posledného niekedy. Učiť sa so staršími, zároveň byť aj dobrou a vtipnou mamou, s ktorou sa nenudia, variť, upratovať, večne kopy prádla, všade hračky, s malou na rukách do večera, ani sa nevycikam sama a kľudne. A presne ako píšeš, este večer čakať usmiata v posteli. Nie je to sranda. Ale tak viem, že toto obdobie prejde. A ze nie som jediná 😊

ivik4
14. nov 2023

No :/
A to sa este s detmi neucite
Niekedy vsetko davat je na mašlu

riyadh
14. nov 2023

@terry658 mnoo si skratka rozmaznana😂mne tiez manzel velmi pomahal, ked boli deti male, ale vtedy som si to tak neuvedomila Co. Mam doma.. Ale ty sa cim. Skor pozbieraj, alebo navstiv psychiatra, ja neviem co po nom este cakas ked robi o 2h dlhsie akoze Co ma este doma robit.. Paaanenka dnesna mladez rozmaznana a nenaucena doma prstom pohnut za mlada.. Cest vynimkam

terry658
14. nov 2023

@riyadh myslím, že ste chceli označiť autorku

riyadh
14. nov 2023

@terry658 jemine ano sorry

riyadh
14. nov 2023

@nika23t som nechtiac oslovila Terry, ty si fakt rozmaznana a precitaj si zvysny prispevok pre Terry😁

0silvia0
14. nov 2023

Neviem ako si si predstavovala rodinny zivot, lebo presne takyto sme ho zazivali vsetky s malymi detmi. Treba vydrzat. Raz tie deti vyrastu, odrastu a ty mozes lezat s vylozenymi nohami s knihou v ruke.

silviaa
14. nov 2023

Mas to paradne zariadene, muz ti vkuse pomaha...

nika23t
14. nov 2023

@riyadh ja som rozmaznaná? Ved ja sa nesťažujem, len som prispela, že tiež toho mam dosť a pritom som na domácnosť aj deti sama. Ale manžel má dosť svojho. Neviem, prečo som rozmaznaná.... Ved ja si svoje porobím, aj keď som unavená, fakt sa nesťažujem 🤷‍♀️

riyadh
14. nov 2023

@nika23t mas toho dost aj ty aj manzel, v tomto veku deti uuplne normalne.. Sla som do orace syn Mal 5a pol mesiaca a ziadna rodina za ritou.. Od jeho 6m hned tyzden nocnych 12tiek, prezili sme.. Manzel sa snazil Co najviac a ja tiez bez rodiny... Dcerka Mala 2r zas spat do prace, zas bez rodiny.. A sme tu.. Preto si premna rozmaznana, ze si nevzis Co vsetko pre teba manzel robi.. A Co si si myslela ze budes 10r doma sediet? Zazila si coronu a ucenie doma po nocnej aj 5h?s 2ma.dermi?ziaden spanok po nocnej a musela si fungovat po 12 h nocnej do cca 13tej sa s nimi ucit a potom este uvarit upratat? A ucitelka brala 100p Platu a uplne 1va 2ha vlna ked este nebolo zmaknute online vyucovanie a pani ucitelky sedeli doma na zadku a cakali ze mi detom aj vysvetlim za ich plat, ze ja som. Makala celu noc nikoho nezaujima lo.. Ani tu ucitelky, este ked mi dieta vypadlo dostalio absenciu alebo 5 a ja v praci..

nika23t
14. nov 2023

@riyadh ja neviem, kde píšem, že som si myslela, že budem sedieť doma 10 rokov? Kde píšem, že som nepracovala? A kde žiadam o rady alebo komentáre??? Alebo kde som napísala, že si nevážim, čo pre mňa môj manžel robí? Ja som písala autorke, k môjmu príspevku nie je potrebné sa vyjadrovať, ja mam v svojich veciach jasno. Nejdem nič meniť, nič riešiť. Čiže nie je potrebný komentár k tomu, čo som ja písala autorke.

riyadh
14. nov 2023

@nika23t a ja som zas myslela ze pisem autorka, ospravedlnujem sa...

riyadh
14. nov 2023

Mnoo kukni moje odpovede rozmaznana lady😊

bellugia
14. nov 2023

Bežné pri malých deťoch... Nám už dcéra vyrástla, má 12... robím z domu, ale robím aj v domácnosti naozaj všetko. Takže máš exkluzívnu pomoc... Ja nosím dcéru na krúžky väčšinou, venujem sa jej, domácnosť, nákupy aj týždenné - bezo mňa by v chladničke nebolo nič, varenie, práčka, susička, skladanie prádla, vysávanie, zmývanie, prach bla bla, bežné debilinky v každej domácnosti. Co robí muž? Pracuje od 8 home office cca aj do 6 večer, keď má toho veľa, len kuká, čo je na jedenie, snorí v chladničke, zase robí. Alebo je celý deň preč, lebo ide do práce do Viedne... Večer telka, tam si pustí svoje, o 22 hod odchádzam , lebo ma autá nezaujímajú... Velmi málokedy urobí raňajky alebo sa venuje dcére s úlohami , lebo je samostatná, sama sa učí , skúša... a je jednotkárka... Ja nemám prácu s pravidelným príjmom, ako samostatné zárobkovo činná osoba sa musím obracať a všetko ide na môj účet- muž platí hypotéku, účty za elektrinu, plyn, voda, poistky za autá, dovolenky, naftu... ale to je jedno 🙂 V podstate aj moj deň je rutina, prvá je domácnosť , varenie, až tak mám klud na robotu... aj tak mi to beží... Keď bola dcéra menšia, tiež to takto odsýpalo, ako hovoríš, mala som nervy, lebo som nikde nebola - žiadna zábava, ale chodili sme veľa na výlety ... tak mi napadá, že možno to by vám prospelo, vypadnúť z rutiny, ísť na túru, prechádzku, kamsi na výlet do iného mesta, do cukrárne... Pred rokmi sme furt niekam lietali 🙂 Teraz sme viac usadení... ) šak už máme po 40tke... Držte sa! a ešte dodám: porozprávajte sa o tom... Možno sa zíde nejaký deň voľna , víkend volný, stretko s kamoškami ... neviem 🙂

nanka3
14. nov 2023

mam toto iste, s tym ze 2 ks deti (predskolak, skolak), a o 20:45 ked uz lezia v posteli, zapinam PC a vacsinou ho vypinam tak okolo 23:00, obcas skor, obcas po polnoci.

simsalabim
15. nov 2023

Bezny zivot s detmi... ale neboj sa, deti rychlo vyrastu a zas budes mat cas. Ja viem, dobre sa mi to hovori, ale je to zo skusenosti. Zda sa mi, ze manzel sa celkom OK podiela. Skus zacat cim skor zapajat do domacich prac aj deti a cim budu vacsie, tym to bude lepsie.

zltalienka
15. nov 2023

Ak chodíš do postele o 22:00 a vstávaš o 6:00 a nemáš 60+ rokov, tak by som išla za lekárom, nech Ti spraví vyšetrenie, či nie je nejaký zdravotný problém. Možno si len chudokrvná, vtedy zvykne byť človek unavený, sa mi zdá.
Čo sa týka Tvojich povinností, to je taká normálka. Z Tvojho popisu tam vidím možnosť si dlhšie pospať 3x do týždňa, vtedy keď dáva manžel deti do škôlky a rovnako si môžeš urobiť pekný večer len pre seba vtedy, keď manžel kúpe deti.

lenka.25
15. nov 2023

Mňa najviac "zabíjajú" krúžky 😅 . Mladšia má každý deň buď basketbal ,alebo tanečnú , čiže po práci som plnohodnotný taxikár . Muž chodí z práce neskôr , takže maximálne sem-tam stihne malú vyzdvihnúť , ale na krúžok vozím vždy ja . O 21:00 padám väčšinou na hubu .