Som smutná ako sa všetci ku mne správajú

liduska87
27. nov 2023

Prosím vás o radu som sklamaná zo všetkých nechápem ako sa niekto môže zmeniť keď ma viac peňazí. Už sa švami ani nerozpráva pritom pred tým boli každodenné telefonáty. Je pravda momentálne som vo veľmi zlej finančnej situácii mam 50e do výplaty ktorú mam približne 15 as rodina nikto mi nepomôže. Moja najlepšia kamarátka ma veľa peňazí a ani ta mi nepomôže len sa vychvaluje co všetko si kúpila že za jednu vec sa 100e je mi smutno keď viem ze ja nemám ani z coho variť. Niekedy mi to pripadá ako keby sa mi vysmievať že ja si to nemôžem dovoliť. Dokonca raz mňa prinútila pozerať laifko kde predávajú luxusne veci vraj mam pozerať celé že mi niečo kúpi keď došlo na lámanie chleba tak to zahovorila podľa mňa jen šlo o to aby som videla co všetko si môže dovoliť Každý deň len počujem co všetko si neobjednávala. A toto mňa trosku zamrazilo hovorili sme že niekedy keď budem na to mat tak kúpim synovi elektrické autíčko a ona mi povedala ze ma nove doma nevyužité jej deti sa nechceli hrať na tom. Takže autíčko je 4 roky u nej nepoužívané a že by mi ho dala zadarmo ale že sa ešte musí opýtať priateľa ci jej dovolí ale keby bolo na nej že mi ho daruje o dva týždne povedala ze jej priateľ povedal ze ako ona chce. Ona mi povedala ze jedine ze rozumní cenu ponúkla som jej 20e od vtedy o tom radšej ani nehovorila a vraj jej nemám ukazovať malého aby si to nerozmýšľala. Bolo mi to ľúto prečo to tak je ja som jej pomáhala nemala čo v detstve jest deň čo deň so. Jej dávala jedlo. Co si o tom myslíte

dzulli1980
27. nov 2023

A prečo sa spoliehaš na druhých? ... prečo by Ti mal niekto niečo darovať? ... sama musíš urobiť všetko preto, aby si sa mala lepšie ... nájdi si lepšie platenú prácu, chodievaj si privyrobiť ... kde je vôľa, tam je cesta ... najjednoduchšie je ľutovať sa.
@liduska87

liduska87
autor
27. nov 2023

@dzulli1980 som na rodičovskej a z malim mi nikto nechce pomôcť už som sa pohadala aj z mamou chcela som nastúpiť do práce

dzulli1980
27. nov 2023

@liduska87 Tak daj dieťa do jaslí a Ty choď do práce ... mama nie je povinná starať sa Ti o dieťa ... mne tiež nikto nepomáhal a zvládla som to.

uhnakova
27. nov 2023

Tak v prvom rade treba pochopiť, že sa o seba musíš postarať sama. Takú osobu ako je tvoja “kamarátka” ti v živote netreba, obmedzila by som kontakty na minimum. Sústreď sa na svoj život, snaž sa ho zlepšiť. Dieťa môže ísť do jasiel alebo škôlky a ty do práce. Nezaťahuj do toho mamu ani kamarátku, snaž sa sama.

liduska87
autor
27. nov 2023

@uhnakova sama to určite nezvládam mam dve deti jedno chodí do 2 triedy druhé ma rok a pol u nás jasle nesú a v škôlke berú od 3 rokov

dzulli1980
27. nov 2023

A otec detí je kde?
@liduska87

anjelicek26
27. nov 2023

Tu budem uprimna - keby musim davat na vahu kazde slovo, ktore poviem, vsetko, co kupim pomaly schovavat, riesit, ci ty mas-nemas ten mesiac na stravu, ci mas-nemas na to kupit nejake oblecenie s netu, je to strasne unavne... nie, nie je to o vytahovani sa, ale o tom, ze to beries osobne ako "urazku", ze ona ma a ty nemas a nedeli sa... Kamaratka nemoze za to, ze tebe nepomoze rodina, ze nechodis do prace, ze ti muz tolko nezarobi, ze su deti male... to vsetko neni jej vina a ani jej zodpovednost... proste taketo priatelstva nevydrzia, lebo ty jej prakticky vycitas, ze ako si to moze dovolit mat sa lepsie ako ty :(

mirkam3
27. nov 2023

Tak si na rodičovskej alebo dostávaš výplatu? Lebo akosi si sa zamotala 😂.

uhnakova
27. nov 2023

@liduska87 existujú aj brigády na víkendy alebo v noci. Ty nie si predsa jediný rodič. Kde je otec?

liduska87
autor
27. nov 2023

@dzulli1980 otec chodil do prace teraz ho vyhodili a ma noví prácu kde zarobí o 600e menej mame uver na dom a ďalšie položky všetko zaplatíme a zostane nám almuzna

liduska87
autor
27. nov 2023

@mirkam3 materská a teraz rodičovská zamestnaná som ale som. Doma

uhnakova
27. nov 2023

@liduska87 jednoznačne hľadaj akúkoľvek brigádu na víkendy alebo dobu, keď je muž doma.

lilyianka
27. nov 2023

@liduska87 tak pan otec nech si hľadá lepšie platenú prácu prípadne prácu ďalšiu. Jemu nevadí,že vám to nevychádza??

liduska87
autor
27. nov 2023

@anjelicek26 ja jej to nevicitam sme kamosky 22 rokov len aspoň tím deťom mohla podarovat to auto aj tak je u nej 4 roky neviuzivane podľa mna

liduska87
autor
27. nov 2023

@lilyianka lepšie platenú už mal na živnosť ale vyhodili ho. Teraz tady v týchto podnikoch zarobia tak isto bohužiaľ viac ako 800e nemajú už som rozmýšľala aj predať dom a kúpiť si mobilný domček a vyplatiť všetky dlhý ale on Otom nechce ani počuť nebaví mňa takí život nemôžem kúpiť ani deťom co potrebuje a stále len rozmýšľať ako budeme ci sa vlastne najeme

uhnakova
27. nov 2023

@liduska87 ale áno, vyčítaš jej to, to je presne to, čo cítiš. Pozri na nejaké elektrické autíčko sa vykašli, to je úplná blbosť, aj tak by vam len žralo elektrinu. S kamoškou sa stretávaj menej, budeš na tom lepšie psychicky. Muža prinúť hľadať lepšiu prácu a snaž sa nájsť si brigádu. Nikto v okolí nepotrebuje výpomoc do domácnosti? Umyť okná alebo opatriť dieťa na pár hodín?

anjelicek26
27. nov 2023

Muz ma moznost - zahranicie
Muz ma mooznost - brigadu k praci
Ty mas moznost - brigada cez vikendy
Ty mas moznsot brigada vecer (napr. upratovacie firmy chodia prevazne vecer, kamoska takto o 19tej chodi upratovat skolku a skolu)
Ty mas moznost - praca - muz nech ostane doma, ked ma taky zly plat..

A to auto uplne kasli...

liduska87
autor
27. nov 2023

@uhnakova bohužiaľ v mojom okolí nie už som volala minimálne na 20 inzerátov dnes moja matka je doma chodí iba občas na brigádu a nechce mi pomôcť s deťmi aby som šla pracovať vždy sa vyhovori že ona potom z coho bude žiť pritom by som pomohla aj jej a ze ona sa nechce starať o malé deti vraj ani nej nikto nebol z deťmi ale pritom ona nepracovala keď sme boli taky mali ona pracovala as keď som mala 6 rokov

ahhola
27. nov 2023

Prosím ta, také skeble existovali vždy. Moja mamka bola že extrém šetrná, na všetko... To nepotrebuješ, na to nemám, ty nie si ministrova dcéra. Prasestranica sa vždy doebkala k nám a len provokovala... Ty nemáš karizblok, ja som 2 vyhodila do smetiaka. Ty nejdeš nikam celé prázdniny, ja na Balaton. Lenže vtedy nebol internet 😃a nikto ma nechápal. Mala som ju kopnúť do riti, ale bol to našich obľúbený spratok, ktorý sa vedel závrtat pod kožu, mamky boli sesternice. U nás poznala každý kút a ohrnovala noštek a ja som u nich nikdy nebola. Kopnúť do prdelke človeka, co ti robí nervy a pohnúť rozumom, ako zarobiť prachy. ‼️

liduska87
autor
27. nov 2023

@anjelicek26 To by bolo pekne hľadala som prácu túto kde bývam bolo by to pre mňa výborne len ma nezamestnaju na to Sú len vybraní ľudia ktorý si tu prácu drzia

uhnakova
27. nov 2023

@liduska87 skúšaj hľadať ďalej, niečo sa nájde, určite. Skúšala by som aj obmäkčovať mamu, možno ju postupne zlomíš. Skús ju ukecať, že bude dieťa strážiť len pár hodin a choď robiť na polovičný späť do pôvodnej práce. Proste nevzdávaj to. Chápem, že idú vianoce, tak je to vypuklejší problém. Budúcu jeseň by si nenapchala nejako dieťa do škôlky? To už bude mať dva, niekde zoberú dvojročných odplienkovaných aspoň na pol dňa.

ahhola
27. nov 2023

@liduska87 aký veľký mate pozemok, 4 are klasika, ci 15?chcela som ti poradiť niečo pestovať, chovať, ale je to ťažké dnes, keď sa všetko dotrepe zo Spain. Dom nemáte nadmerný a použiteľný pre 2 nájomníkov, 300€ by ti bodli a bezbolestne.

liduska87
autor
27. nov 2023

@uhnakova budem musieť veriť ze bude aj lepsie

martina1201
27. nov 2023

@liduska87 celkom som nepochopila. Máš prácu ale si na rodičovskej. Potom píšeš že tam kde bývaš si prácu nevieš zohnať lebo je len pre vyvolených. Tak potom kde je pravda? Mimochodom na margo toho že kto ti postráži deti, však do troch rokov sa dáva rodicovsky, ak ho ponuknes nejakej kamoske s malým dieťaťom, alebo aspoň jeho cast a pôjdeš do pôvodnej práce ešte sa poteší že si privyrobi aj ona a ty budeš nosiť domov viac peňazí a budeš aj ty spokojná..... Alebo ho ponukni máme, nebude musieť chodiť po brigádach a zarobí možno viac než na nich....

liduska87
autor
27. nov 2023

@ahhola to nespadá do úvahy nájomníci. As taky velky dom nemame .Ale ďakujem za radu

liduska87
autor
27. nov 2023

@martina1201 ja mam pracu 40km od môjho bydliska Teraz som doma na rodičovskej hľadala som brigádu alebo prácu v mojej obci alebo bližšie bolo by to pre mňa lepšie časovo

liduska87
autor
27. nov 2023

@martina1201 budem mat iba o 150e viacej a ešte budem stále v práci ja veľmi nezarobym to mi výrazne nepomôže

liduska87
autor
27. nov 2023

@martina1201 ja som jej ponúkala cast a to toľko zarobí aj na tích brigadach a nechce že ona nie je už na male deti kamošky nemám len tu jednu a ona nechce že by to nezvládla povedala

tiezjedna
27. nov 2023

@liduska87 ty si Slovenka?
Predtým než ste uvažovali (ak vôbec) o druhom dieťati, tak bola vaša situácia o poznanie lepšia? Príde mi, že si dosť nezmyselne vylievaš zlosť na kamarátke, ktorá ti nepodarovala autíčko a na mame, ktorá ti nechce strážiť deti...

madeline1
27. nov 2023

@liduska87 mas zvlastnu kamosku...zameranu na veci, ale ty od nej nechces luxusne veci, ani vobec o veci pre seba od nej nestojis....co sa tyka auticka pre dieta, to ti bez rad od priatela mohla dat "pozicat", len tak, lebo jej deti sa s nim uz nehraju...na jednej strane je pekne mat 22 rocne priatelstvo, na druhej strane ta toto priatelstvo frustruje. Nezrus ju uplne, len sa viac sustred na seba a na inych blizsich ludi okolo teba. Co sa tyka tvojej mamy, nie kazdy zvlada male deti a aj stary rodicia, ktori sa postaraju a nepovedia nie toho maju obcas na sebe vela...skus zacat od seba, najdi si pracu aj keby si mala mat prijem len o 50 eur vyssi, priebezne budes moct hladat inu pracu...