Som rozhodnutá rozviesť sa. Mám s mužom vydržať kvôli dieťaťu cez Vianoce?

22. dec 2021

Svojho muza uz nemilujem a som rozhodnuta rozviest sa. Velmi dlho som nam davala sancu a snazila sa nieco zmenit ,no zial neviem ovplivnit ze k nemu uz necitim lasku a trapit sa viac nechcem. Dnes,vlastne poslednych par dni, ma to uz velmi,velmi tazi, neviem poriadne jest. Trapenie trva uz dlhsie,nie len tak ze som si zmyslela,niesom za unahlene rozvody ako je to dnes moderne. Mame ale male dieta a idu byt vianoce. Vydrzali by ste este par dni kvoli nemu, s gucou v hrdle ze tu nieste vobec stastna? Nie manzel ma nebije,nemusim odchadzat v zhone . Prosim bez rypania, som v dost zlom stave

tosomja
22. dec 2021

Veď si sa už pýtala, nie?

thereisabear
22. dec 2021

A manžel ani netuší, že chceš odísť? Nerozprávali ste sa o tom?

autor
22. dec 2021

@tosomja co, kde som sa pytala ,koho ?

pribinak
22. dec 2021

Áno vydržala by som kvôli dieťaťu. Veď nie si v ohrození, si len nespokojná, kvôli tomu nemusíš ničiť sviatky ostatným

autor
22. dec 2021

@thereisabear rozpravala som sa s nim o tom ze ma to mrzi ale uz ho nemilujem. O tom ze chcem odist v blizkej dobe vie, ale berie to podla mna tak ze su to len slova a ostanem tu, kvoli nasmu dietatu . Neviem ci si vobec vsimol ako sa mi posledne dni psychicky pritazilo ze ani jest mi nechuti aka nestastna som,nespim...on nieje skoro vobec doma takze skor nie .

mihula
22. dec 2021

ale ved Vianoce nie su celý mesiac predsa.Piatok by som to urcite vydržala koli dietatu,v sobotu k rodicom,sestre,bratovi,tetke ved urcite sa da niekde odist na poobedie.A v nedelu prechadzka do prirody a je po Vianociach.To zvladnes v pohode

osky
22. dec 2021

Skoro nie je doma a ty si s nim nestastna...
Nemohla by si tu vasu situaciu opisat viac?

Ale k otazke-za nic na svete by som svojmu dietatu nepokazila vianoce.
Bude si to s nimi spajat uz cely zivot.
Takze to nie je,ze mu pokazis tieto vianoce.
Pokazis mu kazde dalsie...
Skor ako ioncom januara by som od muza neodchadzala-pokial ozaj ma nebije netyra...
To dieza bude v strese aj tak,ked sa rozidete..
Ale aspon mu dopraj tie sviatky normalne.
A posnaz sa ,premoz.ty si dospela,dokazes to.
To dieta za nic nemoze a preco ma za to zaplatit ono?????!!!!!!!
Pomysli si nan,mne by nechutilo jest prave keby som odidla a videla by som ako sa moje dieta trapi.
Okrem toho,dolahne to i na ostatnu rodinu.
Prosim vzchop da a nepokaz sviatky svojim najblizsim.
Aj za cenu,ze ty budes nestastna.
Pre teba to budu iba tieto jedni vianoce
My zeny sme silne!!!
Prajem vela sil a odvahy!!
To das.

thereisabear
22. dec 2021

Tak ja by som ešte aspoň na Štedrý deň ostala.

evkamotka
22. dec 2021

Urcite by som pockala. Neviem ake je stare dieta... Ak 1-2r, odid aj hned. Ak 3+, uz vianoce vnima, bude sa mu to pripominat vnutri kazdy rok

andrejka1974
22. dec 2021

A co take strasne sa stalo ze ho uz nemilujes, vsak kazda si aspon raz v zivote prejde nejakou krizou vsetko sa da riesit a nie hned odist ak ti neublizuje mozno sa malo rozpravate, mozno pri dietati sa mu uz nestihas venovat, ale vsetko sa da riesit len hlavu hore a opat si najst k nemu cestu vsak sama s malym dietatom to budes mat velmi tazke skuste si spolu sadnut povedat mu co ti na nom vadi

autor
22. dec 2021

@andrejka1974 pisem ze neuznavam tie unahlene rozchody. Nemame krizu, tu sme mali a ustali sme to lebo sme obaja chceli a stale som ho lubila . Teraz krizu nemame, ja ho nelubim, citim sa velmi zle, cela tu chradnem . Pytala som sa akurat len na tie Vianoce

cimage
22. dec 2021

Ked skoro nie je doma, tak by som vydrzala dlhsie ako su sviatky. Mozes si robit program s dietatom aj mimo domu, navstevy rodiny, znamych. Ked vydrzis do 26teho, nic to nevyriesi, stale su tam vianoce a potom Novy rok. Pre dieta to bude tak ci tak zataz.

bosorka2302
22. dec 2021

Ved vydrzis snad do Silvestra a potom mozes riesit nie? Ci chces silou mocou dat manzelovi pocitit ze bude sam prave na Vianoce? Len doplati na to dieta

thereisabear
22. dec 2021

Závisí aj od toho, kam chceš odísť. Ak máte byť s dieťaťom sami, tak to bude asi horšie znášať ako keď by ste išli k rodine, s ktorou má dobré vzťahy. Ale na Vianoce by som ostala doma.

autor
22. dec 2021

@bosorka2302 prave preto že jednak mi je uz na zvracanie a nechcem byt zla kedze su sviatky rozmyslam nad moznostou odist zajtra, aby mi potom muz nevycital ze som sa na Vianoce hrala na stastnu rodinku a pritom chcela po sviatkoch odist a ublizit mu. Kvoli dietatu to vidim tak ze vydrzim a bude sa pozerat pri veceri ze placem a nejem. Posledne dni to uz neviem ovplivnit, behom dna niekolko krat placem, aj dieta ma vidi ,som tu velmi nestastna. Nefungujem . Keby som vedela ze na Vianoce sa to zhorsi a sa dostanem do tohto stavu , odidem uz skor

adka176
22. dec 2021

Asi máš niekoho s kým si šťastná však?

autor
22. dec 2021

@adka176 nemam ale aj prave preto sa chcem s manzelom rozviest lebo drzat nasilu manzelstvo bez lasky z mojej strany len skrz dieta nieje spravne. Tiez chcem niekoho lubit a zit stastne. Nie mat hrcu v hrdle a posledne dni plakat kade pride lebo sa tu necitim vobec ako doma, ale ako u cudzich

bosorka2302
22. dec 2021

A to sa nevies ten tyzden kvoli dietatu premoct? Plakat mozes ked dieta spi. Ved normalne ppvedz muzovi ze ostanes tyzden kvoli dietatu ( tak ti nebude vycitat). Mne z toho vychadxa ze chces pokazit Vianoce najma muzovi.

autor
22. dec 2021

@bosorka2302 ano cielene mozem plakat len vecer ked dieta spi, prirodzene ked sa tu citim zle bohuzial uz aj pocas dna . Viem sa premoct, to teraz robim Schudla som aj par kg skrz to

gelifil
22. dec 2021

A čo sa stalo, ze uz ho nemilujes?

strongi
22. dec 2021

Nemáš nejaký psychický problém? Tieto stavy mi neprídu normálne.

sumalee
22. dec 2021

Píšeš ze nie si za unáhlené rozhodnutia, tak potom nechapem prečo keď to bolo zjavné zle už dlhšie, chceš odísť práve teraz 2 dní pred Vianocami...bude od teba maximalne sebecke keď sa na tych pár dní nezapries, nevzchopis, neprestanes plakať a neurobíš svojmu dieťaťu pekne sviatky...neviem si ani predstaviť akú bolest by som cítila keby moje dieťa je na vianoce bez otca alebo mamy, nechápe co sa deje a je nešťastne ...určite by to bolo pre mňa horsie ako to ze chradnem a som par dni navyše s mužom ktorého nemilujem...a keď ho nemilujes ti môže byť sumafuk ze ti povie ze si sa pretvarovala, vsak si to robila pre svoje dieťa...

simona92101
22. dec 2021

@andrejka1974 ako sa da riesit ze jeden uz nemiluje toho druheho?tym ze sa porozpravaju,sa ona znova nezamiluje...a ze ju nebije?no dakujem pekne..a kto povedal ze zostane navzdy sama?radsej sa rozumne rozist,ako to nechat zajst az ked to bude velmi zle.nebude ani prva ani posledna

autor
22. dec 2021

@sumalee neviem ci citas komentare ale napisala som ze keby viem ze cez Vianoce sa takto zrutim a dolahne to na mna, tak by som odisla uz davno . Takze preto nad tym premyslam , zial 2 dni pred Vianocami

autor
22. dec 2021

@strongi nemam ani som nemala . Som akurat nestastna

matovicova
22. dec 2021

Ty si urcite z Liptova vsak? Slovne spojenie "idu byt" ma vzdy rozosmeje, prepáč nechcem rýpať 🙂

autor
22. dec 2021

@matovicova v pohode, ja z Liptova niesom 😊

tululu
22. dec 2021

Babka mi raz povedala,ze zena sa pocas manzelstva do svojho muza zamiluje viackrat,lebo inak by ziadne manzelstvo nevydrzalo do konca.Ked som bola mladsia,myslela som si,ze to je to to tradicne udrz si manzelstvo za kazdu cenu,lebo co povie suseda,ale cim som starsia,tym viac zacinam chapat,ze laska je z velkej casti rozhodnutie a zavazok.Ale mozno sa mylim 🙂

lucia147852
22. dec 2021

A ja som myslela, že muža si beriem v dobrom aj v zlom. 🤷🏽‍♀️ A teraz netvrdím, že žena má byt ticho a trpieť tyranie, násilie, podvádzanie,…ale dôvod na rozvod, muža už nemilujem? A preto sa umaram v nešťastí, dieťaťu chcem pokaziť Vianoce a nedokážem sa áno pár dni tváriť ok? Ty máš podľa mna dosť silnú depresiu a tá bude celkový problém. Pokial ste dvaja normálni ľudia, tak máte spoločne budovať vztah. Každá laska casom zovšednie, vytratí sa to šteklivé a vábivé a uz je to o tom zamilovať sa do rovnakého partnera deň čo deň a tuto lásku budovať. Každopádne, keď už chceš teda všetko zahodiť, je bláznovstvo odit deň pred vianocami. Veď to chuda dieťa na to bude spomínať cely život

autor
22. dec 2021

@lucia147852 niesom povinna pisat cim vsetkym sme si presli za 13rokov manzelstva takze niesme ziadny zasrani co po par hadkach a krizach odchadzaju od seba tak Ta poprosim neskatulkuj a nepis mi o budovani vztahu, my sme sa ho nabudovali az az a vzdy sme to zvladli lebo tam bola LASKA. Teraz z mojej strany laska uz nieje , zial, aj ked ma to mrzi celkovo kvoli nasej malej rodine ( nas troch ) . Otazka smerovala len k Vianociam, nie k rieseniu toho ako mame s manzelom pokracovat . Ano asi ostanem na Vianoce tu len kvoli dietatu