Som mladá a aktuálne nešťastná

25. jún 2023

Ahojte žienky,

potrebujem sa vyrozprávať a trošku poradiť, lebo asi by to chcelo sa trošku nakopnúť a prestať byť v nálade, akú aktuálne mám. Som mláda baba (21), teraz som skončila úspešne bakalára, pokračujem na inžiniera, mám popri škole fajn prácu, rodinu, pár dobrých kamošiek, proste normálny život na môj vek. Myslela som si, že ako sa budem po štátniciach tešiť, že mám prvý titul,ale opak je pravdou. Som stále nejaká bez nálady, podražená, často smutná, myslím často na bývaleho, žijem stereotyp práca a potom doma, nič ma nebaví a neteší, mám pocit, že sa veľa porovnávam s ľudmi na internete, čo sama viem, že realita je inde. Rodina do mňa stále hučí, že čo mi je, čo sa mi stále nepáči, ale ja nechcem byť taká.

Beriem HAK, myslíte, že by to mohlo mať nejaký vplyv na tie nálady?

Ďakujem za rady a vaše tipy, čo vám pomohlo v blbom období

aeruginosa
25. jún 2023

Cisto teoreticky moze mat HAK vplyv na psychiku.
Byt na tvojom mieste by som vsak skusila vybocit zo stereotypu - co tak nejaky sport, nejaky novy konicek, kde by si aj spoznala novych ludi…? Mozno je to tvoje naladenie sposobene prave tym stereotypom v zivote…

trevis12
25. jún 2023

Ja som v 19 tiež brala HAK asi 1,5 roka. Bola som veľmi nervózna. Samozrejme to som zistila až keď som ho vysadila. Takže podľa mňa vplyv môže mať. Ja celkovo veľmi zle reagujem na hormonálne zmeny. V tehotenstve to bolo podobné 😄

adka176
25. jún 2023

Myslíš na bývalého.... znamená ,že nikoho nemáš? Či máš a nie si šťastná? A berieš HAK ak nikoho nemáš?

A možno sa treba začať pozerať na svet inými očami, možno začať ďakovať za všetko čo máš , čo si dosiahla, uvedomiť si , že mnohí ľudia toto nemajú a nič podobné nedosiahli a začať sa z toho tešiť, tešiť sa z maličkostí, tešiť sa z každého nového dňa, možno si nedávať vysoké ciele a nedeptať samú seba, užívať si krásy života...

autor
25. jún 2023

@aeruginosa Aj ja nad tým rozmýšľam, že sa potrebujem nejako viac zamestnať koníčkom, lebo moje koníčky sú prevažne doma - čítam knihy, idem na prechádzku, zaujímam sa o módu, a šport taký viac akčný, lebo asi pohyb mi chýba, hoci nesedím celé dni doma alebo sa nehýbala vôbec

autor
25. jún 2023

@trevis12 ja som taká celá často podraždená, viac smutná, pritom môj aktuálny život je totálne normálny, som zdravá, mám prácu, blízkych, atď

autor
25. jún 2023

@adka176 nemám nikoho, s bývalým sme to ešte po rozchode ako tak skúšali, ale to už nešlo, bola to blbosť, som single a už to nie je čerstvé. Ale aj tak naňho stále dosť myslím a nedajbože si napíšeme hoci len za nejakú blbosť, nerobí mi to dobre a vie mi to pokaziť celý deň. HAK beriem ešte od bývalého vzťahu, aj kvôli cyklu, bolestiam, uvažujem teraz po štátniciach o vysadení

zbruna
25. jún 2023

Môže byť z HAK, u mňa sa začali bezdvôvodne objavovať depresívne nálady, smútok, všetko som videla čierne, prestala som sa tešiť zo života. Po roku som vysadila a zakrátko tieto depresívne stavy zmizli.

marca12
25. jún 2023

Toto vsetko sposobuje aj dnesny svet. Instagram,fb,tik tok,neustale pozerame peibehy,videa,organizmus dostava neustaly prival informacii,nema si kedy oddychnut a nic nas nevie tesit. Nemame ziadne vonkajsie stimuly,len internetove

autor
25. jún 2023

@zbruna idem teraz cez leto na prevenciu na gyndu, prediskutujem to s lekárkou a pravdepodobne vysadím.

autor
25. jún 2023

@marca12 však toto a najhoršie je, že ja to vidím na sebe. že sa pozerám, ako niekto ide na 4 dovolenky a ja si z brigády môžem dovoliť jednu, že niekto má už snúbenca a ja momentálne vzťah nemám a pod. Pritom nezávidim ľudom v zlom, doprajem každému, lebo verím že dopraj a bude ti dopriate, ale asi si pripadám, že strašne veľa online stimulov

goodidea
25. jún 2023

Sociálne siete Facebook, instagram, tiktok a pod spôsobujú úzkosť, depresie, hnev, frustráciu...

lauriik
25. jún 2023

Ja som mala depresivne nalady z HAK. Casto som bola smutna, bezdovodne som plakala. Ked som to vysadila tak ako keby mi padol kamen zo srdca 🤷🏼‍♀️

liljana
25. jún 2023

Cim budes starsia a zabezpecenejsia, tym castejsie a lepsie si budes moct dovolenky aj ty. Ale potom budes stara, aj choroby pribudnu. Tak si vyber, co je lepsie. Mlada a jedna dovolenka, alebo stara a styri. 🙂 Vsetko ma svoj cas.
To asi zial asi sprostost tejto doby, ze uz 21 rocni by chceli mat to, co 50 rocni po celozivotnej praci a ked to nemaju, tak si navodia depresie. Chcu vyhody veku 40-50r, ale bez vsetkych ich nevyhod. Neboj, v 40-50tke budes mat popri tych x-dovolenkach pre zmenu depresie z vyssieho veku a budes tym mladym zavidiet vek 21 a stacila by ti kludne aj jedna dovolenka. 🙂

adka176
25. jún 2023

Ja by som na tvojom mieste vysadila hneď a s bývalým odrezať akékoľvek styky... písanie ti nerobí dobre.... ničí ťa to ...v tom bude problém... úplne ho musíš vymazať zo života a hľadať si svoje nové šťastie, lebo toto ťa bude neustále zožierať a nebudeš šťastná... uvidíš ako sa ti uľaví, keď si jedného dňa (hneď) povieš DOSŤ, spravíš hrubú čiaru a budeš sa orientovať na nové šťastie... prajem všetko dobré....

autor
25. jún 2023

@lauriik boze, tak vidím, čo musím urobiť a dať sa dokopy

autor
25. jún 2023

@liljana jaj, áno, máš pravdu, ja si viem racionálne veci aj uvedomovať, ale potom ma chytajú po práci alebo doma také stavy, že som smutná, náladová a dokážem si tým pokaziť aj celým víkend - viď tento víkend, čo si objektívne uvedomujem.

autor
25. jún 2023

@adka176 áno, máš pravdu, nerobí mi to dobre a cítim, že je čas to úplne odstrihnúť, lebo mne nerobí dobre, keď sa ma vypytuje len obyčajné, ako sa mám, kam idem v lete a takéto bežné small talky. Všímam si, že mi to doslova zkazí deň, myšlienky naňho a podobne

marca12
25. jún 2023

Najlepsie je vypnut sa zo soc.sieti. Sprav si aspon 3 dňový reset. Nepozri vobec na mobil,iba ked ti niekto zavola,napise. Uvidis,aky vplyv to bude mat. Ja som si uz davno vypla soc.siete a odvtedy sa citim spokojnejsia. Naozaj to funguje. Ono to nie je ani tak o tom,ze sledujeme,kto,kde je. Ale ten stimul,ze telu dodavame chvilkove stastie v podobe kratkych videi a pozerame ich desiatky za sebou a to nema dobry vplyv na organizmus.

sasitimi17
26. jún 2023

A co tak ist niekde na dovolenku? Mala si asi hekticke obdobie aj skola aj praca a mozno prave toto by ti pomohlo..