Som 1,5 roka po rozchode a nedokážem sa pohnúť z miesta

7. sep 2021

Ahojte. Som rok a pol po rozchode. Väčšina ľudí by už dávno mala ďalšieho partnera. Ja sa nedokážem pohnúť z miesta. Neviem mu odpustiť že má len tak nechal. Bez vysvetlenia. Proste sa len pretal ozývať. Mam pocit že si asi ani nič pekné nezaslúžim. Stále plačem a prajem si nech už zomriem. Zakaždým keď mi je lepšie si myslím ze to zle obdobie môjho života už skončilo avšak vždy sa to vráti a já si vtedy prajem aby som už radšej nebola ak by som mala takto žiť. Mate niekto skúsenosť s tým co práve prežívam?

aaao
7. sep 2021

Treba navstivit odbornika - psycholog/psychiater

patricka
7. sep 2021

Mala som takéto prežívanie po rozchode boli sme spolu 12 rokov, od mojich 13 rokov...plakala som.denne, myslela som ze.to.nikdy neskončí, a skončilo...teraz si poviem, že sa.mi nic lepšie nemohlo stať, mam milujúceho manžela a dve zdravé krasne deti, neľutujem....hlavu hore a bude lepšie, vobev nestal zato keď sa takto hnusne s tebou rozišiel....

oli18
7. sep 2021

@patricka to od 13tich ratas dobu tvojho vztahu? To snad nie😀?

jumama
7. sep 2021

Kazdu stratu treba odsmutit, moja rada je, kym citis smutok plac. Nepotlac to v sebe. Potom pride obdobie, ze sa konecne na neho nahnevas a potom pride obdobie, ked odpustis. Su ludia, ktori dokazu sprevadzat smutkom, stratou, moze to byt prave aj ten psycholog, a niekedy aj na to zamerana kniha. Napriklad som videla knihu Verena Kastova Truchleni, je to kniha o smutku za niekym blizkym, kto zomrel, ale tak tie rozne techniky vies pouzit i na stratu s rozidenym partnerom. Alebo Veronika Hurdova Moje mila smrt, to je pribeh maminy, ktorej zomrel tragicky muz, ked bola tehotna s tretim babom. Tiez ma na smrt iny pohlad, ako ju spravila vnimavejsou, citlivejsou, vsetko preziva hlbsie, vsetko si viac vazi... a takto mozno nazerat aj na obdobie po rozchode. Zacat sa tesit z malickosti, vsimat si vsetko krasne okolo seba, radovat sa z toho, a ked citis smutok, tak si ho nezakazovat, aby sa rany zacelili. Smrt podobne ako rozchod je nanavratny koniec, je to podobna strata.

lucka_ke
7. sep 2021

nemáš to v sebe ukončené, buď sa s ním stretni a porozprávajte sa prečo ťa nechal a potom si to ukonči, alebo ak sa to nedá smer psychológ
chyba je, že z toho viníš seba... pritom to tak vôbec nemusí byť

marseillefan
7. sep 2021

Klin sa klinom vybíja... tu to platí stopercentne. Hľadaj si nového partnera...

hefo
7. sep 2021
patricka
7. sep 2021

@oli18 tak neviem povedať kedy sa zacal ten "pravý vztah" asi tak...

karolinakr
7. sep 2021

Najlepšie je rozchody zrady od mužov odžiť na strednej škole, potom ti spadnu ružové okuliare, prestaneš si idealizovať mužov a už ťa nejaky rozchod nepoloží, nieto ešte aby si o smrti rozmýšľala, ty budeš hniť v hrobe a on sa natriasať na nejakej s usmevom na tvari, len si to predstav a taky jed musi do teba vstupiť, že aj zabudneš na myšlienky na samovraždu...treba byť hrdý a sebavedomý, čim viac ťa mužov odkoplo a ty si to prijala, tym lepšie sa s tym vyrovnáš v budúcnosti a to radím každému, strata chlapa nie je koniec sveta

oli18
7. sep 2021

@patricka no veď keď ste sa sexuálne zblížili 😉

autor
9. sep 2021

@patricka ako dlho trvalo to zle obdobie?

karolinakr
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
patricka
9. sep 2021

Pol roka potom mi prišiel do cesty iný chlap, teraz už môj muž a otec mojich detí 🥰

karolinakr
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mimka1402
9. sep 2021

@oli18 To čo je za blbosť, že vzťah sa ráta odkedy sa spolu vyspali.🤦🏻‍♀️ Veď veľa lások vzniklo v mladom veku, poznám nejeden pár, ktorý bol spolu, ale sex sa rozhodli mať neskôr. Takže podľa tej logiky spolu neboli?
Podľa mňa vzťah je vtedy, keď sú si verní, nepotrebujú k životu tretiu osobu, cítia sa spolu dobre a ľúbia sa. 🙂
Čo potom vzťahy, ktoré sa rozhodli mať sex až po svadbe?
Priatelia boli spolu od 14tich, ale sex mali až po 18ke, ale mimo sexu boli "se vším všudy".

patricka
9. sep 2021

@mimka1402 veľmi pekne napísané 🙏✌

lobic
9. sep 2021

to je uz dlha doba na to aby si sa niekam pohla, treba s tym nieco spravit. ale pekna veticka tu padla, ze klin sa klinom vybija

niktooooo
7. apr 2023

autorka, ako si na tom už v súčasnoti ?

betulinka1
7. apr 2023

Prosim ta za chlapom? Alebo palce tvoje poranené ego? Mna ked ten moj naserie ako vcera, pytam sa seba bolo mi to treba 😉😉😉. Ako mi bolo dobre samej. Chod za psychologickou, lebo to nie ne normálne samozrejme. A sup na nejake zoznamky. Aspom zabijes cas niecim inym ako mysliet 1,5 roka na ex. Uvidis ake su tam idividua a zamyslis sa nad tym, ze po rozchode je cas sa spamätať.

autor
14. nov 2023

@niktooooo ahoj 🙂 je mi dobre 🙂 nikdy som nebola stastnejsia... ale chlapa nemám a ani ho nechcem😄😄veľmi som na nich zanevrela..neverím ani jednému

niktooooo
14. nov 2023

ako prebiehalo teda to uzdravovanie ?? ako dlho a čo všetko pomohlo ?

autor
14. nov 2023

@niktooooo no uzdravovanie bolo strašné. Trvalo to približne 2.5 roka. Uz som zvažovala návštevu lekára. Nič horšie som v živote nezažila. Ale už je to za mnou a teraz si omnoho viac vážim ze som šťastná. Stále sa s ním nedokazem rozprávať a ani sa s ním nechcem rozprávať ale aspoň mi už nič nerobí keď prechádza okolo mňa 🙂 a co mi pomohlo? Tak to vie len Boh 😄 netuším..modlila sa až to obdobie co najrýchlejšie skončí

niktooooo
14. nov 2023

Hmm nooo, dlhá doba hej.... Ale dobre teda keď Janus všetko ako má byť a prešlo trápenie ...mne to niečo podobné prišlo tak po roku ...ale tiež bol rok katastrofálny

zuzanka.zuzu
14. nov 2023

čo pomohlo? čas

autor
14. nov 2023

@zuzanka.zuzu čas 🙂 pomaličky po malych kročkoch som na nho zabudala a vyrovnávala sa s tým ze spolu nikdy v živote nebudeme

niktooooo
16. nov 2023

ano chapem, prijatie situacie ...clovek to musi prijat lebo stale zostane v tom kolotoči

autor
17. nov 2023

@niktooooo ano presne tak