Sme povinní kupovať darčeky všetkým deťom v rodine?

26. júl 2024

Prajem pekný deň, chcem sa opýtať ako to máte doma, prípadne či je to nejaké pravidlo.
Ide o deti mojich a manželových súrodencov, my deti zatiaľ nemáme. Vždy keď ideme na návštevu donesieme nejaké ovocie, čokolády pre deti a pre rodičov vínko, som naučená, že na návštevu sa nechodí s prázdnymi rukami.
Ale problém je momentálne v tom, že sme boli na dovolenke a nedoniesli sme darčeky žiadne a prečo sme aspoň nekúpili deťom nejaké hračky.
Nestačí, že kupujeme každému na narodeniny, meniny a Vianoce? Dokopy to je 7 detí rôzneho veku, ono to zas nie je také lacné kupovať rodine po 20€ aspoň každému niečo na sviatok, keď oni majú ako keby o deti menej a ešte nám vyčítať, že sme im nekúpili niečo na dovolenke ? Je to nejaké pravidlo kupovať všetkým darčeky? Oni si asi neuvedomujú, že to je kopec peňazí a na takej dovolenke je ešte všetko dva krát predražené. Takto som im to vysvetlila a, že som rodina a kde je moje slušne vychovanie a podobne. Ako manželka som v rodine tri mesiace, pred tým sme boli pár 5 rokov, čiže teraz je moja respektíve naša povinnosť každému zakaždym niečo kupovať, lebo už som ich teta?

zojazoja
26. júl 2024

🤣🤣🤣 prepáč, že sa smejem. Nie je to osobne na teba. Ale na ru tvoju rodinu. Ani by ma nehlo. Nie si v žiadnom prípade povinná im kupovať darčeky.

lenkakoc444
26. júl 2024

Ja nekupujem uz nikomu nic. Magnetku Mamine lebo zbiera. Inak len ked idem na iny kontinent drobnost rodicom,segre jej muzovi a jej detom.
Ked som bola pred rokmi v Brazilii kupila som darceky za 400e (aj priatelovi a jeho rodine) a som si povedala ze uz nikdy viac. Odvtedy nekupujem.
Teraz mame uz aj my dieta a vobec neocakavam, ze moja sestra mu nieco z dofci donesie.

angeli121212
26. júl 2024

Nie nie je to povinnosť a ja ako mama jedného dieťaťa sa nad tým ani nezamýšľam popravde či dačo niekto donesie či nie... Ak donesú poteším sa ak nie nenahnevám sa ani si to neuvedomím... Vaši príbuzní mi prídu vypočítaví...

skusihu
26. júl 2024

Kúpim nejaké keksíky alebo cukríky. Jeden balík do každej rodiny. Vybavené.

zuzanaete
26. júl 2024

Na toto neexistuje pravidlo. Teraz sa len obrn a casom si zvyknu. Naozaj nie je povinnost nosit darceky z dovolenky.

diewcatqoo
26. júl 2024

Nenosim z dovolenky ziadne darceky pre nikoho. Ani neocakavam, ze by mne niekto nieco priniesol z dovolenky. Sem-tam rodicom prinesiem olej, syr alebo cestoviny z Talianska, ale inak nie a ani nekupujem nic specialne ziadnym detom v rodine.

vanilkovazmrzka
26. júl 2024

Darceky nie su povinnost, zatial papalasi este nezmenili ustavu, ze bez darceka ci uplatku sa vztahy nebuduju ;)

dada5000
26. júl 2024

Co si, prosim ta z ktore s nich vypadlo? 😃 ziadne take pravidlo nie je. Ked uz tak, patri sa nieco priniest rodine - teda kazdej rodine po magnetke, alebo nejakej blbosti(specialne koreniny, mini flasticky a tak) . A aj to len ak sa stretavate . Spomenut si drobnostou na rodinu je pekne, ale kazdemu dietatu kupovat? To teda nie, s tym som sa nestretla ani v mojej rodine, ani v rodinach kamaratok. Ved uz len 7 balickov cukrikov stoji peniaze a zaberie dost miesta, ak ide clovek letecky

pinkgirl
26. júl 2024

Ja ešte aj vlastnej mame hovorím nech mi nič nenosí z dovolenky. Zbytočné gýče a pre ňu minuté peniaze za blbosti o ktoré nestojím.
Nie si povinná deťom vláčiť darčeky z dovoleniek.

mandzula
26. júl 2024

Zaved si svoje pravidla a kupuj podla uvazenia.

autor
26. júl 2024

Ja som sa všetkých pred dovolenkou pýtala či chcú niečo priniesť boli sme v Taliansku. Také veci typu olej, cestoviny, nejaké korenie nikto nič nechcel a zrazu toto.

janickacrazy
26. júl 2024

Nabudúce každému magnetku a dovi -dopo. 😁

mandzula
26. júl 2024

@janickacrazy po takomto trapnom "pucungu" by uz nebola ani ta magnetka.😃

elenka.k
26. júl 2024

áno baba
@mandzula píše dobre
ja som na začiatku tiež všetkým kupovala ..... a postupne ma to prestalo baviť a mn. mi to zatrhol a od vtedy je pokoj a nemám starosti a užívam si dovču a rodina - si už zvykli, že nič neprinesieme .
@janickacrazy tak presne už aj tie som prestala kupovať 😝

deti95060810
26. júl 2024

teraz chcú darčeky pre ich deti a keď budeš mať dieťa ty tak už sa nikto o darčeky pre tvoje dieťa trhať nebude... zabudne sa. Aj tak to chodí. 😉

lentilka78
26. júl 2024

Sú vypočítaví, nie si povinná nič kupovať, minulý rok sme boli v chorvátsku, odtiaľ vždy nosíme len pár magnetiek, pripadne nejakú kľúčenku, a pivo vždy, pripadne nejaký likér, ale darujem to rodičom, svokrovcom a bratovej rodine, ale ich deťom nič špeciálne nenosím, rovnako robia aj oni a takto nám to vyhovuje.
Tento rok sme boli par dni v Taliansku na zájazde, ale len s mužom a doniesli sme toho viac, kadejaké sladkosti co sa tu bežné nepredávajú, ale teda pre svoje deti, po rodine sme dali tak po 1 balíku a nikomu to neprišlo zvláštne

lakebabe
26. júl 2024

Ja už nenosím nikomu nič ani magnetky. Načo. Chodím tak často na dovolenky a výlety a mam 11 synovcov a neteri z oboch strán spolu , plus mame obaja 2 súrodencov a svagrovcov , vsak by som zbankrotovala😃

andaluzia12
26. júl 2024

@autor ja sa nikdy nikoho nepýtam ani či chcú cestoviny, olej, korenie... ja idem na dovolenku, nie kupovať celej rodine darčeky.. Jeden jediný krát sme kúpili, minuli sme na darčeky kopu peňazí, deti tie hlúposti aj tak za pár dní zničili, neoplatí sa... nekupuj, stoj si za svojím!!

slavomira236
26. júl 2024

Detom by som hracky z dovolenky urcite netahala..mozno magnetku alebo take gumeme farebne naramky po eure predavaju s nazvom krajiny ILove...

barka1
26. júl 2024

Pravidlo? Samozrejme, že nie. Neexistuje také pravidlo. Ake si to urobis, také to máš. Siedmim detom kupovat darceky 3x do roka? A este z dovolenky? To je hodne cez ciaru.
Vsak sa normalne vy dospeli porozpravajte. A vy dvaja urcite hranice.

wade
26. júl 2024

Darčeky sa nosili v 90 rokoch keď ísť von bolo niečo výnimočne. Nenosime nič, dokonca aj sebe kupujeme suvenír veľmi výnimočne - musí to byt fakt niečo špeciálne zo špeciálneho miesta.

abbey1
26. júl 2024

Povinní nie ste. My osobne kupujeme a robíme to radi. Väčšinou nosíme malé darčeky i svojim najbližším priateľom.

falbala132
26. júl 2024

ja osobne nerada dostavam magnetky. akoze naco mi je magnetka z destinacie kde bol niekto iny? nechapem.

kate_cs
26. júl 2024

Ja mám deti a aj tak u dovolenky nenosím hračky. Ani svojim deťom 🤣 jasné, na narodeniny, Vianoce kupujem (nič drahé, či veľké), ale aj to len deťom s ktorými sa aktívne stretávame, navštevujeme. A ani by mi nenapadlo od niekoho vyžadovať, aby niečo mojim deťom nosil. Určite nie si povinna ani pri každej návšteve nosiť dieťaťu darček, či hračku. Ovocie úplne stačí.

luccija
26. júl 2024

Kto ti to vytkol?

glorikarebeka
26. júl 2024

Idem na dovolenku a nie behať po obchodoch a kupovať celej rodine darčeky....maximálne kúpim magnetku (viem, že z nej majú radost) rodičom z oboch strán

andaluzia12
26. júl 2024

@autor a čo sa týka narodením, mením a vianoc? ked bolo v rodine jedno dieťa, kupovali sme drahšie veci, teraz sú tie deti štyri, každé dostane drobnosť za pár eur! (ja zatiaľ deti nemám) .. a nech sa na mňa pozerá kto chce ako chce, ja nechodím do práce preto, aby som deťom mojej sestry prípadne švagra kupovala drahé darčeky, treba si nastaviť hranice..

pauluska20
26. júl 2024

Určite nie a stojte si za tým, my tak kupujeme maximálne na narodeniny, takisto na Vianoce ostatným deťom v rodine žiadne darčeky, majú ich dosť, majú všetkého dosť, aj sladkostí a nevážia si to. Ja som v šoku, že niektorí rodičia sa dokážu urážať, že ich deťom, ktoré majú plné regály hračiek, si niekto dovolí nekúpiť ešte ďalšiu hračku z dovolenky alebo na Vianoce....vrchol....

minka201
26. júl 2024

Ja stále nechápem ten čudný zvyk nosiť rodine darčeky z dovolenky. Načo mi je na chladničke magnetka ako spomienka na to, že bola moja švagriná pred 3 rokmi v Egypte? 🤦 Ja si nosím magnetky z miest, kde som bola ja a potom mi pripomínajú moje zážitky. Nechápem toto nosenie suvenírov, hračiek a potravín z dovolenky... Keby viem o niekom z rodiny, že má obľúbené niečo konkrétne, čo sa dá zohnať len v krajine, do ktorej akurát cestujem, tak by som mu to priniesla.... Spomenúť si na niekoho na dovolenke znamená to, že mu odtiaľ musím doniesť nejakú harampádu? To aj keď pôjdem na kúpalisko o 2 okresy ďalej, tak musím odtiaľ doniesť aspoň kúpeľné oblátky pre synovcov, inak som naprd teta, ktorá si na nich nespomenula? 🤦🤦🤦

betulinka1
26. júl 2024

Coooo tak teraz mas prilezitost si to vydiskutovať. U nas ziadne nosenie darčekov z dovoleniek. Ked nam nieco vyslovene chuti, tak prinesieme vino, olivový olej, cestoviny ako pises z Talianska. Ale inak nenosime nic.