Šikana za vlasy

10. feb 2024

prečo majú niektorý ľudia potrebu šikanovať za vlasy ? veľmi ma to boli ako dospelé ženy majú potrebu to komentovať že mám vlasy ako slama alebo ako metla (mám ich jemne a vlnité) nemám preto pochopenie od detstva sa tym trápim a beriem to ako moju najväčšiu nedokonalosť, pritom sa o seba starám mám peknú postavu, spravené nechty, malujem sa ale toto mi stále niekto musí vytýkať som z toho naozaj smutná

liusa82
10. feb 2024

aj ti to povedia priamo do očí? ak áno,ty im potom odpovedaj rovnako blbo..slamu alebo metlu máš akurát ty ale dole medzi nohami😀 síce nepekne povedané,blbo a neslušne ale uvidíš ako stíchnu.Aký požičaj taký vráť

karolinakr
10. feb 2024

kondicioner nepomaha?

bylinka25
10. feb 2024

Niečo na objem vlasom si neskúšala?

autor
10. feb 2024

normálne priamo do oči sa mi už viackrát kolegyňa smiala čo je pritom tak primitívne sme dve dospelé žeby a toto ma za potreby mne to aj bolo jedno ale uz sa to opakuje

autor
10. feb 2024

používam všetko možné fakt mám dobrú starostlivosť aj začína byt vidno výsledky kondicioner mi je samozrejme známy

esmeronka
10. feb 2024

na to by som jej len povedala že lepšia slama na hlave ako v hlave nasraté....alebo no lepšie slama ako ten tvoj hnoj

esmeronka
10. feb 2024

skus ešte olej od matrix je síce drahší ale vlasy su po ňom take lesklejšie

autor
10. feb 2024

@esmeronka ja som z toho ostala taká soknuta ze ma nenapadlo ani oponovať ale áno to platí v jej prípade

esmeronka
10. feb 2024

nabudúce jej to povedz a bav sa na jej reakcii aka zostane zaskočená

zitaje
10. feb 2024

Ja som toho názoru, že šikanujú ľudia, ktorí proste šikanovať chcú (teraz je jedno, z akého dôvodu, väčšinou sami majú nejaký problém) a vyberajú si obeť. V tomto prípade teba. Ak by si bola tučná / chudá, nízka / vysoká, šikanovali by ťa kvôli tomu. Nejde o vlasy.
Radím zapracovať na sebavedomí, asertivite, pokojne aj takým odpinkávaním, ako ti tu radili. Na tom, aby sa ťa jej slová nijako nedotýkali. Teda aby si prestala byť obeťou.

autor
10. feb 2024

od matrixu mám šampón aj takú bezoplachovu starostlivosť ale ďakujem za radu môžem vyskúšať aj olej

beronsche
10. feb 2024

Autorka - skus jej rovno povedat, ci ma nejake komplexy, ze sa ti vysmieva. Este by som to uzavrela, ze radsej na hovno vlasy, ako v hlave nasrate.

lubkovaandrejka
10. feb 2024

Podla mna ti zavidi, a preto sa snazi vypichnut nieco, co ti ublizi. Kasli na nu.

viestta
10. feb 2024

Ale taketo poznamky viac (ak nie vsetko) vypavedaju o tej osobe ako o tebe. Treba sa nad to preniest. Problem ma ona, nie ty. V podstate by takeho cloveka bolo treba polutovat.

olimuc
10. feb 2024

Mas na hlave a ona v hlave … chudy vie, ze je chudy… nizky, vie, ze je nizky, vysoky, tiez, ze je vysoky … len blbec nikdy nepochopi, ze je blby … nepomozes si, len sa ju musis naucit ignorovat

autor
10. feb 2024

ďakujem za super rady, mala by som sa cez to preniesť

mantilka
10. feb 2024

Pre okraj si tento článok, možno pomôže 🤓https://lepsiden.sk/ako-reagovat-na-urazky-ako-...

reanda
10. feb 2024

hm.. mne to pride trosku prehnane, oznacit poznamku, ze mas vlasy ako slamu, za sikanu.. a to, ze ta to 'velmi boli' vypoveda o tom, ze mas problem so sebahodnotou.. normalne cloveka tak maximalne zamrzi, ked ho niekto skritizuje (niekoho uz ani to nie), ale takto sa tym trapit.. a uz od detstva.. ries seba, nie kolegynu.. a ani vlasy, tie s tym vobec nesuvisia, keby to neboli vlasy, je to nieco ine

a urazlive protiutoky typu 'lepsie mat slamu na hlave, ako v hlave' ti sice mozu trosku ulavit (aj ked pochybujem, ked mas nizke sebavedomie, budes sa potom citit este horsie), ale inak same o sebe nepomozu nicomu

vanilkovazmrzka
10. feb 2024

🖤 povedz ze take mas naschval, to je styl, na ktory tie mrochty este nedospeli

vanilkovazmrzka
10. feb 2024

@reanda tebe sa to zda prehnane, ale o tebe to nie je, cize je dost jedno co sa tebe zda. Autorku to zranuje a ponizuje, a to je to, na com tu zalezi. Asi tiez lubis druhym vymenuvat ich nedostatky, s ktorymi sa podla teba maju vyrovnat.

reanda
10. feb 2024

@vanilkovazmrzka ja to chapem prave preto, ze to bolo aj o mne 🙂 velmi dobre viem, ze to autorku zranuje a ponizuje.. a tiez velmi dobre viem, ze jej nepomoze len nieco odvrknut, ked to tak skutocne neciti.. to nie je riesenie.. to moze poradit len niekto, kto tomu skutocne nerozumie

eva8
11. feb 2024

Moja reakcia na podobne narazky: Neprajem vam mat podobne problemy (ak to povazujete za problem)

Zaboli to niekedy cloveka, najma ak ho to samotneho trapi. Ale ludia su niekedy fakt zli

Ked mi bolo poukazane na plazi na strie, s usmevom som povedala, ze to je moje a mam to rada 🙂 Vazne som sa tym netrapila. A bolo po probleme.

rozkvet1
11. feb 2024

Aj ja mám také vlasy. Zehlim si ich pravidelne, viem že to vlasy ničí, ale cítim sa sebavedomejšia keď su vyžehlené, dlhsie a krásne uhladené

kandelabra
11. feb 2024

Jednoduche riesenie, odpovedz nieco v zmysle "pozri sa do zrkadla a potom nieco hovor" a viacej sa tym netrap. Niektori ludia budu mat blbe pripomienky na vsetko.

kacena4
11. feb 2024

to ze ti niekto povie co si mysli o tvojom vzhlade nie je sikana (?pravda?) sikana je ak min. 6 mes. ta ista osoba utoci na teba za rôzne veci. treba sa naučiť prijat fakty a nebrat to vztahovacne. ja mam tiez des vlasy, jemne, malo, .... ale nikdy som komentare nebrala ako utok na mna

babulkomale
11. feb 2024

Prines si do prace knizku Styri dohody a ked bude mat sproste reci alebo sa spyta co to je, povedz, ze kniha o nej 😃

babulkomale
11. feb 2024

@kacena4 cize ty bezne oznamujes ludom ich nedokonalosti?

ivanah87
6. apr 2024

Velmi sa mi paci ako osôbka nizsie napisala: "lepsia slama na hlave ako v hlave nasrate." Aj napriek tomu, ze som k ludom slusna, tak by som to dotycnej povedala. V tvojom pripade by som sa zverila do ruk naozaj dobrej kadernicky, ktora bude vediet zvolit vhodny strih a robi aj poradenstvo ohladom starostlivosti. Osobne sledujem jeden profil cz kadernicky (Marteeny) a co ona robi, to je jeden zazrak za druhym. Takze ak nie si spoko kvoli sebe (a nie kvoli ostatnym) skus pogooglit, precitat recenzie kadernictiev a aj zainvestovat.