Sestra chce mať super domácnosť a nemá čas na seba

23. nov 2023

Napíšem v skratke o čo ide..
Sestra má 2 deti dievča má 8r je druhacka a chlapec má 6 je predškolák. Sestra chodí do práce, doma učí sa s deťmi, upratuje domácnosť občas navarí. Lenže nevládze je totálne vyčerpaná a unavená. Je na nervy z toho každý deň ten istý kolotoč. Utekať do práce potom do školy/škôlky pre deti, doma si porobiť, na krúžky deti voziť. Každy deň majú krúžky. Chce mať tip top domácnosť aj deti. Učí sa so staršou 2-3 hodiny denne, s mladším hodinu. Chce aby nosili len jednotky.
Chce aby mali všetko aby mohla byť pyšná na deti ako dobre sa učia aj na seba ako dokonale sa stará o domácnosť. Lenže nemá na seba čas, nenájde si ani 10 minút aby si sadla a najedla sa. Potom jej býva zle.
Keď jej poviem že mala by spomaliť alebo netlacit až toľko na učenie s detmi, povie mi že ona chce mať múdre deti a nie sprosté a musí sa s nimi učiť aby nosili len jednotky.
Keď dôjdem k nej na návštevu "vyhodí" ma že ona nemá na mňa čas, že má povinnosti. Keď jej volám alebo píšem nereaguje alebo po x ty krát nahnevane zdvihne nech neotravujem že nemá na nič čas.
Na rodinných oslavách rýchlo to odbije a uteká preč že musí sa učiť s deťmi. Alebo pošle manžela s deťmi na oslavu a ona zatiaľ doma upratuje a stará sa o domácnosť. Spať chodí s vyplazeným jazykom.

autor
23. nov 2023

Dopisem pokračovanie keď jej poviem že každá žena má na starosť deti a domácnosť a že musí si niečo odpustiť a nájsť si čas aj na seba povie že ju to nezaujíma čo robia ostatné.
Rodičia nevedia ako jej pomôcť ja tiež neviem mňa hneď odbije že nech sa do nej nestarám keď neviem čo to je mať dve malé deti a starať sa o ne. Ja mám zatiaľ len jedno dieťa 5 ročné ale plánujeme druhé. Ale podľa nej nemám ani šajnu čo to je starať sa o deti, dobre no už mi dochádzajú argumenty.
Poraďte ako jej pomôcť, na koník ani na FB nechodí lebo nemá na to čas. Ja by som jej povedala čo ste poradili čo by na ňu fungovalo lebo takto bez oddychu vyzerá to s ňou zle.

macik166
23. nov 2023

Tak toto je diagnóza jak vyšitá. Tu niet rady. Poznala som jednu ženu, ktorá chcela mať tip- top domácnosť a umývala ešte aj prasa v chlieve aby bolo čisté.

h2
23. nov 2023

Keď chce mať múdre deti, tak ich má naučiť, aby sa učili sami, nie im všetko krvopotne natláčať do hláv. Takto ich naučí akurát tak to, že sa, čo sa učenia týka, budú vždy spoliehať na ňu. Nedajbože ju z toho tempa trafí šľak a deti budú bez nej stratené, nebudú si vedieť bez mamičky za zadkom ani úlohu napísať.

h2
23. nov 2023

@macik166 😂🐷

hederamonstera
23. nov 2023

@h2 a este chudak deti ak nebudu vediet naplnit jej predstavy…chudak chudak

3petka
23. nov 2023

Tak sa do nej nestaraj. Každý sme si strojcom svojho šťastia. Možno raz pochopí a možno raz pochopíš ty…

patka06
23. nov 2023

Konzultácia u psychologa, čím skôr. Predtým ako ona a jej deti skončia na psychiatrii.
Ako sa k tomu stavia jej manžel? Možno cez neho by si našlo riešenie

elenka.k
23. nov 2023

manželova suseda trepala 3 x do týždňa koberce, umývala okná 36 x do roka - teraz na staré kolená je zavretá v blázinci

Skús cez jej manžela, vybaviť aby ste sa stretli iba vy dve
/ hoc niekde v prírode sa prejsť / na zmrzline, choď s ňou na ihrisko , kde sú spokojné mamičky s deťmi , pekné upravené, usmiate, - ona si ich všimne neboj, začni sa rozprávať : - začni trebars o vašom detstve nejaký príbeh s vašou mamou ... vtipný /
my so sestrou ich máme kopu - pri rodinnej stretávke sa nad nimi stále smejeme - až rehoceme / proste jej pripomeň, že všetko dobre bude - naše mami nás mali po 4, všetci sme vyštudovaní s titulmi / no okrem mňa, ja som sa chcela vydávať 😀 radšej/

Úprimne jej povedz, že sa o ňu bojíš, o jej zdravie .... Ver mi, to ju raz prejde, raz bude unavená, raz dospeje k tomu, že sú aj iné priority v živote dôležité.

mimi3008
23. nov 2023

A keby si jej nejako pomohla? S domacnostou, nakupom, raz za cas, ak mas vobec ale cas popri svojej rodine. Tak si budete mozno blizsie a mozno potom aj da na tvoje rady.

hortenziaj
23. nov 2023

@elenka.k ak neskončí niekde na psychiatrii.

letfenixa
23. nov 2023

Nuž, je dospelá a svojpravna .

lulu0123
23. nov 2023

Preboha,co sa s druhackou uci 2,3 hodiny.Chuda dieta.Ja mam druhacku,napise si ulohy za 15 minut,ja jej skontrolujem a koniec.A ma same 1.Toto je fakt na psychiatra.

0silvia0
23. nov 2023

vieš ako sa hovorí, komu niet rady, tomu niet pomoci. Môžeš jej povedať svoj názor, ostatné už musíš nechať na ňu. Život ju preplieska sám.

diewcatqoo
23. nov 2023

@mimi3008 su take typy ludi, tipujem, ze tato pani je jedna z nich, ktori radsej akukolvek pomoc odmietnu.. kvoli tomu, ze sa obavaju, ze ten druhy to neurobi dobre a bude musiet po nej este raz upratovat.

basulaak
23. nov 2023

Tak ju nehaj tak. Ked sa po 10 rokoch zosype budes jej dobra. Osobna skusenost 2 zeny v mojom najblizsom okoli obidve vek 65 rokov a funguju na styl psychiater, lieky, hospitalizacie na psych. oddeleni. Lebo tak velmi chceli mat vsetko najlepsie a vedeli vsetko najlepsie.

pe_mi
23. nov 2023

Bože, že s predškolakom 1hodinu?nedá mu pokoja, ešte ani v škole neni.
A s druhackou 2 hodiny, jedine s prestávkami ,ak by mala nejakú poruchu učenia, to by som pochopila.
Chudence deti , vyrastú z nich vystresované jedince.

ibrunova
23. nov 2023

Nijako jej nepomôžeš, nepochopí to, len aby s ňou muž vydržal..

januska12323
23. nov 2023

Jej manžel je normálny? Asi nie keď dovolí takto ničiť deti, budú sa báť aj dvojku z hudobnej doniesť. 😔

dejka77
23. nov 2023

Ak by sa s detmi tolko neucila, hned by mala cas navyse. Ked sa teraz s nimi tolko uci, co bude robit, ked budu starsi? Ucit sa pol dna? Toto som ja absolutne nerobila a deti mali dobre znamky. Takisto kruzky, kazdy den? Tuk tuk na celo. Tam jej uteka vsetok cas.

heln
23. nov 2023

ahoj, tvoja sestra vyzera ako typ cloveka, ktory zastavi az ked ho vykoti, doslova sa zlozi, odpadne, alebo pride nejaky akutny problem. do vtedy ju nezastavi nic. a nie, deti nemusia nosit same jednotky, ked na to prirodzene nemaju a musi sa s nimi ucit, a deti nemusia chodit kazdy den na kruzky. pretazuje deti a aj seba.
mysli na to, ked budes mat dve deti v skole.

mariska1989
23. nov 2023

Pochopí to keď ju odvezie záchranka z vyčerpania . Fungovala som takto určitú dobu .na deti som zväčša sama aj na domácnosť aj okolo chalupy, záhrady . Raz mi prišlo tak neskutočne zle že som si ledva zavolala záchranku .v nemocnici na JYSK 3 dní chceli má prehodiť na normálnu izbu .podpísala som revez lebo u mamy dieťa vtedy len jedno ale to ma nakoplo že treba aj sadnúť . Ak si tvoja sestra neuvedomila doteraz svoj život čo jej hovoríš nepochopí to len tak .

nikpa
23. nov 2023

Zato ty máš času asi navyše keď na koňovi riešiš život tvojej sestry 😀 už si jej dala nevyžiadanu radu a viac spraviť nemôžes. Robí to sama dobrovoľne tak ju nechaj žiť si svoje život ako chce.

pkgirl30
23. nov 2023

úprimne, nerobila by som nič, už si jej to vysvetľovala čo by mala robiť...je to jej osud, ak sa má zosypať od vyčerpania tak sa tak stane...človek sa učí častokrát bohužiaľ až na tých chybách

elenka.k
23. nov 2023

@hortenziaj alebo tak,

rorino
23. nov 2023

Prečo chces pomáhať,keď o pomoc nestojí?ona sa rozhodla byť otrokom,tu je jediná rada,komu niet rady,tomu niet pomoci😉

simona92101
23. nov 2023

Poznam taku osobu..domacnost tip top,vsetko sa musi lesknut,vzdy navarene 2-3 chody,nikdy polotovar,detom sa venovat na 300%,okna vydrhnute,nonstop s handrou v ruke,spat chodila o 2 rano na 3 hodinky,na seba nulovy cas,choroby prechodene na ibalginoch,flektore..teraz ma 40,vyzera na 60,zdravie v pr**li,imunitny system rozpadnuty.nonstop antibiotika lebo staci ze nesvieti slnko a uz je chora ...
Ja som toho nazoru,ze vsetko s mierou,a ziadny prach ci hrnce nestoja za zdravie.

autor
23. nov 2023

Aj ja mám málo času predsa práca rodina dom ale keď na niečo chcem vždy si nájdem čas. Ja netlačim na nič ani nemusím mať všetko sto percentne upratané. Ja som zástancom toho že oddýchnutá usmiata mama znamená šťastné dieťa. Prečo sa u nu staram lebo je moja sestra a naši rodičia sa trápia nad tým čo s ňou takto bude. Schudla vyzerá v tvári strhana únava málo spánku oddychu je to vidieť na nej.
Pýtam sa na koniku lebo možno niektorá z vás prežila alebo má v okolí niečo podobné a vedel by mi poradiť.
K tomu uceniu so staršou sa učí pokiaľ nevie úplne naspamäť učivo a nespraví všetko bez chýb. A menšieho pripravuje do školy aby už teraz vedel písať rátať a čítať.

pe_mi
23. nov 2023

A manžel je nejaký trtko,či ako je to tam?oni nefungujú ani ako manželia,kedy by bol na to čas..

macik166
23. nov 2023

Daj jej prečítať tieto reakcie! Ešte ti chcem povedať príklad, kde rodičia vyžadovali od dcéry samé jednotky, diktáty bez chyby, písomné práce na 100%. Dieťa zo strany rodičov pociťovalo veľké tlaky a stresy. Nakoniec to neustála a obesila sa v telocvični na rebrinach. A predstav si, že to bolo tu na Slovensku.

lukbe
23. nov 2023

Aj mne napadol manžel a otec detí. Co robí v domácnosti on? Ako sú rozdelené úlohy? Je tam len do počtu ci vôbec? A inak,istí ľudia sú akí sú, nedajú si povedať.