Rozvedené so záväzkami 40r+. Dokázali ste sa ešte zaľúbiť?

9. júl 2024

Dokázali ste sa zaľúbiť po 40tke aj napriek sklamaniam?

sante81
10. júl 2024

Nie.

barka1
10. júl 2024

Najst si vztah a byt v nom spokojna? Tesit sa na správu od neho, na stretnutie, byť rada s ním, užívat si sex, byť mu oporou, spolahnut sa na neho? ANO
Stratit hlavu, zalubit sa ako 20rocna? NIE

Ale ja som optimista - realista, vzťah chcem, partnera som aktivne hladala.

kaktusik007
10. júl 2024

nie. uz som sama 12 rokov a nedokazem si predstavit zdielat s niekym spolocny zivotny priestor

babulkomale
10. júl 2024

@sante81 ja nemam skusenost, som vydata, ale kamoska sa rozviedla po 20 rokoch, a po case sa dali dokopy s dlhorocnym znamym, co sa tiez rozviedol. Maju vasen, medove nie tyzdne ale uz roky, byvaju spolu, idu davat dokopy nehnutelnosti a spojit to do jedneho byvania. Obdivuhodne, fakt by sa mi nechcelo zacinat s takymito vecami pred patdesiatkou.
Z jednej strany su tri deti, z druhej styri ( ale tie uz dospele)🤦

tttbb
10. júl 2024

Po velkom sklamani a so zavazkami uz clovek omnoho viac zvazuje a neda sa oklamat sladkymi recickami. Plus chce to vela tolerancie z obidvoch stran ;) Ale urcite sa to da, to zas si nehovorme ze nie. Som v rovnakej situacii, mam 37 , 1 dieta a na tu spravnu este stale cakam ;)

som_realistka
10. júl 2024

Nie. "Použiteľný material" takmer žiadny. Humoristicky román by som mohla napísať.

ivanabat
10. júl 2024

Nemám ešte 40, kúsok pred, ale teda 7 rokov som už sama a nemyslím, že niekedy budem vedieť mať ešte vzťah, nemyslím pobláznenie a tak, ale veriť niekomu a ľúbiť, nie som toho schopná, a už vôbec nie dôverovať niekomu novému ohľadom mojich detí.

la_dolce_vita
10. júl 2024

Ano, zalubila som sa, ale uz je to chvalabohu ine, bez ruzovych okuliarov, mat to takto v 20tke by bolo super 🙂. Laska kvitne v kazdom veku, ale samozrejme inak, zrelsie, ale zalubit sa da urcite.. treba tomu verit, aj sebe a mat otvorene srdce..

fido69
10. júl 2024

@kaktusik007 @ivanabat
Viem, že nájsť si partnera je komplikované, ale zase nie úplne nemožné. Takže je smutné pokiaľ ste tak dlhú dobu v živote osamelé. Ostáva len upnutie sa na deti a starostlivosť o ne. Ale život by mal byť aj o osobných radostiach, či starostiach...

zuzanka.zuzu
10. júl 2024

podľa mňa srdce nikdy nezostárne 🥰

ivanabat
10. júl 2024

@fido69 ja sa necítim osamelá, som s mojou situáciou stotožnená a po tom všetkom, čím som si prešla a s čím som sa musela vyrovnať, mi to takto vyhovuje. Nepovedala by som, že som sa upla na deti, ale keďže majú ako stabilného rodiča len mňa, tak im prirodzene dávam svoje maximum, pričom sa snažím nájsť rovnováhu aj s časom pre seba a kariéru (ako samoživiteľ musím zarábať viac).

tanicka907
10. júl 2024

A kvoli sklamaniam tvoj milostny zivot ma skoncit? Ked sa nedari v praci, tak prestanes pracovat?

manzelova mama si nasla priatela po rozvode po 50tke a to nie je ziadna sexbomba, normalna prijemna zena, byvaly manzel totalny kreten. Mojej mame prajem to iste, partnera, s ktorym moze travit cas, zazit zrelu lasku.

zijem v zahranici a zalubit sa po 40tke je uplne bezna vec. Dokonca mat uplne prve dieta alebo prve dieta s novym partnerom.

Dokonca poznam dvoch muzov, ktori sa naozaj bezhlavo zalubili po 60tke...

tttbb
10. júl 2024

@som_realistka Daj dake pribehy ;)

kaktusik007
10. júl 2024

@fido69 mam to podobne ako
@ivanabat - a este k tomu pracujem v zenskom kolektive a proste nie je kedy a kde sa vobec zoznamit. Tak som to nechala tak

summer23456
10. júl 2024

@ivanabat
@kaktusik007 pridávam sa do klubu, som sama s dcérou už 11 rokov, mám 40 rokov. Zvykla som si byť sama, na tu slobodu, ťažko by sa mi to teraz menilo, a ani sa nemám kde s niekým zoznámiť. Občas tiež uvažujem nad tým, či nebudem ľutovať keď budem stará, že som mohla sa pokúsiť zoznámiť napr cez zoznamky.... Neviem...zatiaľ mi to takto vyhovuje a som spokojná... Sestra je vydatá za debila a keď vidím aké ma stresy,nervy,ako on myslí len na seba, s ničím sa nemôže naňho spoľahnúť,vták si hovorím že ja mám život úplnú pohodičku...

fido69
10. júl 2024

@summer23456 @ivanabat @kaktusik007
Neviem, ja by som nedokázal žiť 7 alebo 10 "najkrajších" rokov života bez partnera. Tým, ale nechcem povedať, že si žena musí nájsť niekoho za každú cenu. Len mi príde, že jej musí ten mužský element v živote chýbať, tak ako by mne chýbal ten ženský.
Neviem ako u ženy, ale u muža je nezanedbateľný aj sexuálny rozmer vzťahu. Vy nepociťujete sexualnu frustráciu, nejaké nenaplnenie v tejto rovine? 🤔

summer23456
10. júl 2024

@fido69 ja osobne nepociťujem žiadnu takú frustráciu, dcéra bola malá keď som s ňou ostala sama, mala som teda plnú hlavu starosti a nie sa s niekým zoznamovať... A asi si aj telo zvyklo🤣 neviem, ale určite nie sme jediné, čo žijú samé a nejakú frustráciu nepocituju... Ale áno,si ženy,ktoré nedokážu existovať bez mužskej spoločnosti, poznám také...

terina25
10. júl 2024

Ano

som_realistka
10. júl 2024

@tttbb mali sme druhé stretnutie, prešli sme sa po meste, sadli si na kávu, a uprostred rozhovoru sa ma opýtal, či to s nim myslím vážne, pozerám naňho, a hovorím, je mi s tebou prijemne, uvidíme kam to povedie, a on ze nehľadá ženu co nevie co chce ale taky co sa vie o chlapa postarať. Skoro mi zabehlo. S ďalším som sa zoznámila v posinovni, sympatický chlap, pozval ma do kina, na kávu, rozprával že žije sám, deti ma na výške a po dvoch týždňoch spomenul manželku, tak sa ho na rovinu pýtam ci je rozvedený alebo nie, a on na to, nie, oni sa iba dohodli, že každý môže mať nového partnera ale rozvod je drahý.

tttbb
10. júl 2024

@som_realistka Ten druhy pripad - no stava sa.. A ten prvy, za mna nemusi byt este uplne zufalec, hladal normalny a vazny vztah no tak sa to (aj ked dost necitlivo ) opytal na rovinu. Mne by sa asi tiez nechcelo chodit na xy stretiek so zenou, ktora skusa a premysla, ze ci som ten vhodny a pomedzi to este skusa dalsich 3 🙂

Ako chlapi to vidime uplne jednoducho, ked nas zena chce tak to vidime a citime takmer ihned.. A po 40tke uz clovek nechce travit cas s ludmi, ktorych musi presviedcat ze je ten vhodny.. Ak to medzi muzom a zenou zafunguje tak vacsinou takmer ihned, ak tam nie je istota ze toto niekam smeruje na 2-3 rande je to vacsinou strateny cas.

Skor by mi vadila ta poznamka, ze starat sa o chlapa , alebo vseobecne o niekoho. Nevidim dovod preco by sa mal niekto o niekoho starat.. Niekoho si hladam, preto lebo mi je s nim dobre a starame sa o seba tak nejak prirodzene. Ak niekto ide do vztahu s tym, ze si vyzaduje staranie sa, tak je to dost chore zmyslanie pre mna.

milos81
10. júl 2024

Viem si predstaviť taký život, ale žiaľ, ženy čo stretávam sú buď šťastne zadné, alebo hľadajú len niekoho ďalšieho na sex v zmysle použiť a odkopnúť ..

nika3136
10. júl 2024

Moj otec sa dokonca aj ozenil, lubia sa, patria k sebe, jeho manzelku mame radi, deti ju zboznuju ako vlastnu babku 😊 preco by nie? Poznam aj zenu, ktorej muz zomrel ked mala 30r a uz nikdy nemala ineho. Je to asi 50/50

kaktusik007
10. júl 2024

@som_realistka ten prvy pripad - skoro ma vykotilo.
@tttbb myslim ze prave ta poznamka o starani sa bol ten dovod - toto je red flag a akoze toto ak by mi niekto zadrel na druhej kave - dovi dopo, este aj cislo bloknem. toto fakt nie.

@fido69 jasne ze ten muzsky element v zivote chyba. Ale co mas robit? decka mali 1,5 a 2,5 roka, ex ich neskor odstrihol, riesila som exekucie kvoli vyzivnemu co neplatil.... tam som mala priority inde ako svoje potreby vztahu. Okrem toho na vztah naozaj nebol cas a priestor, mala som existencne problemy, zdravie biedne - proste sa to vtedy na mna sypalo a dolezite bolo zafixovat deti a postarat sa o ne.....
neskor som to skusala na zoznamkach, dokonca asi styri roky dozadu som mala taky kratky pokus o vztah --- len teda hold, cele zle - dovolila som si asertivnu komunikaciu - co vela chlapov fakt nezvlada. No a ja uz nezvladam zoznamovanie online. Coskoro mam 45, nemam pocit ze som narocna - len teda mna uz rozkom neopijes a evidentne asi toto bude problem 🤷🏼‍♀️ v kombinacii zenskeho kolektivu v praci a zenskeho kolektivu v skole / dala som sa na externe studium/ sa fakt nemam kde s chlapom zoznamit ani kebyze chcem. Nie je kde.

autor
10. júl 2024

@fido69 ženy sklamané mužom na sex ani nepomyslia, to ti garantujem (a nielen ženám sa to stáva). Osamelé matky majú totiž čo robiť, aby utiahli deti, domov a podobne. Padajú na hubu každý jeden deň, veľmi často popri tom čelia urážkam a hádzaniu polien od ex a jeho ctenej rodiny. Malo kto pritom tuší čím si žena a deti prešli kým ostali sami.

autor
10. júl 2024

@tttbb prečo si ostal sám s dieťaťom?

autor
10. júl 2024

@ivanabat pomáhajú ti s deťmi rodičia?

autor
10. júl 2024

@ivanabat práve ďalší a vlastne aj najhlavnejší aspekt je dôvera ohľadom detí. Zveriť svoje deti do spolužitia s novým partnerom. Veľa mužov skáče hop tu, hop tam a deti jeee pohráme sa. Dokazujú si na deťoch ako si ich obľúbili hoc s partnerkou ani neuvažujú ostať natrvalo. Čiže nejaké deti a ich city či následné sklamanie sú im úplne ukradnuté.

ivanabat
10. júl 2024

Bez nich by som už podľa mňa nebola, poskytli nám bývanie v čase, keď som nemala vôbec nič. Síce obaja stále pracujú, ale hlavne moja mama mi najviac pomáha.

Je to presne ako píšeš, ja nedokážem ohľadom detí dôverovať nikomu, okrem mojich rodičov, neviem si predstaviť, že ešte po tom všetkom ich budem ťahať zo vzťahu do vzťahu, kým zistím, či mi niekto vyhovuje alebo tak. A nemyslím, že sa to dá poznať z prvých stretnutí. Zjednodušene, deti sú moja priorita a nejaká túžba po vzťahu, či sexe je pre mňa úplne druhoradá. Na konci dňa som rada, že to ako tak zvládam, ale všetky slobodné matky vedia, že je to dennodenný boj, v ktorom aj tak máme pravidelne pocit, že prehrávame a nerobíme dosť.

kaktusik007
10. júl 2024

@ivanabat kolko maju deti?

musis vidiet svetlo na konci tunela - mna drzala v tazkych chvilach viera v svetle zajtrajsky

ivanabat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz