Rôzny režim partnerov

30. aug 2023

Ahoj
Máme s priateľom taký menší problém 😄 bývame spolu skoro rok a stále sa nám nepodarilo zjednotiť režimy. Ja som nočná sova, rada som hore do 1-2 rána a vstávam okolo 8mej. Priateľ je zas ranné vtáča najradšej by spal už o 22hej a vstával o 5tej. S čím ja problém nemám, problém nastáva večer keď on nejde spať lebo ma čaká kým si pôjdem ľahnúť aj ja ak si ľahnem o 22, 23 tak kukam do stropu pár hodín a keď on nejde spať lebo čaká kým sa bude chcieť aj mne tak je ráno unavený a vraví mi že sme šli spať neskoro 😒 máte to niekto takto doma ako ste si rokmi na to zvykli?

mimi3008
30. aug 2023

Ved si chodte spat kazdy vtedy, ked potrebujete

danka2009
30. aug 2023

U nás to máme podobne ale pri deťoch sme si našli spoločný režim že o 22:30 spíme obaja a vstávame o 6:00 do práce 🤣

autor
30. aug 2023

@mimi3008 bývame v jednoizbáku takze aj keď si priateľ ľahne tak mu neviem zabezpečiť tmu a ticho

autor
30. aug 2023

@danka2009 ďakujem ale deti neplánujeme 😁😁😁

petamich
30. aug 2023

doteraz nemame zjednoteny rezim 🤷‍♀️ a to uz aj to dieta mame - problem je, ze mate jednoizbovy byt a rusite sa 😅 tak bud ty si citaj knihy na citacke alebo partner nech si da stuple a masku cez oci, co ti poviem

mimi3008
30. aug 2023

Mate 1izbak alebo garzonku? Ak 1 izbak, tak mozes byt v kuchyni...pozriet si film na notebooku, citat knihu...

thoughtfulweirdo
30. aug 2023

Máme to presne tak isto, bežne chodím spávať o 2. Keď idem niekedy pred 1, tak to je skorá večierka 😄 manžel naopak o 22 vypína. A fungujeme normálne, on ide spať skôr, ja neskôr. Žili sme na začiatku v garzónke, tam sme fungovali rovnako. On si ľahol spať, ja som si pri malom svetle robila menej hlučné činnosti. Ráno si on vyšiel zabehať. A áno, aj sme sa navzájom budili, ale sme dospelí, tak nikto žiadne scény z toho nemal 🙂 ak by sa ale potreboval vyspať či už kvôli práci, alebo len tak, lebo ma o to poprosil, tak by som chodila do postele spolu s ním a zvyšný čas niečo pozerala na mobile.

zmrzlinka2021
30. aug 2023

My to mame tak s manzelom... jeho proste uz kratko po deviatej vecer vypne, ja este som cerstva ako rybicka. On nema problem rano vstat aj o piatej. Mna nikto nedostane pred osmou z postele (ak nejdem do prace - to vstavam 06:45)
Fungujeme tak cele manzelstvo.

lujza123
30. aug 2023

To je síce milé ze chcete zaspávať spolu ale keď to nejde tak to nejde. Ste každý iný, aj keď ste partnermi nieste predsa dvojčatá co musia robiť všetko spolu.
Byt tebou vezmem si do postele tablet/PC + sluchátka a pozriem si ešte nejaký film.
Ja som tiež nočná sova, k životu mi stačí 6 - 7 hod spánku o 22.00 by som nezaspala a hlavne o 5 ráno by som dobrovoľne nevstavala ani za svet

domkakvet
30. aug 2023

Ak je to mozne spite osobitne.

luccija
30. aug 2023

Tak ho ty nut byť s tebou hore do 02🙂chce ísť spať skôr nech ide.Ty si kúp slúchadlá na TV, alebo on štuple do uší.My máme šťastie, že sme obaja sovy.
Čo mu vadí svetlo, či len pocit, že zaspáva sám?snáď ho nebudeš ukladať ako dieťa a potom vylezies z postele.Kazdy máte iný biorytmus nič neobvykle

komplikovana
30. aug 2023

nebazirovat na spolocnom zaspavani. Uzit si najviac spolocny cas, ked ste obaja este hore. Ak mu vadi svetlo, nech si da spaciu masku na oci. Mam vyskusane, super to funguje. Pripadne kupit vacsi byt.

lenkakravcova
30. aug 2023

Ahoj, mali sme to podobne. Teda ze muž chcel chodiť spať skôr. Pomohlo jedine to, že som ja začala vstávať skôr ráno, aby som bola večer skôr unavená a šla skôr spať (inak jeho bolela hlava v práci a nemohol sa dobre sústrediť - čo nechcem ani ja ani on). Takže jedine takéto riešenie.

hugger
30. aug 2023

Nepotrebujete sa zladit

Podobne ako pri "sleep divorce" ked partneri spia v oddelenych miestnostiach si treba planovat spolocny cas na intimitu v posteli (so sexom alebo bez) pred tym ako ide prvy partner spat. Potom maska na oci, stuple do usi a druhy partner sa venuje svojim konickom.

kolieskova232
30. aug 2023

preco sa nasilu zladovat. ako u nas je to mnoho krat tak, ze si ideme lahnut spolu a jeden z nas sa len prevaluje a nemoze zaspat, no ziadna veda sa z toho nejak nerobi. chapem ale, ze v jednoizbaku je to tazsie

jana0215
30. aug 2023

My sme mali ten istý problém asi prvý rok, čo sme spolu bývali, len režim opačný. Ja som bola schopná ísť spať aj o 21, lebo som ráno vstávala o 6 (zvyk z predošlej práce). Síce sme bývali v 2 izbáku, nemohla som spať kým nebol v posteli - vkuse dačím šuchotal, otváral/zatváral dvere a pod. Postupne sme si posúvali režim a zvykli si. Teraz chodíme spať tak 22:30 - 23:00, ráno vstávame okolo 7. Záleží ale aj akú máte pracovnú dobu.. ak on robí od 6:00, tak nemôžeš očakávať, že bude každý deň hore do pol noci. Skôr si skús ty postupne nastavovať budík na skorší čas a aj večer potom začneš automaticky chodiť spávať skôr. 🙂

autor
30. aug 2023

@jana0215 obaja pracujeme sami na seba, nemáme pracovnú dobu

autor
30. aug 2023

@lujza123 nejde o to ze chceme zaspávať spolu ide o to ze v malom byte ho ruší to že som ja hore

autor
30. aug 2023

@mimi3008 nemám sa v byte kde zatvoriť medzi gaučom a posteľou je síce priečka ale nie je to samostatne zatvorená izba

harrisson
30. aug 2023

To sú presne tie blbé byty kde je všetko otvorene. Skúste zmeniť byť alebo jeho dispozíciu.

autor
30. aug 2023

@harrisson byt je môj, je v centre so super parkovaním nemienim ho meniť to radšej vymením frajera 🤣🤣🤣 a dispozíciu nezmením tak aby sa dala spálňa zavrieť a zároveň vyvetrať

lujza123
30. aug 2023

Autorka spoločný život znamená prispôsobiť sa a nájsť riešenie ktoré bude čiastočne vyhovovať obidvom.
Kompromis určite nieje to ze o 22.00 ležis v posteli a zmurkas do stropu niekoľko hodin aby priateľ mohol nerušene spat🤦‍♀️

Co konkrétne mu bráni spat kým si ty hore? Svetlo? Zvuk? Ma plytký spánok a hneď sa zobudí?
Byt mate super podelený, ved sa vyval na gauč pusti si film cez sluchatka, čítaj knihu pri stolnej lampe, nechapem čo mu bráni zaspať? Je ticho, tma....

tiezjedna
30. aug 2023

chce to väčší byt alebo iného partnera... inak neviem, čo chceš počuť😉

autor
30. aug 2023

@tiezjedna ja som chcela skúsenosti či ľudia žijú v takomto vzťahu roky a je to Ok alebo sa nejak prispôsobili jeden druhému 😁

tiezjedna
30. aug 2023

ako sa chceš prispôsobiť, keď nemáš východisko? Toto je dlhodobo asi neudržateľné. Čo vám bráni obstarať si komfortnejšie bývanie? Ste dvaja mladí ľudia, zarábajúci. Keď to nedáte teraz, tak potom už nikdy.

lujza123
30. aug 2023

My mame síce 3 izbovy dom ale kúri sa v kachlovej peci v obývačko kuchyni, čiže všetky dvere musia byť otvorené koli teplu. Takže už roky žijeme v podstate v otvorenom priestore 2 dospelý + 1 pubertacka a v zime aj pes k tomu, každý s úplne iným spankovym režimom.
Naučili sme sa... Pozerat filmy so sluchátkami, čítať pri stolovej lampe, zaspávať napriek zvukom domácnosti aj slábemu svetlu

autor
30. aug 2023

@lujza123 no napríklad keď sa idem vycikat a splachnem tak sa zobudí alebo keď zapnem/zhasnem lampičku proste to že sa tam niečo deje

autor
30. aug 2023

@tiezjedna ja mám svoj byt, priateľ má dom po rodičoch ale tam žijú ešte oni, ja na väčší byt peniaze nemám a spoločne nechcem nič kupovať

tiezjedna
30. aug 2023

nemusíte kupovať, stačí prenájom...

autor
30. aug 2023

@tiezjedna vlastnym svoj byt a mám ísť platiť prenájom aby sa pánko vyspinkal? 😁😁