Rozchod s priateľom

libi11
18. mar 2022

Ahojte. V novembri som sa po 2,5 roku rozisla s priateľom. Celý rok bol náš vzťah už zlý, ale rozchod inicioval on. Cez správu mi napísal že som úžasný človek a rad sa somnou niekedy stretne a blbosti, ale je koniec. Samozrejme ja som chcela, aby sme sa stretli a porozprávali, ale on že ma nemôže vidieť, lebo by do toho opäť vpadol ( že by sme sa zas dali dokopy). Ja som mu popísala hlúposti, vyplakala sa, vykricala, vysmutila a dala som sa pomaly dokopy. On bol v pohode ale potom sa v ňom niečo zmenilo. Keď som mu zavolala ako sa má, kričal namna že má neznáša, načo bol vzťah somnou dobrý a pod. Potom ma zablokoval, moje správy ignoroval, telefón nedvihal. Teraz v sobotu sa stala vážna vec. Musela som mu zavolať (medzitym ma odblokoval) a opýtať sa, či mi pomôže a či s ním môžem pocitat. Povedal že áno.O 2 dní som mu napísala správu, ze všetko dobre dopadlo, že mu ďakujem za ochotu, že ho mám stále rada a snáď budeme v budúcnosti vedieť vypiť spolu aspoň čaj. Že preto urobím všetko, aby sme ostali kamaráti.Odpisal mi že mám konečne pochopiť, že má už nikdy nechce vidieť, ani o mne počuť a že sa to nezmení ani o 100 rokov. Že má neznáša a ľutuje že bol somnou.Ja toto jeho správanie vôbec nechápem. Viem že ma veľmi miloval a chcel si ma vziať, ja jeho takisto. Bohužiaľ nám to nevyšlo,ale veľmi sa trápim jeho správaním ku ne a neviem sa s tym vysporiadať. Čo si o Tom myslíte? Mňa to veľmi trápi. Záleží mi na ňom aby bol spokojný a šťastný a aby sme si zachovali aspoň ako taký vzťah.

deti95060810
18. mar 2022

medzi láskou a nenávisťou je veľmi tenká hranica... 😉

dori2
18. mar 2022

@libi11 mne sa to zda take extremne nezrele spravanie

mirkava
18. mar 2022

@libi11 No buď rada, že ste sa nevzali... zabudni na neho... ak by sa ku mne niekto takto správal, spálim mosty a vymažem ho zo svojho života 😉

oli2782
18. mar 2022

@libi11 Mala by si to v sebe ukončiť hlavne ty. Nesnaž sa nasilu držať niečoho čo nejde. Mne to podľa opisu príde tak, že nechceš s ním byť ale nechceš ho ani stratiť. No nebuď sebecká a keď s ním nevieš byť, dovol, aby bol šťastný - i keď s tým, že sa viac nekontaktujete.

babulkomale
18. mar 2022

@libi11 niekto mu na teba nieco nahovoril a on namiesto aby to prebral s tebou tak tomu uveril.

veronikaszabova
18. mar 2022

@libi11 naco ho kontaktujes? Uprac si to v hlave

zuzpap
18. mar 2022

neviem čo také vážne sa stalo, že ti práve on musel pomáhať...ale zjavne je z toho v strese, že by to z tvojej strany mohlo znamenať aj niečo iné...tak ti jasne dáva najavo, že "NIE !"

libi11
autor
18. mar 2022

@oli2782 áno, máš pravdu. Nechcem s ním byť, ale nechcem ho ani stratiť. Predtým ako sme sa stali párom, sme boli úžasní kamaráti. Bohužiaľ, mali sme ostať kamarátmi, lebo ako partneri sme úplne zlyhali. Vo mne sa však pocity nezmenili, stále ho mám ako kamaráta veľmi rada, veľmi mi na ňom záleží a chcem, aby bol šťastný, preto mi je veľmi ľúto, že sa takto ku mne správa. A hlavne, neviem si to jeho správanie vôbec vysvetliť.

lintu
18. mar 2022

Bohuzial, niekedy sa odpovede na 'preco?' nedockas. Ak chces, aby bol spokojny a stastny, tak to uz nechaj tak. Zjavne takym je, no bez teba. Vasa situacia je este pomerne cerstva. Zmeni sa to mozno az za roky, ked uz budete obaja uplne niekde inde a ty o kontakt s nim uz nebudes mozno ani stat.

lintu
18. mar 2022

Kamaratstvo bolo.... A potom ste ho "pokazili" vztahom. Necakaj, ze este nieco bude ako kedysi.

libi11
autor
18. mar 2022

@lintu práveže nie je. Ja som si to v sebe upratala, nemam problém mu zavolať, pomôcť, napísať, kľudne sa aj stretnúť a to je všetko. Neublížil mi a ani ja jemu.
Zaráža má jeho správanie a neviem si to vysvetliť. Robi všetko, aby mi ublížil. Keď som mu v minulosti povedala, že keď sa rozideme, budem si pozerať jeho fotky na fb, tak teraz má vymazal, zablokoval, vrátil mi veci, na ktorých mi záležalo že ich má. Proste úplne sa správa ako hlupák, ako keby sa nevedel zmieriť s tým čo sa stalo. A ja mám tendenciu mu pomôcť ale neviem ako.
A vlastne ako to tak píšem, sama som asi prišla na to, že odpovede sa nedočkám a uvidíme časom. 🙂

janetinka27
18. mar 2022

@libi11 nemala si ho uz vobec kontaktovat a ani ho o nic ziadat. uz mu nepis, bude to lahsie aj pre teba. a najma ziadny caj,ziadne kamaratstvo.

ukulela
18. mar 2022

@libi11 on to chce ukoncit. Skratka prijmi to, ze nechce byt kamaratom. Bodka. Ja s niektorym ex v pohode na kavu, ineho mechcem ani vidiet. Ty nanho ocividne tlacis a jemu to nie je prijemne. Akceptuj, ze na vsetko v živote odpoveď nezískaš A nie všetko vyjde podľa tvojich predstáv.

thoughtfulweirdo
18. mar 2022

Očividne nie je v pohode, či už z takého alebo onakého dôvodu, každopádne ty to nevyriešiš a ja by som ho na tvojom mieste už nekontaktovala.

zanka777
18. mar 2022

@libi11 mne to príde že ma novú priateľku a jej asi vadí (žiarli)že sa kontaktujete alebo že by ste sa mohli vídať stretávať a volať si a tak spravil "scénu"ako ťa neznáša a nechce ťa vidieť...(hrá formu jednoducho).. Stavím krk na to že keď sa náhodou rozídu budeš prvá ktorej sa ozve ako ho tá jeho reakcia mrzí a že by ťa rád videl ☝️😉

zuzanazu85
18. mar 2022

Nekontaktovat !Také pseudo priateľstva po vzťahu nie sú reálne. Len v malých prípadoch,kde si obaja vyrovnaní.

makova333
18. mar 2022

@libi11 takze vysvetlenie jeho spravania. Rozisiel sa s tebou, lebo ste si nerozumeli.
1. "Cez správu mi napísal že som úžasný človek a rad sa somnou niekedy stretne a blbosti, ale je koniec." Spravou pravdepodobne preto, lebo nemal odvahu, mozno sa bal, ze face to face sa rozist nedokaze (dovody mozu byt rozne, nemusi byt hned chrapun).
2. "Ja som mu popísala hlúposti, vyplakala sa, vykricala, vysmutila a dala som sa pomaly dokopy. On bol v pohode ale potom sa v ňom niečo zmenilo. Keď som mu zavolala ako sa má, kričal namna že má neznáša, načo bol vzťah so mnou dobrý a pod. Potom ma zablokoval, moje správy ignoroval, telefón nedvihal." Obtazovala si ho, tak asi ho to prestalo bavit. To bolo to "nieco sa v nom zmenilo".
3."Teraz v sobotu sa stala vážna vec. Musela som mu zavolať (medzitym ma odblokoval) a opýtať sa, či mi pomôže a či s ním môžem pocitat. Povedal že áno." Iba hajzel by neslubil pomoc komukolvek v tazkej zivotnej situacii. Preto povedal ano.
4. "O 2 dní som mu napísala správu, ze všetko dobre dopadlo, že mu ďakujem za ochotu, že ho mám stále rada a snáď budeme v budúcnosti vedieť vypiť spolu aspoň čaj. Že preto urobím všetko, aby sme ostali kamaráti." Podla tvojho popisu o nic az tak strasne vazne neslo kde by bola nutna jeho intervencia (pozor, netvrdim, ze situacia nebola vazna, iba, ze telefonat jemu nebol nutny) , kedze sa to vedelo vyriesit do dvoch dni aj bez neho. Skor to vyzera z tvojej strany ako zamienka.
5. "Odpisal mi že mám konečne pochopiť, že má už nikdy nechce vidieť, ani o mne počuť a že sa to nezmení ani o 100 rokov. Že má neznáša a ľutuje že bol somnou." Jasne ti dal uz niekolkokrat najavo, ze nema zaujem ani o vztah ani o kamaratstvo s tebou. Respektuj rozhodnutia inych.

libi11
autor
18. mar 2022

@makova333 ďakujem za vysvetlenie 🙂 pokúsim sa to teda akceptovať a vtlct si do hlavy : kto má nechce, ten si ma nezaslúži. 🙂
Vďaka baby za rady

banderaska29
18. mar 2022

pozri, každý ma svoj spôsob, ako sa vysporiadať s rozchodom. niekto chce ostať kamarát, niekto sa síce nestretáva ani nekontaktuje, ale nechá si aspon veci po bývalom. niektorí jedinci to ale maju ako ten tvoj, svojim správaním si Ťa chce zhnusiť, chce sa všetkého zbaviť, chce zabudnúť.. každý má svoju cestu k tomu, aby v duši nastal pokoj a začala sa nová etapa života. rozumiem, ako veľmi mätúce to pre Teba musí byť a aj prijať, ak ty to tak nechceš ako on. je to otázka času, prijatia, zmierenia a pokračovania vo svojom živote. a to pre Teba aj prenho. ♥ držím Ti palce, neboj.. tam niekde ten tvoj vyvolený na Teba čaká, tak nestoj na mieste ale vykroč za ním.

h2
18. mar 2022

A načo mu stále voláš? Boli ste kamaráti, potom bol z toho vzťah, ten skončil, ale do stavu kamarátstva sa to už vrátiť nedá. Chcel sa s tebou rozísť po dobrom, preto tie milé slová. Asi nečakal, že ho budeš naďalej kontaktovať, preto pritvrdil. A že ti sľúbil pomoc, keď si ju potrebovala? Neviem, o čo išlo, ale kto už by odmietol žiadosť o pomoc? Následne si sa mu zase začala vnucovať, tak bol zase hnusný, nech mu už konečne dáš pokoj.

libi11
autor
18. mar 2022

Baby ešte pre vysvetlenie, prečo to robím. Nie som žiadna psychopatka , ani nevyzrelá. Tento môj kamarát mal problémy a ako sám vravel, ja som z neho urobila lepšieho človeka . Preto namne veľmi lipol. Bohužiaľ, niektoré veci sa zmeniť nedali, preto aj ten rozchod. Ja som bola iniciátorkou niekoľkokrát, ale stále som sa vrátila. Teraz prvýkrát on a teda definitívne. Ja som s tým vysporiadana viacmenej. Ale keď sme ešte mali vzťah, vravel mi, že príde čas, keď mi prestane písať, ale ja mu musím stále písať, stále volať a pod. , lebo to bude len jeho zlé ja, a musím mu tak istým spôsobom pomôcť. Chcela som to zachovať, chcela som mu pomôcť a splnit slovo, že ho nenechám samého a že mu budem pisat, lenže zjavne to nejde. Asi je už tam kde bol a ja už mu pomôcť neviem. Preto má to tak trápi, lebo veľmi som chcela.
A ohľadom tej akútnej situácie, mala som úraz 400 km od domu, v mieste , kde sa momentalne nachádzal a chcela som, aby mi v pripade potreby, doniesol veci do nemocnice. Ale vyriešilo sa to inak, preto som mala potrebu poďakovať a napísať mu, že je to už ok.

zuzanazu85
18. mar 2022

Nie si vysporiadana,stále to riešiš a on dal jasne najavo,že to už nechce riešiť. Ale to nechap,ako útoky. Ten chalan ti chcel milo povedať,že je koniec a ty si to nepochopila. Preto to skúša po zlom a nervačí. Proste ho nerieš a nekontaktuj ho.

marca12
18. mar 2022

@libi11 preco mu nedas pokoj? Naco sa s nim chces silou mocou kamaratit a pit s nim caj? Uz to pochop. Je koniec,nema zaujem ani o kamaratstvo a nevynutis si ho nijako.

limoncino
18. mar 2022

Tiež nechápem prečo ho nenechas na pokoji. Aj ked Ti na ňom záleží, vyzerá to riadne trápne, že mu dokola vypisuješ ako ho máš rada a bla bla bla.
Daj mu pokoj, nepíš mu, priateľstvo ste si pokazili vzťahom, tak sa s tým zmier a choď si svojou cestou a on nech ide svojou

nickpick
18. mar 2022

@libi11 nesnaz sa hladat odpovede, uzavri to v sebe, posun sa dalej, ty sa spravas korektne, citlivo, napriek rozchodu chces udrziavat kontakt, on ti dava najavo, ze to nepotrebuje, akceptuj to, mna by osobne jeho spravanie urazilo, vobec by som ho uz nekontaktovala, chova sa detinsky, niekedy mame istu predstavu o cloveku, ale realita je ina, vymaz si keho cislo, aby ta nelakalo ho kontaktovat…

taga
18. mar 2022

To ty s tym nie si vysporiadana a nechces ho nechat ist, aj ked si vsemozne nahovaras, ze je to naopak a ze mu chces pomoct. ON TVOJU POMOC NEPOTREBUJE ANI NEZIADA- VNUCUJES SA A OBTAZUJES HO! prestan s tym, lebo on uz ta pomaly zacina neznasat a bude to len horsie

liljana
18. mar 2022

Daj tomu cas. Este je priskoro na to, sa hrat na kamaratov.

libi11
autor
18. mar 2022

Dobre baby, vďaka za názory.

zuzpap
18. mar 2022

ja už len dodám k tomu čo si písala, že si ho vraj urobila lepším človekom a asi je už tam kde bol a ty mu nevieš pomôcť...načo ti je preboha taký človek v živote, ktorého treba ťahať, na ktorého sa nevieš spoľahnúť, ktorému treba robiť záchrancu...časom by si aj tak zistila, že iba na obtiaž...nájdi si vyrovnaného človeka, ktorý ti bude v živote oporou...a tiež rešpektuj individualitu, toľko krát ti dal jasne najavo, že do jeho života už nepatríš a ty si stále ideš/išla svoje

kassandra25
18. mar 2022

@libi11 myslim si, ze ked ta niekto ziada o pokoj, mas si najst ineho dobreho kamarata. Tebe by sa tiez nepacilo, keby ta niekto obtazoval.