Rozchod pred pôrodom

5. mar 2022

Ahojte.
Prežívam dosť ťažké obdobie a plánujem to konečne ukončiť aby som sa už toľko netrápila.
S priateľom sme spolu 2 roky, na začiatku bolo všetko super, plánovali sme spoločnú budúcnosť a aj rodinu. Podarilo sa mi po dlhšej dobe otehotnieť, ale akonáhle som frajerovi povedala, ze som tehotná všetko sa zmenilo. Najpr mi nechcel veriť, povedal, ze dúfal, že to bude dlhšie trvať. Začal cim dalej tym viac chlastať s kamošmi. Absolútne sa o bábätko nezaujimal, aj ked som mala rizikové tehu. Doteraz ani nevie co som mu kupila/nachystala. Samozrejme nedal na nič ani cent. Teraz pred pôrodom je to v podstate ešte horšie. Príde domov, cely cas je na mobile potom zaspí a takto fungujeme už týždne. Komunikácia ani hystericky vylev nepomohli. Kamoši, chlast a život bez záväzkov to sa mu ľúbi. Popritom rodinu chcel aj on. Nechápem tomu, ale už nechcem byt sama na všetko. Zatiaľ mam nejaké uspory a aj kde bývať, len neviem co bude po materskej. Bojim sa, ale takto to ďalej nemôže fungovať. Neviem co mam robiť.

dzulli1980
5. mar 2022

Mnohí muži vedia byť dokonalí herci, pokiaľ nejde do tuhého ... je to chrapúň, odíď od neho ... zvládneš to ... tak ako stovky, tisícky iných žien.

timing
5. mar 2022

Jednoznacne odid prec. Toto maju byt najkrajsie chvile pre Teba a babatko. Nik nevie co prinesie buducnost, Ale do tohto prostredia, by som sa ja z porodnice nechcela vratit. Zariadila by som si DOMOV inde a ako tvrdis mas ho,tak smelo do toho.
Prve tyzdne budu tazke,ale zaroven krasne. Ty a babo- tvoje. Nekaz si tento pocit tym,ze on by bol doma a sral by na vsetko a zbytocne by ta to nervovalo.ked ho nebudes mat na ociach a vidiet tu jeho ignoraciu, bude to po psychickej sttranke pre Teba najlepsie. Cas uvidi,ci sa peida do rodiny alebo uz nie.
Ale za mna chod prec

zmrzlinka2021
5. mar 2022

Je to chrapun. Rodinu s tebou nechcel, ani vziať si ťa nikdy nechcel a čaká na kopačky od teba, aby ho potom všetci ľutovali, ako ty si ho opustila

madeline1
5. mar 2022

Kolko ma ten chlapec rokov, 20+? Rodicov nema? Ako ho vychovali? Nevadi im, ze sa sprava takto, ak cakate ich vnucatko? A co tvoji rodicia? Nie je nikto kto by mu to okrem teba vytmavil? Casto mam tu pocit, ze ti mladi "muzi" su zreli tak akurat na suloz a na nic viac, niekedy to tak nebolo...museli asi skor dospiet. Nechapem preco si s nim randila cele dva roky. Teraz ho uz len usmernit, nech sa rychlo uvedomi, alebo odid a rozid sa s nim. Bud sama a casom si najdes poriadneho chlapa.

autor
5. mar 2022

@zmrzlinka2021 presne o to ide.. Ale akonáhle ho teraz opustim ja budem ta najhoršia spina na svete. Chudacik chodí do roboty aby nas mohol živiť, maka na dome a ja si to neviem vážiť.. Prd maci... Keby bol taky ochotný tak prispeje aspon na výbavu.. A viete koľko stojí jedna komplet výbava pre bábätko. Len neviem ci take reci od známych resp rodiny zvládnem teraz

tenerifka
5. mar 2022

Muzi su z Marsu a zeny z Venuse, muzi sa zenia s vidinou kazdodenneho dostupneho sexu, zeny chcu dieta. Nezreli chlapi sa pri prvej malej prekazke (rizikove tehotenstvo) vyfarbia, lebo ten ich sen zrazu nie je realny a nevedia to spracovat. Ziadny muz sa nerozplyva a neslinta nad vybavickou a kocikom, ale milujuci muz to so zenou zdiela, lebo vidi, ze jej to robi radost. Ten tvoj je nezrely a neempaticky

autor
5. mar 2022

@madeline1 neni az taky mlady teraz bude mat 32..jeho rodicia su rozvedený, nestarali sa oňho mal ťažké detstvo.. Myslela som si ze aj skrz toho bude mat viac rozumu.. Ale očividne nie.. To zase nemozem povedať ze ho jeho starí rodicia nevychovali, lenze uz neziju. Moji v nom vidia dokonalého chlapa ktorý ma aspon poradnu prácu. Su toho názoru ze zena nech odpustí vstko ked ma pracoviteho muza

zuzahajdulka
5. mar 2022

Nenechaj si pokazit tie najkrajsie chvile tvojho zivota nímandom, ktory toho nie je hodny. Chvalabohu, ze sa vyfarbil uz pred porodom, aspon mas moznost odist a pripravit sa na prichod babatka v klude. Nic sa neboj, vsetko zvladnes. Single mamiciek je plno a mozno neskor stretnes skutocneho muza a ocka pre tvoje dietatko. Cim skor prec, nestracaj s tym clovekom svoj vzacny cas.

zmrzlinka2021
5. mar 2022

Dom máte spoločný?

jankajanka134
5. mar 2022

Ty si rozumná vyspelá žena on je tupí egoista, ktorý vidí a bude vidieť iba sám seba! Absolútne obrovské NIE s takým hajzlom ktorý nechá ženu v takom to obdobi nemilovanu to bábätko to cíti a ani sekundu by som s ním neostala!!!! Čaká ta prenádherné obdobie niesi prvá ani posledná!!! A či to zvládneš? Áno zvládneš ver, ze ty budes s tycenou hlavou a on bude ta cely život sledovať ako sa ti darí!!!! Buď veselá usmiata neboj sa ničoho! Nedaj mu ani len náznak ze ti vadí čo robí nechaj ho ísť svojou cestou ver mi, ze šťastný nebude kým nespadne na hubu!!!! Mám už take nervy neznášam tieto typy arogantných neschopných egoistických ne-gentlmenov! Absolútne ľutujem ženu čo s ním skončí! Tebe veľa lásky, zdravia a neboj sa ver sebe a malému! Zi pre vás a pravý muž príde ! Velaaaaa Bozieho požehnania!

sofia1
6. mar 2022

A ty si nevidela pred tym aký bol?Určite odid a ani ho nedaj do rod.listu

autor
6. mar 2022

@sofia1on vôbec taky nebol! A to sme sa nedali dokopy z jedného dna na druhý! Myslela som si ze ho poznám, ze túži po normálnej rodine. Ale ak si vybral namiesto rodiny slobodu a kamarátov tak nech sa ľúbi! Skoro cele tehotenstvo som zvládla sama bez akejkoľvek pomoci, nachystala sama všetko pre bábätko, robila som kym sa dalo. Neocakvala som od neho veľa, len lasku a podporu

milka3xm
6. mar 2022

Po pôrode ti bude oveľa ťažšie, hormóny budú robiť svoje. To, čo prežívame teraz, sa ešte oveľa viac vystupňuje. Spokojná mama, spokojné bábätko.teraz myslí na seba a na malé, názory ostatných neriesm s vašimi sa vieš porozprávať o vašej situácii? Verím, že ako rodičia ťa pochopia❤️

sono2
6. mar 2022

Si preskočila strašne veľa faz.
Ste spolu dva roky a už máš pred pôrodom.
Nepoznala Si ho vôbec. Bola si čerstvo zamilovaná a takto to dopadne.

barboraamatejko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marzuz89
6. mar 2022

Otehotnela si po roku aj nieco znamosti, a aj to bolo vlastne otehotnenie az po dlhom snazeni, takze ste sa rozohodli mat rodinu uz po par mesiacoch chodenia? Nepoznala si ho, on nepoznal poriadne teba, nemali ste nic vybudovane spolocne, nevzali ste sa, asi o tom ani nebola rec, hlavne hned dieta po niekolkych mesiacoch chodenia.. Nuz, odid, to je najlepsie, lepsie to uz nebude. Ak mas oporu v svojej rodine, a budu ti moct pomoct financne na nejake obdobie, urcite je to lepsie ako vychovavat dieta v takychto podmienkach, ked ho vlastny otec nechce uz od splodenia..

katka1389
6. mar 2022

A nemas ist komu aspon na dva tyzdne prec ci si to neuvedomi ze mu chybas a tam taka skuska ....na mojho to zabralo

marzuz89
6. mar 2022

@katka1389 ak by si ma chlap nevazil, ocividne nechcel mat rodinu so mnou, a nechcel by ani dieta, ktore je na ceste, nekomunikoval by.. Tak neverim, ze po 2 tyzdnoch by sa kompletne zmenil mavnutim carovneho prutika. Z toho nemoze byt zdravy krasny laskyplny vztah 🤔 len nejaka pretvarka na urcite obdobie.

autor
6. mar 2022

@marzuz89 pozname sa od detstva, sme z tej istej dediny, blízky kamaráti sme už 10 rokov a 2 roky sme spolu ako par ale randili sme predtým rok a pol 😊 nemyslím si ze to je malo casu 😊

ouwecka
6. mar 2022

Ja osobne by som od neho odišla taký chlap je na nič nepomáha ti A ešte ti je na príťaž

autor
6. mar 2022

@katka1389 odišla som na mesiac ku mame keď mi zomrela babka minulý rok v septembri a ako to dopadlo? Nemal ho kto brzdiť, takže party kamoši a zabava každý den 😊 asi toľko k tomu.. Samozrejme potom sa tvári ako keby sa nic nestalo.. Ale ako nad tym rozmýšľam v našej partii je par takých mužov, ale ich zeny to tolerujú.. No ale ja to nedokážem

stanulienkat
6. mar 2022

Preco ste pred planovanim dietata neplanovali najprv svadbu? Ved vsetko ma svoju postupnost. Uz vtedy by si vedela, ze si ta nechce vziat a zbytocne rodit dieta do nefunkcneho vztahu. Ste spolu kratko na to, ze uz dlhsie planujete dieta. To, ze si ho z videnia poznala ako kamarata, to nestaci. Mne je smutno z tychto bezhlavo kvasenych tehotenstiev. Normalne sa vrece roztrhlo. Tk uz nikto normalne neplanuje rodinu? Neverim, ze chlapik sa zrazu zmenil a doteraz bol zlaticko.

poleva
6. mar 2022

@stanulienkat moja reč...dnes malokto asi planuje svadbu...najprv spolu chodia 100 rokov, potom si vezmu uver, bud jeden alebo obaja...postavia dom, zasadia strom...a potom zistia ze sa vlastne vobec nepoznaju..a prvy problem a hned zdupkať treba...dnes je vsetko ine...a potom maju 40 rokov a zistuju ze ani nechcu deti, nie este svadbu...poznam viac takych parov...☹

proximaa
6. mar 2022

Bude tazke pocuvat reci ludi, ktori do vasho vztahu nevidia, ale aj tak budu vsetko hodnotit. Ale aj tak pouvazuj nad tym, ci toto je vztah, aky chces mat. Ak pije a chodi s kamosmi von a nezaujma sa o teba a dieta, po porode sa nic nezmeni

autor
6. mar 2022

@stanulienkat ja som svadbu nechcela, na svadbe mi nikdy nezalezalo, on napokon chcel tak sme sa dohodli ze po pôrode

stanulienkat
6. mar 2022

To je v poriadku. Na svadbe nezalezi kazdemu. Ale musela si vediet s kym si to dieta planujes. Tym padom je to nezodpovedne voci tomu dietatu.

eeffka
6. mar 2022

A aky mas problrm? Ze co povedia na valale? Neverim ze v dnesnej dobe toto este niekoho drzi pri debilovi.

mandzula
6. mar 2022

Aky je rozdiel medzi randit a tvorit par? Ja som to vztahoch takto podelene nemala. Bud som s niekym bola, alebo nie.

eviulenka
6. mar 2022

Nuž, myslím že aj sama poznáš odpoveď. A ak máš nejakú pomoc, rodičov alebo súrodencov, neváhaj ani chvíľu. Načo ti je taký chlap? Aby si minala energiu na upratovanie po ňom a na smutenie, že ho nezaujímas ani ty ani bábo, namiesto toho, aby si sa radovala z bábätka? Vieš koľko sily ti to zožerie? Tej sily, ktorú môžeš investovať do seba a svojho dieťaťa?

keksicok
6. mar 2022

Si tehotná,už je to tak. Keď porodíš,pochopíš viac,než tomu rozumieš teraz,že chceš aby tvoje dieťa bolo v bezpečí,aby bolo milované. Aby si sa na tvojho muža a otca dieťaťa mohla spoľahnúť. Proste,bohužiaľ. Ja by som po mojich skúsenostiach balila a bežala preč ešte rýchlo pred pôrodom. Potom už je to sťahovanie s mini novorodencom zas komplilovanejšie.. jednoducho,prestaň si klamať a postav sa tomu čelom. Nieje hanba byť slobodnou mamou. Veľmi ti držím palce a zároveň ma mrzí,čo prežívaš ❤