Rozchod po dlhých rokoch

16. dec 2021

Asi smerujeme k rozchodu po dlhých rokoch...mám strach ako potom prežijem Vianoce a nielen to...... najkrajšie sviatky roka kedy máme byť spolu...ja, veľmi naviazaná na manžela mám obrovský strach čo bude...ani neviem čo chcem počuť len som to musela dať von zo seba...od rána tichá domácnosť a keď dnes odišiel do práce bolo mi veľmi zle...na duši... ťažko...ako keď vám niekto zomrie... milujem ho ale robí somariny...píše bývalej k sviatku, okrem toho má aj kamošku s ktorou chodili s partiou vonku ešte pred svadbou... neviem ani spať 😔😢

dadis
16. dec 2021

Neboj, zvladnes tuto situaciu. Ja som odisla po 19 rokoch, s 2 detmi. Tiez som mala strach, alevtetaz spatne pozeram, ze bol velmi prehnany. Tiez som predtym bojovala za vztah. Ale bojovat nema vyznam. Bud ten clovek chce byt s tebou, so vsetkym peknym, co do vztahu patri, alebo s tebou ostava zo zistnych dovodov (moj pripad, citila som sa ako domaci spotrebic na starostlivost o domacnost a deti) alebo nechce byt s tebou (paradoxne toto bol najvacsi moj strach, ze ma opusti a ostaneme sami). Tak som sa velmi bala, ze odide, ze som nevidela, ze on odist nechce. Skor som mala svoju pozornost namierit na to, aku kvalitu ten vztah ma a ze som uz len servisna osoba v domacnosti a odisla by som uz 2 roky predtym. Tym ti chcem povedat, aby ta nezvazoval strach, aby si sa vedela pozriet na vztah triezvymi ocami. Ci zbytocne nehrotis a pritom vztah je dobry, alebo ci zbytocne nezachranujes nieco, co uz malo davno skoncit. Teraz ma cakaju 3.Vianoce bez neho a spatne ti poviem, ze mohla som spokojne zit uz 5 rokov, keby ma nebrzdil zbytocny strach.

anne_mary2
16. dec 2021

ahoj, to ze to je tazke, smutne, narocne je v poriadku. Netreba sa tvarit ze ste spolu boli mesiac a nic sa nedeje. Ved to je kus zivota, zmena…
Tie Vianoce mozno netreba brat tak tragicky ake to je obdobi krasne uzasne nadherne, proste sviatky, 3 dni, a zivot ide dalej nie 🙈 Ale teda ja som totalne nevianocny typ, co to absolutne nepreziva takze vianoce vo mne ziadne specialnbe emocie nevyvolavaju….
Neviem ci mas este rodicov, stsrych rodicov… skus ten cas venovat niekomu z nich ak sa da 🙂
A inak to chce cas, mozno vela casu, s tym clovek neurobi nic

mondolina
16. dec 2021

tie dva dôvody čo si uviedla to je dôvod na rozchod? fakt len to?

syslik81
16. dec 2021

tak mu daj ako darcek poukaz na manzelsku poradnu .. nielen jemu by ssa zisla ale i tebe .. mniohe zeny su prilis domyslave ... a ak to nepomoze tak hold prezijes .. pomoze rodina kamosi .. najdes si konicka popracujes na sebe .. a casom sa nad tym len pousmejes

janetinka27
16. dec 2021

podla mna pisat byvalej k sviatku a mat kamosku z mladych cias nie je dovod na rozvod. musite mat ine problemy, nie? ma s tou kamaratkou mimomanzelsky vztah? skus sa pozriet na vase manzelstvo "objektivne", ci este funguje, pripadne, kde su problemy. niekedy staci zacat komunikovat. uvidis, co chce on a co je ochotny pre to urobit. a to iste aj ty. drzim palce

kvetinka75
16. dec 2021

neboj zvládneš to, z vlastnej (aj keď nie ešte rozchod) skúsenosti ale aj odpozorované, najhoršie sú prvé 2-3 týždne. Potom sa človek začne ako tak dávať dokopy. A moje kamarátky, ktorým sa to tiež stalo po 20 a viac rokoch, nakoniec skonštatovali, že im je celkom dobre bez nich. Nikto ich nebuzeruje, žiadne hádky, blbé komentáre. Že nech si tá druhá odkrúti jeho ,,starobu,,. Hundranie, maniere a oni si môžu robiť čo chcú. Chce to len čas. Jedna si teraz po 2 rokoch našla priateľa. hovorí že taký dobrý človek to je.

wivienka111
16. dec 2021

o ake problemy ide viete len vy dvaja, ale teda ak je este nejaka moznost ze sa to da dokopy tak treba to skusit, ono je normalne, ked nastane nejaky problem a po tych rokoch to smeruje niekam kam nechceme, tak to boli, je to neprijemne, uplne to chapem

ivkazba
16. dec 2021

Takže tvoj muž má s ex dobré vzťahy a píše jej k sviatku. Z mladosti, kedy ešte nebol s tebou, má kamošku. A toto ti vadí. No lenže toto existovalo predsa aj na začiatku vzťahu a do toho vzťahu si išla dobrovoľne. Takže nie je okej toto teraz vyťahovať. Ja s mojim ex podnikám, všetky darčeky na Vianoce pre jeho deti (vdovec) som mu vyberala ja, pripomínam mu narodeniny jeho rodičov. To by si ty už asi skolabovala. Ako sorry, ale toto nie sú dovody na rozchod. Toto ak ti vadí, tak si nemala ísť vôbec do vzťahu.

V každom prípade, ja som zažila rozchod po 15 rokov. Áno, náročné to bolo, keď som zrazu odišla z domu do bytu, kde som bola sama. Je pravda, že mi sme sa rozišli bez hádok a výčitiek, neboli tam žiadne nevery či tragické a bolestivé dôvody na rozchod. Ale tá náhla samota bola strašná. Ale väčšina z nás sa s tým nakoniec popasuje. Len sa nesmie človek ľutovať a musí si nájsť niečo, čomu sa venovať a čím sa zabaviť.

maruski99
16. dec 2021

je to tazke a hlavne takto pred sviatkami, snad to vsetko dobre dopadne, drzim palce.

autor
16. dec 2021

Ďakujem všetkým za názor..

kamlicek
16. dec 2021

Pomohlo ti to aspon trosku? Toto nie je vobec lahka situacia, to ti uplne verim :(

autor
16. dec 2021

@kamlicek trochu 😔 ďakujem... stále tichá domácnosť aj keď sa skúša ozývať, ale ublížil mi veľmi..nie je to prvýkrát,len ja sa neviem a ani nechcem dlho hnevať... len toto ma zlomilo...po 15 rokoch... Veľmi mi je ťažko...ale ďakujem že som to mohla aspoň takto dať von... lebo nemám nikoho..

retatka
16. dec 2021

A to že píše bývalej k sviatku a má kamošku ktorú mal pred svadbou ,nieje dôvod na rozchod.Alebo si nenapísala skutočnú pravdua, je tam niečo viac?Neverím tomu,že toto ťa tak rozhodilo.Alebo si chorobne žiarlivá..

autor
16. dec 2021

@retatka ??? Prosím ??? Kľudne napíš čo ťa zaujíma... Nemám dôvod klamať ale ani nebudem reagovať ak si chceš kopnúť... nemám silu nato... preto ak nemáš čím poradiť, ak nevieš pochopiť a vcítiť sa do problému prosím nepíš.. ďakujem

dadis
16. dec 2021

Myslime to dobre, pisat byvalej k sviatku je podla mna uplne ok. Je to naozaj len tato vec, pre ktoru mate tichu domacnost?

retatka
16. dec 2021

Prečítaj si ešte raz,moju odpoved.Napíše bývalej k sviatku alebo má kamošku s ktorou nemá mimomanželský vzťah? a ty sa ideš rozvádzať?🙂 To snád nemyslíš vážne.A preto moja otázka...je ozaj len toto medzi Vami?

autor
16. dec 2021

@dadis áno? Nemyslím... bývalá ktorá ho podviedla on sa s ňou rozišiel a keď videla že nie je sám začala mu dávať znova nádej...dovolila si ma nazvať jeho hračkou s tým že on miluje len ju...a keď už mala ona po svadbe a dokonca čakala bábo tak chcela ísť s ním len tak pokecať na "kávu"...keď som navrhla že ok poďme v štvorici tak už bolo zle...to je jeho byvalka s ktorou je dodnes v kontakte... nehovoriac o tej druhej za ktorou bol v pôrodnici odniesť jej chudatku veci lebo nemal kto pritom on nie je otcom...ja som sa to dozvedela až oveľa neskôr.. takže je toto podľa vás ok a ja som chorobné žiarivá...obujte si moje topánky a potom píšte...

dadis
16. dec 2021

Ano. snad nebudes zairlit na byvale 🙄 Ak bude mat doma taketo peklo, tak o chvilu budes byvala ty...vy ste spolu 15 rokov a teba trapi nejaka ochechula?

autor
16. dec 2021

@dadis no áno trápi lebo predtým to nebolo aby manžel skrýval a kodoval telefón..vždy keď dôjdem s ním trhne a keď som sa pýtala tak zatlkal? Ty by si bola kľudná na mojom mieste?

autor
16. dec 2021

Ešte napíšem že kamoška s ním chcela bývať s tým že by mu upratovala, varila, a starala sa o všetko.. ( môj pocit že aj o neho) ale on nechcel... To bolo ešte pred svadbou a mesiac pred svadbou prišla do jeho bytu mi nadávať že ho chcem kvôli bytu a prachom... pritom ja mám veľký rodičovský dom a ona je tá ktorá chodila po krizakoch lebo nemala kde bývať...proste vychcana ...

dadis
16. dec 2021

Vies co, asi nebola. Ale ak tabchce podviest, tak to spravi. A co? Chces o neho bojovat. Daj sa do kludu, poziadaj ho o odlucenie, nerob mu sceny. Nech si v klude rozmysli, ci chce alebo nechce s tebou byt. Ale ak budes nervovat, hystercit, situaciu iba zhorsis. Ty mas teraz len podozrenie (moze byt len tvoja prehnana ziarlivost). To ci s tebou bude chciet byt, aj tak je na nom. Nespravis s tym nic, len to mozes zhorsit. Ty mozes byt stastna s kymkolvek, len sa na nikho neupinaj, na nikom nebud zavisla. Lebo stastie je len a len v tebe, nema byt na nikom zavisle. Kamoske ho pokojne nabal. Este taky nebol o ktoreho by som bojovala 🙂

autor
16. dec 2021

Okrem už spomínaných vecí má manžel viac som kariet o ktorých som vôbec nevedela...akože nerozumiem prečo...jeho odpovede som sa nedočkala...vidím že to ide dolu vodou... preto píšem o rozchode... neviem čo by ste robili vy? Chcela som sa vypísať lebo už dlho ma to ťaží a nemám sa komu zdôveriť...

retatka
16. dec 2021

Tak to už je iná situácia,bolo to treba rozpísať a to je to na čo som narážala.To,že začal skrývať a kodovať mobil,neveští nič dobré po 15 rokoch.Možno s nimi nič nemá,no jeho reakcie skôr napovedajú tomu,že tam niečo už bolo alebo je...keby mal čisté svedomie,neskrýva mobil a nevadilo by mu sa stretnúť vo štvorici.Evidentne po ňom bývala ide a zrejme aj on má záujem,ináč by to stopol.No ked muž chce tak ťa podvedie,aj ked sa žena na hlavu postaví.O to skôr ked mu žena bude robiť sceny...

autor
16. dec 2021

@retatka jemu to nevadilo...vadilo to jeho byvalka ..ja už nevládzem, neviem čo si mysliet, čo robiť... milujem ho stále

7lenka11
16. dec 2021

Najprv si treba ujasniť dôvody rozchodu a neurobiť unáhlené rozhodnutia. A už keď sa rozhodnete pre rozchod, tak to treba urobiť s pevným rozhodnutím a bez zbytočného vymýšľania, kľučkovania, spiatočkovania. Rozchody po rokoch sú ťažké a zvyčajne nejaký čas trvá, kým sa všetko utrasie. Hlavne nepodliehaj emóciám a ak si rozhodnutá pre rozchod, urob to čo najracionálnejšie. Plač, výčitky, udobrovačky, znova hádky, nedajbože udobrovací sex - to je cesta do pekla..

ivkazba
16. dec 2021

Mne z tohto čo píšeš vychádza, že ten vzťah nebol okej už pred manželstvom, že už pred uzatvorením tam boli nejaké nie normálne situácie s ex. Čiže je dosť pravdepodobné, že chyba nastala tá, že si do manželstva išla v čase, kedy neboli tieto veci vyjasnené. A teraz sa len a len stupňujú, čo sa zrejme dalo predpokladať. Čiže áno, zreme robí tvoj chlap veci, ktoré nie sú okej. Ale ty si si ho zrejme už brala s tým, že už vtedy nebolo všetko okej.

desore
17. dec 2021

Keby si vedela, co vsetko manzelia robia, tvojho by si s jeho " preslapmi" musela postavit na oltar.
Pripadas mi zbytocne precitlivela. Skus navstivit psychologa. 🙂

lydia2211
18. dec 2021

Ahoj. Prežívam úplne to isté ale asi ešte horší prípad. Zomrela mi maminka a včera som mu našla tiež krásne správy v mobile...bez kúska hanby ...neviem čo mám robiť. Neviem kam ísť, som na dne 😭😭ak chceš kľudne mi nápis.

janage
19. dec 2021

Za mňa sú tvoje reakcie prehnané a ze si muž skrýva mobil je už len dôsledok tvojich scén.
Ze odnesie veci do pôrodnice bývalej, no ešte ovocie by som pribalila s pozdravom zdravia pre bábätko a mamku.
A blahoželanie k sviatku ti vadí, to fakt, však to je 2x do roka.
Mi príde, že Ty ziarliš na jeho minulosť, súčasnosť aj budúcnosť.
Tak bud mu veríš alebo ho opusti a žite si obaja svoj život, teda ak tam nie sú deti.

bodka70
27. dec 2021

ty by si mala porozmýšľať hlavne sama nad sebou, ak nedokážeš byť spokojná a šťastná aj sama so sebou, byť sebavedomou ženou, ktorá si je vedomá svojej ceny, nikto ti ten pocit nedodá zvonku ani tvoj manžel. ak si nevážiš samú seba, nemôžeš čakať, že to urobí tvoj muž. Nemôžeme nikoho vlastniť ani nútiť, aby chcel s nami byť či nás miloval. Láska a pozornosť sa nedá vynútiť, a už vôbec nie ofučaním a tichou domácnosťou. Je jedno, čo mal kedysi s ex, či s kamarátkou, vybral si teba za manželku, ty si sa stala jeho najdôležitejšou ženou v živote. Spomeň si na to, prečo sa to stalo a viac si ver.