Rozchod po desaťročí - bezdôvodne

Včera o 11:45

Ahojte, s partnerom sme spolu 11 rokov, poznáme sa cca 15 rokov. (Máme okolo 35ky obidvaja) Máme spoločný dom bez hypotéky. Financie nie sú problémom ani u jedného. Zarábame nadštandardne, nemáme žiadne záväzky-(finančné/deti/psy/mačky nič).

Čo sa spoločných záujmov týka, tak nás spája turistika, chodíme pomerne často na výlety/dovolenky, kde sa venujeme tejto činnosti. Iné spoločné záujmy nemáme. Každý sa rád venuje svojim záujmom a vlastne tu aj celkovo ten problém. V podstate žijeme spolu, správame spolu, vzťah je ok, nepohádali sme sa snáď nikdy, ani nejaká ostrejšia výmena názorov či čokoľvek iné. Ja som nekonfliktná, on tiež. Celkovo si už posledné roky ale všímam, že my si skôr žijeme ako "súrodenci". Sex síce máme a je fakt ok- pravidelný, funkčný, okorenený tam je všetko ale nejaká iná intimita veľmi neexistuje ani žiadna "blízkosť" . On je pre mňa bezpečie, stabilita, pohodlie, istota. Ja pre neho podľa mňa to isté ale v podstate nič viac. Ani jeden nie sme nejako extra emocionálne nadaní ani sa emočne neprejavujeme.

Akože s ním je život fajn ale rovnako fajn by bol aj bez neho, nevšimla by som si nejaký rozdiel. A aký je vlastne ten dôvod rozchodu? Však jemu nič v podstate nechýba, nechlastá, nepije, nefajčí, zarába, upratuje, stará sa o domácnosť, o dvor, berie ma seberovne, podporuje ma v mojich nápadoch a myšlienkach... Všetko je relatívne ok, rozumiem, že nik nie je dokonalý ale to je ten "rodinný život" taká bohapustá bez emočná nuda? :D Také plávanie spoločným životom? :D

Keď sme sa o tom rozprávali, tak on mi povedal, že je spokojný so mnou aj naším životom a že mu to vyhovuje, že to považuje za vysoký komfort ako si žijeme (teda pohodlnosť, že je u nás pohodka a dobrá atmosféra). Ani jeden nemáme dobré rodinné zázemie, kde by sme odkukali ako si žijú iní. Nemáme ani nejakých extra blízkych priateľov, kde by sa dalo odkukať ako sa žije v dobrej láskavej stabilnej rodine. Ako sa žije u vás?
Ako sa prejavuje láska po veľa rokoch? Aké sú jej znaky/parametre? A aké sú vlastne dôvody na rozchody? Len gemblerstvo, peciválstvo, záletníctvo a podobné ťažké diagnózy?

princkrason
Včera o 11:50

od nudneho stereotypu ,Vam obom preplo

gulicka277
Včera o 11:52

Nad dieťatom ste neuvažovali za ten čas vôbec?

janickacrazy
Včera o 11:54

Nemáte deti, nemáte zvieratá, tak po toľkých rokoch sa ku vám vkradol stereotyp. Vlastne sa máte dobre, tak neviete, čo so sebou. My s mužom sme spolu 15 rokov, ale máme tri deti, takže stále sa u nás niečo deje.

egonsk
Včera o 11:54

ved kludne sa rozidte, aby si si potom nasla slubotechnu, co bude mat 2 lave ruky, obcas ti da vzduchom chladenu, doma prstom nepohne a sex ti okoreni tak, ze aj 50 odtienov sedej by smutnom zavidelo... To ti potom mozno poskytne pohlad na minulost a to ako si zila a si vazila co mas 😉😋

sissy27
Včera o 11:55

No vo vasom vztahu chyba vasen, jeden pre druheho ste len inventar. Nemate v podstate ziadne starosti, ale vyzera to tak, ze ani ziadne radosti (spolocne). Ci to je dovod na rozchod - asi ako pre koho. Niekto by bol rad, ze ma zazemie, bezpecie, stabilitu (napr tvoj partner) a niekomu chyba aktivita, vzrusenie (napr tebe). Dolezite je uvedomit si, co ti vztah dava / berie a takisto porozmyslat nad tym, s cim nie si vo vztahu spokojna a co si ty sama spravila pre to, aby ten vztah vyzeral inak.
Dovody na rozchod nie su nijako definovane, kazdy ma tu hranicu toho kedy vztah ukoncit, niekde inde.

lucka_ke
Včera o 11:57

nemám problém - vyrobím si

ina2405
Včera o 11:57

Kto má deti, ten má väčšinou o rozptylku postarané, neustále ho výchovné rodičovské výzvy niekam posúvajú. Čím nechcem povedať, že to je jediný dôvod, pre ktorý si máte deti robiť, alebo že ich vôbec máte mať. Ale nijak sa neposúvate v živote a je vám asi aj príliš dobre, netrápi vás chudoba a ani ťažké choroby, tak príde nuda..
Buď sa poďakuj, za tú pohodu čo máš, alebo niečo zmeň, ale bude to zmena k lepšiemu?

hylary
Včera o 11:57

Už som to dnes raz písala do podobnej témy - nemáte deti čiže nemáte nič čo by vás spájalo... To by sa unudil kazdy

lenkahvh
Včera o 11:57

z mojho pohladu vam chybaju tie dalsie fazy vztahu, taky ten prirodzeny vyvoj - randenie, byvanie, manzelstvo, deti, kariera, vnucata, - ostali ste v jednej faze a ano je to nuda.
Neposuvate sa nikam. Ty ako vnimas to vase spoluzitie z hladiska naplnenia?

lienka.7
Včera o 11:58

V podstate vás nič okrem toho sexu nespája...

lucka_ke
Včera o 11:59

no spája ich min. spoločný dom - keby sa rozišli tak jeden z nich si musí hľadať bývanie

nin12345
Včera o 12:00

Mate uplne dokonaly vztah podla tvojho opisu takze po tolkych rokoch ste zacali pocitovat stereotyp neviem ci deti mat nemozte alebo nechcete ale myslim si ze to uz je ta meta kam by sa momentalne vas vztah mal posunut. Nevymyslaj kraviny o rozchode este by ta to raz velmi mrzelo podla mna... bud rada ze mas toho bezemocneho kludneho muza co ti so vsetkym pomaha lebo az ked by si okusila partnera ktory svoje emocie kontrolovat nevie je vybusny a nie je schopny ti pomahat a neviete sa dohodnut by si pochopila ze ako ti bolo dobre. Toto fakt nepisem v zlom

la_dolce_vita
Včera o 12:01

Tak mne by taký vzťah vyhovoval... ale som už staršia a racionálne založená. Ako mladšia som hľadala romantiku apod, ale nedopadlo to dobre... Myslím si, že dlhoročné vzťahy sú väčšinou také, ako opisuješ, ale málokto to prizná. Ak chceš rozchod, rátaj s tým, že už nemusíš nájsť vhodného a spoľahlivého partnera. Dieťa by mohlo byť tým, čo vám vzťah oživí, za mňa lepšie ako sa rozísť.

hugger
Včera o 12:01

Mnohým sa bude zdať že si popísala vzťah aký by väčšina MK chcela mať.

Vám však chýba spoločné prekonávanie problémov, spoločný cieľ ktorý stmelí niekedy aj nie celkom dokonalé vzťahy.

Pohodlie ktoré ste si vytvorili a zabezpečenie a istoty ktoré máte je váš najväčší nepriateľ.

anketkarka
Včera o 12:06

Váž si to čo máš a neodkukávaj inde. Nie všade je taká pohoda. Rozdúchajte cielene vášeň. Je to na oboch ako by bolo dobré pre vás bojovať s nudou. Rozprávajte sa o vášni a práci na vzťahu. Máte pekný základ vo forme pohody a harmónie. Ešte tam dodať iskru a bude to krásne. Chcelo by to trochu kreativity. Držím palce, aby ste sa vám to podarilo. Určite by som neuvažovala o rozchode. Bola by to veľká škoda.

subartic
Včera o 12:06

no ver tomu že ani turbulencie vo vzťahu nie sú práve to čo by si si priala . Ja som ich zažila dosť a teraz si užívam relatívny pokoj a som mu rada. Lenže už som staršia ako ty , mám deti , mám doma muža a nechcem už na tom nič meniť.

zic
Včera o 12:15

Tak otazka je, ci si iba nemyslis, ze rovnako vpohode by to bolo aj bez neho (emocionalne). Verim, ze existuje promile ludi, ktori to tak maju, ale drviva vacsina samotu nezvlada a vadi jej. Tak isto, ak si nenajdes nikoho dalsieho, tak na stare kolena mozes skoncit sama (bez rodiny ,deti)... asi to nie je nic pekne...
Vpodstate nechapem, ze si neuzivate zivota... cestovanie a vsetko... respektive, ze ta to (vas to) nenaplna... Nieco ako par, ktory ma odrastene deti... podla mna pecka...

mane01
Včera o 12:17

No vsak skuste nieco dobrodruzne podniknut. Mozno to ani nemusi byt velka vec. Staci nejake nove spolocne hobby. Do kazdeho vztahu sa vkradne stereotyp, ide len o to, kto ho ako prekona. Aj vztah treba budovat, oprasovat… nezahadzuj to, lebo podla mna mate dobry zaklad.

beata_k
Včera o 12:18

Ved ked ti vadi harmonicke spolunazivanie s partnerom, tak si kup hektar ornej pody pri Letanovciach a chod okopavat zemiaky. Uprimne, rozum sa mi zastavil nad dovodom tvojich uvah. Si dost stara na to aby si vedela, ze zivot nie su len jednorozce. Ty akoze po com tuzis? Po strese, po nestasti, po starostiach od vyplaty k vyplate? Nepoviem keby tento tvoj prispevok napise pubertacka, ale dospela zrela zena?

h2
Včera o 12:20

Nejako mi uniklo, kto z vás sa vlastne chce rozchádzať a prečo?
Ja som sa takto rozišla s bývalým po 10 rokoch. Všetko bolo relatívne fajn, len sme sa nejako neposúvali za tých 10 rokov nikam. Posledný impulz k rozchodu bol, keď som si s ním chcela kúpiť spoločný väčší byt (bývali sme v mojom jednoizbáku), aj som mala už jeden priam ideálny vyhliadnutý. On nechcel, zľakol sa, ja neviem, čoho... nechce sa mi viac písať, bolo by to na dlho. Ja neľutujem, našla som svoje šťastie a žijem tak, ako by sa mi predtým ani nesnívalo.

autor
Včera o 12:36

@beata_k Ja mám hektár pôdy, dokonca som napestovala kvantum fazule, kukurice, všetky bylinky do kuchyne mám v záhrade čerstvé, pestujem všetky možné druhy zeleniny :D Nudiť sa nenudím určite, aj práca vrátane pracovných ciest ma vyťaží dosť :D Skôr otázka znela, že ako žijú ľudia v domácnostiach. Teda bežná štandardná domácnosť je zrobený sváko a zrobená hospodyňa ktorá maká od rána do večera a kto to tak nemá tak si má po večeroch honkať, že si žije šťastne? 😀 Resp. to akože tie peniaze sú šťastie a na tom si treba honkať a utešovať sa, že niektorí žijú od výplaty k výplate a dokonca majú rakovinu? To je to externé šťastie? že si treba pripomínať, že ostatní sú na tom na hovno?

tykat
Včera o 12:36

"...to je ten "rodinný život" taká bohapustá bez emočná nuda?..."
Tak vy nemáte žiadny "rodinný život", vy ste dve samostatné jednotky, ktoré bývajú spolu a navzájom si poskytujete určité služby.
Vy podľa toho čo píšeš nerobíte žiadne kompromisy, neriešite žiadne spoločné problémy (fakt problémy), spoľahlivo viete vedľa seba žiť bez konfliktov, žiadne strachy o nikoho, nikam veľmi nesmerujete, nemáte asi ani žiadne spoločné ciele, niečo na čo sa spolu tešíte...
Veľa párov sa rozíde po dlhom vzťahu kde nie sú deti, alebo keď deti odídu z domu lebo zistia že "nie je čom". Niektorí si kúpia psa, mačku, niekto to rieši milenkou, ďalší nejakým novým koníčkom, štúdiom, dovolenkami...
Nudíte sa spolu, no.

lindusss2016
Včera o 12:44

Ale preco tu porovnavas, ci sa ludia utesuju, ze ostatni si ziju horsie? Preco sa pytas, ako to maju ini? Ja vo svojom beznom pracovnom tyzdni sa nemam cas ani zastavit a nieto premyslat nad tym, kto ako zije... Mam denno denne tolko aktivit, ze padam vecer ako knedla do postele. Dnes vynimocne som mala s detmi zubarku, tak si mozem dovolit v tomto case na chvilocku polezat a oddychnut si, ale uz o 16:00 pokracujem dalej a prideme domov az vecer... Na mamickovskom fore nedostanes vela rad, ako si ziju ine dlhorocne pary bez deti. Tu vacsina z nas nevie, co skor 🤷 a rozhodne sa nenudime...

simsalabim
Včera o 12:50

Bolo koze dobre, tak sa isla na lad smykat 🤷‍♀️

beata_k
Včera o 12:55

A ty co od zivota vlastne chces? Porovnanie inych domacnosti? Ano ludia maju hypoteky, mame 50% rozvodovost, takze vztahy na p..., cez den mukluju v praci, poobede domacnost, deti, psy....Ty zijes v nejakej bubline, ze nevies ako to maju v inych domacnostiach tak sa musis pytat? Alebo si sa prisla pochvalit? Ozaj nerozumiem v tvojom veku, co chces pocut? Aku radu? Aby si sa od samej dobroty rozisla a svoj zivot okorenila hladanim ineho chlapa? Ak sa s nim nudis, tak najdi spolocne hobby, ktore by vas viac spajalo. Ci myslis, ze ked ja som s muzom 20 rokov, ze mam z neho motyle v bruchu kazde rano? Hmmm, nie nemam. 🤷

elli333
Včera o 12:55

Mate pokojny vztah bez velkych emocii, sen mnohych ludi podla mna. Vy tam lasku mate len v podvedomi mnohych ludi sa laska spaja s velkymi emociami, motylikmi v brusku a podobne, problem je, ze taketo pocity byvaju v beznom zivote skor v nefunkcnych a zlych vztahoch. Napriklad u tyranych zien su tie emocie uplne vybicovane. Taka zena ma aj po rokoch pocit, ze toho chlapa strasne "miluje" pretoze je to ako na hojdacke. Otazne je ci nieco take chces, alebo ti proste postaci normalny, zdravy vztah?

danieli
Včera o 12:57

Ano takto si predstavujem dokonale partnerstvo, mate zdravie pohodu, komfort, dobru atmosferu, stabilitu, financne zazemie atd, nemusi byt kazdy den extaza, ale ked mam taketo pokojne dni, tak si pri tej kave poviem, ze “ano, dakujem” za tuto vsednost, obycajnost, normalnu pohodu, pokoj, zdravie, dobreho muza, deti, svihnuteho kocura a nevychovane stena, staci mi to, vdacna som za to

janababana
Včera o 12:57

Cize otazka je, ako ziju ini ludia v domacnostiach? Na to, ze mate okolo 35ky obaja mam z Teba pocit, ze mas po 50ke z toho co pises. Pre nieco musite mat vasen - cestovanie, bedminton, nakupy, slachtenie jablone? Nemate deti, nemate zvierata, nemusite byt doma a riadit sa podla deti/zverov. Mozete cchodit a spoznavat svet. Jest stale nove jedla v restikach kadetade. Skusat xyz wellnessov s procedurami. Zvysovat km pri cyklovyletoch. Ak medzi vami neexistuje intimita ani ked mate fajn sex a nehadate sa tak neviem, mozno ste obaja taki chladaskovia.

luccija
Včera o 12:59

""Akože s ním je život fajn ale rovnako fajn by bol aj bez neho, nevšimla by som si nejaký rozdiel""

Ako vieš?veď si s ním polovicu svojho života.No nudíte sa všetko ide ako má, máte prácu, hobby, kľud, stabilita a nuda.Chyba nejaké korenie, vzrusenie
Nad deťmi ste nerozmýšľali?

alenka58
Včera o 13:06

chýba vášeň, moc stereotypné žitie a to máte málo rokov