Rozchod kvôli neplodnosti

damian88
8. apr 2022

Áno je mi blbé to tu písať ale keď človek raz nemá s kým...... Som zničený. S priateľkou sme spolu boli 3 roky, bývalý sme spolu a plánovali sme bábo. Dlhšie sa Nám nedarilo, tak sme zašli obaja na vyšetrenie či je všetko OK, u nej bolo všetko v poriadku, takže chyba bola vo mne. Som neplodny. Ako povedala moja ex "nefunkčný"
Vraj je nejaká liečba tak som ju chcel podstúpiť ale moja priateľka len čo sme sa to v ten deň dozvedeli si zbalila veci a odišla. Každopádne ju chápem a rešpektujem jej rozhodnutie. Chce mať dieťa teraz a ja nie som schopný jej ho dať a z toho som zničený. Prešiel nejaký čas a som sa rozhodol že si nájdem priateľku už s dieťaťom
keďže si myslím že liečiť to asi nebude mať žiaden účinok. Chcem mať rodinu a chcem žiť už usporiadaný život. Podľa slov mojej ex ma žiadna žena nebude chcieť. Nájsť si ženu s dieťaťom mi prišlo ako najlepšie riešenie. Vedel by som prijať cudzie dieťa za moje keď vlastné dieťa nemôžem mať tak by som bol otcim. Moja ex sa dozvedala že som randil s ženou ktorú opustil muž má 11 mesačne bábo, začala mi to vyčítať že si takto chcem kompenzovať to že sám nemôžem mať dieťa. Ja viem že to dieťa bude mať stále svojho otca ale predsa ja sa o neho budem starať ja pri ňom budem keď ich manžel, otec opustil. Začala sa do toho pliesť ex a aj túto známosť mi pokazila. Už som s ňou prerušil kontakt všade ju blokol. Som z toho všetkého v depresii. Nemám právo mať normálny život? Viem že žiadna žena nebude chcieť neplodného chlapa...

paulinka17
8. apr 2022

V prvom rade by si sa mal “zahojiť” z predošlého vzťahu a uvedomiť si, že to že nemôžeš mat deti nie je tvoja chyba, nemôžeš za to a vobec neber slova ex vazne. Podľa mna, to že ste sa rozišli ti len prospeje. Daj tomu cas a urcite nájdeš správnu ženu pre teba a ak bude mat dieťatko, verim že mu budes dobrý tato. Drzim ti palce

tryinka1234
8. apr 2022

@damian88 je veľmi dôležité akú príčinu neplodnosti ti diagnostikovali? Bol si na spermiogram?

tryinka1234
8. apr 2022

@damian88 každopádne, s manželom sme pred svadbou vedeli, že to nebudeme mat ľahké, keďže on ma autoimunne ochorenie a ja problémy s vaječníkmi, ale aj keby sme sa stali rodičmi, čo nie sme ešte, tak v prvom rade, sme partner partnerka, ktorí sa milujú. Túžba po dieťati u tvojej priateľky bola asi silnejšia než láska k tebe, lepšie skôr ako neskôr

melanta
8. apr 2022

Máme kamarátov, obaja nemôžu mať deti, ona má problém s vajíčkami, on so spermiami. Majú malé bábätko, absolvovali umelé, embryo s cudzieho vajíčka a cudzej spermie. Podľa tvojej ex by mali byť teraz každý sám celý život, lebo nemôžu mať deti? Alebo by mali byť bez detí, aj keď je tu možnosť ich mať spomínaným spôsobom? Chápem, že vtedy sa to tvojej ex dotklo, to sklamanie. Ale to, ako sa teraz správa, tým len ukazuje, aká úbohá osoba je. A takú treba zo svojho života odstrihnúť. V hlave si ju musíš odstrihnúť a ísť ďalej. Môžeš si nájsť ženu s dieťaťom či deťmi, môžeš si nájsť slobodnú, ktorá to bude akceptovať, lebo ťa bude milovať a môžete dieťa riešiť umelým oplodnením hoci aj s cudzími spermiami. Takže hlavu nevešaj, odstrihni sa od ex a od minulosti, začni byť veselým človekom a všetko dobré potom príde.

damian88
autor
8. apr 2022

@tryinka1234 Problém v spermatogeneze. Uvažujem nad liečbou ale netuším či to bude mať nejaký účinok. No čo za pokus nič nedám

marseillefan
8. apr 2022

Tvoja ex je bezcharakterná sviňa... jej názor ti môže byť ukradnutý a môžeš byť rád, že s ňou nebudeš mať deti a nebudeš s ňou musieť stráviť zvyšok života. Je to ako keby si vyhral lotériu... nenechaj sa ňou ponižovať a ži si svoj život ako uznáš za vhodné.

lamonita
8. apr 2022

Tak to by som jej nedarovala svini jednej!!! Jednoducho si zrazu "mal dieta" skôr ako ona, a to nevedela zniesť 🤣🤣 určite nájdeš dobrú babu s deckami a bude vám sveta žiť!! Moc ti to prajem

damian88
autor
8. apr 2022

@melanta Máš pravdu. Musím sa čo najskôr dať do kopy

evelynmozagalega
8. apr 2022

@damian88 samozrejme, že si partnerku nájdeš, lebo nie každá žena chce deti alebo už deti má a hľadá plnohodnotného partnera a lásku. Ja s manželom deti nechceme, povedali sme si to na začiatku a sme šťastní. Aj takí ľudia existujú 🙂 Na ex sa vykašli, daj si čas na spamätanie sa a uvidíš, že osud to zariadi. Ak ťa niekto opustí kvôli tomu, že nemôžeš mať deti, tak to nebol ten pravý pre teba a túžba po dieťati bola silnejšia ako túžba po partnerovi a vzťahu, Ale rešpektovať sa to musí, lebo každý má svoje ciele v živote.

damian88
autor
8. apr 2022

@lamonita 😆😆😆 Toto ma príjemne pobavilo a ďakujem krásne

janinah
8. apr 2022

Ak odišla v ten istý deň,tak tam nijaká láska nebola,dobre sa stalo.Milujúca žena rozpráva,hladá riešenia,mož no aj časom odíde,ale nie takto.Ty sa lieč ,čo ak...a žena s dieťaťom je super nápad,mám takého bratranca,svoje dieťa už nemajú,len tú vyženetú dcéru a sú šťastní.

ivca88
8. apr 2022

Ja mám síce dve deti, ale dovolím si tvrdiť, že vo vzťahu nie sú deti tie najpodstatnejšie.
Ja môjho muža milujem a nikdy by som ho neopustila..
Problém preto podľa mňa nie je v tebe a v tvojej neplodnosti, ale v tom, že tvoja EX ťa asi ani nemala rada.
Veď ste mohli použiť darcovske spermie, alebo adopciu ..
Alebo je mnoho párov, ktoré ani detičky nemajú a sú šťastní.
Takže naozaj buď rad že je tomu koniec.

Ale nehladaj silou mocou ženu s dieťatkom.
Kľudne sa dá táto situácia v budúcnosti riešiť tak, ako som písala vyššie.
Najdôležitejšie je nast človeka, s ktorým sa budes mať rád, vážiť si ho, rešpektovať, a naozaj si s ním vieš predstaviť svoj život ( ako sa vraví, v dobrom aj v tom zlom )...

damian88
autor
8. apr 2022

@janinah Áno v ten deň sa zbalila a odišla aspoň sa ukázala čo je zač ale rešpektujem to

kaciato
8. apr 2022

@damian88 ked si najdes priatelku ktora ta bude milovat takeho aky si tak k dietatku sa dopracujete aj inou cestou nevidela by som to ako problem s ortielom naveky sam... A presne ako pisu su zeny ktore jednoducho deticky nechcu ale ak ty chces a nemozes to neznamena ze s nejakou mat nebudes akoukolvek iniu cestou a presne je vela slobodnych mamiciek rozvedenych atd a nemaju to lahke...viem o com hovorim..a budu stastne ked prijmes ich deti ako svoje...my sme tiez kombinacia moje tvoje a cerstvo nase...nemali sme sice problem mat dietatko spolu ale som statna ze aj moje z prveho manzelatva lubi a je im napomocny ako ja tomu jeho ..hlavu hore ...daj sa dokopy a hor sa do zivota a ex si nevsimaj ono mat za kazdu cenu dieta s kymkolvek len nech je to tiez nieje ziadna slava aby sa rychlo nestala slobodnou maminou to by asi tiez nebolo podla jej uplnej oredstavy aj ked poznam take mtore si to vyslovene tak zariadili 😉 svet je plny moznosti

sissy27
8. apr 2022

@damian88 nevidela by som to tak tragicky čo sa vzťahov týka - je veľa ľudí, mužov aj žien, ktorí nechcú mať žiadne deti, alebo teda žiadne ďalšie deti. A hľadajú si partnerov s rovnakým nastavením, takže určite by to nebol problém ani v tvojom prípade.
Byť tebou nejdem po osamelej žene s dieťaťom vyslovene kvôli tomu, aby si si kompenzoval svoj "handicap". Treba si najprv utriediť myšlienky, či si zmierený s diagnózou a životom bez vlastných detí, alebo je to pre teba problém, a aj tak by si chcel nejaké dieťa vychovávať. Ak je to u teba prvá možnosť, tak treba len hľadať partnerku, ktorá deti nechce (a v dnešnej dobe ich je čím ďalej tým viac). Ak by si predsa len deti chcel, tak pouvažovať, čo všetko si ochotný kvôli tomu podstúpiť - či už je to nejaká forma liečby, darcovské spermie, osvojenie / adopcia dieťaťa z DD spolu s partnerkou, alebo vzťah so single maminou.
Ale hlavne - treba sa najprv preniesť cez nevydarený vzťah, to chvíľu potrvá, zatiaľ sa venuj sebe, koníčkom, dopraj si niečo po čom dlhšie túžiš a keď si budeš môcť povedať, že už je dobre a je to za mnou, tak potom začni randiť a hľadať tú pravú.
Držím palce, nech si v živote naozaj šťastný, či už s deťmi alebo bez nich.

yoxinka
8. apr 2022

@damian88
Ahoj. Vyrastala som s jedným chalanom, on bol sused, otec mu zomrel, keď bol maličký, jeho mama sa obracala ako vedela, často robila nočné, tak nás oboch mala moja mama, vyrastali sme ako súrodenci. Našiel si kočku, bola skvelá. Milá, veľmi pracovitá, šikovná, rozumeli sme si s ňou úplne všetci a všetci sme mu hovorili, že je to jeho najlepšia frajerka, on si to myslel tiež do dňa, ked zistil, že baba nemôže mať deti a nechal ju kvôli tomu. Holčina bola nešťastná, ale zvládla to. Časom si našla super muža, vydala sa, deti nemajú, ale žije krásny a spokojný život. Chalan napriek tomu, že sa oňho ženy bili kedysi, žije sám, má 45 rokov, furt má nejakú frajerku, ktorá ho len využíva, lebo má dom a celý jeho život je jedna katastrofa, deti nemá žiadne a ani mať nebude už. My sme si tak s maminou vraveli, že ho dobehlo to, ako odkopol najlepšiu ženu svojho života. Držím ti palce!!!

sookie1
8. apr 2022

Tvoja ex je krava a žiarli na teba keď ti takéto veci vraví ze si niečo kompenzujes a si nefunkčný.... Nájdeš si lepšiu neboj

veronikaszabova
8. apr 2022

@damian88 preco by ta ziadna nechcela?
Kamarat je neplodny, cudzie spermie nechceli, tak si dietatko adoptovali.
Nevesaj hlavu! ❤️ Nie kazda zena je rozhodnuta mat dieta za kazdu cenu

barbora0308
8. apr 2022

@damian88 Nic lepsie sa ti nemohlo stat iba to, ze sa zbalila a odisla. Pokial by ta naozaj milovala, tak by ostala s tebou aj pri tvojej diagnoze. Napr. my sme si s manzelom este hned pred svadbou vyjasnili, ze aj ked rodinu chceme, ak by nastali nejake komplikacie, tak sme presvedceni, ze chceme byt spolu aj napriek tomu, ze by sme napr. vlastne deti nemohli mat. Urcite to teraz nemas lahke a mohlo ti to riadne podkopat sebabedomie, no ver tomu, ze pokial budes mat pri sebe "tu pravu" tak ostane pri tebe nech je akokolvek. Prajem vela sil a vela lasky v zivote 🍀!

damian88
autor
8. apr 2022

@sissy27 Ale ja chcem mať dieťa. Chcem mať rodinu. Ženu ktorá nechce dieťa ja nehľadám. Nekompenzujem si môj "hendikep". Práveže ja by som bol rád za slobodnú mamičku 🙂 rád by som prijal jej dieťa za vlastné rád by som dal lásku tam kde bolo odopriate. Každopádne to nie je moja podmienka randenia 😁 keďže sú tu aj iné možnosti ako adopcia a umelé oplodnenie. Z rozchodu som už OK. Len celkovo z toho všetkého som ešte trochu mimo.

damian88
autor
8. apr 2022

@sissy27 A ďakujem krásne

damian88
autor
8. apr 2022

@barbora0308 Tak dovolím si napísať že s manželom ste ukážkový pár 🙂 a ďakujem

felicitab
8. apr 2022

@damian88 V prvom rade by si mal byť vďačný za to, že tvoja bývalá je už len bývalou. Možno to bude znieť hnusne, ale evidentne ťa brala len ako darcu biologického materiálu. Milujúca partnerka neopustí muža kvôli tomu, za čo on nemôže.
Je mnoho žien, ktoré už deti majú, nemôžu ich mať alebo ich nechcú mať. A tiež sú aj iné spôsoby získania dieťaťa 🙂 Držím ti palce 🙂

damian88
autor
8. apr 2022

@yoxinka Tomu sa vraví karma. Ďakujem!

damian88
autor
8. apr 2022

@sookie1 Aj mne to došlo že žiarli. Ďakujem

janetinka27
8. apr 2022

@damian88 netrap sa uz nad nou a nepustaj si svoju ex do zivota. nenechaj si uz pokazit ziadny vztah.
teraz ma mnoho parov problem s plodnostou. nie nadarmo sa slubuje "v dobrom aj v zlom". par, ktory sa navzajom miluje, sa dokaze vysporiadat aj s neplodnostou.

damian88
autor
8. apr 2022

@janetinka27 Súhlasím 👍

bluehorsee
8. apr 2022

@damian88 ahoooj, no kvôli takej trúbe sa určite netráp. To ako ťa hnusne odkopla v ťažkej životnej chvíli bol riadny podraz. Hlavu hore. A je rozdiel či si neplodný, alebo neplodný. Podĺa toho čo píšeš liečba na tvoje problémy je takže nie si stratený prípad. Ber to tak že život ti len ukázal kto pri tebe bude stáť aj v ťažkých časoch. A tie hlúpe reči že ťa žiadna nebude chcieť? To kde žije tá tvoja ex? Toľko žien ktoré sú na deti samé si hovorí toto isté. Môžeš si vyberať. Ty navyše stále máš šancu na vlastné dieťatko. Nezabudni že na oplodnenie stačí jedna jediná spermia.nevzdávaj sa, zabudni na tú kožu, nájdeš si lepšiu a potom keď príde správny čas, nasadia ti liečbu a prinajhoršom ti v centre odoberu zdravé spermie a vložia ich priamo do partnerky. Šup šup, vykroc ze tej doby kamennej kde ta držala tvoja ex a ver ze všetko bude v poriadku. A ako píšu baby, to ze ti zničila nový vzťah svedčí len o tom ze zavidela ze ty niekoho mas, môžeš začať budovať niečo pekné a ona ostala na ocot.

sandra163
8. apr 2022

Ahoj, neviem si predstaviť opustiť muža, ktorého milujem kvôli niečomu, začo nemôže. Nie je to v žiadnom prípade tvoja vina, a hoci to možno vyznie zle, v konečnom dôsledku môžeš byť rád, že aj takto si zistil, s kým si chcel spojiť svoj život. Z celého srdca ti prajem nájsť skutočnú lásku a kto ho vie. Možno podstúpiš úspešne liečbu s budeš sa tešiť z vlastných detí, ak to nevyjde, sú predsa aj iné možnosti. Napr. aj adopcia, slobodná či rozvedená mamička s deťmi. Držím palce 🍀🍀🍀

martinkatinka
8. apr 2022

A kolko mas rokov? Ved sa zacni liecit a uvidis, mozno sa podari. Teraz mnoho oteckov a muzov hlada utechu na tomto fore, mozno ti tu niekto poradi konkretneho lekara.