Rozchod - dôvod

marty16
26. sep 2021

Zdravím mám 27 rokov priateľka rovnako,teda bývala.No poďme k veci spoznali sme sa pred pol rokom v práci hneď sme si padli do oka netrvalo to dlho hned sme išli spolu von úplne sme si sadli,zálubeny obaja až po uši same vyznania lásky a podobne stretávali sme sa pravidelne cez voľno sem tam sme si dopriali čas aj pre seba,chodili sme na výlety,najesť sa do reštaurácie ku jej kamoške na grilovačku atd proste klasický vzťah žiadna nuda vždy sme sa na seba tešili keď sme sa stretli asi po 3 mesiacoch ako sme sa stretávali sa otvorila nová pozicia u nás vo firme na personálne oddelenie tak som jej povedal nech ide skúsiť je šikovná baba samozrejme ju zobrali len sa nam trochu rozdelili smeny ja som do práce prichádzal a ona odchadzaaa a naopak no voľno sme mali stale spolu rovnako všetko bolo fajn aj nadalej po 2 mesiacoch som si všimol že je nejaká nesvoja tak som sa spýtal že vidím že ju niečo trápi v poslednej dobe že ak chce kľudne sa môžme porozprávať povedala že v práci je toho dosť a nevie ako to bude stíhať so školou že už teraz ma pocit že nič nestíha a nemá čas na seba a že nieje momentálne spokojná s tým kde je myslela pracovne a že vela ľudí v jej okolí kamarátov a známych už niečo dosiahli že sa toľko snažila a študovala no skrátka nebola momentálne spokojná s tým kde je pritom sa dostala na lepšiu pozíciu aj platovo nadpriemernu na Slovensku nejak som ju upokojil no prešiel týždeň a videl som že stále niečo nieje v poriadku tak som sa znovu spýtal čo sa deje že kľudne môžme prebrať hocičo ak ju niečo trápi odpísala mi len že ak chcem tak sa môžme najbližšie porozprávať ani sme nestihli a napísala že ja som nič zlé nespravil že nepotrebuje si posielať toľko správ a tak často si telefonovať že ma v práci toho vela a nestíha mi aj písať že nech sa za to nehnevám že na mňa samozrejme myslí keď niesme spolu len nemá potrebu to stále nejako dokazovať a že ak nepôjdeme niekedy von aby som to nebral zle len si chce niekedy aj oddýchnuť a mať čas aj pre seba. Tak som jej povedal že tomu rozumiem a že to budem rešpektovať atd podotýkam že stretávanie a aj písanie či telefonovanie bolo v normalnej miere,žiadne prehánanie. Prešli dva týždne boli sme menej v kontakte teda dal som jej viac priestoru no z toho menšieho kontaktu keď som sa niečo spýtal tak bola stále podráždena z práce tak vznikla taká menšia hádka povedala že na dovolenke si oddýchneme porozprávame sa a všetko to nejako vyriešime. O týždeň na to sme išli na dovolenku do Tatier kde sa počas celej dovolenky správala skôr ako kamarátka a nie moja priatelka samozrejme som si to všimol len som to nechcel riešiť počas dovolenky nech nemá nervy a nech si oddýchne posledný deň na dovolenke sme sa porozprávali a povedala že momentálne nieje pripravená na vážny vzťah že môžme sa stretávať aj naďalej ale bude toho menej že budeme sa na seba viac tešiť atd a že chce aby to bolo nezávezne nech si robí každý čo chce,stretáva sa s kým chce atd a že si určila nejaké priority v živote ktorým chce venovať čas a že ak to ma zhrnúť tak vážny vzťah momentálne nieje nič pre ňu a to s kýmkoľvek. A vytkla mi že vie žeby som najradšej planoval budúcnosť, rodinu a bývanie ale ona to tak necíti. Dosť ma to zarazilo v tom momente nečakal som také niečo keďže som bol dosť otrávený z tej dovolenky keďže som myslel že tam idem s priatelkou a nie s ,,kamoškou,, moja odpoveď bola že som to nejako prijal bolo toho vela naraz nejak som si neuvedomil čo sa vlastne stalo tak som nechcel moc do toho rýpať nech prežijeme posledný deň dovolenky v klude po dovolenke som nad tým premýšľal stretli sme sa sem tam po práci vyzeralo to že sa veci zlepšujú no po dvoch týždňoch som jej napísal že o nezáväzný vzťah nestojím že viem ako by to dopadlo že niekto by si našiel inú známosť a ten druhý by sa trápil ešte viac a že keby viem že to tak bere tak by som na tú dovolenku ani nešiel a rovno ju zrušil odpísala že má toho vela a naozaj nechce vážny vzťah len nechcela aby to dopadlo medzi nami zle a aby som si nemyslel že ide hľadať nejake nové známosti že na take veci ona nieje a že ona išla na tú dovolenku somnou naozaj rada že mi dakuje nikdy v tatrách nebola a že radšejto udrží aspoň v kamarátskom vzťahu ako ss totálne pohádaťa potom to ľutovať. Nasledne som jej poprial nech sa jej v živote darí atd atd one mne a že môžme niekedy vybehnúť na kávu a pokecať ona jasné budem rada.
13:22
Poslali ste
prešlo pár dni a napísala že ked bude další týždeň pekne mohli by sme vzbehnúť na pizzu na tú ktorú mám rád ja že jasné budem rád . prišlo volno a spýtal som sa či to platí odpovedala že už ma iné plány trochu ma to nasralo ale v pohode povedal som jej nech si teda užije s rodinou atd . tu musím podotknúť že som stále dúfal že si nejako veci napravia porozprávame sa a nejako sa to všetko vyrieši. dalšie volno bol jarmok v jej meste kde býva napísal som jej že či bz nešla že má byť pekné počasie atd no ona už bola dohodnutá s rodinou atd tak som jej opäť poprial nech si oddýchne a ide s nimi. o pár dni sme sa stretli v práci dávala mi komplimenty aký som pekný a podobne a povedala že další týždeň by sme si mohli niekam vybehnúť samozrejme som súhlasil a povedal som že budem rád. prišlo volno a spýtal som sa teda že ako to vidí ona už mala program na všetký dni volna to ma už naštvalo od dovolenky prešiel presne mesiac a 2x mi slúbila že niekam pôjdeme na čo som a velmi netrpezlivo tešil tak som jej v zápale emócii napísa že neviem načo mi vravela že niekam pôjdeme a čo ma vytočilo najviac že mi to nepovedala aspoň že už ma iné planý tak som dodal ešte že nebudem čakať jak na špagátiku že to je mesiac od tatier čo si na mna nenašla čas a že to nieje o tom že ma toho teraz vela a keby chcela tak si ten čas na mna nájde. a že nerozumiem tomu že ked sme sa stretli som videl že je rada že sa vidíme a že som dúfal že sa nejako porozprávame,nájdeme nejaký kompromis a pomalz si k sebe cestu znovu nájdeme že mi to nerobí dobre a nechcem udrziavat nejaký kamrátsky vztah ked ja dúfam alebo respektíve chcem od toho viac. na čo mi odpísala že ona mi nebude dokazovať či má alebo nemá čas že je toho vela a vztah nechce.a že preto bola taká rada ked sme sa stretli lebo sa venuje tomu čo má a volný čas venuje aj rodine a a kamrátom že bola rada že som to tak dobre prijal ale vidí že to tak nieje. že má toho vela že dostala na trvalo zmluvu teraz v práci a že ide kolegyni na oslavu a další deň ích šéf robí rozlúčku s letom pre ich oddelenie a že si to nechce pokaziť ked si teraz rieši dom a úver. tu som ostal zarazený o tom dome a úveri som nevedel. odpísal som že v poriadku nechcem to už riešit skrátka ma iné priority a keby chcela čas si nájde.od vtedy proste nič prešiel týždeň stretli sme sa v práci a povedala že už ma kúpeny dom atd že neičo jej požičali rodičia a že ma kopec starostí v hlave o chvílu jej začína škola a popriala mi že nech sa mi darí potom v novej práci na kolko mením práu čoskoro. nedalo mi to a spýtal som sa že ked si toto všetko usporiada či by vedela pokračovať vo vztahu alebo začať na novo odpovedala že nevie že to je pre nu tažko teraz povedať že nech na nu nečakám že nevie či bude chcieť vztah o mesiac rok alebo dva. spýtal som sa že či jej na mne niečo zásadne prekážao povedaala že nie. nejak sme ukončili rozhovor a išiel som do práce od vtedy som jej raz skúsil zavolať nedvihla. a ked sa stretneme len pozdraví a ideme dalej skrátka ostala už úplne odmeraná.
Poslali ste
na záver ešte musím povedať nikdy sme sa nejako nebavili o spoločnom bývani a o nejakej dalekej spoločnej budúcnosti to čo mi tam vyčítala som nepochopil ani to s tým časom pre seba na kolko ho mala dosť a nikdy som jej nevyčítal ked sme sa nestretli naopak som jej povedal nech si oddýchne atd všetko bolo t každého hladiska čo mi povedala úlne fajn a tie telefonáty iniciovala skôr ona aj písanie atd atd ale mne nič z toho nevadilo nejde mi to proste do hlavy ak ma tak lúbila ako písala hovorila a dávalo najavo pokým bolo všetko dobre tak nechce sa mi veriť že toto je ten pravý dvôvod rozchodu čo uviedla všetko sa to dalo jednoducho vyriešiť a ak nebola pripravená na spoločné bývanie určite bz mi to nevadilo .
Poslali ste
chcel by som vedieť váš názor či je to všetko relevatný dvôvod na rozchod ? napadlo ma že tam môže byť aj niekto iný ale neverím tomu nejako moc kedže povahu na to nemala je to fakt milé slušné inteligentné dievča. strašne ma to trápi chcel by som ju získať späť alebo aspoň dostať nejaký reálny dvôvod prečo nie.

marty16
autor
26. sep 2021

@marty16 ešte som zabudol boli sme spolu pol roka.

terina25
26. sep 2021

@marty16 sorry, strasne dlhe. Ani som to nedocitala 🤷

petamich
26. sep 2021

nie nie je to dovod na rozchod, vy totiz zial (uz) ziadny vztah nemate a teda nie je sa s kym rozist, na tvojom mieste by som uz prestala vyvijat aktivitu a tie stretnutia ti evidentne slubuje tak ako ked na ulici stretnes spoluziaka zo zakladnej, ktoreho si nevidel 10 rokov a poviete "vsak mozeme behnut na pivo" a nikdy na to pivo nejdete

sona96
26. sep 2021

@marty16 nehnevaj sa, ale neprečítal som to celé. Prečítala a som si začiatok, po tu pasáž o Tatrách a potom posledný odstavec. A zvyšok mi nepríde úplne podstatný. Čokoľvek čo jedna strana cíti ako dôvod na rozchod je bez debaty dostatočný dôvod na rozchod.Ty tu nie si na to, aby si to posudzoval, lebo nikdy sa nedokážeš vžiť do toho, ak to prežíva ona a preto ti neostáva nič iné, iba to rešpektovať. A to, či si našla niekoho iného, je snáď jedno,.pointa je, že už nechce byť s tebou. "Zabojovanie" o vzťah má zmysel, len ak to tak cítia obaja a u vás to tak nie je

marty16
autor
26. sep 2021

@petamich ja rozumiem že vztah už nemáme ten už nieje od Tatiar teda posledný mesiac len hladam dvôvod či tie jej priority dom,teraz začínajúca škola plus práca bol naozaj ten dvôvod či sa to nedalo nejako vyriešiť alebo mám hľadať za tým niečo iné?

marty16
autor
26. sep 2021

@sona96 máš pravdu len hľadám dvôvod kvôli čomu kde sa to pokazilo keď všetko klapalo a ta zmena prišla viacmenej rýchlo. V podstate ma zaujíma už len nejaký normálny dvôvod i keď asi by som sa v tom nemal vŕtať.

dadis
26. sep 2021

@marty16 Niekedy na to nemusi byt dovod. Jednoducho city ochladnu. Ber to tak, ako to je, hladaj dalej. Si mlady, vyzeras byt v pohode, urcite najdes lasku

bluka2
26. sep 2021

To aj jej píšeš také dlhé správy? Lebo ak hej, radim z toho vybrať pointu a skrátiť dĺžku na 1/4

marty16
autor
26. sep 2021

@bluka2 nie nepíšem aj jej take dlhé správy len som to chcel čo najviac obsiahnuť nech sa viete do toho vžiť tí čo to budu čítať.

marty16
autor
26. sep 2021

@dadis Ďakujem. No len to mi nejde do hlavy keď sme sa stretli som videl na nej že jej to nieje jedno aj keď sme sa rozprávali to človek cíti neviem fakt.

luccija
26. sep 2021

@marty16 je to úplne jedno aký bol dôvod či veľa práce, škola ...či si jej niečím nesadol, či niekto iný Jednoducho nechce pokračovať vo vzťahu neviem načo Ta namotava na pizzu a posedenia, keď to potom zruší.Popraj jej všetko dobre a nájdi si inú partnerku držím palce🙂neryp sa v tom čo, prečo...

elizabet173
26. sep 2021

@marty16 nechcelo sa mi to čítať úplne do konca, urob hrubú čiaru, ak ona necíti to, čo ty, nemá to zmysel. Na dôvode rozchodu predsa nezáleží, je to lepšie takto ako predlžovať stav agónie. Nájdeš časom niečo lepšie, uvidíš

diusqa761
26. sep 2021

Však ale podľa toho čo píšeš toto žiadny vzťah už pekne dlho nieje. OPAKOVANE ti povedala na rovinu že vzťah s tebou predsa vôbec nechce, nechce sa s tebou stretávať, písať, volať, nič. A ty stále čakáš čakáš , dúfaš a v tvojej hlave ste stále spolu. Posuň sa ďalej , zbytočne sa trápiš keď ona sa cez teba už dávno preniesla a nemá záujem evidentne o teba ani o kontakt s tebou. Má iné priority, ciele, hodnoty. To čo robíš , ako sa jej silou mocou drápmi držíš a nahováraš si že ste stále spolu nieje v poriadku... ona o teba nestojí. Povedala ti to x krát tak už to pochop a posuň sa ďalej. Nemôžeš byť tak niekým posadnutý. Nájdi si dievča s ktorým budeš zdieľať hodnoty, ciele ... A hlavne ktoré BUDE O TEBA STÁŤ. Hovoríš že ideš do novej práce . Tak zablokuj ex, Daj si čas sám pre seba a až sa vyrovnáš s rozchodom a budeš šťastný a vyrovnaný si nájdi nové dievča.

marty16
autor
26. sep 2021

@luccija Ďakujem za odpoveď toto mi vraví každý a ja ako malý chlapec stále hľadám ten dvôvod ale hej už si čoraz viac uvedomujem že mám na to kašľať a nerýpať sa v tom a nechať ju ísť. I keď je to ťažké pre mňa dosť.

marty16
autor
26. sep 2021

@diusqa761 asi som to zle rozpísal áno ja si uvedomujem že to už ziadny vzťah nieje už v podstate od tej dovolenky len nerozumiem načo tam teda išla somnou ak to už vtedy vedela že sa chce somnou rozísť a ďalšia vec prečo mi navrhla sa stretávať po dovolenke nezávezne sex a to som potom odmietol dva týždne na to ale inak súhlasím mal by som sa pohnúť ďalej. A vykašľať sa na to a pohnúť sa ďalej. A ďakujem za názor.

andrea78
26. sep 2021

@marty16 ona Ta uz ako priatela a partnera neberie, si len v pozicii kamarata a aj to len tak nasilu, nema o Teba zaujem, len Ti to alebo nevie povedat rovno do oci, alebo aj hovori a Ty to pocut nechces. Nechaj to tak, z tohoto uz nic nebude. Rozidte sa tak, aby to bolo obom jasne. Zbytocne stracas cas.

bluka2
26. sep 2021

To je také ani ano ani nie. Je taký typ ľudí, že keď vzťah začne byť bližší, tak im to je nepríjemné a nevedia, čo s tým, tak si spravia odstup. Po odstupe sa zas chcú zblížiť a tak dokola. Tento typ správania vyplýva často z detstva, kedy dieťa nemalo istú väzbu na rodiča a teda taká tá blízka väzba je pre nich neprirodzená. Vies niečo o jej minulosti? Možno studený odchov? Možno to do toho zapadá. Inak chápem,že to analyzujes, lebo týmto správaním v tebe umocňuje tu túžbu a tie časy, čo boli pekné, boli intenzívne. Chápeš, ako zmrzlina lepšie chutí, keď ju nemáš. Ale netryzni sa a zameraj sa na niečo iné. Inak keď odmietnes pizzu, možno pre ňu budeš zas viac zaujímavý. Trochu pokazené myslenie...

marty16
autor
26. sep 2021

@bluka2 Ahoj no má 2 sestry staršie rodičia už v staršom veku na dôchodku. I ked od strednej doma poriadne nebývala a teraz je doma a po chvíli sa už plánuje odsťahovať. A presne tým správaním umocnuje to pekné tu túžbu tie časy. No nad tým som tiež rozmýšľal ale hej mal by som na to kašľať.

svetlanka111
26. sep 2021

Uf dllllheee.je mi to luto ale nechce ta,nie je zamilovana😞

stary_ujco
26. sep 2021

Chlape, uz sa preber a nerob muzskemu pokoleniu hanbu. Proste si dostal košom a uz to neries jak 14 rocne decko

marty16
autor
26. sep 2021

@stary_ujco toto mi povedal aj kamarát niečo v tom zmysle😅 Neboj už na tom pracujem🤞

tatianaba
26. sep 2021

@marty16 Ked som bola mladsia, bola som ako ty... analyzovala som, rypala sa v tom, riesila, chcela pochopit... Niekedy proste ziadny relevantny dovod nie je a vztah proste skonci. Neostava ti nic ine, len sa posunut dalej. 🙂

haley7897
26. sep 2021

@marty16 bruh, toto bolo dlhe... Ale nejako som to +/- doklepala na koniec. Môj názor; v zásade nemá záujem o vzťah s tebou, ale keďže si sa ukázal ako ideálny náhradník keby náhodou ostala sama, nemala s kým ísť von, pripadne na sex bol si krásne degradovany nahrdnicku lavičku. Pravdepodobne stretla nejaký iný objekt záujmu v škole alebo práci či niekde inde. Ú nas tomu hovoríme layaway. Tj "platiť" / preukazovať minimálny záujem aby môj tovar zostal booknuty pre mňa a k dispozícii keby som sa rozhodla ze ho predsalen chcem - nič lepšie som nenašla. Občas pizza, občas sms a ty nemôžeš ani nič povedať, lebo ona už alibisticky oznámila, "zesanechceviazat" a ty si na to v slabej chvíli tak nejak hoc nie úplne dobrovoľné prikývol. Otázka je či si okay s tým, že je niekto ochotný benefitovat z tvojej "neschopnosti" určiť pevné hranice. S každým stretnutím a sms budeš low-key dúfať, že to pôjde naspäť k vzťahu. A ona to vie a cíti sa komfortne takto ti (svojim spôsobom) ubližovať. Si s tým v pohode ty? Rozumieš podstate, že nemôžeme niekoho donútiť aby si nás vážil a miloval tým ze mu dáme viac toho co si už aj tak neváži...?
Moja rada : čisté rezy sa hoja najlepšie a najrychlejsie...

marty16
autor
26. sep 2021

@haley7897 uff ďakujem za názor čistá pravda čo si napísala úplne sa s tým stotožňujem určite si to ešte pár krát prečítam. Len to s tou známostou mi tiež príde ako najrelevantnejší dvôvod ale nechce sa mi tomu veriť žeby to tak bolo keďže ju poznám osobnostne a nemyslím si že take niečo by spravila i keď človek nikdy nevie ešte si pridala aj fotku z Tatier na FB a na instagram príbehy odtial to mi tiež nepríde žeby to robila keby ma iný objekt záujmu v podstate už hladám len ten dvôvod kde to zlyhalo ale toto asi ani nechcem vedieť ak by v tom bol niekto iný na jednej strane mi to tak príde na druhej strane tomu neverím skrz jej povahu.

haley7897
26. sep 2021

@marty16 ono to nemusí nevyhnutne znamenať, že ťa podvadzala a "spáva" s niekym iným. Mohol ju len niekto zaujať. Kľudne aj neopatovane. Len si proste myslí "že by mala na viac" ale v zásade keby to nevyšlo ma sa ku komu vrátiť, má ju kto medzičasom zabávať. Toto je pre mňa brutálne toxické, nevyzrete a sebecké správanie. Aj keď teda dosť bežne. Dnu to nechce ísť, von to zostať tiež nechce, len to stojí vo dverách a blokuje premávku. 🙄
Ak máš len trochu sily, tak ti radím "upratať" si tento vzťah, aby si sa dal co najskor dokopy. Lebo čoskoro stretneš niekoho ďalšieho a ty nebudeš schopný dat tomu plnohodnotne šancu lebo budeš stále emocne zainteresovaný inde v neprerspektivnom (ne)vzťahu.

marty16
autor
26. sep 2021

@haley7897 a ešte posledná vec čo napísala že ona sa s tým všetkým snažím vyrovnať po svojom že si snaží upratať svoj život a to že v tom nieje nikto iný mi vlastne 2x povedala skôr mi to príde že to je naozaj kvôli tej práci, škole úveru a sťahovaniu a navyše jej kolegyne vedeli o mne atd tak to by ju tiež asi nevykreslilo nejako moc dobre keby tam s niekym flirtuje. A ešte ako mi navrhovala ten nezáväzný vzťah tak som jej povedal že ak by tam.bol niekto iný nech mi to povie a ona že to by mi určite povedala keďže vie aké to je .. jej bývali ju predtým podvádzal.

marty16
autor
26. sep 2021

@haley7897 hej to môže byť že to mohlo byť v nejakej citovej rovine to je pravda ďakujem ti velmi pekne za tvoj názor 😊

haley7897
26. sep 2021

@marty16 prepáč, čiže jej logika hovorí, že keby si ju - pardon my French - "nezáväzne prášil" bolo by to v práci a v očiach kolegov ok, ale seriózny vzťah by ju nejako diskreditoval... Tak? 😁
Keď niekoho milujeme a stojíme o neho hľadáme a vždy nájdeme cestu. Nesnazime sa ho naštopat vyhovorkami prečo musia ostať vo vzťahu deprivovany zatiaľ čo my komfortne čerpáme co sa nám hodí. + ako bonus na nich hodíme vinu za ich city tým ze sa strasieme zodpovednosti keď prehlásime "niesom pripravený/á na vzťah, ale ak TY chceš, môžeme sa nezáväzne vídať - inými slovami robí ti akože láskavosť.
A ak by to cele aj myslela úprimne, mala by som stále problém s jej nevyspelostou.

vilma7
26. sep 2021

Dôvod hľadať nemusíš, aj keď verím, že ho chceš vedieť. Mnoho ľudí sa rozchádza bez dôvodu, u nej sa toho dosť zmenilo a zrejme jej city ako rýchle k tebe vzplanuli, tak aj vyhasli.

marty16
autor
26. sep 2021

@haley7897 Máš pravdu to by tiež nevyzeral v pohode,ale úprimne to je to posledné čo by som potreboval zistiť že to bolo kvôli inému to by ma asi naozaj porazilo.Úplne súhlasím s tým zbavením zodpovednosti že nieje pripravená na vážny vzťah to je to čo ma momentálne sere aby som to v sebe uzavrel nejaký relevantný,pravý dvôvod ale ako tu už písali nemal by som sa v tom vŕtať a nechať to tak a ísť ďalej. A to s tou nevyspelostou je v podstate pravda takto som sa na to nepozeral celkom ma bavia tvoje pohlady na toto všetko a podla mňa si to aj úplne trafila len dúfam že nie aj to s tou tretou osobou.