Rozchod a zlá situácia s rodičmi

8. mar 2022

Dobrý večer,

dnes na MDŽ sa so mnou rozešel priateľ. Mali sme dlhšie nezhody, on je rozvedený, o 15 rokov starší, má deti, ja som to celé nezvládala, mám len 21 rokov a priznávam, že som celú situáciu s jeho deťmi a bývalym vzťahom neuniesla. Jemu vadili moje výčitky a dnes povedal, mimochodm cez správu, že je teda koniec. Už som nemala chuť o ten vzťah bojovať, aj keď ho stále ľúbim a bol pre mňa všetkým ( asi zle, čo? ).

Do toho ma deptajú moji rodičia, vkuse sa sťažujú na ich prácu, momentálne každý deň na financie, stále sa sťažujú, že máme málo, ale pritom ja si myslím, že niektoré rodiny žijú oveľa horšie, resp. skromnejšie ako my. Niekedy mám pocit, že majú krízu stredného veku, lebo stále nadávky na mňa a moju osobu. Vadí im, že mi platia intrák, stále mi nadávajú, že robím zle s peniazmi, do toho im vadil môj vzťah, raz mám veľkú riť, teraz som pre zmenu moc chudá a nadávajú mi, že nič nežeriem a som anorektička ( to nie je pravda ). A tých vecí je veľa, stále mi hovoria, ako mi chcú dobre, ale mňa to dusí, ubíja...

A tak teraz sedím na intráku, plačem a je mi ťažko, lebo neviem, ako sa posunúť ďalej...

Máte prosím nejaké tipy na rozchod? Čo vám pomohlo?

Ďakujem.

pribinak
8. mar 2022

21 ročná, chlap starší o 15 rokov. Podľa mna je ten rozchod skvela udalosť, len ty to tak ešte nevidíš.

syslik81
8. mar 2022

najdi si brigadu a pomahaj financne rodicom aspon tym ze si nieco malo z intraku zaplatis sama .. najdi si chalana v tvojom veku a uzivaj si kym si mlada ...

0silvia0
8. mar 2022

Ved si na intraku, rodicov nemas stale vo svojej pritomnosti. Ked su financne natesno, najdi si na vikendy brigadu.
Rozchod preboli, ale hladaj si v buducnosti chlapa bez zavazkov, usetris si zbytocne nervy

autor
8. mar 2022

@0silvia0 Ďakujem, brigádu mám, ale nezarobím až tak veľa, kedže školu mám 4 dni v týždni...

janinah
8. mar 2022

Mať 21 r dcéru s takým frajerom.tak práve otváram sampus a oslavujem.ze sa ho zbavila a tebe radim to isté...oslavovať...rodičov ber s rezervou.cim skôr sa snaž postaviť na vlastné nohy a to aj finančne...

autor
8. mar 2022

@janinah ďakujem pekne za radu, snažím sa...

verka15
8. mar 2022

Ako píšu vyššie, rozchod s rozvedeným so záväzkami a ešte o 15 rokov starším je pre teba vlastne skvelá vec, hoci to teraz tak nevidíš. Ale neboj, časom to prebolí a príde lepší 😉 Sústreďuje sa teraz na seba a na školu. No čo sa týka rodičov, nesúhlasím, že by si ich mala ešte odbremeniť, keď máš aj brigádu, no veľa ľudí nechápe, že ak chce človek poctivo študovať, nemôže popritom vrľa pracovať. A čo sa týka rodičov, nevieme, aké výdavky ešte okrem teba majú, ale ja som napr. vyštudovala výšku iba vďaka finančnej podpore otca, ktorý zas nemal nejakú skvelo ohodnotenú prácu, ale nikdy mi nevyčítal, že ma musí živiť, ani nežiadal, aby som brigádovala, čo som si zasa popri škole 5 dní v týždni ani nemohla dovoliť. A to som mala ešte mladšieho brata 🤷🏼‍♀️

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
9. mar 2022

@verka15 Ďakujem za podporu, ste tu veľmi milé...

autor
9. mar 2022

@evamarek77 Asi máš pravdu, teraz sa idem venovať sebe. Ďakujem.

basska_b
9. mar 2022

Ono tie konflikty s rodicmi, ked si na vysokej skole, tak su bezne, mne az spatne doplo, ze moja mama mala menopauzu, preto bola protivna. Moj brat je o 5 rokov mladsi, tak si tie reci "uzil" dlhsie a potom siel byvat ku kamosovi. Nenechaj sa deptat, hlavne ked za veci nemozes a ani ich neovplyvnis. Nelutuj samu seba, to je najhorsie. Cely zivot mas este pred sebou. Ja mam tiez podobne starsieho muza, brali sme sa, ked som mala 25, mame 2 deti, no tie jeho su uz dospele a samostatne. Asi by som nezvladala situaciu, keby jeho deti boli relativne male a na neho odkazane. Ale pamatam si tie pocity v bruchu, ked mu volala ex alebo ziadali o zvysenie vyzivneho, ked sme boli na svadobnej ceste... no nic moc. Ale odkedy mam svoje deti, mam to v pazi 😃 mam ine starosti

0silvia0
9. mar 2022

keď máš brigádu, tak to je ok. Rodičia sú ti povinní prispievať na život počas štúdia. Veď to je ešte pár rokov, to dajú.

mamkalentedkova
9. mar 2022

Pripájam sa na stranu tých , čo jednoznačne tvrdia ,že tento rozchod je najlepšie ,čo sa ti mohlo stať .Si múdra,mladá,šikovná baba.Študuj ,venuj sa sebe ..rodičov bez s rezervou..keď vystudujes budú na teba určite hrdí a budeš im možno vedieť aj viac pomôcť .Čo sa brigády týka ,skoku nemáš 4 dní od rána do večera či ? A stále ostávajú 3 dní v týždni ..jasne , no nezarobia asi ktovie ako ,ale teda isté sa to dá nejak zladiť ,ale pokiaľ na Tom nie ste finančné až tak zle ,tak to nejako extrémne nerieš .

marsilea23
9. mar 2022

Rozumiem, že si prišla o človeka ktorého ľúbiš a zo správania rodičov necítiš bezpodmienečnú lásku a prijatie. No či si, alebo niesi veriaca, chcem ti povedať, že v očiach Boha si milovaná dcéra, a veľmi mu na Tebe záleži a každému nám dal tu na zemi plán, ktorý je presne šití na mieru. Treba ho len hľadať. Dúfam, že máš pri sebe človeka, kamarátku, ktorá ti venuje objatie a utrie tvoje slzy. Prajem Ti, aby si našla to, prečo si tu a ver tomu, že tvoja cena je v očiach Boha nevyčísliteľná. Je jedno, či si chudá alebo tučná, dokonca dobrá, alebo zlá, Boh miluje aj zlých....na niečom popracovať môžeš, vždy máme veci na sebe, čo môžme zmeniť k lepšiemu, či zvonka alebo zvnútra, no zachovaj si pokoj a maj samú seba napriek týmto okolnostiam rada💗🙏🏻 posielam objatie a lásku💗💗💗

autor
9. mar 2022

@mamkalentedkova Nie sme na tom zle, o to via ma hnevá, koľko sa sťažujú...obaja zarábajú mesačne viac ako tisíc eur, nemáme hypotéku, žiaden leasing, 2 fajn autá...podľa mňa ľudia sa majú ďaleko horšie...len každý deň sa sťažujú, že inflácia, hento toto...

autor
9. mar 2022

@marsilea23 Ďakujem krásne za tak povzbudivý prístup. Veľmi si to vážim.

0silvia0
9. mar 2022

Tak asi zacinaju byt vekom frflosi a stazovaci... uz to s nimi nejako vydrz, dostudujes a budes si zit podla svojich predstav.

charlottha
9. mar 2022

neboj vsetko preboli a pohnes sa dopredu, len ono smutok musi prejst a bude dobre neboj je to este moc cerstve no netreba vsetko vidiet len cierno

stanno
9. mar 2022

skús pochopiť aj rodičov... dospeli sme do doby, že sa všetko extrémne rýchlo mení. Všetci, či máme viac alebo menej peňazí sme v strese. Toto čo sa teraz deje sa tu nedialo v takej miere 70 rokov - covid, vojna, inflácia, neistota. Oni sa nesťažujú, skôr verbalizujú svoje vlastné obavy. Ver mi. Som rodič a je to obrovský stres.

mamkalentedkova
9. mar 2022

Tak to ozaj nie sú na Tom zle ...áno doba je ťažká ..ale potom čo majú robiť obyčajní ľudia čo robia za.minimalnu mzdu a ešte majú na krku aj hypo a malé deti ,ktoré ešte len treba zabezpečiť a našetriť im ..chápem rodičov,že sú v strese..tiez sa bojím zdražovania ,ale žiaľ sú to veci čo neviem ovplyvniť .

autor
9. mar 2022

@mamkalentedkova Aj ja ich sčasti chápem, len mám pocit, že sa ruhajú...celý život žijú bez hypotéky, nikdy nemali ani úver, menia autá každé 3-4 roky, všetko, čo im chýba, tak môžu ísť do obchodu a kúpiť si. A tak ma to mrzí, lebo ja tu na intráku žijem tak bežne, dostávam vreckové na jedlo a základné veci, kozmetiku, nejaké oblečenie a knihy kupujem z toho, čo zarobím a nepreháňam to...

0silvia0
9. mar 2022

tak možno by radi začali šetriť na zubné implantáty, domov seniorov, na dôchodok, na chatu, čo ty vieš prečo toľko vyplakávajú? Každý vek má svoje špecifiká...