Rozchod a výpoveď

4. nov 2022

Čo by ste robili na mojom mieste? Rozpadol sa mi 5 ročný vztah a v zlom psychickom stave som dala vypoved. Chcela som odist. No prešiel mesiac a pol a ja som si to rozmyslela. Zistila som že moju pracu milujem, je to aktuálne jediná vec ktorá ma teší a baví. A bolo to tak vzdy, ja som len zaskratovala a dala vypoved. Veľmi by som to chcela zvrátiť a v práci ostať, no neviem ako tuto situáciu riešiť. Mam už niečo iné, za rovnaké peniaze, no nechcem tam ísť. Poraďte mi prosím, ako to riešiť? Moju pozíciu interne obsadili na tri mesiace s tým že potom sa uvidí. Vazne sa toho nechcem vzdať, aj keď viem že je už neskoro :(

marci77
4. nov 2022

a co nato hovori nadriadeny?
isla by som za nim, popisala situaciu, a opytala by som sa na moznosti, ci je mozne este stiahnut vypoved a zostat

autor
4. nov 2022

@marci77 nevie o tom že chcem ostať. Veľmi sa bojim odmietnutia

mogaa
4. nov 2022

jedine sa porozprávať v práci s riaditeľom alebo vedúcim že by si chcela výpoveď stiahnuť...ale nemusia to akceptovať, hlavne ak už za teba majú náhradu na 3mesiace....

daniela1911
4. nov 2022

Čím dlhšie čakáš, tým horšie.. si nájdu niekoho iného a budeš mat oči pre plač

tosomja
4. nov 2022

Náhrada je v skúšobnej dobe, predpokladám, aj keď by to bolo podraz, máš šancu sa vrátiť, ale priprav sa aj na odmietnutie. Veď aj tak máš výpoveď, aspoň budeš vedieť na čom si. Držím prsty. Aj keď tej dotyčnej mi je ľúto, keby ju prepustili kvôli tebe, čo nevie, čo vlastne chce. 😃

autor
4. nov 2022

@tosomja neprepustili, vrátila by sa na povodne oddelenie

ljzozv
4. nov 2022

A čo horšie sa ti môže stať? Len ťa môže odmietnuť... Ale to ti v podstate môže byť jedno, keďže potom ďalej platí tvoja výpoveď... Píšeš že iné miesto už máš...
Čiže ty môžeš len získať...

syslik81
4. nov 2022

chod za nadriadenym a prehodnot s nim sytuaciiu . vypoved uz si dala a bud ta vezmu nazad alebo nie .. ak nie ber to ako novy zaciatok ... ze to tak ma byt a zacni nanovo ... nikdy nevies ci nova praca nebude lepsia ..

anos18
4. nov 2022

Ja by som išla že šéfom a povedala narovinu, ako to bolo. Mne sa vždy to najviac osvedčilo, byť úprimná.

h2
4. nov 2022

Máš len dve možnosti: buď pôjdeš za šéfom s tým, že chceš výpoveď stiahnuť. V tom prípade ti buď vyhovie a zostávaš, alebo nevyhovie a odchádzaš. Druhá možnosť je, že s tým nič neurobíš a v tom prípade odchádzaš určite. Takže?

janickacrazy
4. nov 2022

Kto sa bojí, nesmie do lesa. Nič horšie ako odmietnutie sa ti nemože stať. Proste bud úprimná, vysvetli a bud to zoberú, možno sa im aj uľaví alebo nie. Moj bývalý sa tiež takto vrátil do práce, z ktorej sám dal výpoveď, no na novom mieste sa mu nepáčilo, tak išiel s prosíkom naspať a zobrali ho bez problému, ešte boli radi a aj plat mu zvýšili. Ved sa neboj.

mandzula
4. nov 2022

Nemas co stratit, chod za sefom, bud uprimna a uvidis. Ak to aj nevyjde, budes vediet, ze si urobila vsetko, co sa dalo.