Rozchod a ročné dieťatko

29. mar 2023

Ahojte ...potrebujem sa vyrozpravat...mame rok 3m babetko..rozdelila nas svokra velmi sme sa hadali koli nej ..stala som pri priatelovi ked bolo najhorsie..ked bolo mne bola som na to sama..stale sme ale ostali koli malej spolu ale uz bola naposledy yaka hadka ze lietali hrnce a ani jeden z nas uz viac nechce byt spolu...ja sa ale utapam ze tym ze odchadzam rozbijam rodinu..velmi som.chcela aby dietatko bolo v kompletnej rodine, velmi sme si rozumeli my traja bolo nam krasne..bohuzial so svokorou uz nieje cesty spat..
Ja sa ale bojim ako to buse dieta vnimat ze uz oca neuvidi lebo ten tvrdil.ze uz sa neulaze aby jje neublizoval..
Ja mam strach len o malu..moj zivot uz dako pozliepam aj ked myslienka ze rodina je pre mna vsetko ma.bude boliet navzdy ze som.si ju neidrzala ze mala bude bez otca a bez nasich hratok, zabavy vsetko..len som to pottebovala doatat zo seba nevidom cez slzy ..zrutil sa mi svet:(dakijem

pribinak
29. mar 2023

…..už sa neukáže, Aby jej neubližoval….. to je už aký alibizmus

deti95060810
29. mar 2023

bývate so svokrou? ak áno, skúste bývať samy...
a podľa možností od nej čo najďalej keď sa hádate kvôli nej......

10zabka
29. mar 2023

oponuješ si. Lietali hrnce a veľmi sme si rozumeli?

autor
29. mar 2023

@10zabka boli aj zle chvile ale pred rokom nam zacala ublizovat a od vtedy uz to boli viac hadkyvale predtym.sme mali pekny vztah a aj s malou sme sa snazili aby to nevnimala ale len sa ozvala a uz smw sli do seba vela zleho sa odbtedy stalo a uz to slo ja som.tak z toho nestastna

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
29. mar 2023

@deti95060810 nie o to horsie ze sme to neustali

autor
29. mar 2023

@elizabet173 on bol ukazkovy otec..on si vybral nas ale to je tak na dlho..velmi mi jeho mama ublizilia a on to chcel hodit vsetko za hlavu ale len sa ozvala a uz mala na mna reci proste chce vidiet malu bezomna a pritom ju videlq raz proste sa ozve a uz sme sli do seba

10zabka
29. mar 2023

očividne niečo proti tebe má. Vieš, čo to je? Povedala ti to ona, alebo priateľ?

deti95060810
29. mar 2023

však nech tvoj partner ide s malou na návštevu ku nej a ty si zatiaľ oddýchni. ...
čo už je na tom také zlé...

stanislavicenka
29. mar 2023

O rodine nehovor v pripade, ked rodicia voci sebe stratili lasku, uctu a respekt. To da aky pocit vasmu dietatku? Ze tak ma vyzerat skutocne rodina? Pretoze by to bolo klamstvo, a trapenie pre vsetkych. Takze toto lutovat nemusis. A prosim ta, pozbieraj sa, ze svoj zivot uz nejako pozliepas? To su velmi slave slova. Ak chces byt pre svoje dieta vzorom, musis rozmyslat inak. To,ze ste sa rozisli, ber ako oslobodenie, posmut si, ale v konecnom dosledku je to dobra vec, a je to novy zaciatok ore dieta, a hlavne pre teba. Drz sa

autor
29. mar 2023

@deti95060810 zle je to ze sa o neho nidky nezaujimi a zrazu uz ano ale ja tam nesmiem ..mala.je naviazana na mna kedze priatel.byval.dlho v praci bol s nou malo..sem mozu prist kludne ale nechvu tak naco traumatizovat dieta posielat tam ked tam.niesom

autor
29. mar 2023

@stanislavicenka dakujem velmi za slova ..mna to ale velmi boli ze sme sa rozpadli..ale rozumiem co pises ale je to velmi tazke

zuzinka888
29. mar 2023

Nedubes moct byt s dietatom stale 24/7 do jeho 18. A je naviazana preto, lebo si jej nedala inu sancu vybudovat si vztah s inymi clenmy rodiny. Osobne si myslim, ze dietatu nemoze ubluzit ak ho lubi a chce travit cas niekto iny ako len matka. Keby len mamicky vedeli ako sa mylia ked pouziju vedu- ja som matka, ja viem co je pre mohe dieta najlepsie. Otcovi vysvetli, ze dietatu ublizi ak sa s nim nebude stretavat a nie naopak. Nepouzivaj dieta ako zbran a nastroj pomsty. Ublizis najviac dietatu.

stanislavicenka
29. mar 2023

@autorka rozchod je vzdy tazky, viem, ze ti to je luto. Poplac si. A potom sa na to pozri racionalne, s odstupom. Chcela by si to spat? Taky vztah? Prezivat opat to iste? Myslim, ze odpoved poznas. Objimam ta. Neutapaj sa dlho v smutku. Ludia sa casto boja zmien, lebo si nevedia predstavit, ze ich moze cakat aj nieco lepsie. Teba to caka, a musis tomu verit ty, a pracovat na tom❤️

autor
29. mar 2023

@stanislavicenka velmi dakujem za slova velmi❤️

stanislavicenka
29. mar 2023

@zuzinka888 dieta ma 15 mesiacov a ty tu vykladas, ze nema byt naviazane na matku🤦. A na koho? Na metlu v dome? To su nazory, dieta rastie, vycija sa, ziskava skusenosti, kognitivne sa podsuva dopredu. A ma standardne osobu matky, ktora v nom evokuje bezpecie, pokoj a stastie. Ma cely zivot na spoznavanie. Dieta neprilne k nikomu nasilim, len preto, ze niekto chce🤦

milanemila
29. mar 2023

Dietatu bude obela lepsie s jednym rodicom a v klude ako vyrastat v domacnosti kde “lietaju hrnce”. Nechapem, preco otec dietata vyhlasuje, ze uz za nim nikdy nepride ked sa rozidete. To mi pripada absolutne chrapunske a teda zrejme to vase dieta ani nema rad. Rozchadzate sa vy dvaja nie rodic s dietatom, takze keby nebol chrapun vie si uplne v klude budovat s dietatom vztah aj ked nebudete spolu.

autor
29. mar 2023

@zuzinka888 lenze oni sa na nu vykaslali a nevsimali si ju rok ..nevedia o nej nic a sem mali vzdy dvere otvorene ale nechveli..preco teraz mam.skakat ako si povedia? Ak chvu kludne mozu prist sem

zuzinka888
29. mar 2023

@stanislavicenka toto som vobec nenapisala, tak si🤦 o celo ty. To ze ma 15 mesiacov este neznamena ze ma mat vztah iba s matkou.

zuzinka888
29. mar 2023

Nemusis skakat ako povedia. No keby boli u vas bude tam dusno. Das to? Nebude to stres zla atmosfera? a to nebude dobre ani pre teba ani pre dieta. Hovoris ze ste si vsetci 3. rozumeli tak neverim, ze dieta nezvladne byt aj s otcom na navsteve u jeho rodicov. Ak sa rozvediete a sud urci styk s otcom nebudes moct urcovat s kym sa dieta moze stretavat ked ho bude mat otec. A sud urci stretavanie s otcom co i len na par hodin v tyzdni ale urci ak sa nedohodnete. Ja osobne by som urobila vsetko preto aby bolo moje dieta v pohode. Aby ludia s ktorymi sa bude stretavat neboli cudzi.

miadi
30. mar 2023

Prepac ale obaja ste nejak mimo. On Preto ze nebude mat vztah s dietatom aby “ netrpelo”. A ty stym tvrdenim ze “ svokra vam znicila vztah .” Vztah ste si znicili vy dvaja! Ty a tvoj partner. A teraz sa tvaris ako najvacsia obet . Pritom jedina obet je vasa dcera. Tie hrnce lietali len vdaka nemu ci aj vdaka tebe? Keby si mala doveru v otca dietata tak kludne ho moze na chvilku zobrat k babke aj bez teba. Ale ty nechces lebo teba tam nechcu . Tazko sa mi veri ze kludne mozu oni k vam prist. Tak bud macherka a pozvy “ svokru “ k vam a povedz jej ze vam znicila vztah . . Ved ak je vas vztah dobry nerozpadme sa koli jeho mame. Ak sa rozpadne nehadz vinu na druhych - vas vztah = vasa volba ci ste spolu je to len o vas dvoch . Vy dvaja sa neviete dohodnut vy dvaja neviete spolu fungovat. Zavola babka ze chce vidiet vnuca a u vas je taky cirkus ze sa treba rozist ? Keby nezavolala tak vsetko by bolo super do konca zivota ? Ty urcite vies preco ta u nich nechcu . Dost divna story ze videli dieta Iba raz . Ved hladajte kompromis stretnut ich mozete vonku v parku alebo cukrarni. On by mal vediet posudit ak ti ublizili stat na tvojej strane. On jedna za seba svojim rozumom nie je babaka v rukach svojej mami. Pises ze ani jeden z vas uz nechce byt spolu. Rozbili ste si rodinu spolu tak sa nemusis trapit ze ju rozbijes len ty. Ani on uz nechce byt s tebou Tak ten vas spolocny zivot Nebol tak ružovy ani pred tou poslednou hadkou. Neviete spolu zit tak chodte od seba. Ale dieta bude viac trpiet ked mu otec zmizne uplne zo zivota . Lebo dieta si to vysvetli tak ze mu nestalo za nic .

janagem
30. mar 2023

Toto je celé nejaké mimo. Ale možno som len nesprávne prečítala. Čo je reálny dôvod rozchodu? Ako prišiel priateľ na to, že ubližuje malej? Nepovedala si mu niečo v súvislosti s jeho mamou? Vieš ak na ňu len nadávaš pred ním, tak sa tiež nečudujem že je z teba na nervy

stanislavicenka
30. mar 2023

@zuzinka888 opat si to precitaj po sebe. Nepises o vyhradnom vztahu iba s matkou

777januska777
30. mar 2023

Tak radšej sa rozidete ako pustíš dieta s otcom k jeho mame? Si panovačná, uvedom si, ze tvoj partner je rovnako dieta svojej mamy, ako tvoje dieta teba. Ústup a nechaj nech partner ide s dieťaťom k svojej mame, bez teba. Dieta nie je tvoj majetok, aby si rozhodovala o tom s kým môže mať vzťah a s kým nie.

autor
30. mar 2023

@777januska777 nejde ze sa rozideme..ale nadava na mna malu si rok nevsimala a zrazu sa po case ozve a ideme skakat..mala sa jej boji priatel nevie ani ako na malu takze ano vadi mi to ked ju mala na haku..tu moze prist kedykolvek

777januska777
30. mar 2023

No pozri nie všetko je v živote super a nie všetko je tak ako si predstavujeme. Babku nezmeníš, ale môžeš zmeniť svoj postoj k danej situácii. Bud budeš bojovať za "svoju pravdu" alebo ustupiš a potlačíš svoju hrdosť pre dobro dieťaťa. Nie vždy je naša pravda tak dôležitá, niekedy je dôležitejšia naša pokora, ktorá v konečnom dôsledku bude pre veľkú väčšinu situácii v živote lepšia.

mk1111111111
30. mar 2023

Vyrovnaj sa z rozchom. Nepomoze Ti, ze ich budes zvolavat, ved to v podstate ani nechces a oni zasa nechcu Teba. Vela asi nenaopunujes, ak im ju nebudes z trucu davat, byvaly Ta da na sud a sud mu stretavanie aj tak povoli. Aj on je otec, len uz nechce byt aj s Tebou. Mrzi to, ale treba si to priznat

autor
30. mar 2023

@mk1111111111 mozno blba otazka nikdy som to nemusela riesit..ale aj ked niesme zobrati o tom rozhoduje sud?

pragmaticka
30. mar 2023

Moja zlata a ty si myslíš ze sa rozchodom zbavis muza/hádok/svokry? Noo priprav sa nato, ze si ju budú každý druhý weekend bravat k sebe. A potom si s nou budú robiť čo chcú a

autor
30. mar 2023

@miadi svokra ma nemala od prveho dna rada..vela krat ma urazala nadavala mi a mozes mi verit ze som jej v zivote neublizila..pisala mi ako som jej vzala syna prehrabavalo jej casto..potom sa to utriaslo ja som jej na to nikdy nereagovala a zase sa pre nieco zdula a prestala sa bavjt a zacala mi opat nadavat..ja som to chcela riesit ale muz mi to zakazal a ak by skm to slravila vyjrazal sa mi ze si nieco slravi pritom som to chcela riesit..takze som porodila a videli ju raz navela prisli pzoroet a ano mali dvere otvorene lebo som zastanca ze mala za to nemoze...a ano ked sme neboli v kontakte sme sa mali dobre..lenze pre muza je mama mama tak sa ozvala a uz ju habe k sebe ked ju ani nepozna a muz je s nou do tyzdma tak 8h..ajndoma sa pyta na mna vsetko len mama..ja jj nebudem do 18ky drzat zaruku ale kymje mala budem tam ked ma pri mne istotu..a a ano stale tvrdim.ze mozu prist aj ked zaae budem aka som zla a neviem co zase urazky ale ja som jej nidky ani slovo neppvedala lebo ma mama vychovala ze sa mam spravat slusne..takze mozu chodit ked ich uz mala spozna moze chodit kludne s muzom