Rozchod a dieťa

19. aug 2023

Ahojte maminky idem si po radu. S partnerom to vyzerá na rozchod a máme syna vo veku 5 rokov. Niesme manženia. Rada by som sa opýtala ako u vás prebiehala následovna starostlivosť o dieťa keďže ja ako matka ktorá so synom trávi 90% času oproti otcovi si naozaj neviem predstaviť napríklad striedavu starostlivosť nedokazala by som byť bez syna a keďže sa mu ani nevenuje lebo je nonstop unaveny z roboty a sadne za telefon nechodi snami na rodinne oslavy lebo nema rad spoločnosť a ani nechodí snami na prechádzky ( ide na pol hodinu a hneď domov) v domacnosti nepomôže a keď už od neho niečo chcem tak je hneď hádka a keď idem všade sama tak mi zas vyčíta že sme stale preč a že sa mu nevenujem. ale samozrejme chcem aby sa aj stretávali. No ako ho poznám bude sa snažiť mi robiť čo najviac naprieky. Je podla vás lepšie riešiť to cez právnika ?

pkgirl30
19. aug 2023

Bude lepšie mať všetko na papieri hlavne pre budúcnosť. po rozchode je vždy všetko inak. Rozmysli si, že od neho očakávaš a povedz to právnikovi. slušnou cestou sa skúste dohodnúť, alimenti, starostlivosť, všetko nech je na papieri.
Ja keď som sa rozvádzala stanovila som si alimenti, ale starostlivosť sme sa dohodli a máme to aj od súdu na papieri že starostlivosť bude spoločná, otec si pride pre dieťa kedy on chce. Mne bolo už jedno či sa bude starať alebo nie, nanútiť sa nedá nič hlavne keď sa jedná o dieťa

zuzana9393
19. aug 2023

Ak by ste sa vedeli slušne dohodnúť, stačí ti na sociálke spísať rodičovskú dohodu. Skús mu to tak navrhnúť,nech si sám povie svoju predstavu o stretávani a alimentoch. Tá dohoda by ťa nestala nič,ale je to len dohoda medzi vami. Ak by ti syna napríklad odmietol vrátiť, nemôžeš na neho volať políciu, ako je to v prípade súdneho rozhodnutia. To isté platí aj o alimentoch, ale tie zase môžeš na súde žiadať neskôr aj spätne - ak by ste sa dohodli a on by aj tak neplatil. Držím palce ❤️

bluemoon24
19. aug 2023

Je mi to lito, ale pokud bude otec trvat na stridave starostlivosti a ma na to podminky, pravdepodobne ji dosahne. Chapu, ze si nedokazes predstavit byt bez syna, ale stejne tak si to nemusi dokazat predstavit partner.

marianarem
19. aug 2023

A myslis, ze by chcel mavat syna kazdy druhy tyzden full-time, ked uz teraz mu je zatazko s nim travit cas? Ak sa bojis, ze by ti robil prieky a len kvoli tomu si pytal striedavku, tak mu mozes povedat, ze to vlastne nie je najhorsi napad -- kazdy druhy tyzden budes mat volno, polovicu chorob si odkruti on, neskor polovicu uloh v skole atd...Podla mna ho tie prieky prejdu.

tomikejt
19. aug 2023

Ak si myslíš že ti bude robiť napriek tak ja by som na to šla tak, že by som mu povedala nech si nemyslí že bude všetka starostlivosť na tebe a že chces striedavku. Tvár sa že si s tým ok a že budeš rada keď budeš mať každý druhý týždeň ,,voľno'' . Ak je taký že ti chce napriek, striedavku odmietne 😄