Rozchod

nika_4
31. máj 2023

Ahojte dievčatá, mám za sebou rozchod po 3 ročnom vzťahu, pričom sme spolu bývali rok a pol. Naše začiatky boli asi také, že sme sa najskôr stretávali nezáväzne, no následne to prerástlo v lásku. Náš vzťah bol naozaj pekný, ľúbili sme sa, mali sme veľa spoločných koníčkov, rozumeli sme si, skrátka tam bola zhoda. Kedže mám 31 rokov (on má 40 rokov) a videla som, aký má vzťah k deťom, rozhodla som sa ho spýtať, čo by povedal na to, keby sme mali aj dieťatko, samozrejme som sa ho to spýtala len tak, nie vôbec nátlakovo a na to mi povedal, že už aj on o tom premýšľal a že by to bolo fajn (rozhovor sa odohral v januári). Pred mesiacom mi povedal po našom spoločnom peknom víkende, že sa so mnou rozchádza, pretože sa necíti na to posunúť náš vzťah v tej rovine, že by chcel teraz dieťa a vlastne ani nevie kedy deti bude chcieť a povedal mnoho iných dôvodov, ako to, že náš vzťah už nemal iskru, že ja za to nemôžem, že už nechce na našom vzťahu ďalej pracovať a snažiť sa, pričom ja som sa ešte chcela rozprávať, bola som ochotná aj počkať čo sa týkalo dieťaťa, povedala som mu, že si ešte môžeme užiť život sami dvaja a neskôr keď sa bude cítiť, no on už bol rozhodnutý. Po tomto všetkom som od neho na druhý deň odišla, vzala som si pár vecí, pričom po zvyšok sa mám vrátiť teraz keď som si už našla nové bývanie. On sa mi medzi tým ozýval v zmysle, že mi pomôže so sťahovaním, že mu je ľúto ako mi ublížil a záleží mu na mne, používal pri tom ešte prezývky aké sme mali počas vzťahu, chcel vedieť kde bývam a podobne. Ja som sa rozhodla, že už ďalej nebudem na jeho správy reagovať nakoľko mi veľmi ublížil. On vedel, že ja som rodinný typ keď sme sa dávali dokopy a ťahal ma za nos od januára do mája, veľmi sa za to naňho hnevám. Mám ho stále v hlave, no ja dúfam, že ho sa od neho odsťahujem bude to len lepšie. Nemáte niektorá podobnú skúsenosť? ďakujem 🙂

mia1122
31. máj 2023

@nika_4 velmi zvlastne. Ze zijem s niekym 3 roky a zrazu bum, uz ma nepritahuje a nechcem s nim byt. Velmi zla doba je a ludia uz si nevazia toho druheho. Nasi stari rodicia spolu boli az do smrti.
Podobnu skusenost nemam, ale velmi Ti fandim, aby si sa z toho co najskor dostala. Idealne je nemat s nim ziaden kontakt. Asi si nasiel inu a takto sikovne to zakamufloval. Ale mozno sa mylim ..

anjelicek26
31. máj 2023

Pozri je to rozchod v dobrom. Nevidim dovod na spravy nereagovat, aspon do bodu, kym sa prestahujes, nevidim dovod, preco by ti aspon pri tomto nemohol pomoct, prijde mi to "normalna" ponuka, ked sa nerozijdete v zlom... to, ze vedel, ze si rodinny typ neznamena, ze si nemal s tebou zacinat... predpokladal, ze idete rovnakym smerom, nie, ze chces deti dnes-zajtra, ale "raz"... mozno sa citi pritlaceny k muru, mozno citi, ze to vlastne nechce, aj ked teba miloval... je to jeho pravo zmenit nazor a je to jeho pravo to slusne ukoncit bez vycitiek... jeho city sa zmenili, na to je faza randenia... ano tri roky je dlho... navyse ziaden rozchod nie je taky, ze obaja odijdu stastny a s tym zmiereny...chce to cas... a casto aj novu lasku... mesiac je prilis malo...

deti95060810
31. máj 2023

za mňa super ako si zareagovala... žeby čakal ako ho budeš prosiť aby zostal s tebou?
si mladá , ešte isto nájdeš spriaznenú dušičku.... držím ti palce. ❤❤

zabka79
31. máj 2023

@nika_4 urobila si dobre ze si sa odstahovala. Mas 31 a nemas cas stracat dalsie roky ako buduca matka. Kym to chlap vybali asi o tom dlho premysla nebolo to zo dna na den a dieta je len zamienka aby to mal na co hodit. Typicky muz. Nevesaj hlavu najdes si niekoho kto bude s tebou zdielat aj rodinny zivot. Po uplnom prestahovani by som ho od seba uplne odstavila nech mas energeticke pole volne na novy vztah. Drzim palce

deti95060810
31. máj 2023

@zabka79 tiež ma napadlo že dieťa bolo len zámienkou...

nika_4
autor
31. máj 2023

Spýtala som sa ho na to, či niekoho má, odpovedal, že nie. Ja viem, že nemusel povedať pravdu. Už je to v podstate jedno. Ide o princíp, v januári mi povedal niečo iné, pretože nevedel čo mi má na to povedať, k čomu sa priznal pri rozchode, že mi klamal a teraz urobil toto, základom vzťahu je komunikácia.

kamatopo
31. máj 2023

🍾dievča oslavuj. Takéto trápne výhovorky môže povedať len nevyzrety chlap. Aby mal v 40 takýto postoj🤦. Ty si v najlepších rokoch.

nika_4
autor
31. máj 2023

Ďakujem Vám dievčatá za milé slová 🙂

ddaassuullaa
31. máj 2023

Ked to tak citam, si rozumna zena, nevidim jediny chybny krok. Ani to, ze nereagujes na jeho spravy...si zranena, ubolena, naco jatrit rany a pokracovat v komunikacii? Ak to tak citis, ze nemas potrebu komunikovat, prijimat jeho navrhy a vlastne predlzovat tu bolest, mas na to pravo. Mozno mu to staci povedat priamo, ze v sucasnosti potrebujes odstup a ak budes potrebovat, ozves sa.
A hnevaj sa, mas pravo. A opakujem, pre mna si frajerka, ako si to zvladla👌

nika_4
autor
31. máj 2023

@ddaassuullaa posledná správa,čo som mu napísala bola, že ho chcem poprosiť aby ma už nekontaktoval, on na to odpísal, že ok, ale že sa mu mám ozvať občas, či žijem a či som ok. Už som neodpísala, nemám čo, všetko podstatné bolo povedané. Ďakujem ti, dobre padne taká podpora 🙂

macatt
31. máj 2023

Ja keď som priateľovi povedala, že s ním dieta mať nebudem, že si na to bude musieť nájsť inú, tak sa chcel rozísť, potom za pár mesiacov povedal, že ani on nechce dieťa a tak sme spolu💁‍♂️Myslím, že nemal s tebou také plány a rozhodol sa to radšej ukončiť, čo je aj pre tvoje dobro🙏🏼teraz nech sa strčí a nepotrebuješ jeho pomoc😎

h2
31. máj 2023

@nika_4 Má inú. Keď ho omrzí, alebo on ju, ozve sa ti s tým, že urobil najväčšiu chybu, ty si láska jeho života a nech sa k nemu vrátiš, sľúbi ti aj dieťa, aj všetko.

nika_4
autor
31. máj 2023

@macatt no teda ako vám to vyšlo, super 🙂 no jasne, on mi už dosť pomohol, ďalšiu pomoc si neprosím, môžem si vyberať teraz kto ma presťahuje, ani by som nepovedala, koľko dobrých ľudí mám v okolí 🙂

macatt
31. máj 2023

@nika_4 Nemal ťa dosť rád jednoducho..a je to chrapúň proste.. tak veru, nepotrebuješ ho👌

macatt
31. máj 2023

@h2 áno a chcel si nechať ešte cestičku pre istotu a rozísť sa v dobrom, aby ju mohol kontaktovať keď sa mu zachce a keď ho to omrzí🙈

nika_4
autor
31. máj 2023

Nevera a klamstvo? toto nie...cez toto cesta ku mne už nevedie, ja sa z tohto dostanem a on bude pre mňa už dávna minulosť

macatt
31. máj 2023

@nika_4 určite môžeš byť spokojná, mohol si pri dieťati kľudne uvedomiť, že on sa vlastne takto posunúť nechcel🙈 aj to sa často stáva.. si ten lepší prípad🌞

zabka79
31. máj 2023

@deti95060810 urcite to bola vyhovorka, ale zase lepsie skor ako po svadbe a detoch

rebrambora
31. máj 2023

Bud rada. V jeho veku by mal mat gule na to povedat bud: 1.Chcem deti alebo 2.Nechcem deti.
Toto nekonecne odkladanie je naco dobre? Nema 20 rokov...
Nehnevaj sa na neho, ublizujes tym len sebe.
Je dospely chlap, kt urobil rozhodnutie ist s tebou do vztahu. Taketo vycuvanie a potom nepriame prosikanie je maximalne nevyspele.

oli18
31. máj 2023

Velmi dostojne si to ukoncila. Vidno, ze mas svoju hrdost a vazis si samu seba. 👍

janetinka27
31. máj 2023

@nika_4 ahoj, keby bolo dovodom rozchodu dieta, tak by sa s tebou porozpraval a povedal by ti, ze uprimne sa na dieta neciti atd a podla toho by ste sa zariadili. ale on prisiel uz s hotovou vecou. je uplne normalne, ze sa dospeli ludia rozpravaju o buducnosti, vy ste boli spolu 3 roky a nenatlakovo si mu spomenula dieta. pritom ste spolu zili a dieta sa mohlo zadarit a taketo dolezite veci uz mali byt davno ujasnene.
urobila si dobre, ze sa uz neozyvas, chce sa zahrat na dobreho, ze sa zaujima ci zijes. to ho uz nemusi trapit.

zmrzlinka2021
31. máj 2023

@mia1122 Boli do smrti, ale boli uz manzelia. Oni spolu len chodili a zistovali, ci si pasuju. Ona mu nepasovala, nemal zaujem s nou tvorit niečo viac v zivote.

zmrzlinka2021
31. máj 2023

@nika_4 Je velmi pekne, ze povedal ti veci na rovinu. Mnohe zeny zacnu zial tu realitu spoznavat az ked su uz vydate a maju deti... On sa v tomto aspon zachoval ako tak cestne

anjelik107
31. máj 2023

@nika_4 Ahoj ak budeš chcieť nájsť reálne riešenie, môžeme sa o tom pobaviť. Napíš mi psrávu a poviem ti viac ako ti môžem pomôcť a poradiť, pracujem ako kouč a terapeut