Rozchod

6. nov 2022

Ahojte, potrebujem poradiť. Asi aj viem čo mi napíšete ale je veľmi ťažké.. som s priateľom 4 roky, z toho 2 spolu bývame. Ja mám len 19 a on 23. Som jeho prvá baba, je to taký čistý introvert, ktorý moc nevyhľadáva tieto veci. Je dobrý, zabezpečený (to je asi jedno), trávi so mnou všetok čas, pracuje z domu čiže je vkuse len doma. Strašne sa ale zmenil, nechce so mnou chodiť do niekam von, najradšej je doma zalezený, ešte nejaké výlety možno hej ale také rande, večera niekde to vôbec.. + do toho sa prestal zaujímať o seba, o to ako sa oblieka, najradsej chodí v kroksoch.. ja práveže som extrovert, nerada sedím na zadku a vždy s niekým som. Ja už nestudujem, pracujem, čiže každý voľný deň som s kamoškami, kamošmi aby som nesedela doma. Cítim, že nechcem ostať v tomto vzťahu navždy, uvedomila som si, že som mladé dievča ktoré sa chce zabávať, užívať si a nie byť pani domáca.. už v tom nie je vášeň, nemávame sex, ani sa len nebozkávame, je ku mne milý atď ale vadia mi nežné slová, aspoň raz za čas.. viem, že vášeň pominie časom a motyliky nebudú po 4 rokoch ale príde mi, že som sa dostala do stereotypu strašne skoro. Uvažujem nad rozchodom, celkovo som teraz k nemu chladnejšia, vždy som vonku aby som nemusela byť s ním. Ja by som to aj spravila pre naše dobro, ale bojím sa ako by to zobral + ja mám úplne všetky veci v byte, ako budem riešiť sťahovanie keď je nonstop doma? Mohla by som ísť zatiaľ k babke alebo si nájsť podnájom sama.. prosím poraďte mi, tí ktorí ste mali podobnú situáciu, ako ste sa rozišli keď ste s ním bývali a mali tam všetko? Nájom platí on, čiže by tu zostal pravdepodobne on, ak by nešiel tiež k rodičom… ďakujem za rady 😩😩

syslik81
6. nov 2022

povedz kamoskam nech ti pomozu so stahovanim .. aby to bolo cim skor ... s nim si vecern sadni a porozpravaj .. vysvetli mu ako sa citis a ze si pripravena na odchod a ak by bol taky dobry a mohol nachvilu opustit byt nech sa pobalis ..ak nie hold spravis to ked tam bude kamosky ta podporia on nebude robit sceny a mozno budes prekvapena ak bude nakoniec aj rad

nnnuuunnn
6. nov 2022

Joooj, chápem Tvoje trápenie a nechcem sa z neho vysmievat, to naozaj nie, ale príde mi to také strašne milé, takéto starosti. Ako teda už po manželstve s deťmi a rozchode a riesenia spoločného majetku a všetkého 😂 Joooj tá predstava ako by som na Tvojom mieste buchla šampanské a zbalila sa veľmi rýchlo a nemala ani výčitky a oslavovala, že som slobodnaaaa 😂😂😂 a môžem randiť s kým chcem. Vôbec sa netráp dievča. Zistila si, čo nechceš, veď to je úžasné.

jjanulienka
6. nov 2022

@nnnuuunnn presne takto isto to aj ja vnímam😅
@autroka povedz mu čo mas na srdci si naozaj mladučká užívaj si život😉

kittykat22
6. nov 2022

musis povedat nieco neutralne aby si nechala ten rozchod v pohode. Nepovies to, co si napisala na konika ale povies, ze si si uvedomila, ze rodinny zivot nie je to, co prave hladas. Ze on je skvely partner - ale problem je v tebe a chcela by si ho vyriesit. Dohodni babku, stahovacie auto a zavolaj kamaratom a povedz to rano a vecer vsetko zober prec. Kym mu dojde co sa deje, budes tyzden prec.

autor
6. nov 2022

@nnnuuunnn chápem, veď ano z tohto pohľadu sú moje problémy nič, ale pre mňa to je ťažká záležitosť. Keď som sa ho pýtala, či plánuje so mnou budúcnosť, povedal že “hádam ano” a znel tak nič moc. Nehovorí mi, že ma miluje, aj keď mu to ja poviem. Proste jedine čo robí je že ma v noci objíme, inak nič. To mi žiaľ nestačí, som mladá a chcem zažívať stále to zamilovanie a nie aby to skončilo pri prvom vážnom vzťahu…

jaskolka
6. nov 2022

Ste mladučki, tie prve vzťahy málokedy vydržia celý život (áno, sú výnimky) ale vy to očividne nie ste.
Zoznámili ste sa ako deti, hlavne ty. Je úplne normálne, že vekom si sa zmenila, a chceš už niečo iné od vzťahu.
Pokojne si sadnite, povedz mu, že cítiš, že toto nie je to, čo od života chceš a mali by ste ako normálni ľudia, už dospelí, ísť každý svojou cestou. Nechceš ho ranit, nevycitaj mu nič, hovor len o svojich pocitoch.
Tak to býva v živote, skutočne ste boli veľmi mladí, keď ste spolu začali. Vyskúšali ste, nefunguje to, dajte si priestor, aby obaja ste mohli nájsť niekoho, s kým budete šťastnejší.

maranta_leuconeura
6. nov 2022

Motyle v bruchu mozes mat aj po 10 rokoch ;) ja si neviem predstavit, ze by som sa na muza netesila, nechcela s nim travit cas alebo sa mu az vyhybala, nemali by sme intimny zivot alebo by mi nehovoril, ze ma miluje... Zijeme spolu ako kamarati, mozno ani to nie, nie je to funkcny vztah. Rozid sa s nim, drzim palce, lepsieho nebude problem najst.

maranta_leuconeura
6. nov 2022

*zijete

marca12
6. nov 2022

Mysli v prvom rade na seba a nie na neho. Neboj,velmi dobre to zvladne a ked aj nie,je to jeho problem. Super.ze si uvedomujes tie rozdiely medzi vami. Nema zmysel snazit sa ho zmenit,on je taky a iny nebude. To su ludia,ktori su radi doma,prezivaju a su tak spokojni. Mozes si cast veci prestahovat,take ktore teraz nenosis napr.letne topanky,letne veci. A zvysok si zoberies,ked sa rozidete. Popros kamaratov,aby ti pomohli s odnosom veci. Premysli si,co kde mas,aby si sa vedela co najskor potom zbalit. Drzim palce,nie je to lahky krok,urcite to bude tazke a budes smutna,no potom,ked vsetko preboli,velmi sa ti ulavi.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
retatka
6. nov 2022

Dobre si urobila ,potrebuješ aktívneho chlapa k sebe a nie toto .Tiež by som takého nechcela ,čo prežíva ,žije ako 70 ročný .Ťahá ťa dole .Nech si hnije doma a ty ži .Nikdy by to spolu nefungovalo .Extrovert a introvert ,vždy jedna strana bude nespokojná a vyžaduje si veľmi veľa kompromisov ,načo si komplikovať život .Máš dvere otvorene dokorán ,si mladá.Veľa šťastia!

mogaa
6. nov 2022

ty si ešte nevyzretá, nevybúrená, chceš život mladej baby bez záväzkov - diskotéky, posedenia, kávičky...on už je niekde inde....už je domáci papučový typ k tomu je introvert, takže mu to aj vyhovuje....nuž jedine rozchod....záleží na tebe či ho máš ešte tak rada aby si bola ochotná sa mu prispôsobiť a hľadať kompromisy....život je o kompromisoch, chce to veci správne pomenovať a rozprávať sa o nich.....čo chce jeden, čo druhý a nájsť kompromis.....takže porozprávať sa, on občas s tebou niekam pôjde, či prechádzka či výlet a ty obmedzíš kamarátov a kamarátky na 2-3x do týždňa....ale nečakaj že zrazu s tebou bude chcieť chodiť kam chceš ty ak je spokojný doma....rovnako ani on od teba nechce aby si len sedela doma.....je to o komromisoch, ale ty si ešte na to nedozrela....spoločný život je o inom ako keď s niekým len chodíš a vidíte sa občas kedy si urobíte spoločný program....

mogaa
6. nov 2022

a ako odísť? no v prvom rade si nájdi prenájom a zrátaj si, či budeš schopná ho financovať a ako budeš žiť z ostatku príjmu, keďže teraz zrejme celú domácnosť ťahá on....a určite tým aj trochu dospeješ, ke´d zistíš že život nie je len zábava ale aj bežné starosti - teda dokázať sa o seba postarať bez pomoci iných....

raiper34
6. nov 2022

Zaujalo ma to, že nájom platí on... To prečo? Možno kebyže idete na polku, tak by si si uvedomila, že život není iba o zábave... Na druhej strane je otázka, či máte vôbec niečo spoločné, keď nechce ísť s tebou ani na prechádzku... To mi ok už nepríde..

autor
6. nov 2022

@mogaa už som sa s ním o tom veľakrát rozprávala. Povedala som mu, čo mi vadi, čo chcem aby zmenil, vôbec nič sa nikdy nestalo, stále je rovnaký, väčšinou keď mu poviem keď mi niečo vadi sa urazí, nebaví sa so mnou. Podľa mňa si je mnou istý, že neodídem.. ma mu kto vyprať, upratať, navariť a je spokojný.. už sa mi vďaka týmto veciam zhnusil, keď sa ku mne snaží pritúliť neni mi to príjemne. To ani nemám nikoho iného, len jednoducho už tam necítim chémiu… city neviem, mám ho rada ale neviem či to už je láska alebo zvyk.

mogaa
6. nov 2022

stále hovoríš len čo chceš ty.....povedal ti čo chce on? nevadí mu že stále beháš za kamarátmi a kamarátkami? v čom si sa prispôsobila ty jemu? lebo nikdy to nie je len ja chcem, aby si bol ty takýto......možno aj on by bol račej kedy si s ním bola pár večerov len tak doma, porozprávať sa, pozrieť si spolu telku..a nielen večer keď ty prídeš zo stretnutia s kamarátkami....ale zjavne ste sa stretli v nesprávnom čase, ty si ešte nevybúrená, chceš žiť, on je už usadený a chce si vychutnávať pohodlie domova....ka by tam bola láska,kompromis viete násjť aby ste boli spokojní obaja, ty by si ubrala a vyhradila si len dni s ním, on by sa premohol a išiel aj na prechádzku do prírody aj niekam na výlet, občas kino, reštika....vy zjavne takto vedľa seba žijete ale každý má svoj vlastný život....

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
danica2711
6. nov 2022

pokiaľ dobre počítam, mala si 15, keď si ho stretla. Tak ako skoro každý, figu si vedela, čo od chlap(c)a a vzťahu vyžaduješ. Zistila si, čo nechceš, super. Tento vzťah ukonči, pri vašej rozdielnosti nemá budúcnosť, pri ďalšom už budeš múdrejšia. Si mladá, času na "usadenie sa" máš habadej

autor
6. nov 2022

@mogaa ja som začala žiť iba teraz, doteraz som z prace prišla domov a bola len doma s ním, pozerali sme seriály atď. Lenže už ma to nebaví takto ďalej tak chodím aspoň von s kamarátkami keď on o to záujem nemá.

autor
6. nov 2022

@elizabet173 on totiž taký nebol 🙂 furt sme niekam chodili, kľudne na kávu, na obed/večeru, prejsť sa, aj sme si vypili s partiou a vtedy to bolo super ale strašne sa zmenil a toto jeho nové ja mi nevyhovuje. Nechcem vzťah kde mi skoro všetko vadi…

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
smitjan
6. nov 2022

Bude lepsie, ked pojdete od seba, kedze ste uplne iny, teraz to mozno problem nie je az taky, ale casom a deti a vsetko by ta stvalo este viacej.

mogaa
6. nov 2022

ono iný je život ak s niekým žiješ a iné je "chodenie"....on je už usadený, chcel by už rodinný život, ty tam ešte nie si.....choďte od seba kým nemáte záväzky.....ty si nebola ešte pripravená s ním žiť, on už ano.....nemusíte sa hneď rozísť, len ty ešte nie si pripravená na spoločný život.....a to je v poriadku, len si to treba vysvetliť, že ty sa na spoločný život ešte necítiš....choď naspäť k babke, rodičom či do podnájmu, stretávať sa môžete aj naďalej......takto sa len ešte viac odcudzíte a budete hľadať priepastné rozdiely, ktoré by možno o rok dva zmizli.....aj ty by si to možno o 2-3roky videla inak, ale teraz tam ešte nie si.....