Rok po nevere mám obavy

2. aug 2021

Od nevery prešiel rok a stále mám obavy,čo ak sa to stane znova?Znova sa budem snažiť odpustiť?Pretoze nechcem byt bez neho,aj keď si dokážem predstaviť život bez neho…Teraz mu vlastne verím,ale ma obavy do budúcna,že znova príde príležitosť a on neodolá…Nebol medzi nimi vzťah,bola to rychlovka,kde iniciátorkou bola ona,no to je v podstate jedno.Nás vzťah to poznačilo aj keď obaja sa o seba viac zaujimame,ale mám pocit akoby sme teraz neboli sami sebou a akoby sme sa nevedeli úplne uvoľniť,žijeme akoby v krci,no na druhej strane je všetko teraz take viac precítené,akoby sme objavili svoje vnútro…ťažko sa to vysvetľuje
Rozumiem neveram preco sa deju,chápem aj tým,čo sa rozhodnú partnera opustiť,nielen odpustiť,rozumiem tým,ktorí súdia,pretože majú pocit,že by to riešili ináč a aj preto,že si myslia,že aj tak to vždy dopadne rovnako.Rozumiem aj tým,ktorí sú podvedení a nevedia ako dalej a hľadajú oporu lebo nikto nechce počúvať ako trpia a vždy sú tu len rady ako odísť alebo ako zostať,ale čo ak neviete ako odísť a ako zostať?Je to životne rozhodnutie,ktoré Koniec-koncov nemusí byt až take zložité,no ten strach z budúcnosti ci to nebudete prežívať znova je omnoho väčší než čokoľvek iné.Najhoršie je,že presne to iste sa môže stat aj v ďalšom vzťahu,ale tak isto krásny vzťah môže nastať aj s nevernikom,pokial spolu zostanete.Nemá to byt druha šanca pre neho,ani druhý pokus…Je úplne jedno koľko krát kto podvedie,ale čo si vyberie.Chaotické?Presne tak sa teraz moje vnútro,moja duša,podvedomie citi.

fleur1111
2. aug 2021

Nezostala by som s niekym komu neviem na 100% veriť. Táto pochybnosť v tebe pretrváva už dlho, takze je len na tebe či chceš mat takýto život aj naďalej.

autor
2. aug 2021

@fleur1111 prečítaj si to ešte raz,je tam “teraz mu vlastne verím”

fleur1111
2. aug 2021

Neveríš, inak by si nemala pochybnosti.

moonlight1210
2. aug 2021

Vlastne mu veris… Takze mu vlastne neveris.

Zaoberas sa tym, ze to mozno urobi zas, ked bude prilezitost.
Potrebujes sa teda dostat do stavu, ze ti to bude jedno a riesit to budes, az ked sa to znova stane (a teda ty sa to aj dozvies).

petamich
2. aug 2021

autorka ty si to precitaj este raz: teraz mu vlastne verim ale mam obavy co bude do buducna? nie ty mu vlastne neveris a akykolvek naznak cohokolvek bude problem a to este len poznaci vas vztah

a vlastne ani neviem co chces pocut - rozhodla si sa odpustit = akceptovat, uzavriet a ist s partnerom dalej ale v praxi sa tak vlastne nespravas, lebo si si viac menej "ista" ze sa to moze stat znovu a to sa odrzkadluje na vasom vztahu a v celom tvojom prispevku je ta nedovera citit a preto ste v krci, partner okolo teba chodi ako po minovom poli a ty podvedome hladas naznak, ze sa to deje opat, takto odpustenie nevyzera, zial

fleur1111
2. aug 2021

@petamich presne takto som to myslela

miskamicha
2. aug 2021

Neveris...ak by si verila tak tu nevypusujes ze mas obavy 😊

zuzubb007
2. aug 2021

Neveris mu naco by bola tato tema a cele fungovanie vztahu to ovplyvni, nezmieris sa s tym nikdy a to, ze ta podviedol ak to dokazal raz dokaze to pri najmensom probleme opat stracas svoj drahocenny cas s nim

maarrcceellaa
2. aug 2021

Čo dá budúcnosť to nikto nikdy nevie, ak to chceš s ním ešte skúsiť, tak ostaň a len ďalší život ukáže či máte spolu byť. Nemáme vešteckú guľu ani na vzťahy ani na celý život, tak je najlepšie žiť teraz v prítomnosti

kitycat
2. aug 2021

Pokial si mu odpustila, tak na to peestan mysliet, inak ako pises budete v tom krci.

No a ak to spravi zaae, tak si ten zivot nie len ze predstavis, ale aj zariadis. Alebo budes odpustat a odpustat..

ella_price
2. aug 2021

"teraz mu vlastne verím" a preto založím na MK diskusiu, kde budem svoje tvrdenie spochybňovať 🙈

oli18
2. aug 2021

Rok je málo na to, aby si zabudla. Odpustiť si odpustila, aj mu veríš, ale zabudnúť sa na to nedá. Pochybnosti tu stále budú. To vylieči len čas, počas ktorého budeš v strehu, či to znova neurobí. Ak na nič neprídeš, ukľudníš sa. Ale bude to trvať pár rokov.
Tvrdenie, že nevera vzťah posilní, je blbosť.

zuzka38
2. aug 2021

problem vidim v tejto vete: "Pretoze nechcem byt bez neho,aj keď si dokážem predstaviť život bez neho…"

ak si na IG pozri love koucov napr,
adamcam10 🙂) su neskutocni a naucia, nasmeruju k sebalaske

ckocka
2. aug 2021

Život je plný neistoty, jediná istota v ňom je smrť. Ak potrebuješ mať 100% istotu že ti bude niekto verný, kúp si psa.

orta
2. aug 2021

keby si mu verila asi by si tuto diskusiu nepisala, aspon moj nazor je taky a mam obavu ze ty sa bojis, ze ostanes sama a nie to ze bez neho konkretne

panelacikova
2. aug 2021

tvoje hlboké vnútro mu neverí a už veriť ani nebude. píšeš, že si aj vieš predstaviť život bez neho, čo znamená, že máš z polovice vyhraté. na tvojom mieste by som taký vzťah ukončila. radšej byť sama a vnútorne vyrovnaná ako myslieť na takúto nepríjemnú životnú skúsenosť v jednom kuse (podvedome).

panelacikova
2. aug 2021

ja nie. teda aspoň o tom neviem. ale predstavila som si párkrát, že keby milovaný človek mi toto urobil a aj by to nesmierne ľutoval, ako by som zareagovala. asi presne ako ty. asi by som s ním ostala, no ja osobne viem, že vnútri by ma to stále "žralo" a stále by som bola na pochybách. vydržala by som tak pár mesiacov, možno ten rok, čo píšeš aj ty. viac zrejme nie. som proste taká povaha, žeby som na to neustále podvedome myslela a mala obavy. a žiť s obavami z takejto veci je nezmysel, keďže sa týchto obáv môžeš zbaviť práve tým, že vzťah ukončíš. je iné mať obavy o život chorého človeka, o niečo, čo zmeniť či ovplyvniť nemôžeš. a iné mať obavy z ďalšej prípadnej nevery. toto sa odstrániť dá. takže sama si musíš zvážiť, či ti on za toto stojí 🙂

autor
2. aug 2021

@panelacikova to je presne to,že cítim,že on za to stojí,pretože bol vždy “dokonalý”,vždy som sa na nho mohla spoľahnúť,vždy mi viac dával než ja jemu (som taký ten chladný typ)
Samoty sa nebojím,vlastne som nikdy sama nebola,ani neviem aké to môže byt
A v minulom vzťahu som bola ja ta neverná,možno aj preto mám nejaké výčitky alebo sa snažím celu situáciu zľahčovať.Viem presne čo som robila zle,kde bol medzi nami problém a práve preto,že neviem byt naivná,stále nad všetkým rozmýšľam.
On sa strašne snaží a ja mám pocit,že sa snaží cely život,pretože sa nemusel zmeniť,stále robí a aj sa chová ako vždy,ťažko sa to vysvetľuje ale ja mám pocit akoby on utekal odomna,ale nedokáže to tak úplne…pretože ma miluje a nechce stratiť
Zmeniť by som sa mala ja,pretože to tak cítim

zuzubb007
2. aug 2021

Jaj tak poviem, že v minulosti si bola aj ty neverná to všetko vysvetľuje :D

autor
2. aug 2021

@zuzubb007 podľa mna stracas ty svoj čas pri tejto téme,tak sa uz prosím ta nevyjadruj lebo na tvoje poúčanie a posmešky nie som zvedavá!Ci vieš niečo o mne viac než ja?

fleur1111
2. aug 2021

Ja som neveru od bývalého partnera zažila. Je to o tom ako máš nastavený rebríček hodnôt, buď neveru akceptujes a budeš žiť s tým, že ok podvádza ma, ale aj tak ho milujem chcem s ním byt napriek tomu alebo si povieš, že si vážis samu seba a nedovolis, aby ti toto niekto robil. Nevera je vždy následok toho, že niečo nie je vo vzťahu v poriadku, ak ti na tomto vzťahu záleží tak veľmi, tak sa skús s ním o tom ešte porozprávať, možno ti to pomôže, ale aj tak si myslím, že tohto pocitu sa už nezbavis, nech je tvoj partner akokoľvek v iných smeroch dokonalý. A otázne je či je pre neho vás vzťah rovnako dôležitý ako pre teba.

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
2. aug 2021

@fleur1111 v minulom vzťahu by som to netolerovala,aj keď neviem ci sa niečo take udialo alebo nie,ale mám pocit,že tým,že som v tom vzťahu pochybila ja a viem aj presný dôvod tak sa dokážem na to pozerať aj inými očami.Môj rebríček hodnôt je a aj vždy bol nastavený tak,že šťastie nemôžeš čakať od iného,pokial ho nerobíš šťastným ty.To znamená,rozumiem mu ako do toho dokázal padnúť aj keď by si to nikdy nevedel predstaviť.Nepochybujem o jeho láske ku mne,ani nikdy nedokážem povedať,že ten čo naozaj miluje,nesmilní pretože uz to mám odzite a milovala som aj ja a napriek tomu som podviedla,pretože každá nevera je únik ale aj najväčšie zbabelstvo vo vzťahu.Rozprávame sa veľa až mám pocit,že takúto intimitu som medzi nami ešte nezažila a to sme spolu viac než 10r
Stále veríme na monogamiu vo vzťahu,aj keď sa nám vlastne uz obom prihodila ta najhoršia vec alebo jedna z najhorších situácii vo vztahu

adka176
2. aug 2021

Pekne si to napísala, súhlasím so všetkým ... ak mu skutočne veríš a chceš s ním zostať navždy, už sa nikdy nesnaž na nič mu prísť, nemysli na to, nepátraj... čo oko nevidí to srdce ❤️ nebolí...a pokiaľ on nebude "iný" pritivný a zlý k tebe tak bude platiť čo si napísala, že je jedno koľkokrát kto podvedie, ale dôležité je čo si vyberie ... život je komplikovaný...

brita7777
2. aug 2021

Bud to nechas tak, alebo to ukonci. Necitala som vsetky tvoje prispevky, ak je to flirtujuci typ potrebujuci pozornost zien, asi by som to ukoncila. Ak sa mu to stalo raz, no myslim, ze sa stavaju aj horsie veci ako toto, sex je sex. Neviem, je dobre sa o tom porozpravat v zaciatkoch vztahu aku ma kto predstavu. Osobne to nepovazujem za koniec sveta samozrejme niekedy je aj lepsie nevediet. Myslim, z3 jeho spravanie neovplyvnis, ale ak mad mat z toho uzkost dalsi rok, ukoncila by som to.

fleur1111
2. aug 2021

Čiže rozumieš dôvodom prečo to urobil. Tým pádom sa viac už nad tým nezamýšľaj, že ti to spraví znovu. Chcela by som ti napísať - neboj už to viac nespraví, už sa poučil - ale to by som klamala, lebo nikto z nás nevie čo bude v budúcnosti. Ak si vo vzťahu napriek tomu spokojná, tak s ním zostaň, ale nekaz si ho myšlienkami “čo ak”.

katkami123
2. aug 2021

Podľa mna ho nechceš opustiť, lebo si myslíš, ze ostaneš sama a v skutočnosti sa bojíš samoty. Pretože, keby si sa nebála, vôbec ti samota ani nenapadne. Nikde nie je napísane, ze musíš skončiť sama. Spravas sa tak, akoby bol jediný chlap na svete.

katkami123
2. aug 2021

Vy máte spolu deti? Nepríde ti, ze si si ho aj trochu zidealizovala? A to najdôležitejšie, ako si prišla na tu neveru? Sám sa ti priznal, alebo ti to povedal niekto tretí?

tumira
2. aug 2021

@katkami123 toto inak mam pocit, ze robime mnohe, ze viac sa upiname na predstavu aku mame o muzovi a nie o tom jaky realne je :/