Rodinné vzťahy - súdržnosť

10. máj 2024

Čo si myslíte čím to je, že niektoré rodiny sú súdržne, rozumejú si aj, keď prídu vnúčatá deti sa neodtrhnu od rodičov chodia na víkendy či len tak cez týždeň.Je nejaký kľúc, aby si rozumeli?Ako to máte v okolí?Je tam dôležité to, že bývajú blízko, od pováh, od druhého partnera?Všetci naši susedia majú pekne vzťahy s deťmi 30-40 r každý víkend sú u rodičov, prechádzky, grilovačky aj chodia spolu na dovolenku v lete.Nadejam sa, že to bude tak aj s našim synom🙂)len viem nevesta nie je dcéra.asi ma chytá syndróm prázdneho hniezda máme jedného syna 17 r a uvažujem, že čo bude, keď...
Chodíte radí k rodičom boli vzťahy voľakedy dobre a potom sa pokazili?kvôli súrodencom, vnúčatám, partnerovi ako to máte doma?Môj muž by nedbal vidieť rodičov raz za 4 m a to mali vzťahy dobre mama, otec mu volajú jeho to ani nenapadne, pokým mu nepoviem otec mal vyšetrenie zisti ako to dopadlo...

amonet
10. máj 2024

vsetko je to presne o vztahoch, toxicke vztahy tvoria presne tieto problemy. vidim raz za 4.mesiace. v zdravych vztahoch a rodinach je prijemnejsie spolu travit cas. a to ako to bude mat syn s manzelkou zalezi aj od vas, ak budes skvela svokra bez toxickych manevrov vsetko sa da

barb06
10. máj 2024

my to tak máme, sme 3 sestry, teda 2 + 1 nevlastná (najmladšia) ale je to proste naša sestra a chodíme doteraz spolu na dovolenky s naším otcom a jeho manželkou (teda mojou "macochou" 🙂 aj s našimi mužmi a deťmi; čo sa týka bývania, bývame všetci v jednej dedine, my s mužom sme sa prisťahovali práve kvôli tomu, aby sme boli všetci pokope a trávime spolu naozaj veľa času; môj muž si so sestriným mužom tak sadli, že sú ako dvojičky a vlastne aj s naším otcom si fest rozumejú, sestrin muž bol vlastne skôr otcov kamarát, až potom začal chodiť so sestrou 🙂

anna_anicka83
10. máj 2024

Ahoj, my sme ďaleko od rodiny a vzťahy máme vynikajúce. Moje deti majú radi obidve babky, kľudne ich s nimi môžete nechať samých. Našu maminu berieme s nami na výlety, dovolenky. A ešte viac súdržná som so svokrovcami. Tam trávime aj 3 týždne vkuse cez leto, tiež teraz idú s nami na dovolenku k moru. Robíme chaty, tam si rozumieme aj so švagrovcami. U mňa doma je to iba s mamou a so sestrou. Od čoho to závisí neviem. Máme rozumných rodičov, a svokra je proste moja krvná skupina😀A má 3 nevesty a všetky 3 si rozumieme. Čiže, niekedy je aj nevesta ako dcéra.

beata_k
10. máj 2024

Na vztahu treba pracovat. Nie len na partnerskom, ale aj na rodinnom. Zial, denne to tu v diskusiach vidim, ako sa nejaky rodinny clen zle pozrie a uz mnohe radia odstrihnut sa od rodiny. Zabudaju, ze nik nie je dokonaly. Kazdy ma chybu, ale tu dostanes jedinu radu. Skoncit s vlastnou rodinou.

viestta
10. máj 2024

Ak maju rodicia a deti dobre vztahy pred tym ako si deti zalozili rodiny, tak vacsinou sa vztahy nepokazia ani ked si deti zalozia vlastne rodiny a pribudnu do rodiny vnucata. Ak to nebolo pred tym ruzove, tak to ruzove nebude nikdy. To iste plati aj vo vztahoch medzi surodencami. Aj ked uznam, niekedy "cudzi element" v rodine (nevesty, zatovia) mozu do vztahov zasiahnur.

masinka
10. máj 2024

@beata_k presne, ked boli baby skolkarky, moja svokricka bola taka, ze kupila deckam Kinderka a nevedela so doskat kedy im ich da. Dopadlo to tak, ze uz pri polievke im oznamila ze kto pekne bude papat, tak dostane Kinderko a bolo dopapane, nikto nechcel uz polievku dojest, na druhe ani pomyslenie, len cokolady sa dozadovali. Tu na MK by mi poradili odstrihnut a, lebo podkopava moju autoritu, ako nevestu si ma nevazi a skratka potvora jedna zakerna to je. Ja som si povedala ze kaslat na to, raz do tyzdna ked nedojedia obed nic sa nestane, dojedia to na veceru, decka su uz v puberte, ziadnu ujmu z toho nemaju, zato maju so starymi rodicmi vyborny vztah 😀

fruitys
10. máj 2024

akurát včera som počul také svedectvo, kde manžel hovoril, že ich ako rodinu drží pokope spoločná modlitba ruženca )

majlo1234
10. máj 2024

@masinka ja mam najkrajsie spomienky s babkou, ako som jej vzdy prisla zaklopkat a ona vybehla na lavicku, doniesla sladkosti pre mna aj pre ostatne decka z partie a potom sme sa vsetci delili. Vzdy mala pre nas nieco vo vacku.
Ide o to nebrat to rodicovstvo tak vazne, zbytocne sa dnes vsetko preziva

masinka
10. máj 2024

@majlo1234 ja som este ta generacia co sme skladali na namesti pioniersky slub. Moja babka tam vtedy priniesla 2 kg pomarancov, osupala ich a cela moja trieda dostala po mesiaciku 😀

subartic
10. máj 2024

Ja mám veľmi dobré vzťahy so súrodencami a s ich partnermi , aj s rodičmi , rovnako tak mám veľmi dobré vzťahy aj s rodinou môjho muža . A ako sa nám to darí , neriešime hlúposti , nevyvolávame pre zbytočnosti konflikty , stretávame sa utužujeme vzťahy , všetci pomáhame rodičom .

beronsche
10. máj 2024

My chodime k mojim rodicom velmi radi. Sme spolu kazdy sviatok, travime spolu letnu dovolenku, aj ked Byvame od seba cca 3hod cesty.
Myslim si, ze je to preto, ze sa navzajom respektujeme, pomahame si, vieme sa spolu zabavit.

S mojimi detmi maju dobry vztah, pretoze si ho od ich malicka buduju a to napriek vzdialenosti, ktora nas deli.. venuju sa im, pocuvaju ich, zabavaju sa s nimi.. tu vidim velky rozdiel v pristupe svokrovcov - oni s nimi aktivne cas netravia, aj ked je priestor. Ponuknu sladkosti, zapnu tv a tym sa pre nich venovanie sa vnucatam skoncilo. A preto tam deti aj neradi chodia.
Velmi dufam, ze tak, ako to mame s mojimi rodicmi, to budeme raz s muzom mat aj s rodinami nasich deti...

deti95060810
10. máj 2024

rodinné vzťahy... neraz skončia kvôli dedičstvu - majetkom.
stačí jeden nenažratý člen rodiny a už to ide.... keby nie, tak právnici nemajú čo robiť...
potom je na mieste otázka - stoja tie majetky za to?

beronsche
10. máj 2024

@deti95060810 ano, to je pravda..
Len mne vzdy napadne, ze tie vztahy nikdy naozaj uprimne neboli, inak by takto neskoncili.. mozno som len naivna.

deti95060810
10. máj 2024

@beronsche myslím že máš pravdu...

renab
10. máj 2024

Aj ja som sa nadejala. ☺ Deti odisli z domu, najstarsia do Spanielska, prostredny zije v Brne a najmladsi je tam na VS. Dve starsie su stale single a mozno to ani inak nebude. Okrem toho dcera deti nechce. Tak uvidime, co najmladsi.
Neostalo nam nic ine, len ich rozhodnutia akceptovat.

feb13
10. máj 2024

Ak sa budes na syna lepit, urcite sa ta bude snazit zbavit a nevesta duplom. Musis ho nechat ist vlastnou cestou a byt k dispozicii pre pripad ak by ta potreboval, ak on neciti potrebu, nenutit sa. On mozno odide, ale pokial ma vas vztah dobre zaklady od utleho detstva, casom sa vrati (nemyslim fyzicky, ale vztahovo). Sice uz nie ako syncek, ale ako dospely muz, ktoreho treba brat za rovnocenneho partnera. Myslim, ze medzi rodicmi a dospelymi detmi mozu dobre vztahy fungovat jedine takto.
Ale syn v tomto veku, a cim dalej, tym viac bude potrebovat vztah s otcom a nie s mamou. Ak, tak bude kontaktovat v prvom rade jeho, bude zdoverovat jemu, bude sa radit s nim (aspon tak by to malo byt, ak ma toho spravneho otca). Treba sa na to pripravit, ze uz ten vas vztah nikdy nebude taky "intimny", ako v jeho detstve. Mama je No.1 pre syna v prvych 10-12 rokoch zivota a tam to konci... ano vztah moze byt dobry aj nadalej, ale uz inak.

kp7333
10. máj 2024

Dobre vztahy v rodine nie su o tom, ze stari rodicia cakaju, ze ich pridu navstivit deti s vnucatami a uziju si spolu nedelu. Treba si uvedomit, ze mladi makaju cely tyzden, vidia sa ako rodina minimalne - zvacsa len rano a vecer medzi siestou a osmou, ked ulozia deti do postele, potom uz len rodicia stravia spolu vecer a idu spat. Cez vikend si mozno chcu uzit cas ako rodina - ist spolu do prirody, na turistiku, ci do akvaparku. Nielen behat po navstevach - raz jednym, raz druhym rodicom. Stari rodicia si mozu deti a vnucata uzit aj inak - pomoct s vyzdvihovanim zo skoly, vozenim na kruzky, vziat vnucata na vylet, do zoo, obcas postrazit, aby aj rodicia mali cas pre seba, zajst do divadla napriklad. A nielen ocakavat navstevy a pomoc od deti.

majlo1234
10. máj 2024

@masinka to je krasne😍

princezna_bosorka
11. máj 2024

je to hlavne o vztahoch, kto si co doniesol z mladosti - ja mam rodicov 50 km od bytu a stretavame sa zriedka, vztahy su mizerne (hlavne kvoli mojej mame, ktora mi robila zo zivota peklo, kym som nezacala byvat sama), neukoncili sme to len zo slusnosti.

Muzovi rodicia byvaju 300 km daleko, muz a aj jeho mama su celkom introverti, vela toho nenakecaju, vidame sa raz za 5 tyzdnov, ale vztahy su fajn, lebo jeho rodicia su fajn...

margotka17
12. máj 2024

Veľa je aj od výchovy už v detstve. Mám len sestru a rodičia nám vždy vraveli, že my dve musíme držať spolu za každých okolností, lebo keď ti oni nebudú, ostali by sme každá sama. Aaaaa, došlo na ich slová, verím, že ak sa pozerajú z hora, tešia sa z nás, držíme spolu vždy, voláme si denne, občas aj 5 x . V mužovej rodine je to presný opak.

kahanka
12. máj 2024

Často na MK čítam diskusie o toxických vzťahoch,rodičoch,svokrovcoch.Nám zničila vzťah so synom takáto toxická nevesta.Človek, ktorý žije podľa hesla -keď nie je po mojom,nebude nijako.No a keďže je tam aj dieťa, hádajte ako to je...Svokrovci musia byť v pozore, pripravený strážiť deti,dotovať,ak nie tak sú toxický a nemajú právo vídať svoje vnúča.
Ale čo chcem povedať - všetky tieto "toxické"nevesty popr. dcéry, synovia,zaťovia zabúdajú na jednu dôležitú vec: RAZ BUDÚ AJ ONI SVOKROVCI,budú mať vnúčatá a tiež sa im môže stať, že budú "toxický".

adelamodrykonik
13. máj 2024

U nas je to zas tak, ze mojich rodičov mame blízko, vzťah s mamou mám na nič, ale aj tak tam chodíme aspoň raz za týždeň, aby malá bola so starými rodičmi. Pre mňa je to však skôr povinnosť, nez potešenie. Mužovi rodicia bývajú daleko, ale my k nim chodíme každé dva týždne a aj oni k nám chodia pomerne často. Vnímam to tak, ze jedna vec sú dobré vzťahy a druhá ako boli deti vychovavane. Ja som so súrodencami nebola zvyknutá na časté rodinné návštevy. Môj muž je zvyknutý, ze rodina sa stretáva stále.