Rodina sa nevie zmieriť s tým, že sme sa rozišli

simonabat
6. aug 2023

Ahojte
Chcela by som vás poprosiť o radu lebo som už v koncoch. S priateľom sme boli 4 roky ale po čase som zistila, že neni ten správny. Keď pil nevedel sa správať a všade mi len potom robil problémy, nedalo sa snim komunikovať, vždy pred každým problémov utekal a neriešil ho. Prešiel nejaký čas odkedy sme sa rozišli, ja som si našla nového priateľa ale kvôli ex ho nemôžem prísť domov ani predstaviť. Moja rodina ho milovala a stále sa nevedia zmieriť stym, že niesme spolu. Prosila som ho milión krát aby ich prestal kontaktovať, pretože tak sa od neho nikdy neodpútajú ale samozrejme, že on to nespravil a toto je jeho forma “pomsty”. Viem, že keby som im oznámila, že mám niekoho nového, tak by ho začali kvôli nemu ponižovať a to môjmu priateľovi spraviť nechcem. Neviem ako tento ich “vzťah” zlomiť. Budem rada za každú radu

pribinak
6. aug 2023

@simonabat tvoja rodina vie že tvoj bývalý mal velke problemy s alkoholom? Vedia že ti spôsoboval problemy?

Ak nie, treba im to povedať. Asi by som dlhšie nešla domov a keď budú rodičia volať z mosta do prostá im ozrejmiť situáciu

deti95060810
6. aug 2023

tvoja rodina nezažila jeho správanie počas jeho opileckých seans?
no asi nie že, inak by po ňom nebažili toľké časy....

jaskolka
6. aug 2023

@simonabat a oni nevedia, že pil a potom sa správal zle? Ak nie, tak im to povedz. Ak áno, tak potom máš veľmi čudnu rodinu a nebrala by, som ich názor do úvahy.

januska12323
6. aug 2023

Rodine povedz všetko aj to ako sa ožieral a ty s takým človekom nebudeš. Oni s ním môžu byť kamaráti naďalej to nie je tvoja starosť. Nového frajera im hneď predstavovať nemusíš počkaj kým váš rozchod prehrmi.

simonabat
autor
6. aug 2023

@pribinak on sa pri nich správal ako anjel a veria mu viac ako mne. A veľká časť mojej rodiny sa tiež velmi rada vracia ku alkoholu, takže toto väčšina z nich ako problém nevidia.

zuzanka.zuzu
6. aug 2023

jeho si prosila? veď s ním už nič nemáš, skôr rodine povedz či im nie je kktno že držia stranu jemu 🙈 tých si pozrieš... oni tvojho ex veľmi rýchle zrušia keď za nimi príde, len musia chcieť 😉

pribinak
6. aug 2023

@simonabat tak ak je to takto, pre svoje vlastne dobro obmedz kontakt s rodinou ak im je nejaký alkoholik prednejší ako ty

A buď šťastná s novým partnerom. Nemusia ho poznať.

stellarstar
6. aug 2023

Tak skus rapidny krok ty, nejaký čas obmedzí kontakt s rodinou

cimage
6. aug 2023

Najskor by si mala rodine oznamit, ze mas noveho priatela, nech sa adaptuju. Omielat im dokola, ze ti ex ublizoval a robil velke problemy. Po case ich to snad prejde. Ak nie, tak by som ich nekontaktovala ani ja, ked im je prednejsi tvoj ex a veria viac jemu.

pkgirl30
6. aug 2023

odstrihni sa od rodiny ty, zrejme sú rovnako toxický ako Tvoj ex. alkohol NIKDY nie je dobrá vec

em4life
6. aug 2023

Podla mna si urobila spravnu vec - s ludmi, kt. maju problem s alkoholom su problemy. Su nespolahlivi ako partneri ci rodicia. A to je asi len jemne oznacenie. Rodina to pochopi, daj im cas. Tiez by som im povedala, ze mas noveho priatela, nech sa s tym zmieria. Ak to nebudu chciet respektovat, daj si od nich na chvilu pauzu. Drzim palce.

malapepka
6. aug 2023

Byvas s rodicmi? Kolko mas rokov?
Ak byvas sama, postupovala by som takto:
1. Rodine oznamit, ze som sa rozisla s hentym a udala dovody
2. Bud hned po oznameni o rozchode, alebo po kratkom case, oznamit, ze mam noveho priatela
3. Pri telefonickych rozhovoroch s rodinou hovorit o novom priatelovi, zlahka (s Jozkom sme boli v meste, Jozko ma zaviezol ku kamoske...)
4. Ist ich navstivit a obcas noveho priatela spomenut
5. Po case sa rodicov opytat, kedy ho mozes dojst predstavit.

zuzulka558
6. aug 2023

Tak toto som mala ja no čisté peklo doma, neverili co to bolo za blbca len videli ze zabezpečený peniaze mal,, ja som ich ignorovala išla za svojím šťastím a tým sa ešte viac nasierali čistý teror ale vydržala som, moja posledná štedrá večera s nimi bola hádka lebo som mala pred svadbou a tehotná,, potom sa to zmenilo ako sa narodila prvá vnučka,, teraz môj manžel je chúďatko keď mu niečo poviem a ja zla 😂😂😂 proste sa to otočilo chceli to čas rok aj niečo

danica2711
6. aug 2023

terajšiemu priateľovi by som vysvetlila situáciu a rodičom by som asi dala natvrdo na výber - moji milí, vyberte si, buď tamten cudzí chlap alebo ja, vaša dcéra

stanislavicenka
6. aug 2023

@simonabat Zazila som nieco podobne. Byvaleho zboznovali, hlavne moj otec, lebo to bolo tiez pijan. Moj otec pije doteraz a este viac. Manzel nepije, nepil, tak v rodine bol ako cierna ovca. Staci, ze on ani ja si to nemyslime, ine netreba. Bohuzial, ked si to rodicia, rodina neuvedomuju, rozum im nenalejes. Ked nevedia pochopit, ze takto ublizuju len tebe

kristinapetronela
6. aug 2023

Nech žijú minulý život ,nechaj ich v tom . Trápne naozaj keď ťa nevedia pochopiť .dobre si urobila

adrestia
6. aug 2023

@simonabat Nečuduj sa tomu, poľovníci, lekári a opilci vždy držia spolu.

tykat
6. aug 2023

@simonabat tak nech si ho rodina hycka a pije s nim. Ty mas svoj zivot, normalne by som.oznamila ze mam.noveho priatela a nech s tym nalozia ako chcu. A priatela by som upozornila na byvaleho spravanie a aj spravanie rodiny. Ak by robili nejake problemy obmedzila by som kontakt na minimum.

kitycat
6. aug 2023

@simonabat aby ti ten frajer nezdrhol ked mas taku rodinu