Prvé stretnutie s priateľovými rodičmi na Silvestra

lenkafilipova
25. dec 2023

Zdravím. Neviem úprimne, kde si ísť po radu a tak píšem sem.

S priateľom sme sa rozhodli, že tohtoročného Silvestra by sme chceli osláviť spolu. Náš vzťah je vzťahom na diaľku a obaja bývame ešte s rodičmi (plnoletí študenti), pričom pre nás oboch je tento vzťah prvý vážny.

Po zvážení mnohých možností padlo rozhodnutie, že by sa Silvester slávil u priateľa a teda aj s jeho rodinou. Napokon sa situácia mierne skomplikovala a tak je na záver miestom slávenia Silvestra dom priateľ. starých rodičov. Takže sa oslavuje aj s jeho rodičmi, aj starými rodičmi.

S priateľ. rodičmi som sa však doposiaľ ešte osobne nestretla. Jeho starí rodičia ma naopak už osobne poznajú.

Moja dilema spočíva v tom, čo komu kúpiť/priniesť. Keďže sa vidím 1.x s priateľ. rodičmi, myslím, že by sa patrilo im niečo symbolicky dať. A čo sa týka starých rodičov, tak predsa len sa bude oslavovať u nich, tak opäť by sa pravdepodobne niečo patrilo... Premýšľala som, že každému kúpim víno a nejaký dezert k tomu... Len či to nie je moc obyčajné... Zažili ste už niekto podobnú situáciu? Prípadne ako by ste to riešili vy? :/

Za každú radu vopred ďakujem.

domkakvet
25. dec 2023

@lenkafilipova kupit dezert, podla mna to nie je dobre prehanat.

marca12
25. dec 2023

@lenkafilipova uplne staci dezert a vino. Pripadne doniest nejake kolace,jednohubky. Proste prispiet niecim malym na pohostenie.

kamatopo
25. dec 2023

Káva,dezert, šampanské keď je ten Silvester. A ja by som sa neurazia ani dakym dobrým koláčikov😉

deti95060810
25. dec 2023

doniesla by som domáci koláč, šampus na polnoc, možno zopár chlebíčkov...stačí.

ibatanecnica
25. dec 2023

@lenkafilipova urcite nejaky sampus + damace kolaciky. Z toho co mate napecene a to staci.

janinah
25. dec 2023

Určite domáci kolačik.to je rozhodne viac a lepšie ako kúpený dezert...a dáku fľašu.pozor.nie lacné víno...a máš vyhráte.

madeincssr
25. dec 2023

A niečo vlastnoručne (resp. aj s priateľom) upečené/vyrobené? Pre inšpiráciu: okrem koláčikov/zákuskov možno nejaké slané pečivo, pekné jednohubky, krásnu studenú misu... a vínko si dajte poradiť niekým, kto sa v tom trošku vyzná (0,7 l fľaše, akostné odrodové alebo značkové, ideálne s prívlastkom - kabinetné, výber z hrozna). Možno doniesť 1 biele a 1 červené. Ak sú priateľovi rodičia/starkí znalci vína, tak radšej suché, max. polosuché. Ak budete kupovať sami (hoci aj v obchoďáku), vyberte také, ktoré získalo jednu alebo viac ocenení na nejakých vinárskych súťažiach (zlaté či strieborné kruhové "medaily" - nálepky na fľaši).

lenkafilipova
autor
25. dec 2023

@madeincssr Priateľova rodina je veľmi na víno, čo viem, takže by som šla primárne týmto smerom. Aj s tým pečením je to skvelý nápad, ako ste mi tu viacerí radili. Ďakujem veľmi. ❤️

madeincssr
25. dec 2023

@lenkafilipova tak potom ešte dodám: jedna z najoceňovanejších odrôd bieleho vína medzi znalcami je napr. Rýnsky rizling. Medzi červenými je to napr. Cabernet Sauvignon. Pozor, ten názov odrody musí znieť doslovne presne takto. Ale keď kúpite aj iné s kopou medailových nálepiek, chybu neurobíte.

deedaa
25. dec 2023

Určite nejakú mňamku na vyjedanie. S tým nič nepokazíš. Napríklad slané slimáky z lístkového cesta, syrová roláda, jednohubky a podobne 🙂 a fľašu huberta na prípitok 🙂

ivangeline
25. dec 2023

Prispiet na pohostenie je super napad.

jennifer007
28. dec 2023

@lenkafilipova ja by som prichystala niečo na jedenie, nejaké jednohubky, sendviče, koláče, ved este studujes ako píšeš nezarabas, do veľkých darcekov by som nešla. A takto by videli ze si aj zrucna a šikovná 😉

jabuducanevesta
28. dec 2023

@lenkafilipova urob chlebíčky alebo upec niečo slané k zobkaniu na večer, vino

gabriela2952
28. dec 2023

Keď to je na Silvestra tak doniesť nejakú fľašu alkoholu, spýtaj sa priateľa xo majú radi a urobila by som bud niečo slané alebo sladké 🙂

lienka9
28. dec 2023

@marca12
@lenkafilipova tiez sa pripajam k nazoru,ze flasou a bonbonierkou nic nepokazis..plus nejake chlebicky k pohosteniu..asi by som chlapom dlaa obom,kedze jeden je otec ktoremu sa predstavujes a druhy je pan domaci a babke kludne kyticku (nejaku kludne mensiu,nic prehnane) a mame bonbonierku.kazdy bude mat a plus chlebicky.ja by som to asi tak vyhutala

sense
28. dec 2023

Doniesla by som fľašu vína a nejaké jednohubky a stačí. Nie každému víno a bonbonieru.

gejbrel
28. dec 2023

Urob plech pizzovych slimákov dones fľaši vina k tomu a budú aj oni aj ty spokojná

nyusika
28. dec 2023

Pripravila by som s priateľom pohostenie pre všetkých - nejaké jednohubky, nátierku...plus sekt

blumchen2
28. dec 2023

Konečne normálne odpovede na normálnu otázku!!! A zatiaľ sa tu nikto neháda 😁

dadka1997
28. dec 2023

@lenkafilipova nejaku flašu(šampánske) by som kupila a tortu marlenka z lidla a hlavne by som si so sebou vzala veselú náladu 😊😊😊

mamusa123456789
28. dec 2023

@lenkafilipova doniesla by som fľašu šampanského, upiekla koláč alebo kúpila marlenka a spravila nejaké jednohubky

tamitamitami
28. dec 2023

Doniesla by som 2 vína biele a červené + chlebíky a niečo sladké (kľudne aj kúpené).

s1m.one
28. dec 2023

Jeho rodičom by som nič špeciálne nekupovala, veď si ich nechceš kúpiť, iba stráviť Silvester, tak prines len nejaké chlebíčky a sampus a je to, držím palce

naily
28. dec 2023

@lenkafilipova aj ja som tak šla prvýkrát k mojím už svokrovcom na Silvestra. Kúpila som im pivo lebo oni obaja ľúbili pivo. Čiže ak vieš, že majú radi víno kúp víno. A ano domáce koláče som vzala. Veď aj priateľ ti poradí čo ich poteší. Môj mi tak poradil a tým som sa riadila. 🙂