Profesionálny vzťah

21. máj 2024

Ahojte, prosim o radu, tipy…opisem zbezne situaciu - pracujem na projekte, kde komunikujem so zadavatelom ako odbornik v danom segmente a zaroven mam funkciu vo vyssom managemente. Na strane zadavatela projektu sedi riaditel, s ktorym komunikujem a ktory sa mi velmi paci. Mam pocit, ze sympatie su obojstranne. Nikdy som v praci neriesila ziadne rande, ulety, vztahy a pod. Vzdy jednam profesionalne. Teraz vsak nastala situacia, ze dotycny sa mi velmi paci ( zatial som sa v takejto situacii nikdy neocitla) a ja neviem, ako dalej. Tiez je profesional. Na poslednom stretnuti sme letmo zbrdli do sukromia, ma konicek, ktoremu sa aj profesionalne venuje - podnika v tom. Kedze som sa zaujimala o detaily, dal mi link na web, kde su podrobnosti, nasledne sme sa venovali pracovnym temam. Tu nastava moja otazka. Ako v takto profesionalnom vztahu rozlisit, ci su sympatie obojstranne alebo je niekto iba prirodzene mily a zdvorily? Ako nadviazat blizsi kontakt? Ako dat niekomu najavo, ze by som s nim rada zasla sukmromne na kavu a dozvedela sa o nom nieco blizsie? Len pre info, nie sme ziadni 20tnici, takze rada by som sa vyhla nejakej trapnej situacii + nerada by som ohrozila profesionalny vztah, ktory je vyborny. Nikdy som muzov balit nevedela, ale v podstate som to ani nepotrebovala, muzom som sa pacila a vzdy sa chopili oni iniciativy. V pracovnom prostredi vsak nemam skusenost. Dievcata, poradte ako na to? Ako zacat? Nechcem sa vnucovat. Btw verejne mame zverejnene svoje CV, ale na socialnych sietach nie som pod svojim menom, jeho sa mi tiez nepodarilo najst, tzn. Neviem, ci ma rodinu, ani on nema odkial vediet, ci som single, rozvedena, vydata…to je dalsi bod, ze neviem, ako tuto temu otvorit…Dakujem vsetkym za rady, prip. zdielanie svojich pribehov. Krasny vecer prajem.

anjelicek26
21. máj 2024

Dat Termin na 11:30 a potom oznamit,ze sa ides najesť tam a tam,či ide niekto s tebou? Keď ma zaujem,využije to... a tam už pokecate o rodine-nerodine, slobodny-zenaty.. bez nejakého tlaku,lebo veď jest sa musí...

babulkomale
21. máj 2024

Skusila som sa vzit do tvojej situacie a ja by som to asi urobila tak, ze by som sa pozrela do ORSR ci nema pisanych spolumajitelov rovnakych priezvisk, napr.manzelku,.suvisiace firmy, tam to tiez mozes zbadat.
Ked pises ze nevies, tak na stole asi fotky nema...
Tiez neviem balit chlapov, vzdy urobili prvy krok, sle mozno by som nejak premostila napriklad ohladne casovej narocnosti prace nejaku poznamocku, ze potom clovek nema vela casu na rodinu a budes vidiet , ci nieco poznamena...

autor
21. máj 2024

@anjelicek26 dakujem, obed je dobry tip. Myslis, ze sa mozem spytat: idem na obed, pridate sa? Uz iba pri tej myslienke sa pyrim🙈ako pubertiacka😁 inak som extrovert.

anjelicek26
21. máj 2024

Autorka normalne bože rolko hodín, som hladná, mame tu restiku x a restiku y, kam ideš jest ty/vy? Pôjdeme spolu? Mojim autom alebo tvojim? Ja som rozmaznana firemné obedy pár krát v tyzdni posledne mesiace, ale bez bočných úmyslom. Ale je to dobrý spôsob dostať klienta von s kolektívu kolegov a vytiahnuť nejaké informácie...

autor
21. máj 2024

@babulkomale dakujem, ano, to som uz zistovala, vsade je uvedeny sam, aj podla majetkoveho priznania ako statneho zamestnanca ma hnutelny majetok pisany iba na seba. Skusim si premysliet tu vsuvku ohladom rodiny.

feb13
21. máj 2024

Nechaj ho urobit prvy krok. Ak bude mat zaujem, skor ci neskor si najde sposob a ked zaujem nema, sa len strapnis. A bud opatrna, moze zneuzit tvoju sympatiu v prospech svojich zaujmov v projekte, potom ked uz presadil co chcel, nebudes dalej zaujimava. Co tak pockat do ukoncenia projektu...
A v CV nema ci je zenaty, deti? Ved zakladne udaje by tam mali byt.

autor
21. máj 2024

@feb13 vsak to, tiez nad tym aj takto uvazujem…nema, ani ja nemam…toto sa podla mna uz roky do CV neuvadza.

autor
21. máj 2024

@anjelicek26 skusim to takto… paradox je to, ze tiez chodim casto na sluzobne obedy, obcas vecere, ale tu mam vyslovene zabrany / je to tym, ze som nezaregistrovala jasny signal.

tramtada31
21. máj 2024

Podľa mna, keď sa chlapovi paci žena, tak je to zjavne a vyvíja aktivitu, to sa nedá neprečítať. Ja som dnes bola na kurze a videla som, že sa jednemu pacim a teda hladal možnosti nadviazania kontaktu a veľmi nenapadne mi vnutil cislo, že mu mám na whatsapp niečo poslať (k predmetu kurzu, čo mu bude aj tak na nič, lebo to bez odborného výkladu nepochopi). Doteraz som mu to neposlala, lebo mi je jasne, že bude chcieť rozvijat konverzaciu a nemam chut ho posielat do prdele, aj keď ku koncu som bola odmerana😀 takze si nájdi zámienku na vypytanie čísla, že mu chceš niečo poslať, alebo on nech ti posle a začni rozvijat o danej veci konverzaciu a pripadne tam zadri, že nechceš ho rusit po pracovnej dobe, keď chce tráviť čas s rodinou a uvidis reakciu

mirkam3
21. máj 2024

@feb13 dosť pochybujem, že v CV by mal zrovna takéto info, to už je dosť prežitok... Autorka, ak ho máš na linked-ine, pozrela by som či nemá v kontaktoch ženu s rovnakym priezviskom a okukla potom ju, plus tam ľudia často sharuju nejaký pracovný úspech partnera, alebo školský úspech (maturita/súťaž/atd) detí. Ale ten obed čo ti tu radia vôbec nie je zlý napad, jesť sa musí ;). Mna sa xy krát nejaký klient opýtal či mám deti/rodinu, a nikdy som za tým nehľadala bočné úmysly.. jednoducho to vyplynulo z diskusie keď sme napr mali celodenné meetingy a odbočilo sa na chvilu od businessu.

fido69
21. máj 2024

@autorka napísala "mam funkciu vo vyssom managemente"

Akú funkciu? Asistentka, sekretárka? Alebo si robíš prdel, nie? Ako môžeš byť v managemente, keď si nevieš zistiť pár informácii? Alebo správne formulovať vetu a čakás radu od mamičiek na MK. 🤪
A ten záver "Dakujem vsetkym za rady, prip. zdielanie svojich pribehov." To je čo? Príspevok moderátora chatu na MK? 🤔

autor
21. máj 2024

@tramtada31 dakujem, cislo aj email mam, ale ta poznamka vyssie o rodine, ako aj baby vyssie radili, tu vyskusam.

autor
21. máj 2024

@fido69 mas nejaku radu? O mne tiez nic nevygooglis, nenajdes jedinu foto, ani moje kontakty. Predstav si, aj taki ludia existuju - a v mojom okoli je ich dost. Dotycny pan musel zverejnit zo zakona. Mne zakon nic take neuklada a predstav si, su profesie, kde je vyslovene neziaduce zdielat akekolvek informacie o sebe, obzvlast sukromne. Az niekedy dorasties niekedy na uroven, ze nie si vsevedko, tak ti o tom viac napisem. Nateraz je to pre teba zbytocne a pre mna strata casu.

autor
21. máj 2024

@mirkam3 o to prave ide, ze sa nespytal, ale ani ja nie. Priklanam sa k obedu.

caroline_
21. máj 2024

Ja radu nemám, ale chcem potom vedieť ako to dopadlo 🙏👍❤️😂😂😂

andreatytler
22. máj 2024

Ako dlho uz spolu robite na tom pojekte? Kolko ste uz mali takychto pracovnych stretnuti? Ste tam vzdy len vy dvaja?
Ja si myslim ze ak sa mu pacis, da ti to vediet tak ze ti to bude uplne jasne. Tiez som si volakedy myslela ze su nesmeli chlapi co potrebuju popostrcit, ale nie je to pravda. Preto by som cakala a nerobila iniciativu. Ak to urobis a on na to zareaguje, zase len budes uvazovat ci to nerobi preto aby mal cez teba nejaku pracovnu vyhodu na projekte a vobec ked chlap vidi ze ma zena o neho zaujem, stupne mu to do hlavy a zacne si s nou viac menej koli tomu lebo mu to zlepsuje sebavedomie a necha ju nech ho zboznuje. Cely ten vztah je nastaveny tak ze on z neho iba cerpa sebavedomie namiesto toho aby jej skladal k noham modre z neba.

tinqua
22. máj 2024

Mna osobne intuicia neklame, ked mam pocit, ze ma niekto zaujem obvykle to tak aj je...proste energia je iná. Určite vieš o čom hovorím a pokiaľ on nie je uplny trto, tak to cíti z teba tiež. Akurat okolnosti ake mate no...ten profesny vztah tam miesa karty. Ja som exot a mozno by som sa na rovinu opytala ci dame kavu ak by mal v sebe stipku humoru da sa aj z odmietnutia vykorculovat bez straty hrdosti.

la_dolce_vita
22. máj 2024

Ja by som iniciativna nebola, v pracovnom vztahu duplom nie. Som v tomto staromodna. Ak ma muz zaujem, nech sa posnazi on.

ariannazara
22. máj 2024

@la_dolce_vita presne tak to mam aj ja..a mohol by sa mi páčiť aj neviem ako 🙈

viera
22. máj 2024

Ked chlapovi sa “paci” zena, urobi vsetko preto aby sa k nej dostal alebo aby si k nej nasiel “cesticku”…V podstate si to aj ty uz napisala” muzom som sa pacila a vzdy sa chopili oni iniciativy”…Nechala by som to, nech sa vykristalizuje ak si myslis ze je to “obojstranne”…Ako sa hovori🤣trpezlivost ruze prinasa

marcellka32
22. máj 2024

Nič by som neurobila, chlap má totiž pud, ak ženu chce spoznať urobí aj neviem čo, aj ten ostychavy len mu to možno bude dlhšie trvať ale nakoniec to urobí....
Mne príde volanie na obed také zúfalé, hlavne keď ho ty chces, nech sa snaží on a ver, že keď cítiš niečo tak on to skôr či neskôr povie ...v byvalej práci bola jedna zufalka, ktorá volala kolegu vkuse na obed, lebo ho chcela, on stále išiel, lebo nevedel povedať nie (no pritom ju vôbec nechcel), takže nechaj tak, ono sa to utrasie samo

vilma7
22. máj 2024

Ja by som tiež nevyvijala žiadnu aktivitu, môže mať vzťah atď.
Ak.xaujem z jeho strany bude, určite ťa na ten obed pozvie niekedy aj sám.

muchotrafka298
22. máj 2024

Ja ti sem napisem pribeh mojej byvalej kamaratky, nie sme uz v kontakte. Tiez mavala pracovne stretnutia s dodavatelom, ktory sa jej pacil. Nejaky pocit v nej bol, ze ona sa mu paci tiez. Tak mu napisala na instaci. Odpisal, pisali si dost dlho, aj osobne veci, napriek tomu, ze on mal v tom case frajerku. Po rozchode, co ona zas zistila od neho, lebo jej to napisal, tak ho zacala volat von, na kavu, na obedy/vecere, dost su obidvaja sportovci amaterski, tak sa venovali aj sportom. On sa cca po pol roku k nicomu nemal, tak mu to povedala, ze ona proste ma o neho zaujem a tak. Nastalo trapne ticho, on na nu pozeral ako na blazna, ze ved oni su len kamarati a on iny vztah s nou mat nechce, ako kamaratsky.....jej ostalo trapno, hanba na tri zimy a bolo aj po kamaratstve.
Za mna si myslim, ze ked chlap skutocne chce, tak si najde cestu a da to tej zene najavo. Ze je niekto mily neznamena nic.

naneta258
22. máj 2024

Som zvedavá tiež ako to dopadne 😀

777januska777
22. máj 2024

Podľa mna to urob ako navrhla anjelicek. Akože ja som vyslovene mužov nebalila, ale príležitosti som vytvárala aj ja. Jednoducho som taký človek, ze nemám nejakú potrebu čakať a tváriť sa, že ja záujem nemám. Ja som taka aj normalne v spolocnosti, nemam absolutne problem sa rozpravat s kýmkoľvek a nevadi mi ak rozhovor iniciujem ja. A možno aj vďaka tomu poznám aj viac hanblivejšich mužov. Aj môjmu manzelovi som kedysi otvorila cestu k sebe a dala príležitosť, už na ňom potom bola iniciatíva, ale to postrcenie som urobila ja, lebo on by ma asi nikdy neoslovil, ak by tam nevidel možnosť, keďže bol veľmi hanblivy a neistý k ženám. Takže ja si nemyslím to co baby píšu, že ak by mal záujem sam sa bude snažiť, nemusí a aj to ako pôsobí v profesionálnej sfére, nemusí vytvárať obraz o ňom v súkromnej, tam môže byť hanblivy.

lindus_esterka
22. máj 2024

Ked uz budete debatit tak spomen medzi recou nieco, z coho bude zjavne, ze si slobodna (musis ist do bankomatu- zajtra pride kutil vrtat garnize 🤷). Vravis, ze uz nemas 20, je mozne ze nejak automaticky rata s tym, ze si zadana a nebude nic skusat, hoci by chcel.

mantilka
22. máj 2024

Dnes môže mať chlap aj voľný vzťah, nemusí byť ženatý. Skôr by som na tvojom mieste vyslala signál, že nie si vydatá a nemáš rodinu. Jednoducho podotknúť počas plánovani terminov, že všetko stíhaš lebo ešte nemáš rodinu. Ak ma dotyčný záujem, zbystri pozornosť. Chlap, ktorý má záujem a je manager nepotrebuje ženu, ktorá ho bude baliť. Postupne mu vysielajú signály nemáš rodinu, neskôr mu posunies info že nemáš partnera...a keď po týchto info sám nezačne prejavovať iniciatívu, znamená že je vysoké riziko strapnenia. S tým obedom až po info, že nemáš deti ...ak má záujem, začne ho na obede prejavovať.

h2
22. máj 2024

@lindus_esterka Vydaté nechodia do bankomatu?

lindus_esterka
22. máj 2024

@h2 😂 vydatym to dufam navrta pan manzel

fido69
22. máj 2024

@lindus_esterka Niektorým áno, a niektorým nie ako čítam na konikovi. 😉