Problémy vo vzťahu

dianuska7878
6. feb 2024

Ahojte chcem sa poradit . Mam 4,5 rocny vztah mame spolu 4 mesacnu dcerku . A mam pocit ze robim sluzku svojmu priatelovy.. staram sa o domacnost , o dieta, o neho o vsetko okrem seba. Z nicim mi nepomaha robi na 3 zmeny ked nie je v robote tak spi denne ho necham spat aj 12 hodin. Jedlo mu pripravujem do prace vsetko mu naberem na tanier, spravim mu kavu, vzdy je vsetko upratane. O moju rodinu sa nezaujima vobec , nechodime k mojim rodicom ani len na navsetvu lebo stale ma nejaku vyhovorku vacsinou aj po 12 hodinovom spanku je unaveny. Ja len nechapem ako moze byt niekto unaveny ked spi aj 12 hodin ( cez vikend aj viac) celu matersku mi zoberie ani sa nestihnem pozriet kolko mi piplo na ucet a uz su fuc . Sice si mozem kupit nejake veci ale vycita mi to , alebo si aj on kupi hry na PC v tej istej cene . Nebavi ma uz tento vztah takto ani cas netravime spolu cez vikend sa nam venuje max hodinku. Mate aj vy podobnu skusenost? Ako sa spravat boci takemuto cloveku? Neni vdacni za nic vsetko robim sama ani len na prechadzku neide s nami ani o malu sa nezaujima.

colsami
6. feb 2024

Nie, podobnu skusenost nemam, a ziram ze si takto ochotna zit. To Ti fakt pride toto normalne?

Naberat mu jedlo na tanier, odovzdavat vsetky peniaze, sluzit mu a v jeho ociach si absolutne nezaujimava, ziadna zena jeho zivota.

Aky je jediny dovod ze s nim si? Naco Ti je taky vztah? To su len recnicke otazky. Zena, ak si to sama neuvedomujes ze je to cele chore, tak tu niet rady.

petamich
6. feb 2024

nie nastastie podobnu skusenost nemam a uprimne nechapem, ako moze niekto takto zit

okrem ineho ma zarazilo "sice si mozem kupit nejake veci", to ti naozaj staci nebije ma, nepije, peniaze nosi?

betulinka1
6. feb 2024

@dianuska7878 to ze niektori chlapi nevedia okolo mini dietata je ok. To ze robi na 3 smeny a je KO tiez chapem. Ale to ze ti mina materskú je mimo mojho chápania. V 365 banke mas ucet zadarmo a materskú si posielaj tam.

sense
6. feb 2024

Nemám podobnú skúsenosť, ale prestaň robiť full service, Ako to ze ti vezme tvoje peniaze, ak to robí z tvojho účtu tak mu zruš dispozičné právo, požiadaj výživné na dieta

dianuska7878
autor
6. feb 2024

@colsami no normalne mi to nepride preto sa pytam ci ma niekto takuto skusenost. Minule som mu neprichistila jedlo pred pracou a krical so mnou nebavili sme sa asi 2 dni lebo si to musel pripravit sam. Dnes som nesla do obchodu od malej sa mi nedalo a aj za to som bola zla .

dianuska7878
autor
6. feb 2024

@petamich on takyto nebol , stale cakam ze sa zmeni no uz to vzdavam

dianuska7878
autor
6. feb 2024

@betulinka1 on si ich preposle na svoj ucet , sice kartu mi k tomu dal ale nemam prehlad kolko nam zostalo este na ucte lebo to ma v mobile on

petamich
6. feb 2024

a kedy sa to zmenilo? co sa udialo?
mozno som len skepticka ale nechce sa mi verit, ze chlap co ti pomahal s domacnostou, postaral sa o seba sam, zarabal, sa zrazu zmeni tak, ze si z teba spravi sluzku, o dieta nejavi zaujem a berie ti peniaze 🤷‍♀️

sheila121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dianuska7878
autor
6. feb 2024

@petamich asi ked som otehotnel a prestala chodit do prace ja .. on si mysli ze tym ze ja som doma mam robit vsetko sama .. cele dni som zavreta doma ludi vidim len virtalne lebo nikam nechodime ani do obdchodu neideme . Sem tam ideme spolu na nakup ale aj to bez malej ju musimr dat svokre lebo odmieta ist s malou niekam .

petamich
6. feb 2024

@sheila121 och toto je svata pravda!

majlo1234
6. feb 2024

Nemam taku skusenost. Aky si mala priklad z domu? Mna by ani nenapadlo obsluhovat muza. A ani mu odovzdavat svoje peniaze, respektive matersku. Obsluhujeme sa navzajom. Treba so doma trochu dupnut a postupne zacat robit pre nejo menej a menej, ak rozumny dohovor nestaci

dianuska7878
autor
6. feb 2024

@majlo1234 tak ja som doma takuto vychovu nemala uz v 10 rokoch som sa musela starat sama o seba lebo ma moja matka opustila .. to vsetko jeho mama do dnesneho dna kazdeho obskakuje v rodine a ocakava to aj on odomna . To co videl doma .. prosim vas pekne vsak ma 25 rokov a ja ho budim do prace …

amina_30_
6. feb 2024

Toto nie je normálne aby niekto toľko vyspával a ešte aby si ho aj obskakovať musela... A má náročnú prácu že je taký unavený?

amina_30_
6. feb 2024

@dianuska7878
On si asi zmylil že si jeho žena a nie jeho matka

dianuska7878
autor
6. feb 2024

@amina_30_ nie podla mna nema az tak narocnu pracu . Pracuje ako vozickar

dianuska7878
autor
6. feb 2024

@amina_30_ vyzera to tak no .. takto dalej to uz asi nepojde

medda_beda
6. feb 2024

@dianuska7878 Tak za prvé, môj manžel ako môj priateľ nemal prístup k mojim peniazom.
Takže neviem prečo toto toleruješ.

Pochybujem, že si mu okolo zadku začala skákať až teraz.
Tieto veci kto čo robí v domácnosti majú byť poriešené ešte pred deťmi.
A áno môže byť unavený po 12h spánku pretože čím viac spí tým je viac unavený.

S takým ťuťom si robiť dieťa nebol ten najlepší nápad.Prestaň ho obskakovať.

rorino
6. feb 2024

@dianuska7878 prepáč,ale za čo ti má byť vďačný,keď mu dobrovoľne robíš otrokyne.Skoro mi šekel odpálili,že mu všetko pod nos vopchas a on míňa na PC hry,prosím ťa,zobuď sa🙏

januska12323
6. feb 2024

Povedz, že máš 16 rokov lebo dospelá žena zo seba nemôže dobrovoľne spraviť otroka. Ani slúžka nemôžem nazvať tie majú za prácu plat.

dianuska7878
autor
6. feb 2024

@januska12323 nemam 16 len som naivna

betulinka1
6. feb 2024

@dianuska7878 preco nechodis von medzi ludi, kamosky a tak?

kassandra25
6. feb 2024

@dianuska7878 ked su ti vlastni rodicia a tvoja rodina menej, ako tvoj priatel, ktory sa prezentuje ako sploditel dietata, beruci ti matersku alebo rodinny prispevok, a nestarajuci sa vobec ci o teba, minimalne o domacnost a spolocne dieta, tak ty tahaj rychlo do pi.e! Take ako ty, si na ktore hovno robia decko, ked su neni schopne sa o seba postarat, ani o dieta, ale partnera uznaju za velke dieta, ktoremu plnia jeho zivotne standardy a poziadavky. Si na velke hovno matka, ktora sa nezaobera vlastnym dietatom a zivotom prosperujucim pre neho, seba , nevazi si svojich rodicov a je stastna, ze ma chlapa za absolutne kazdu cenu! Ked pre teba vlastne dieta nic neznamena a vlastni rodicia, ci rodina, by si sa mala hanbit. On sa nemusí, ved ty pracujes pre jeho dobro a potreby a moze sa tebou chvalit, akú oddanú na vsetko pre neho si nasiel, dokonca aj takú, ktorej vlastné dieta a rodicia sú menej ako on sám. Tak nech ti stojí ten muz na piedestáli, kvoli jeho zivotnému štandardu sa ti mozno raz tvoji rodicia postarajú o vase spolocné dieta, lebo ty venujes vlastny celý zivot tomu chlapovi, hoci by si radsej pouzivala vlastný rozum. Musia byt aj také, ako si ty, aby sa takí chlapi ako je on, mali dobre. Lutujem tvojich rodicov , ako musia lutovat svoje vnúča.

monillia
6. feb 2024

@dianuska7878 Ty nie si naivná, ty si hlúpa, prepáč. Toto sa naozaj nestalo zo dňa na deň, že si slúžka. Neverím,že sa to stalo narodením dieťaťa, len možno až teraz ti to prekáža

dianuska7878
autor
6. feb 2024

@kassandra25 akoze halo ty koho ides urazat?! Ja som nikde nenapisala ze sa o svoje dieta nestaram ! Ja sa o svoje dieta staram sama vynahrdzujem jej aj otca aj matku ! Svojej dcere dam prve aj posledne ! Ja zanedbavam samu seba a nie svoju dceru takze si vaz slova !

dianuska7878
autor
6. feb 2024

@monillia ked sme obaja pracovali tak to bolo tak ze kto bol doma ten sa staral od domacnost lenze cez vikend ked sme boli obaja doma tak sme sa starali , upratovali oby davaja … asi mate pravdu ze mi to zacalo prekazat az teraz kedze sa staram plus aj o babatko ale to ze mu robim sluzku prislo az teraz …

katkati
6. feb 2024

Novodobé otrokarstvo. To sa nedá pochopiť, ako mu mozes toto všetko tolerovať. Vobec da nemáš rada alebo sa bojíš sa zostať sama s dieťaťom? Prečo nechodíš k svojim rodičom bez neho. Rodičia vedia, že si psychicky tyrana?

karolinakr
6. feb 2024

Z akeho dôvodu ti berie matersku, ked robi 12ky? To asi malo nezarobi, ak robi nadčasy, alebo nočne, tak pod 1000 nema.Načo mu je tvoja materska? A ked vyberaš kartou z bankomatu, tam nevidiš zostatok?
Ty nie si jeho otrokyňa, ale väzeň. Ked už sa tak kralovsky oňho staráš, mal by sa finančne on o teba starat a peniaze ti prihodit k materskej,a častovat si ťa ako princeznu, nie ešte teba buzerovat za miňanie

Dalšia vec, poznam tetku, ktora 48r.synovi perie trenky, vstava rano 5.30 chysta raňajky, naklada obedy do taniera, pomaly zadok vytiera..Hned som si spomenula na ňu, ako si tu hovorila..Ak s tym neprestaneš, skončiš ako ona, na dochodku vstavat rano o 5.00 kvôli neschopnemu synovi.
Trochu si utrieď v hlave, čo už hraniči so zneuživanim
A kedy maš čas na seba?

dianuska7878
autor
6. feb 2024

@betulinka1 nedavno sme sa prestahovali do zapadakova … malicka dedinka kde nikoho nepoznam ledva tu zije 10 ludi 😃 a aj ked som bola vonku tak vsade pusteni psy bez majitelov .. akoze neviem co by som sama s malou v kociku mohla spravit jeby ma napadne nejaky pes

letfenixa
6. feb 2024

@dianuska7878 tak ako kricis na kassandru, dokážeš sa ohradit aj spolubyvajucemu či len sklopis oči a uši, keď sa ti niečo nepáči?