Problém so vzťahom

klaudiz24
2. feb 2024

Ahojte. Nie je mi o tom prijemne písať, nakoľko viem ze väčšina z vás ma veľmi rýchlo odsúdi, ale skúste má trošku chápať prosím, nemam sa o tom s kym rozpravat a bude to trosku dlhšie. Mam 20 rokov. S mojim ešte 22 rocnym expriatelom som sa rozišla pred tromi mesiacmi. Bola som s ním rok a pol a vzťah bol super, skoro nikdy sme sa nehadali, mali sme sa spolu dobre. No asi po roku a mesiaci vztahu som bola pred maturitou tak vtedy som bola taka divná kvôli stresom, plus do toho všetkého sa moji rodicia začali hádať o ich vzťahu a moja psychika sa zhoršovala až som bola navonok taka menej prítomná, ale tvrdila som ze po maturite bude všetko ako bolo predtým. Neskôr po maturite som mala mesiac pauzu tak sa to celkom napravílo no a hľadala som si na letné prázdniny robotu ktorú som si nakoniec aj nasla. No problém nastal, keď som tam spoznala jedného môjho vedúceho ktorý má 29 rokov. Spočiatku som neriešila nič no časom mi prišiel sympatický a videla som v ňom niečo v com ma priateľ nenaplnal, ale  on áno. Snažila som sa potláčať tieto pocity lebo predsa som si uvedomovala ze vám vážny vzťah a nemá význam takéto prkotiny riešiť. Nakoniec som bohužiaľ pocitom podľahla a nevedela som naňho prestať myslieť. Ešte tým ze sme ako partia z roboty chodili von tak sme sa len viac zblizili a mne môj vtedy priateľ začal kvôli tomu vadiť aj keď mi nič zlé nerobil. Áno mala som z toho zlý pocit ale nevedela som co robit. Aby som to v rýchlosti vysvetlila, začala som si s ním písať, môj priateľ to zistil a nepáčilo sa mu to samozrejme. Už ma začal aj kontrolovať a chcel moje hesla od Facebooku a takých veci tak ich aj dostal a nečudujem sa mu nakoľko mi nedoveroval. Ale ja som stále nasla spôsob ako si s ním písať a prešlo to na to ze sme zistili ze sa obidvaja sebe páčime. Došlo k tomu ze raz v bare sme si dali pusu a všetko sa prevalilo medzi nami na povrch, naše pocity. A ja som bola tak zmätená zo všetkého a poblaznena ze som bola pevne rozhodnutá ze je lepší ako môj vtedy priateľ a nakoniec som mu to aj povedala co sa deje. Rozchod bol veľmi náhly, ani som sa z toho nestihla dostať a už bol preč. Vtedy som to brala kus ako výhru lebo som sa konečne nemusela báť ze ma nachyta pri niečom. Plakala som ved akoby nie bolo mi to hrozne ľúto no asi som si dostatočne neuvedomovala co sa stalo. A keďže som bola príliš rychla na všetko, tak takisto rýchlo som sa dala dokopy aj s týmto novým.. samozrejme neboli dôvody rozchodu len kvôli druhému chlapovi, bolo tam aj to ze keď pil nemal dno a vždy mi nadával keď bol mimo, vždy som vedela ze keď sa ide piť dopadne to tak ze sa o neho budem musieť starať, keď sme vonku a niekoho som uvidela a trošku zhukla tak mu to vadilo alebo si nevedel urobiť z veci takú srandu ako ja niekedy, takisto to v posteli uplne neslo tak som myslela ze je aj cas skusit mozno nieco nové a kvoli vsetkemu som mu uz nevedela ani povedat ze ho lubim. A tento druhy to mal všetko tak som sa rozhodla takto. Na začiatku vzťahu s ním bolo všetko fajn. Teraz sme spolu tretí mesiac. Problémy ale vyšli na povrch. Áno je strašne milý a neskutočne citlivý muž a problém je ze ho naozaj ľúbim. Ale po novom roku sa často hádame za úplne blbosti a on je taka povaha ze sa uráža za veci za ktoré by sa normálny človek neurazil a ja na to niesom zvyknutá nakoľko takéto problémy som nikdy v minulom vzťahu nemusela riešiť a presne kvôli tomuto som začala myslieť na byvaleho ako sme žili bezstarostne. Strasne som pochybila a toto som terajsiemu priateľovi aj povedala a keďže on ma pomaly 30 a chcel by čoskoro rodinu on nemôže už behať zo vzťahu do vzťahu, on si chce nájsť stálu ženu. Ja som tou aj chcela byť ale kvôli tým hádkam a aj jeho povahe som sa musela trosku nad vecami pozastaviť. Co je úplne super tak spolu sme ale prestali fajcit a začali chodiť do fitka co je super a nechcem to len tak zahodiť. Lenže netuším co mam robiť. Aby ste ešte chápali. Môjmu bývalému som raz dala druhu šancu lebo si tiež vybral niekoho iného ako som bola ja a on ma nechal čakať zablokovanu všade až 3 roky, bola som síce mladšia ale aj tak. Teraz nič iné nerobím len nad týmto rozmýšľam, pozerám sa na staré videa a fotky a vidím ako nám bolo dobre. Mala by som ísť domov si to cele premyslieť. Ale zároveň by som sa chcela stretnúť s mojim bývalým, chcela by som ho vidieť ako je na tom a tak. Možno zistiť ci tam nejaké city ešte ostali a ci by to malo význam skúsiť znovu alebo nie a ak hej ci by mi bol schopný aj on dat druhu šancu. Chcem to mat skončené už konečne. Nechcem nikoho tahat za nos a najviac ma mrzí to ze kvôli mojim unáhlené rozhodnutiam kvôli mne trpia dvaja ktorí si to nezaslúžia a ja tiez...

azzflo
2. feb 2024

Moja zlata, si mladucka, nehadz sa na krk prvemu chlapovi, ktory prejavi zaujem. Trava je vzdy zelensia na opacnej strane. Venuj sa sebe a bud samostatna, ak terajsi priatel chce dieta a ty nie, v ziadnom pripade si ho nerob!! Obzvlast nie v tak kratkom vztahu, kde sa uz po 3 mesiacoch hadate o blbostiach.
Je ok rozist sa a je ok byt sama. Nebud vo vztahu len preto, aby si nebola sama, ked ten vztah stoji za prd. Pitie, hadky, kontrolovanie, blba povaha, to nie su veci, ktore by si mala riesit s partnermi do zivota.
Ja na tvojom mieste by som sa rozisla aj s terajsim frajerom, chcete od zivota momentalne nieco ine a neviete spolu fungovat ani na zaciatku vztahu. A na oboch zabudni, zablokuj, ignoruj. Pracuj na sebe a spravneho partnera si najdes casom

dzarika
2. feb 2024

@klaudiz24 no ty musis byt strasne mimo dievca, ked toto pises 🤣🤣 najskor ti bolo.s nim.dobre zrazu potom uz nebolo a nakoniec by si ho znovu chcela 🤣 dufam ze ti on uz druhu sancu neda alebo vlastne uz 3 ci kolkatu 🤣 neviem o co ti v tom vztahu islo z tym "30" rocnym ale asi si domyslim 🤣 ked ta to.prestalo bavit po 3 m.....

zuzanazu85
2. feb 2024

Daj si na chvíľu pauzu od vzťahov a možno sa venuj viac práci, škole,sebe. Ublížila si všetkým,aj sebe a ako sa povie,,keď nevieš čo chceš,tak to nerieš" 😉.

vanilkovazmrzka
2. feb 2024

Poviem ti to takto. Zabudni na byvaleho, rozid sa s tymto. Ani jeden nie je pre teba, a v mori je vela ryb. Este si mlada, nespravila si nic zle. Je normalne, ze clovek netrafi na prvu toho spravneho zivotneho partnera. Takze skonci co treba, sprav hrubu ciaru za minulostou a najdes niekoho noveho, s kym ti bude fajn. Mozno zas len na nejake obdobie a mozno navzdy.

reanda
2. feb 2024

prosim ta, nic si nerob z tych blbych reci hore 🙂 .. nikomu si neublizila, si mlada, vztahmi sa ucis, je uplne normalne hladat si vhodneho partnera a ked zistis, ze ti niekto nevyhovuje, tak sa nim rozist..
za mna - nevracaj sa k prvemu partnerovi, bolo ti s nim sice v niecom lepsie, ako teraz s druhym, ale nebolo to stopercent.. potrebujes niekoho este ineho, neboj sa, najde sa 🙂 .. tiez by som ti radila zostat nejaku dobu sama, bez partnera a uvidis..

bloger
2. feb 2024

Súhlasím s tým, že by si si mala dať pauzu. Venuj sa sebe, škole, práci. To čo sa stalo už nezmeníš. Neskôr časom tak dozreješ a ujasníš si to v sebe. Aj takéto veci život prináša. Si ešte mladá a verím, že raz tú pravú lásku nájdeš. Väčšinou to tak býva ked človek prestane hľadať.

20erika07
2. feb 2024

Začni žiť pre seba 😊 s tymto sa rozid a byvaleho nekontaktuj. Potom uvidíš ten bezstarostný život 😊

januska12323
2. feb 2024

Stratila som sa s kým si teraz a komu si to dávala šance predtým. Nechaj chlapov teraz na pokoji, nájdi si kamarátky, kamarátov, nemusíš mať za každú cenu frajera len preto, že sa ti páči. Vnímaj dobré aj zlé vlastnosti a keď ti nevyhovuje tak sa s ním rozíď.

cacianka
2. feb 2024

dievča zlaté neblázni. ten prvý - alkoholik, to sa chceš k takémuto vrátiť ?! no ani za svet, zase chceš riešiť ožratého chlapa, ?! , nemožného v posteli a hučáka ? halooo, nezrelý a vadný jedinec to je.
ten súčasný - asi tiež nie je žiadne terno, ste spolu krátko, ešte by ste mali mať motýliky v brušku, ružové okuliare, valentína každý deň, a nie riešiť hádky. je to vadný kus.
takže úplne súhlas s babami - nauč sa byť sama, na chlapov a najmä týchto dvoch určite sa vykašli, rieš svoju prácu, voľný čas, záľuby, koníčky, kamarátky, kamarátov, možno sa vzdelávaj, a keď príde ten správny čas, príde ti do cesty, normálny zrelý chlap, takže sa neupínaj na tychto chlapov - to sú vadné kusy, pre teba určite.

jaskolka
2. feb 2024

@klaudiz24 z toho co píšeš, mi vychádza, ze najlepšie by bolo keby sa rozides aj y týmto a dáš si chvíľu pauzu. Aby si zistila,co vlastne chceš, kam chceš smerovať, a co chces od života.
Lebo ty "skaces" zo vzťahu do vzťahu a všade zistíš, ze niečo nie je také, ako by si si predstavovala.
Si mladučká, nič nezmeskas, tak skus najorv "žiť sama so sebou" až potom s niekym

domkakvet
2. feb 2024

@klaudiz24 urcite sa s nim rozid a vo vztahoch si daj pauzu.

domi2425
2. feb 2024

@klaudiz24 na prveho byvaleho kasli, s alkoholikom naozaj byt nechces a keby ste sa tak lubili a bolo vam dobre tak on nevymeni teba a ty jeho.. to je normalne ze toto prezivas teraz lebo si rychlo skocila do noveho vztahu

ale s tym co si teraz sa nemusis hned rozchadzat, skus ho pochopit.. preco sa uraza ? pises ze je citlivy a mily, nerobi ti zle, nechlasta, zacal s tebou cvicit a zbavili ste sa spolu nejakeho zlozvyku, ved to je za taku chvilu dost obdivuhodne.. potrebujete si na seba zvyknut, na to ako komunikovat pretoze kazdemu ublizuje nieco ine, to co tebe pride ako normalna vec jeho moze zranit, preto sa treba vela vela rozpravat.. my sme si takto s partnerom k sebe hladali dlhsie cestu, ale o to krajsie to je teraz lebo v ziadnom vztahu som nezazila tolko lasky a respektu, ked sa urazi “ako male decko” tak rozmyslaj nad tym ze preco asi, co sa mu muselo niekedy stat ze teraz reaguje takto.. pochopenie potrebuje kazdy, ci ma 2 roky, ci 15 alebo 30 ale ak ti na nom zalezi a mas ho uprimne rada, nie su tam nejake red flags🤣tak na tom vztahu pracuj, pretoze na kazdom jednom treba pracovat to si uvedom, pokial na to nie si pripravena tak zo vztahu odid a bud sama tak ako ti radia vyssie

slavka1988
2. feb 2024

@klaudiz24 si mladá a bezdetna,máš nárok robiť chyby a skúšať čo ti v živote vyhovuje ale ak Ti niekto nevyhovuje a máš z toho zle pocity vyrieš to rozchodom a zbytočne nič nepredlžuj .Zivot je veľmi krátky a naozaj veľmi veľmi dobre spoznaj muža predtým ako si zalozis rodinu 🙂 lebo niektoré chyby v živote už človek nevrati ,preto ži,ale uvažuj srdcom ale aj rozumom 🙂

patricia255
5. feb 2024

@klaudiz24 nie si ani prvá ani posledná čo podviedla frajera, lebo tu bol zrazu niekto nový, zaujímavý a priniesol ti niečo čo ti chýbalo.
Mal presne tych 20% čo chýbalo tvojmu 1 a pol ročnému frajerovi... ALE zistila si že 20% je menej ako 80%

Teraz si to vyčítaš lebo ten nový po par mesiacoch už nie je taký nový a zaujímavý a nelietaju ti z neho motýle v bruchu...

Možno si ozaj prišla o dobrého priateľa pre svoju pobláznenost, ale ty ani nevieš či by ti ex chcel dať ešte šancu po tom ako si ho vymenila

Ale neostavaj s týmto, pri ktorom váhas po par mesiacoch, bude to s ním iba horšie a namahavejsie