Problém so susedmi

14. máj 2024

Ahojte dá sa nejako riešiť problém so susedmi,že často cez víkendy užívajú alkohol a potom sa medzi sebou bijú a sú agresívni a volajú jeden na druhého políciu?? Nejde ani o to aby odišli keďže byt je ich ale skôr o to ako to riešiť ako nejakú výstrahu či cez obec alebo ako?? Alebo sa máme všetci majitelia nejako spojiť a riešiť to nejako? Ja viem že je to ich byt môžu si robiť čo chcú a po 22 volať políciu ak rušia kľud ale nemáte nejaký typ čo robiť a tak? Neriešili ste to niektorá? sťahovať sa nechceme byt máme kúpený krátko neviem možno to príliš prežívam alebo naozaj sa tam obávam a mám strach tam byť. Ďakujem

amarilka26
14. máj 2024

Mame to vo vchode, nastastie byvame dalej od nich, ale susedia co su pri nich to riesili niekolko krat a nepomohlo nic. Dokonca aj nedavno bol pravnik v telke a rozpraval o tomto, zial, nie je sanca na uspech. Da sa sudit a sud moze nakoniec aj prikazat aby sa vystahovali, ale je to beh na dlhu trat. Ako som uz vela krat komentovala, chce to "bezkrkeho" kamarata a aby im slusne vysvetlil ako sa vec ma. Vdaka bohu mam vysokeho a dobre stavaneho muza, takze v minulosti nemal problem vyletiet na susedov a porobit poriadky.

kvetka404
14. máj 2024

Asi rok v byte podomnou bývala rodinka jak vyšitá. Stará začínala kričať a hádať sa okolo 21:00 a kontinuálne išla do 3-4 ráno. Prvý krát, keď som volala mestskú políciu, to bolo divné, po pár mesiacoch som sa len predstavila menom a adresou a povedala, že tá krava podomnou zas hučí...sto pokút, brania do cpz, na psychiatriu, sociálka...dostala som sa do fázy, keď som 22:01 volala na políciu, žiadna tolerancia. Neboj sa toho hlavne ak je to opakovane, lebo to neprejde.

autor
14. máj 2024

@amarilka26 ja to ani nechcem riešiť nejako súdne alebo aby odišli oni keď sú triezvi sú normálni iba keď si vypijú tak je to katastrofa bitky,krik,agresivita takže neviem čo s tým dokonca viem že jedna osoba má doporučenu abstinenciu od lekára lebo ma nejaké záchvaty agresivity keď sa veľa opije

autor
14. máj 2024

@kvetka404 a pomohlo vám to?

amarilka26
14. máj 2024

Za triezva ich upozornit ale razne. Pripadne ak mate pocit ze to nepomoze, tak volat policiu a vzdy ked robia hluk.

kvetka404
14. máj 2024

V podstate áno. Deň- dva bolo ticho. Buď dostala pokutu, alebo ju nechali tak, ale v závere, raz prišla delegácia, ktorá ju zobrala na psychiatriu, decko zobrala sociálka a ten jej rumun sa niekam odsťahoval. Ale keď máš kričanie každú noc, aj tej jeden-dva dni pokojného spánku sa zídu. Ja som ešte vtedy riešila vylúčenie z nájmu, ale vlastníkom bytu bol jeden známy hudobník, s ktorým som sa cez sociálne siete nevedela spojiť- neprečítal si správy. Všetky moje volania na rušenie nočného kľudu prispeli k jej hospitalizácii, nakoľko o tom bol záznam. Vtedy som bola sama, bez muža, bála som sa aj ja veľakrát, či ma nepríde za to zachlomaždiť. Nikdy sa neboj zavolať na mestskú po 22:00 že rušia nkčný kľud, aj keď jej len dohovoria, je o tom záznam a ten sa dá ďaleǰ použiť.

cacianka
14. máj 2024

@kvetka404 my sme susedy ? 🙉 Aj pod nami takto.
Keď ju chytil rapel, tak zriedka dverami, inokedy oknom , v kuse aj hodinu a vrešťala.. raz trhala surové kura a vyhadzoval kusy mäsa cez okno.
Často sa valala na rohozke pred jej bytom polonahá.
Raz podpálili matrac z gauča, molitan, ženy nechcite zažiť ten smrad, celé dni , potom ho vyhodili cez okno a smrdel mesiac pod oknami....
Pravidelne aj do 2.30 "dyvallo". Raz sa muž dohodol so susedom, toho jej ozrateho frajera schmatli pri vchode, autom odviezli na poľnú cestu kus za mesto, topánky mu zahodili do buriny žihľavy riadne ďaleko.
O hodinu bol späť 🙈🤦🤬, policajti ho doviezli, že chudatko ...
Pravidelne rzp, polícia.

autor
14. máj 2024

@cacianka tak teda vidím baby že nie sme jediní...u nás to chvalabohu ešte nie je také pravidelné oni dokonca cez týždeň normálne pracujú ale tie víkendy sú katastrofa niekedy....ale budem to riešiť tak asi lebo inak ako volať stále políciu to nevidím a aspoň sa budem cítiť bezpečnejšie keď viem že tam prídu

animus
15. máj 2024

Máme to isté, nepomohlo nič. Presťahovali sme si spálňu takže už v noci nič nepočujeme a len čakáme kedy sa pozabijaju a bude kľud. Vždy, keď sme mali snahu to riešiť tak sa ešte púšťali do nás. Príklad, suseda kričí o pomoc, buchot, treskot, opitý syn ju skrti. Bezis tam pomôcť jej a si za korunovanu p***, vraj načo sa starám.

autor
15. máj 2024

@animus bože no u nás je to tiež tak akurát oni keď sa všetci opijú tak to je strašné niečo ja sa ich už doslova bojím a len čakám kedy zas čo príde a hlavne tie víkendy sú hrozné

autor
15. máj 2024

@animus bývame tam chvíľu iba tak sa s tým neviem zmieriť a neviem čo robiť keď byt nechceme predávať ale už prestávam mať na to silu naozaj

animus
15. máj 2024

My tu bývame dva roky. Prvý rok som to tiež tak brala že som sa bála, keď bol krik a buchot až mi tlko srdce ako splasene. Potom som zistila co sú susedia zač. Syn nezamestnaný alkoholik, matka (žiaľ učiteľka v MŠ), ktorá už z auta vystupuje s plechovkou v ruke. Teraz už len mavnem rukou a idem ďalej. Keď sú dni ako veľká noc a podobne, keď už vieme že to si alkohol priam pýta ideme na dovolenku 😂

autor
15. máj 2024

@animus my máme cez týždeň ako tak kľud väčšinou sa nič nedeje (klop,klop) ale tie víkendy sú také že som ako má ihlách kedy budem počuť krik 😏 ale už vieme že keď ich vidíme opitých cez deň že bude večer asi bordel tak berieme veci a ideme k našim na návštevu 😁😁 aj keď je to smutné "utekať" z vlastného bytu ale pre náš pokoj je to ideálne

hara_vara
17. máj 2024

neustále volať políciu
pomôže toe👍