Problém mať vzťah

borny11
22. okt 2023

Ahojte, aj vam sa deje to ze po tom ako zacnete byt do niekoho zalubeny, tak sa stanete majetnicki a zrazu uz nie ste taki pohodovi ako ste boli predtym ? Mrzi ma to, ze dojde vo mne k takej zmene ale ked niekoho mam naozaj rada chcem ho celeho pre seba . A po 30tke mam pocit ze predchadzajuce zle skusenosti mi navyse este vytvaraju flashbacky takze majetnicka so sklonom nedoverovat skrz minule vztahy. V poslednom vztahu som vysvetlovala, ze potrebujem viac casu aby som zacala doverovat ale nakoniec mam pocit ze je zbytocne ze som nieco vobec vysvetlovala preco som aka som. Nevravim ze som isla do velkych detailov (kopu veci o mne ten clovek nevie este) ale chcela som aby sa necitil zle skrz toho ze ja neviem vstupit do ziadneho vztahu uplne cisto, bez obav ked uz zacinam nieco citit. Skratka sa bojim ze mi ten clovek ublizi (aj ked nemozem povedat ze sa bojim daneho cloveka, skor sa bojim samej seba, ze uz to nedam a zas prejde dalsich x rokov aby som sa spamatavala).A ak dany clovek mi poskytne bezpecie fyzycke & emocne - v tomto momente akoby dany clovek ukaze ze mu mozem verit a vo mne sa stane akoby prebudenie a tym ze citim tolke "bezpecie" tak chcem to cele len pre seba . Ach boze. Mozno sa najde niekto kto to pochopi a bude vediet dat radu / vlastnu skusenost

zuza265
22. okt 2023

Podla mna toto pride az ked odpustis aj sebe aj expartnerom a sucasne si vyriesis kdeco v sebe. Niekto detstvo, niekto vztahy, niekto nejaku udalost… skusila by som to mozno nejakou terapiou, nejakym odbornikom - kedze si uvedomujes, ze takyto problem mas

borny11
autor
22. okt 2023

@zuza265 Dakujem za odpoved. Myslim si ze viacmenej som expartnerom odpustila (asi to neni 100 % odpustenie) ale neni vo mne zast alebo nieco zeby som im chcela zle, skor sklamanie. Akosi mam pocit ze nemam dobry odhad na ludi a moje povodne vztahy vydrzali len preto, lebo som ustupovala vo vela veciach a tym padom zo mna benefitovali. Takto ked poviem ako veci chce / alebo vyjadrim emocie, nespokojnost - ide to dole z kopca. Pritom ja chcem veci vyriesit, nie ich uzavriet. :/

lonely66
22. okt 2023

@borny11 zmeníš sa až vtedy, keď stretneš niekoho, kto ťa bude skutočne úprimne a nadovšetko milovať. vtedy zistíš, že odrazu nepotrebuješ nedôverovať a že si úplne v pohode.

borny11
autor
22. okt 2023

@lonely66 Urcite - toto som si aj ja pomyslela najma pri poslednom vztahu, citila som sa tak stastna (aj ked som sa tomu pocitu podvedome branila, lebo viem ako veci koncia). A tak som bola rezervovana miestami az nakoniec ked som sa zacala otvarat - tak sa on zacal stahovat . No a nato doslo to ze som zacala byt majetnicka, pytat sa preco sa neozyva, a ci sa nieco stalo. Mam pocit ze chlapy sa chcu najma zabavat a ak zacne byt nieco vaznejsie tak ustup od nich. Ja by som to aj s nim dalej riesila, ale napisal mi jasne, neciti sa na vztah so mnou. A odvtedy som mu uz nenapisala,lebo ak by sa nieco zmenilo ocakavam, ze by sa ozval. Ale k tomu nedoslo...

lonely66
22. okt 2023

@borny11 byť šťastná v úvode vzťahu je normálne. potom príde mierne vytriezvenie a ak tomu človeku nedôveruješ, lebo ti nedáva maximálne najavo, že si tá naj, tak to začne ísť dolu vodou.
odporúčam do ďalšieho vzťahu vstúpiť s ľahkosťou. nebrať ho vážne, baviť sa, smiať sa, zabávať, tešiť sa na spoločné chvíle. a uvidíš, čo to urobí. a neriešiť hlúposti. vôbec. myslím hlúposti. ak natrafíš na cvoka, ktorý ťa podvedie pri prvej vŕbe, tak jasné, že sa nebudeš smiať a zabávať 🙂 ale ak to bude dobrý a správny chlap, ukáž mu, ako si pozitívne naladená a spokojná. a uvidíš, že to zmení teba, aj prístup opačného pohlavia k tebe 🙂

zuza265
22. okt 2023

@borny11 ja som sa skor snazila nacrtnut, ze kde vsade to moze byt🙏🏼♥️ mozno si to sama neuvedomujes kde az ta nedovera prameni a preco si mozno mala partnerov akych si mala - co nie je nic zle🙌🏼🤗 je to podla mna o praci samej na sebe

hankab
22. okt 2023

@borny11 co znamena, ze daneho chlapa chces mat len a len pre seba? Lebo ja si pod tymto vyrazom predstavujem, ze hystercis a kontrolujes ho vsade, kde sa pohne, zakazujes mu mat vlastny program a hobby, stretavat sa s hocikym inym mimo teba. Ak je to tak, tak su to manipulativne metody, a nemaju s nedoverou nic spolocne.

domkakvet
22. okt 2023

@borny11 ked ides s niekym do vztahu, tak preto ze okrem ineho aj veris, ze je to ten pravy, cize mu musis verit vo vsetkom, ale ratat musis so vsetkym, bud to vynde, alebo nie.

darinks01
23. okt 2023

Možno by bolo dobré prípadne aj psychológa vyhľadať, urobila som to rovnako, lebo po jednom vzťahu som mala problém vôbec s niekým nadviazať kontakt. Mala som problém veriť, za všetkým som niečo hľadala, no nič dobré a psychologička mi pomohlo pozrieť sa na to z iného uhla.

rorino
23. okt 2023

@borny11 keď ideš do vzťahu s tým,že sa skončí,tak sa nečuduj že sa skončí,veď sa deje len to čo máš v podvedomi

topgabo
23. okt 2023

Prinutit noveho partnera aby platil za tvoje zle skusenosti z minulosti = ziadna buducnost.

storm2
5. feb 2024

@borny11 ahoj skús si pozrieť tieto knihy možno sa v nich nájdeš https://www.martinus.sk/337859-zavisle-vztahy/k... a túto https://www.martinus.sk/169193-obet-kat-a-zachr...