Prístup "svokrovcov"

29. júl 2024

Som rozvedená,aj muž.On ma chlapca,ja dcéru a 3tiu dcéru 4 ročnú spoločnú.Svokrovci k nám chodia často, aj každý deň,lebo dom a že v byte sa nudí.Hneva ma,alebo trápi?samozrejme moja dcéra je mu nič,ale spoločnej keď sa hrajú dievčatá spolu na dvore,dá sladkosť,chvilu sa jej povenuje a moja stojí úplne bokom odstrcena,jej nedá ani to blbé lízatko,veľakrát jej ani neodzdravi.Svokra chodí menej,n donesie,zablahozela k sviatkom aj nevlastnej,tá je taká empatickejsia.Viem,naložíte mi,že som si nemala brat ďalšieho muža,nemala mať ďalšie dieta,viem aké ste tu väčšina.Muz nerobí žiadne rozdiely,kupuje im spoločne narovnako či už oblecko alebo hračky,čo treba.Vaham či mu to hovoriť,či nevyletí na vlastného otca a spustim tak lavínu v rodine.A či naopak nahnevá sa na mňa,že rozoberám nezmysli.Viem,že to tak je vo veľa rodinách,že svokrovci preferujú aj medzi vlastnými iba jedno vnúča,a ja nie som na to zvyknutá,moja rodina a rodičia ľúbia a daju všetky rovnako,či vlastne či nevlastné

deti95060810
29. júl 2024

mala by som pripravenú sladkosť aj pre tú moju ... a rýchlo jej ju dala.
za mňa dosť blbé od neho .

tanyan
29. júl 2024

Normálne sa opýtaj svojho muža, že čo si on o tom myslí. Keď mu povieš, že svokra sa správa k deťom bez rozdielu a svokor robí rozdiely, tak nech sa tvoj muž vyjadrí čo je podľa neho ok a aj to rieši so svojimi rodičmi. Ono keď ešte aj to dieťa cíti rozdiel v správaní svokra a svokry, tak to musí byť preň mätúce.

liz_lemon
29. júl 2024

napisala si to ako hotentot, az ku koncu je jasne, ze na zaciatku pises o svokrovi

sissy27
29. júl 2024

ja by som sa svokra normálne spýtala, či má nejaký problém s dcérou, lebo teda manžel ju berie ako svoju, svokra sa k nej správa tiež normálne, len uňho vidíš, že ju ignoruje. Že ťa to mrzí a nie je to správne, lebo rodinu tvoríte so všetkými troma deťmi. Možno sa uvedomí a možno nie...
Mali sme v rodine takú pani - z troch vnučiek bola len jedna, pretože s matkou prvej sa synáčik rozviedol, druhú len vyženil a teda tretia bola konečne pokrvná. Mimochodom, bola jediná z celej širokej rodiny, kto to takto bral a všetci si o nej mysleli svoje, aj tie tri vnučky, ktoré spolu vychádzajú úplne v pohode.
@deti95060810 toto je podľa mňa najhoršie riešenie - ešte zvýrazniť to, že ju svokor odstrkuje. A navyše nijako to nerieši problém so svokrovým správaním.

7miriam77
29. júl 2024

Chúďa dieťa, svokor je teda ozaj necitlivý . Ja som dosť otvorený človek a isto by som toto riešila, štvalo by ma to.

deti95060810
29. júl 2024

@sissy27 tak ja len takto...pretože dohovárať svokrovi je o ničom - on vie prečo to tak robí ....

autor
29. júl 2024

@7miriam77 je dosť komplikovaná povaha aj prchky, preto by som nerada išla s ním do konfliktu a otázne je,či to on pochopí,stará škola,skostnatené nazory. Nie je nadšený,že syn si našiel druhú ženu s deťmi a keď som otehotnela to bolo veľmi ťažké s nimi.Raz sa ma muž zastal pred nimi kvôli prkotine a pol rodiny z ich strany sa s ním prestalo baviť.

autor
29. júl 2024

@deti95060810 tak trochu si to vystihla. No tiež nechcem ísť cestou,že ja jej dám. To zas tá najmenšia ako bude vnímať,že od mamy sestra dostala..ako im to vysvetliť,ty máš od dedka a odo mňa teda nedostaneš a ty druhá,keď si nedostala od uja,mama ti kúpi?

vyrovnanaosoba
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pribinak
29. júl 2024

Ja by som nenechala takto trápiť svoje dieťa a bolo by mi úplne jedno či sa nejaký starý dedo urazí alwbo nie

Buď nech donesie obom, alwbo nech ani nechodí
Nech mi donesie potom účet a ja mu posraty keksik a bublifuk preplatím, ale nech prinesie obom

Sa čudujem že toto tolerujes

Nie je povinný nič nosiť tvojej dcére, ale ty nie si povinná tolerovať toto ponozivanie dieťaťa

7miriam77
29. júl 2024

Bolo by mi to jedno, keby niekto blížil mojej dcérke, postavím sa za ňu a hotovo

deti95060810
29. júl 2024

autorka, ešte raz napíšem že ja by som to riešila takto... dohovárať svokrovi nemá význam a bolo by mi nesmierne ľúto mojeho dieťaťa...
a keby si im to všetkým nejako rozdelila, dala na tanierik a nech to majú akože spoločné

cimage
29. júl 2024

Povedat narovinu svokrovi, ty, alebo muz, lebo ocividne si to neuvedomuje, ze ublizuje dietatu. Dieta za to nemoze. Bud donesie obom, alebo ani jednej, ak sa mu nepaci, tak ani nemusi chodit.

benit
29. júl 2024

Nechapem, co sa hnevaju, ze rozvedenu s dietatom. Ved ich syn mal tiez pred tebou zenu a dieta.
Urcire ti to je luto, ale zbytocne budes vyvolavat spory. Vymysli si spolocnu aktivitu pre starsiu, aby mladsia neziarlila, tak nenapadne aj jej dat nejaku maskrtu malu. Svokra nezmenis a narobis zlu krv u vas doma.

ahhola
29. júl 2024

No a tvoja prva dcera to ma ako s bio dedkom, ma o nu zaujem? Zase ked dedo to prezenie pozornostou k cudzej, tvojej prvej, vasa moze ziarlit. Asi je tazko nastavit nejaky cit pre mieru, aj ked ignoracia tvojej je samozrejme Zle. 🤔🌸

la_dolce_vita
29. júl 2024

Boze, to je ale necitlivy grobian! Ved je to dieta, ako sa citi... ☹. Tazko radit, ak jemu to nedochadza. Bud by som sa odhodlala a priamo ho poziadala, nech nic nenosi, ked empatia mu nic nehovori alebo potom muz alebo svokra nech skusia mu to vysvetlit?

minenkak
29. júl 2024

Normálne by som povedala a nech sa hnevá koľko chce, prečo ti záleží ako sa bude cítiť on a nie ako sa cítia a ako to vychováva tvoje deti.V prvom rade si ty rodič,čo má chrániť a viesť svoje deti,to , že svokor je prchka povaha ,je len a len jeho vec, nie tvoja,ak sa chcú hnevať,nech sa hnevajú aj celá rodina.Moj foter je tiež taký a mne je absolútne jedno ,ak sa to týka mňa a mojej rodiny, ako sa naserie,som mu raz povedala, keď rýpal nech prestane lebo nemusíme sa vôbec stretávať,vie ,že ja som v tomto neoblomná a prestal,to ,že to jeho bolelo, keď si hrýzol do jazyka absolútne nie je môj problém

mili2016
29. júl 2024

Ja na tvojom mieste by som rovno povedala buď doneste obom alebo ani jednej . Nech sa naseru koľko chcú. Tvoja dcéra už patrí do ich rodiny či chcú alebo nie

simca06022011
29. júl 2024

porozpravala by som sa s muzom, nech mu skusi citlivo dohovorit. Pripadne by som zrusila toto nezmyselne nosenie darcekov a sladkosti, aj tak to nie je na nic dobre :D
A neriesila. Je to proste tak, najdu sa ludia co budu robit rozdiely aj cely zivot a ako pises, vadit sa kvoli tomu nema zmysel...

autor
29. júl 2024

@ahhola dedko zo strany ex už nežije,ani ho nepoznala.Moj otec je super,my sme mali vždy veľmi pekne vzťahy v rodine.Moji berú aj mužove prvé dieťa úplne ako naše,skrátka všetky deti sú pre nich rovnocenné.

autor
29. júl 2024

@la_dolce_vita
@simca06022011 už také bolo,že muž mal preslov.aby nič nenosili,že to je nezdravé a my sa inak stravujeme,ale to jak hrach na stenu.

danica2711
29. júl 2024

nechápem, prečo nechceš, aby to muž s ním vyriešil. Že sa urazí? No a čo, aspoň ho tam nebudeš mať nasáčkovaného každý deň... a svokra je zjavne normálna, tá to snáď pochopí

ahhola
29. júl 2024

Tak by si mohla skusit prosbu-... Moja staršia velmi tuzi po dedovi a viete ze uz nezije, mohli by ste sa na nu aspon usmiat, pozdravit ju? Nebesa vam to vratia🤔

mandarinka555
29. júl 2024

Ja skutočne ľutujem tie deti z týchto rodín...ON má deti...ONA má deti....a ešte aj spoločné🙈

purple_wolf
30. júl 2024

toto spravanie hovori viac o nom ako o tebe .. bohuzial biektory su uplnuty na vlastnu krv a ostatnych nevnimaju ale kedze chyba elementarna slusnost ako odzravenie pripadne ignorácia ked su vsetci spolu urcite by som to povedala partnerovi lebo z dlhodobeho hladiaka to moze byt problem kedze deti vidia ze au preferovane a jedno odstrcene .. ten stary cap zil dost dlho na to aby vedel ako sa chovat a niekedy to starym rocnikom treba pripomenut

miadi
31. júl 2024

Ty vahas stazovat sa muzovi ze budes za zlu ze riesis nezmysli ????? Toto su Podla teba ci podla neho nezmysli ? Bojis sa akejkolvek muzovej reakcie. Chces byt pekna aby ta mali “radi.” A odnesie si to tvoja dcera ? Ze sa nevies ozvat. Dedkovi by som
Slusne povedala ze su tam tri deti Tak nech donesie 3 lizatka ked chce nieco dat , alebo nic Netreba vsetko mate .. Stazovala by som sa muzovi .. a ked by dedko nerespektoval tak by som
To jedno lizatko tej 4r zobrala z ruky ked tam je “
Svokor.” A pred nim
Hodila do koša . Nech vidi ze to myslis vazne . Aj Keby to male chvilku revalo ze chce lizatko., dala by som nejaku inu mlsku co mam pre kazde dieta . Tvoja prvorodena nepotrebuje aby ju mal nevlastny dedo rad alebo aby sa zmenil a bol fer. Potrebuje vidiet teba ze sa jej vies zastat . Nie len sa necinne prizerat ako je kazdy den odstrcena. By som sa na take navstevy od svokra z vysoka vy … radsej ziadny dedko ani pre jedno z deti ako dedko co dava pocit menejcennosti. A uznava len biologicke vnucata. Su to tvoje deti ty ich mas chranit . Aj Keby sa koli tomu cela “ rodina “ na teba hnevala . Zakladna rodina si Ty muz a deti . Vas dom vase deti vase pravidla.

jarmilaj
1. aug 2024

Presne tak. Demonštratívne hodiť lízatko do koša pred očami dedka a všetkých detí.

natiblaskova
2. aug 2024

Ja by som dala tej staršej aj synovy. A pred dedkom s tým,, že dedko mal len u seba jedno a nech sa hanbí